سفارت لیتوانی در کشور ایرانبه دلیل روابط تیره و تاری که کشور ایران با کشورهای اروپایی دارد، برای این که افراد با ملیتی ایرانی بتوانند به این کشور سفر کنند، باید در قدم اول ویزای خود را دریافت کنند. برای دریافت ویزای این کشور نیاز است تا اقدام به گرفتن وقت سفارت لیتوانی کنید. اگر با روند انجام این کار آشنا نیستید، با ما در این محتوا همراه باشید تا بیشتر در مورد وقت سفارت لیتوانی صحبت خواهیم کرد.

قاره سبز همواره یکی از قاره هایی در دنیا بوده است که بسیاری از افراد برای دیدن کشورهای مختلف این قاره به اروپا سفر می کنند. کشور لیتوانی یکی از کشورهای اروپایی محسوب می شود که تقریبا در تمامی فصول سال امکان بازدید از آن وجود دارد.

وقت سفارت لیتوانی در ایران

اگر به اروپا گردی علاقه داشته باشید و سابقه گرفتن ویزا داشته باشید حتما با این موضوع آشنا هستید که برخی کشورها در کشور ایران هیچ سفارتخانه ای ندارند. همین موضوع باعث می شود تا برای گرفتن وقت مصاحبه به سایر کشورها سفر کنند. خوشبختانه لیتوانی در دسته کشورهایی محسوب می شود که در کشور ایران سفارت دارد و نیازی نیست تا شما مسیری طولانی را برای گرفتن ویزای خود طی کنید.

گرفتن وقت سفارت به دو صورت حضوری و آنلاین امکان پذیر است و می توانید بسته به شرایط خود این موضوع را مشخص نمایید. برای این که بتوانید وقت سفارت خود را رزرو کنید، نیاز است تا فرم درخواست خود را تکمیل نمایید. بعد از تکمیل این فرم و آپلود آن در سایت باید منتظر باشید تا وقت سفارت شما مشخص شود. در روز و ساعت تعیین شده نیاز است به سفارت لیتوانی مراجعه کنید.

آدرس سفارت لیتوانی در ایران

سفارت لیتوانی در تهران واقع در محله ولنجک، خیابان 44 می باشد. این سفارت در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 12 صبح پذیرای مراجعه کنندگان خود می باشد. اگر در زمان تعیین شده به سفارت این کشور مراجعه نکنید، طبیعتا نوبت شما سوخت می شود و نیاز است تا مجدد برای گرفتن وقت سفارت لیتوانی خود اقدامات لازم را انجام دهید.

فقط دقت داشته باشید که باید راس ساعت تعیین شده به صورت فیزیکی در سفارت خانه حضور داشته باشید؛ چرا که اگر زودتر و یا دیرتر به این محل مراجعه کنید، به امور شما رسیدگی نخواهد شد. بعد از این که مدارک خود را تحویل دادید، نیاز است تا منتظر گرفتن پاسخ خود از سمت سفارت خانه باشید. در صورتی که با درخواست شما موافقت شده باشد، برایتان ایمیلی مبنی بر این موضوع ارسال می شود تا بتوانید بقیه کارهای خود را انجام دهید.

نکته مهمی که باعث می شود با 99 درصد درخواست ها برای گرفتن ویزای لیتوانی مخالفت شود، موضوع کامل و بدون ایراد نبودن مدارک است. در صورتی که در مدارک شما کوچک ترین ایرادی وجود داشته باشد، درخواست شما از سمت سفارت رد می شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل نیاز است تا حتما با آژانس های هواپیمایی فعال در این زمینه همکاری داشته باشید.

هزینه وقت سفارت لیتوانی

برای این که بتوانید وقت سفارت خود را بگیرید نیاز است تا یک سری از هزینه ها را پرداخت کنید. حتی در صورتی که با درخواست ویزای شما مخالفت شود؛ این مبالغ به شما برگشت داده نمی شود.

هزینه وقت سفارت لیتوانی

زمانی که فرم درخواست سفارت شما تکمیل شد، نیاز است تا این فرم را در وب سایت مربوطه ثبت کنید تا بتوانید هزینه های بعدی را نیز پرداخت کنید. این هزینه معمولا به یورو از شخص دریافت می شود. در مورد هزینه قطعی وقت سفارت لیتوانی نمی توان یک صحبت قطعی داشت؛ چرا که بر اساس پارامترهای مختلفی همچون سن شخص این قیمت مشخص می شود.

افرادی که در بازه سنی 6 تا 12 سال قرار دارند، باید 60 یورو جهت دریافت ویزای خود پرداخت کنند. بزرگسالان نیز باید 100 یورو به سفارت لیتوانی پرداخت کنند. حتما قبل از مراجعه به سفارت نسبت به این مبلغ اطمینان 100 درصدی پیدا کنید؛ چرا که در روز مصاحبه باید این مبلغ به صورت نقدی همراهتان باشد.

افرادی که با این فضا نا آشنا هستند، معمولا به دنبال برون سپاری کردن کار خود هستند تا به این صورت خیالشان از بابت گرفتن ویزای خود راحت باشد. بسیاری از موسسات و آژانس های هواپیمایی در کشور کار دریافت وقت سفارت لیتوانی را از ابتدا تا انتها برای شما انجام می دهند. این آژانس ها بر اساس سیاست کاری که دارند، این مبلغ را مشخص می کنند.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت لیتوانی

ویزاهای لیتوانی در دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت صادر می شوند. برای این که بتوانید ویزای بلند مدت و یا کوتاه مدت خود را دریافت نمایید، نیاز است تا یک سری از مدارک را تهیه کرده و در روز مصاحبه به افسر کنسول گری تحویل دهید. طبیعتا کوچک ترین نقصی در مدارک موجب می شود تا درخواست شما از سمت سفارت رد شود.

  • همراه داشتن مدارک هویتی اعم از شناسنامه و کارت ملی

در روز مصاحبه باید شناسنامه و کارت ملی خود را به همراه داشته باشید. در صورتی که امکان بردن اصل این مدارک برای شما وجود ندارد، نیاز است تا تمامی صفحات شناسنامه به همراه کارت ملی خود را کپی برابر اصل کرده و به سفارت خانه ببرید.

  • ارائه اصل مدرک گذرنامه

گذرنامه شما باید حداقل 6 ماه تاریخ انقضا داشته باشد. این اما تنها شرط نیست؛ چرا که باید حداقل دو صفحه خالی روبروی هم نیز در گذرنامه شما وجود داشته باشد تا بتوان مهر ورود و خروج از کشور را بر روی این دو صفحه درج کرد.

  • عکس پرسنلی

دو قطعه عکس پرسنلی بدون داشتن عینک و کلاه با اندازه 6*4 باید برای وقت سفارت لیتوانی به همراه داشته باشید. در این عکس باید 80 درصد چهره شما کاملا مشخص باشد.

  • سند ازدواج

افراد متاهلی که قصد دارند به همراه خانواده اقدام به دریافت ویزای خود نمایند، نیاز است تا در روز مصاحبه سند ازدواج نیز به همراه خود داشته باشند.

گرفتن وقت سفارت لیتوانی

  • سند ملکی و گواهی تمکن مالی

اکثر کشورهای اروپایی قبل از اخذ ویزا لیتوانی به این موضوع که فرد تمکن مالی داشته باشد، اهمیت بسیار زیادی می دهند. اگر دوست دارید بدون هیچ اما و اگری ویزای خود را دریافت نمایید نیاز است تا سند ملکی به همراه باشید تا سفارت این کشور نسبت به تمکن مالی شما اطمینان خاطر داشته باشد البته فراموش نکنید که داشتن نامه تمکن مالی نیز از دیگر مدارک ضروری محسوب می شود.

  • گردش حساب 6 ماهه اخیر

گردش حساب 6 ماهه اخیر از مدارک مهم و ضروری دیگر برای وقت سفارت لیتوانی محسوب می شود. باید گردش حساب بانکی خود را نیز به همراه داشته باشید.

  • نامه اشتغال به کار و بیمه نامه مسافرتی

حتما باید در روز مصاحبه نامه اشتغال به کار به همراه بیمه نامه مسافرتی با پوشش حداقل 50.000 هزار یورو به سفارت لیتوانی ارائه دهید.

  • رزرو بلیط و دعوتنامه

برای این که بتوانید ویزای خود را دریافت کنید، نیاز است تا بلیط رفت و برگشت خود را رزرو نمایید تا به این صورت سفارت خانه در جریان زمان خروج و ورود شما باشد. اگر از سمت یکی از اقوام درجه یکتان دعوتنامه ای برای شما ارسال شود، شانس شما برای دریافت ویزا تقریبا 2 برابر خواهد شد.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت لیتوانی

سخنی پایانی

در این مقاله از 0 تا 100 در مورد وقت سفارت لیتوانی صحبت شد. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره و یا خرید تور و همچنین امور اخذ ویزا از طریق راه های ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

چند روز باید برای دریافت ویزای خود منتظر بمانیم؟

مدت زمانی که شما باید برای دریافت ویزای خود منتظر بمانید یک چیز نامعلوم است. به صورت معمول در بدبینانه ترین حالت ممکن باید 1 ماه منتظر باشید تا جواب درخواست شما مشخص شود.

دقیقا چند ماه قبل از موعد سفر باید برای دریافت ویزا اقدام کرد؟

حداکثر باید 15 روز قبل از موعد سفر خود اقدامات لازم را جهت دریافت ویزای خود انجام دهید. با توجه به تجربه کاری خود این توصیه را به شما می کنیم که 3 ماه قبل از زمان سفر برای دریافت ویزای خود اقدام کنید.