معرفی جاذبه های گردشگری لیتوانی

آیا قصد دارید در سال جاری یا سالهای آینده از جاذبه های گردشگری لیتوانی دیدن کنید؟ شاید هم فقط به دنبال مقصد جدیدی برای یک سفر خاطره انگیز می گردید. برای گردش و تجربه‌ی بازدید از جاذبه های نو و شگفت انگیز بهترین مقصد لیتوانی است. لیتوانی کشور ارزانی برای سفر به حساب می آید و جاذبه های گردشگری آن هم تاریخی‌اند، هم از دل ِطبیعت و زندگی روزمره مردم بیرون آمده‌اند. در لیتوانی مکان های جالب متعددی وجود دارند؛ از تپه های سفید شنی در غرب گرفته تا پایتخت زیبایش یعنی ویلنیوس در جنوب شرقی.

در این مطلب تصمیم داریم شما را با 6 مورد از جاذبه های لیتوانی که نباید دیدنشان را از دست بدهید، آشنا کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

شهر ویلنیوس در لیتوانی

معرفی جاذبه های گردشگری لیتوانی

اولین مورد از جاذبه های گردشگری لیتوانی: ویلنیوس Vilnius

  • بهترین زمان برای سفر به ویلنیوس: ماه می تا سپتامبر.
  • مدت زمانی که می توان در ویلنیوس اقامت کرد: 2 الی 4 روز.

تور لیتوانی را برای بازدید از جاذبه های گردشگری لیتوانی، با ورود به شهر ویلنیوس آغاز کنید. این شهر پایتخت لیتوانی است و پُر است از مسافرانی که به دنبال ماجراجویی و چشیدن طعم غذاهای مختلف هستند. برای رسیدن به ویلنیوس باید از بلیط هواپیما استفاده کنید.

اگر در یکی از کشور های مرزی نزدیک لیتوانی هستید، می توانید با اتوبوس به اینجا بیایید. این شهر بسیار قدیمی است، تا حدی که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. اگر از خیابان های قدیمی پر پیچ و خم، کلیساهای باشکوه (مثلا کلیسای سنت پیتر)، موزه ها، و … لذت می برید، شهر ویلنیوس بهشت ِشما به حساب می آید.

تپه صلیب ها در لیتوانی

تپه صلیب ها یا The hill of Crosses در بین جاذبه های گردشگری لیتوانی

  • بهترین زمان برای بازدید کردن از تپه صلیب ها: در طول روز.
  • مدت زمانی که می توان در تپه صلیب ها وقت گذراند: نهایتا یک ساعت.

هزاران صلیب در این منطقه کنار یکدیگر روی زمین میخ شده اند. این تپه، نشانی از مقاومت لیتوانیایی ها در طی دو قرن اخیر است. زمانی که این کشور تحت حاکمیت شوروی و بخشی از امپراتوری روسیه بود، مردم صلیب هایی را در این تپه نصب می کردند تا به مقامات کشور نشان دهند واقعا به چه چیزهایی علاقه دارند.

البته انتظار دیدن یک تپه یا کوه با هزاران صلیب را در این منطقه نداشته باشید! لیتوانی کشوری کاملا مسطح است و این جاذبه‌ی دیدنی بسیار کوچک می باشد. اهمیت این جاذبه در عین کم بودن تعداد صلیب ها از نظر قدمت تاریخی است. به عنوان مثال می توانید در اینجا صلیبی را پیدا کنید که توسط پاپ ژان دوم در سال 1993 نصب شده است.

پارک ملی Aukštaitija در کشور لیتوانی

پارک ملی Aukštaitija در لیتوانی

  • بهترین زمان برای دیدن پارک ملی Aukštaitija در لیتوانی: از جولای تا آگوست.
  • مدت زمانی که می توان در پارک Aukštaitija وقت گذراند: یک روز الی یک هفته.

پارک ملی Aukštaitija در بین سایر جاذبه های گردشگری لیتوانی، بهشتی برای دوست‌داران طبیعت به حساب می آید. بهتر است در فصل تابستان به لیتوانی و سپس این پارک زیبا بروید تا کمی از زندگی شهری و سر و صدای ماشین ها دور شوید. پارک ملی Aukštaitija دارای تپه های متعدد، دهکده ها، دریاچه ها و جنگل های متعدد است. بنا به سلیقه و هدفتان از حضور در این پارک می توانید مسیر های مختلف آبی، دوچرخه سواری یا پیاده روی را انتخاب کنید.

پارک ملی Aukštaitija در کشور لیتوانی

یکی از مکان هایی که در پارک ملی Aukštaitija باید از آن دیدن کنید، Palūšė است، که بیشتر یک دهکده به شمار می آید. شما می توانید بیشتر از یک روز در این دهکده بمانید و از اقامت در آن لذت ببرید.

برای ماندن در این منطقه گزینه های زیادی پیش رویتان است. بیشتر مسیر های دوچرخه سواری و پیاده روی از Palūšė شروع می شوند. برای اینکه به آن دسترسی پیدا کنید می توانید با قطار یا اتوبوس عمومی از ویلنیوس به ایگنالینا بروید که حدود 2 ساعت طول می کشد. سپس با اتوبوس محلی به Palūšė می رسید.

ساحل لیتوانی

ساحل پهناور ِ لیتوانی

  • مدت زمانی که می توان در ساحل لیتوانی وقت گذراند: 3 الی 7 روز
  • بهترین زمان برای رفتن به این ساحل: ماه می تا سپتامبر

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری لیتوانی ساحل آن است که حدودا 90 کیلومتر درازا دارد! در کل نوار ِساحل لیتوانی می توانید تجربه های دلنشین و نابی را داشته باشید. مثلا از دهکده های زیبای ماهیگیران دیدن کنید و در سواحل شنی و ماسه های سفید قدم بزنید.

اگر در طول فصل زمستان به ساحل لیتوانی سر بزنید، چیز زیادی نصیب تان نمی شود! اما در تابستان این منطقه بسیار شلوغ و تماشایی است. در این فصل گرم و مطبوع، تعدادی کلوپ شبانه به نزدیک ساحل منتقل می شوند. اگر ازدحام جمعیت را نمی توانید تحمل کنید می توانید در کلایپدا یا یکی از دهکده های مخصوص ماهیگیری اقامت کنید.

یکی دیگر از روستاهایی که جزء جاذبه های گردشگری لیتوانی به حساب می آید و غالبا در آن ماهیگیری انجام می شود، Juodkrantė می باشد. شلوغی این روستا کمتر از سایر نواحی ساحلی است. بنابراین مکان خوبی برای استراحت به شمار می آید.

جنگل مُرده

پیشنهاد می‌کنیم حتما سری هم به تپه جادوگران بزنید. در این تپه مجسمه های چوبی متعدد جادوگران، شیاطین و دیگر شخصیت های عامیانه در فرهنگ لیتوانی قرار دارند. هر فرد بومی یا ساکن لیتوانی دست کم یک عکس از خودش در این تپه گرفته است! البته تپه جادوگران تنها جاذبه این منطقه نیست.

کمی آن طرف تر هم می توانید به دیدن جنگل مُرده بروید. ممکن است این اسم ها کمی برایتان ترسناک و تعجب برانگیز باشند، درست است؟ باید بدانید که هر دو این مکان ها ارزش یک مرتبه بازدید را دارند.

در این جنگل، خانه‌ی بزرگِ باکلان ها (نوعی پرنده، نام های دیگر آن: قره غاز و دار غاز است) قرار  دارد که وقتی کمی به آن نزدیک می شوید می توانید صدایشان را بشنوید. دلیل نامگذاری این مکان به جنگل مُرده این است که اغلب درختان در آن حالت پژمرده دارند. با این حال، در کنار آنها درختان کوچکی را مشاهده خواهید کرد که زنده و سرحال سر از دل خاک بیرون آورده اند!

ترکای

تراکای در بین جاذبه های گردشگری لیتوانی

  • مدت زمانی که می توان در تراکای وقت گذراند: نصف روز
  • بهترین زمان برای بازدید از تراکای: صبح زود

تراکای در بین جاذبه های گردشگری لیتوانی، یک شهر بسیار کوچک به حساب می آید که اطرافش را آب دریاچه پوشانده است. فاصله این شهر تاریخی کوچک تا ویلنیوس (پایتخت لیتوانی که در ابتدای مطلب به آن اشاره کردیم) حدودا نیم ساعت می باشد. این شهر به خاطر قلعه‌ی آجری قرمز رنگی که در وسط خود دارد بسیار معروف شده است.

دوک های بزرگ لیتوانی قبلا در این قلعه زندگی می کردند. به همین خاطر این شهر کوچک نشانی از گذشته با شکوه این کشور به حساب می آید که باید دیدنش را حتما در برنامه سفرتان بگنجانید. با حضور در این شهر کوچک می توانید از کنار قلعه به آبی دریاچه ها و طبیعت این منطقه نگاه کنید.

تعداد مسافران و گردشگرانی که به لیتوانی سفر می کنند تا این شهر کوچک را ببینند، در طول فصل تابستان بیشتر می شود؛ مخصوصا آخر هفته ها که مردم محلی هم در کنار گردشگران به اینجا می آیند. بهتر است صبح زود به دیدن ِاین قلعه کوچک بروید تا بتوانید بدون ازدحام سرسام آور از زیبایی های آن لذت ببرید.

سخن آخر

سعی کردیم در این مطلب شما را با مهم ترین و ناشناخته ترین جاذبه های گردشگری لیتوانی آشنا کنیم. پیشنهاد می کنیم نام این مکان ها را در چک لیست سفرتان قرار دهید تا دیدن شان را به هر دلیلی از دست ندهید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *