زمان باقی مانده تا پایان ثبت نام لاتاری 2024

[wpcdt-countdown id=”24785″]

برای مهاجرت به خارج از کشور روش های مختلفی وجود دارد. با این وجود بیشتر افراد سعی می کنند ساده ترین و مناسب ترین روش را برای مهاجرت انتخاب کنند. ثبت نام لاتاری یکی از روش های پرکاربرد برای مهاجرت است. در واقع این روش را می‌توان به عنوان ساده ترین، آسان ترین و ارزان ترین روش مهاجرت معرفی کرد. برای این که بتوانید از ثبت نام لاتاری بهره‌مند شوید، فقط کافی است کمی خوش شانس باشید چرا که شرایط شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا بسیار ساده است و نیاز به گذراندن مراحل سخت و دشواری ندارد.

ثبت نام لاتاری آمریکا هر ساله انجام می شود و تمامی افراد می ‌توانند شانس خود را برای لاتاری امتحان کنند. در واقع ثبت نام لاتاری و شرکت در قرعه کشی آن نیاز به شرایط خاصی ندارد. برندگان لاتاری آمریکا بعد از آن که ویزای لاتاری را دریافت کردند، امکان مهاجرت با خانواده خود را به کشور آمریکا پیدا می کنند.

نکته قابل توجه در مورد شرکت در برنامه لاتاری این است که در صورت برنده شدن در قرعه کشی می توانید از مزایای بسیاری بهره مند شوید. تحصیل در آمریکا، بهره مندی از حق شهروندی آمریکا، امکان کار در آمریکا، دریافت شماره تامین اجتماعی آمریکا، افتتاح حساب بانکی و … از جمله مزایای برنده شدن در لاتاری است.

لاتاری چیست؟

ابتدا بهتر است با این سوال پرچالش یعنی لاتاری چیست، شروع کنیم. لاتاری یک لغت به زبان انگلیسی است. معنی لغت معنی بخت آزمایی یا قرعه کشی را تداعی می کند. در واقع هر برنامه ای که در آن با قرعه کشی به شرکت کنندگان جوایزی اهدا می‌شود، لاتاری نام می‌گیرد. هدف کلی از برگزاری این قرعه کشی ها این است که افراد بتوانند به کمک شانس خود امکان دستیابی به رویاها و آرزوهای خود را داشته باشند. برخی از قرعه کشی ها صرفاً برای برقراری ایده آل مدنظر هستند. در برخی از موارد نیز بعضی از خدمات با محدودیت مواجه هستند اما متقاضی زیادی دارند. در چنین حالتی نیز انجام قرعه کشی اهمیت بسیاری دارد.

لاتاری چیست؟

برنامه لاتاری می تواند امکان توزیع خدمت به شکل عادلانه را فراهم کند زیرا افرادی که برای ثبت نام لاتاری اقدام می کنند به یک اندازه شانس برنده شدن در قرعه کشی را دارند. به همین خاطر برنامه های لاتاری را به عنوان یک برنامه عادلانه توزیع خدمت معرفی می کنند. البته این برنامه مختص گرین کارت آمریکا نیست و هر نوع قرعه کشی همراه با اهدای جوایز به شرکت کنندگان را در بر می گیرد.

لاتاری گرین کارت آمریکا

به طور کلی کشور آمریکا در نتیجه مهاجرت های اجباری و اختیاری نژادهای متفاوت و مختلف مردم جهان تشکیل شده است. اولین بار ماجراجویان اروپایی توانستند به قاره آمریکا پا بگذارند. بعد از اینکه قبایل بومی سرخپوست آمریکا از این قاره رانده شدند، اروپاییان ساکنان اصلی قاره آمریکا شدند. به تدریج پیشرفت قابل توجه کشور آمریکا نیاز به نیروی کار را ضروری کرد. در چنین وضعیتی مردم از نقاط مختلف جهان همچون نژادهای هندی، ایتالیایی، چینی و سیاه پوست به عنوان نیروی کار وارد کشور آمریکا شدند. این ورود به شکل اجبار یا اختیاری انجام می شد.

از آنجایی که نژادهای گوناگون در کشور آمریکا وجود دارد، تعادل نژادی برای آمریکا مورد اهمیت قرار می گیرد. لذا دولت آمریکا برنامه های مهاجرتی خاصی جهت تعادل نژادی در این کشور در نظر گرفته است چرا که لاتاری گرین کارت آمریکا از جمله برنامه هایی است که جهت تعادل نژادی مد نظر قرار می گیرد.

همان طور که متوجه شدید لاتاری گرین کارت آمریکا برای برقراری تعادل نژادی در آمریکا انجام می گیرد. در واقع این نوع برنامه ها سعی دارند تنوع نژادی در آمریکا را به خوبی حفظ کنند. از این رو در سال ۱۹۹۰ قانونی به عنوان ویزای تنوع نژادی آمریکا مورد تایید قرار گرفت. برای اینکه ویزاهای تنوع نژادی آمریکا به شکل عادلانه تقسیم شود،  لاتاری انجام می گیرد. برنامه های مهاجرتی لاتاری به شکل سالانه در کشور آمریکا انجام می شوند و برای نتیجه لاتاری نیز تعداد مشخصی در نظر گرفته می شود.

لاتاری گرین کارت آمریکا

پس از ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا فقط به شانس برای برنده شدن در قرعه کشی نیاز دارید و احتیاج به داشتن شرایط خاص و ویژه نخواهید داشت. همانطور که گفتیم هدف از ایجاد ویزای تنوع نژادی یا ویزای لاتاری آمریکا حفظ تعادل و تناسب بین نژادهای گوناگون این کشور است. از سال ۱۹۹۵ کشورهای مجاز برای ثبت نام اقدام می‌کنند. کشورهایی همچون انگلستان، هند و چین امکان ثبت نام کردن برای لاتاری را ندارند. این در حالی است که ایران جز لیست مجاز لاتاری بوده، طوری که سالانه ۴۵۰۰ نفر از ایرانی ها برای ثبت نام اقدام می کنند. هرساله 55000 هزار نفر از افرادی که برای لاتاری ثبت نام کردند به شکل رندم توسط کامپیوتر انتخاب می شوند.

 مزایای ثبت نام لاتاری چیست؟

ویزای لاتاری یا ویزای دایورسیتی زندگی در آمریکا را برای برندگان قرعه کشی فراهم می کند. چنین افرادی حق کار، حق تحصیل، افتتاح حساب بانکی، حق مشارکت در امور سیاسی کشور، حق مشارکت در امور شهروندی و سایر حقوق شهروندی آمریکا را دارند. برخورداری از این مزایا اهمیت ثبت نام و برنده شدن در قرعه کشی را به خوبی نشان می دهد.

مزایای ثبت نام لاتاری

برای ثبت نام لاتاری کجا باید برم؟

مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا یا KCC ثبت نام و اجرای مراسم لاتاری را انجام می دهد. برنامه های لاتاری در سه مرحله شامل ثبت نام، اعلام نتایج و اعطاء ویزا و انجام امور اداری برگزار می شود. مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا اطلاعات مربوط به شرکت کنندگان لاتاری را ثبت می کند. آن گاه قرعه کشی مربوط به ثبت نام کنندگان لاتاری را انجام می ‌دهد و در نهایت نیز نتایج قرعه کشی را اعلام خواهد کرد.

بعد از انجام مصاحبه لاتاری ویزای لاتاری صادر می شود. این ویزا توسط وزارت امور خارجه و سفارت های آمریکا اهدا می شود. با ثبت نام لاتاری اطلاعات در Pool یا پایگاه داده ذخیره و نگهداری خواهد شد. قرعه کشی مربوط به لاتاری نیز در زمان مشخصی انجام می شود. برای ثبت نام می توانید به شکل اینترنتی اقدام کنید و به آژانس اوج آرام مراجعه کنید. این آژانس با قیمت بهینه و مطلوب فرم ثبت نام لاتاری را در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد.

لاتاری آمریکا 2024

لاتاری آمریکا 2024

برنامه مهاجرتی ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا در سال مالی اجرا می شود. در واقع سال مالی سالی است که مجموعه امور مربوط به برنامه لاتاری در آن به اتمام می رسد. از این رو برنامه های لاتاری طبق سال مالی نام گذاری می شوند و زمان بسته شدن پرونده برندگان نیز در این سال انجام خواهد شد. نتیجه مربوط به لاتاری آمریکا ۲۰۲۴ در ماه می سال ۲۰۲۳ منتشر خواهد شد و در نهایت نیز برندگان لاتاری آمریکا ۲۰۲۴ تا ماه سپتامبر سال ۲۰۲۴ فرصت دارند که مجموعه اقدامات اداری مربوط به ویزای لاتاری را انجام دهند و در نهایت به کشور آمریکا مهاجرت کنند.

سال مالی لاتاری آمریکا ۲۰۲۴ در تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۴ تمام خواهد شد. با رسیدن 30 سپتامبر پرونده مربوط به برندگان لاتاری نیز بسته خواهد شد. اگر برندگان لاتاری ۲۰۲۴ تا تاریخ مقرر ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۴ جهت دریافت ویزا و انجام امور اداری مهاجرت اقدام نکنند، شانس دریافت ویزای لاتاری را از دست می دهند و باید مجدداً برای ثبت نام لاتاری اقدام کنند.

شماره های تماس : 02145419 | 09123980225

شرایط ثبت نام لاتاری

ثبت نام لاتاری نیاز به شرایط پیچیده و دشواری ندارد. از شرایط لازم این است که شما جزء کشورهای مجاز لاتاری باشید و دارای حداقل مدرک تحصیلی لازم برای ثبت نام باشید.

محل تولد شما برای ثبت نام لاتاری چه شرایطی باید داشته باشد؟  

کشورهای مختلفی می توانند برای لاتاری اقدام کنند به شرطی که در 5 سال گذشته بیش از مقدار مشخصی به آمریکا مهاجرت نکرده باشند. از این رو اگر شما جزو این کشورها هستید، امکان ثبت نام لاتاری برای شما وجود ندارد. هند، چین و … نمونه ای از کشورهایی هستند که امکان ثبت نام را ندارند. مهم ترین ملاک برای لاتاری محل تولد فردی است که قصد دارد برای لاتاری ثبت نام کند. اگر شما در یک کشور مجاز متولد شده باشید با وجود این که پاسپورت کشور دیگری داشته باشید، باز هم می توانید جهت شرکت در لاتاری اقدام کنید.

حداقل مدرک تحصیلی برای شرکت در لاتاری همان مدرک اتمام دبیرستان یعنی گواهی دیپلم ۱۲ ساله است. دانش آموزانی که برای شرکت در لاتاری اقدام می ‌کنند، باید دوره تحصیلی ۱۲ساله را پشت سر گذاشته باشند و مدرک دیپلم مربوط به آن را دریافت کرده باشند. از این رو افرادی که دیپلم تحصیل از راه دور یا دیپلم فنی حرفه ای، بزرگسالان و غیره را به عنوان حداقل مدرک تحصیلی معرفی می کنند، نمی توانند برای شرکت در لاتاری اقدام کنند. در این حالت شرط سابقه کار می تواند جایگزین مناسب برای حداقل مدرک تحصیلی باشد.

با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری نیازی به اسکن جزئیات مدرک تحصیلی همچون ریزنمرات، اسکن مدرک و … وجود ندارد. در صورتی که حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام در لاتاری را نداشته باشید، می توانید از شرط سابقه کار جهت شرکت در لاتاری کمک بگیرید. افرادی که تحصیلات کمتر از دیپلم دارند، یا دیپلم فنی حرفه ای دارند، می توانند با دوسال سابقه کار برای لاتاری آمریکا ثبت نام کنند. این افراد دو سال سابقه کار را باید در شغل های تعیین شده از سمت برنامه های لاتاری داشته باشند.

مدارک ثبت نام لاتاری

مدارک ثبت نام لاتاری

فرم ثبت نام لاتاری

بعد از اینکه به سایت آژانس اوج آرام وارد شدید، برای ثبت نام لاتاری اقدام کنید. فرم را پر کنید. اطلاعاتی که وارد می کنید، باید دقیق و صحیح باشند. در غیر این صورت ممکن است رد صلاحیت شوید. تقریباً 30 دقیقه فرصت دارید تا فرم را پر کنید. پس از 30 دقیقه سیستم فرم را بازنشانی می کند و شما باید از ابتدا آن را پر کنید. بنابراین قبل از شروع فرآیند درخواست، تمام اطلاعات و عکس های مورد نیاز را آماده کنید.

 1. نام

داوطلبان باید نام و نام خانوادگی خود را دقیقاً همانطور که در گذرنامه خود در فیلد مربوطه آمده است وارد کنند.

 1. جنسیت

متقاضیان در این مرحله باید جنسیت خود را (مرد یا زن) انتخاب کنند. فقط روی دایره های کنار مرد یا زن کلیک کنید تا جنسیت مورد نظر انتخاب شود.

 1. تاریخ تولد

باید تاریخ تولد خود را وارد کنید. لطفاً روز، ماه و سال را در فیلدهای مربوطه در فرم وارد کنید.

 1. شهری که در آن متولد شده اید

لطفا نام شهر محل تولد خود را وارد کنید. وارد ناحیه / شهرستان / استان / ایالت نشوید.

 1. کشوری که در آن متولد شده اید

لطفا نام کشور محل تولد را وارد کنید. به یاد داشته باشید که از نام فعلی کشوری که در آن متولد شده اید استفاده کنید.

 1. کشور واجد شرایط برای برنامه DV

کشور واجد شرایط شما (قابلیت پرداخت هزینه) معمولاً کشور محل تولد شماست. کشور واجد شرایط شما به محل زندگی و تابعیتی که دارید مربوط نمی شود. لطفا به این سوال پاسخ دهید آیا بر اساس کشوری که در آن متولد شده اید ادعای واجد شرایط بودن دارید؟ اگر پاسخ شما منفی است (به این معنی که کشور محل تولد شما برای ویزای تنوع 2024 واجد شرایط نیست)، باید کشور دیگری را انتخاب کنید که از آن درخواست واجد شرایط بودن دارید.

توجه : متقاضیان دیگر نیازی به داشتن گذرنامه قبل از ارسال فرم ثبت نام لاتاری ندارند. بنابراین، همه متقاضیان واجد شرایطی که به دلیل نداشتن پاسپورت قادر به ثبت نام نبودند، اکنون می توانند برای DV-2024 درخواست دهند.

 1. عکس شرکت کننده

عکس دیجیتالی که می خواهید آپلود کنید ممکن است یکی از ماهیت های زیر باشد :

الف) عکس دیجیتالی که در 6 ماه گذشته گرفته اید که باید :

 • در قالب فایل JPEG (.jpg)
 • اندازه فایل برابر یا کمتر از 240 کیلوبایت (کیلو بایت)
 • در نسبت ابعاد مربع (ارتفاع باید با عرض برابر باشد)
 • ابعاد 600×600 پیکسل.

ب) اسکن یک عکس موجود. علاوه بر الزامات تصویر دیجیتال، عکس اسکن شده شما باید :

 • 2×2 اینچ (51×51 میلی‌متر)
 • اسکن با وضوح 300 پیکسل در هر اینچ (12 پیکسل در میلی متر)

علاوه بر این، تصویر برای آپلود باید شرایط زیر را داشته باشد :

 • اندازه آن به گونه ای است که سر بین 22 میلی متر و 35 میلی متر یا 50 درصد و 69 درصد از ارتفاع کل تصویر از پایین چانه تا بالای سر باشد.
 • در شش ماه گذشته گرفته شده تا ظاهر فعلی شما را منعکس کند.
 • در مقابل یک پس‌زمینه سفید یا مایل به سفید گرفته شده است.
 • در نمای تمام صورت مستقیماً رو به دوربین گرفته شده است.
 • با حالت چهره خنثی و هر دو چشم باز.
 • در لباس هایی که به طور معمول به صورت روزانه می پوشید گرفته شده باشد.
 • از کلاه یا پوششی که مو یا خط مو را تیره می کند، استفاده نکنید، مگر اینکه روزانه برای اهداف مذهبی استفاده شود. تمام صورت شما باید قابل مشاهده باشد و پوشش سر نباید هیچ سایه ای روی صورت شما ایجاد کند.
 • هدفون، دستگاه های هندزفری بی سیم یا موارد مشابه در عکس شما قابل قبول نیستند.
 • از عینک استفاده نکنید؛
 • اگر معمولاً از دستگاه شنوایی یا وسایل مشابه استفاده می کنید، ممکن است در عکس شما پوشیده شده باشند.

مدارک مورد تایید ثبت نام لاتاری

 1. آدرس پستی

لطفا اطلاعات آدرس پستی خود را وارد کنید. می‌توانید مکان‌هایی را که روی آن نوشته شده «اختیاری» خالی بگذارید.

 1. کشوری که امروز در آن زندگی می کنید

لطفاً کشوری را که امروز در آن زندگی می کنید، انتخاب کنید.

 1. شماره تلفن

لطفا شماره تلفن خود را وارد کنید. به یاد داشته باشید که این یک فیلد اختیاری است. این بدان معنی است که شما نیازی به پر کردن آن ندارید و می توانید آن را خالی بگذارید.

 1. آدرس ایمیل

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید و آن را تایید کنید. در صورت انتخاب، ارتباط ایمیل بعدی را از طریق این آدرس ایمیل دریافت خواهید کرد. بنابراین باید مطمئن شوید که یک آدرس ایمیل معتبر ارائه می دهید. طوری که همچنان در طول کل زمان رسیدگی به پرونده خود به آن دسترسی داشته باشید.

 1. بالاترین سطح تحصیلاتی که تا امروز کسب کرده اید چیست؟

لطفاً بالاترین سطح تحصیلی را که تا امروز کسب کرده اید انتخاب کنید. شما باید حداقل مدرک دیپلم دبیرستان داشته باشید که نشان دهنده تکمیل یک دوره کامل تحصیلی باشد (مدرسه های فنی و حرفه ای یا مدارک معادل قابل قبول نیستند).

 1. وضعیت تاهل شما در حال حاضر چگونه است؟

لطفا وضعیت تاهل خود را در زمان ثبت نام لاتاری انتخاب کنید. اگر در زمان درخواست متاهل هستید، باید متاهل را انتخاب کنید. متاهل به معنای متاهل قانونی و دارای مدارک رسمی برای اثبات آن است. اگر متاهل هستید و به عنوان مجرد اقدام می کنید، در زمان مصاحبه رد صلاحیت خواهید شد. با این حال، اگر به طور سنتی ازدواج کرده اید و مدرک رسمی برای اثبات وضعیت شما وجود ندارد، باید به عنوان مجرد اقدام کنید.

شما باید نام همسرتان را در هنگام ثبت نام لاتاری بنویسید، حتی اگر در حال حاضر از او جدا شده اید، مگر اینکه به طور قانونی جدا شده باشید. جدایی قانونی ترتیبی است که یک زوج متاهل باقی می مانند اما پس از حکم دادگاه جدا از هم زندگی می کنند. اگر شما و همسرتان به طور قانونی از هم جدا شده اید، همسرتان نمی تواند از طریق برنامه ویزای تنوع با شما مهاجرت کند. اگر همسر شما شهروند ایالات متحده یا مقیم دائم قانونی است، او را در ثبت نام خود ذکر نکنید. زیرا او نیازی به ویزای لاتاری نخواهد داشت.

 1. ثبت تعداد فرزندان برای شرکت در لاتاری

لطفا تعداد فرزندان خود را برای ثبت نام لاتاری وارد کنید. این فرزندان شامل همه کودکان بیولوژیکی، کودکانی که به طور قانونی به فرزندخواندگی پذیرفته شده اند، و فرزندان ناتنی که ازدواج نکرده و زیر 21 سال سن دارند، می شود. شما باید همه فرزندان واجد شرایط را در نظر بگیرید، حتی اگر آن ها با شما زندگی نمی کنند یا قصد ندارند برای ویزای لاتاری به عنوان فرزند شما درخواست دهند. عدم درج لیست تمام فرزندان واجد شرایط در هنگام ثبت نام دلیلی برای رد صلاحیت است. اگر فرزند شما شهروند ایالات متحده یا مقیم دائم قانونی است، او را در ثبت نام خود ذکر نکنید.

کیس نامبر لاتاری چیست؟

اگر اسم شما جزء برندگان لاتاری باشد، یک کد 14 رقمی برای شما صادر می شود که کیس نامبر لاتاری نامیده می شود. این کد 14 رقمی در واقع همان شماره پرونده شماست.

ثبت نام لاتاری چگونه انجام می شود؟

زمان ثبت نام لاتاری 1401

ثبت نام لاتاری 1401 از میانه مهر آغاز شده و تا اواسط آبان ادامه دارد.

مهلت ثبت نام لاتاری

ثبت نام لاتاری یک ماه زمان دارد و از نیمه مهر تا نیمه آبان را شامل می شود.

قیمت ثبت نام لاتاری

قیمت بسیار ناچیز است و هر فردی می تواند آن را پرداخت کند.

مدارک لازم برای مصاحبه لاتاری

 • فرد متقاضی لاتاری باید کلیه مدارک احراز هویت اعم از پاسپورت را به همراه داشته باشد.
 • مدرک تحصیلی نیز از دیگر مدارکی است که باید در هنگام مصاحبه داشته باشید.
 • تمکن مالی: اثبات این موضوع که وضعیت مالی فرد در شرایط مناسبی قرار دارد.

سخن آخر 

در این نوشته سعی شد تا به صورت مختصر در رابطه با نحوه ثبت نام لاتاری صحبت شود. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. در ادامه این نوشته قصد داریم تا به برخی سوالات متداول کاربران درباره این موضوع پاسخ دهیم. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع و همچنین دریافت مشاوره از طریق شماره های زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شماره های تماس : 02145419 | 09123980225

سوالات متداول

برای ثبت نام لاتاری نیاز به اسپانسر یا جاب آفر وجود دارد؟

خیر بعد از اینکه دوره ریاست جمهوری ترامپ به اتمام رسید، محدودیت های مهاجرتی برای برندگان لاتاری حذف شد.

آیا برای ثبت نام لاتاری و مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری نیاز به مدرک زبان وجود دارد؟

یکی از امتیازات شرکت در لاتاری این است که افراد متقاضی نیازی به مدرک زبان یا حتی یادگیری زبان انگلیسی ندارند. در واقع امکان شرکت در لاتاری از طریق بسیاری شرکت های ایرانی همچون آژانس اوج آرام به زبان فارسی امکان پذیر است. انجام ثبت نام لاتاری به زبان فارسی، امکان برگزاری مصاحبه به زبان فارسی را نیز فراهم می کند. اگر در این ثبت نام موفق اخذ ویزای لاتاری شدید، برای زندگی و حضور در کشور آمریکا مسلماً نیاز به یادگیری زبان انگلیسی دارید.

 اگر شرایط شرکت در لاتاری را نداشته باشیم باید چه کاری انجام دهیم؟

توجه داشته باشید که تنها فرد متقاضی باید شرایط شرکت در لاتاری را داشته باشد، این در حالی است که فرزندان نیازی به چنین شرایطی ندارند. اگر همسر شما شرایط ثبت نام را دارد، بهتر است به عنوان فرد متقاضی برای شرکت در لاتاری اقدام کند. به عنوان مثال اگر شما در کشوری متولد شده که جزء کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری نیست اما همسر شما جز کشورهای مجاز است، می توانید از طریق ثبت نام همسر برای لاتاری اقدام کنید.

آیا برای شرکت در لاتاری محدودیت سنی وجود دارد؟

برای شرکت در لاتاری محدودیت سنی وجود ندارد و و تنها مدرک تحصیلی دیپلم برای ثبت نام مدنظر قرار می گیرد. البته وجود چنین شرطی ایجاد می‌کند که افراد محدوده سنی خاصی را برای دریافت مدرک دیپلم گذرانده باشند.