کاخ لوکزامبورگ

کاخ لوکزامبورگ، یکی از مهم ترین جاهای گردشگری فرانسه به حساب می آید که در باغی با همین نام بنا شده است. این ساختمان نزدیک مرز محله لاتین و سن ژرمن می باشد. جالب است بدانید که سالانه چندین هزار گردشگر از سراسر جهان فقط برای دیدن این کاخ، به کشور فرانسه و شهر پاریس سفر می کنند! کاخ لوکزامبورگ قسمت های زیادی داشته و هر کدام از این قسمت ها هم به نحوی خاص سرگرم کننده خواهند بود. جالب است بدانید که داستان تاریخی پشت صحنه این کاخ هم جذابیتش را چند برابر نموده است. امروز ما قصد داریم تا به ویژگی های این کاخ محبوب بپردازیم. برای برسی کاخ لوکزامبورگ همراه اوج آرام باشید.

کاخ لوکزامبورگ در فرانسهکاخ لوکزامبورگ در فرانسه

کاخ لوکزامبورگ پاریس، یکی از مهم ترین جاذبه های کشور فرانسه به حساب می آید که نماینده استقلال، فرهنگ و هنر این کشور می باشد. چشم انداز و فضای زیبای این کاخ و قرار گرفتن آن در باغ لوکزامبورگ، باعث شده تا زیبایی آن چند برابر شود. در نزدیکی این کاخ، یک استخر هشت ضلعی بنا شده است! این کاخ در قرن 17 ساخته شده و می تواند نشان دهنده دقت و زیبایی معماری کشور فرانسه در آن بازه زمانی باشد! از جمله مهم ترین ویژگی های کلیدی این کاخ می توان به داشتن نمای فوق العاده زیبا، معماری جذاب، محیطی دیدی و آرامش زیاد اشاره نمود.
جالب است بدانید که از سال 1958 تا چند سال بعد، کاخ لوکزامبورگ به عنوان محل اقامت اعضای مجلس سنا مورد استفاده قرار می گرفت. در این کاخ چندین نقاشی بزرگ و زیبا قرار دارد که نشان دهنده عظمت فرانسه در گذشته اش می باشد. دولت فرانسه برای راحت تر شدن دسترسی توریست ها به این کاخ، همواره روش های حمل و نقلی متنوعی را برای آن در نظر گرفته است. اگر شما هم به دنبال سفر به پاریس و دیدن این کاخ هستید، می توانید از خودروی شخصی، سیستم حمل و نقل عمومی یا تاکسی های مختلف برای دسترسی به آن استفاده کنید. حتی دولت فرانسه یک ایستگاه مترو را در کنار این کاخ قرار داده است تا دسترسی به آن از همیشه راحت تر شود. شما عزیزان در تور فرانسه می توانید باغ لوکزامبورگ را ببینید.
کاخ سلطنتی لوکزامبورگ

کاخ سلطنتی لوکزامبورگ

همانطور که گفتیم، کاخ لوکزامبورگ داستان جالبی را با خود حمل می کند. این کاخ برای اولین بار در قرن 17 میلادی بنا شد. زمانی که هنری چهارم در سال 1610 مرد، همسر بیوه اش تصمیم گرفت تا یک قصر جدید برای خود بسازد. او اخیرا قدرت زیادی کسب کرده بود و می توانست تصمیمات بزرگی بگیرد. او تصمیم گرفت قصد جدید خود را در مجاورت یک هتل قدیمی با نام دوک دو پینی تاسیس کند. به خاطر داشته باشید که این هتل همین الآن در کشور فرانسه حاضر بوده و یکی از ساختمان های مشهور شهر پاریس به حساب می آید.
ماری دو مدیچی که همسر هنری چهارم بود، با الگو برداری از کاخ پیتی در فلورانس پروژه ساخت کاخ لوکزامبورگ را شروع کرد. او میخواست کاخی داشته باشد که با معماری فلورانس یعنی شهر زادگاهش همخوانی دارد. به همین علت هم او برادرش را به فلورانس فرستاد تا نقشه برداری دقیقی را از این کاخ انجام دهد. پس از یک بازه زمانی طولانی و اتمام نقشه برداری، او بالاخره در سال 1925 پروژه ساخت کاخ را به اتمام رساند و توانست تمرکز خود را روی معماری داخلی قرار دهد. جالب است بدانید که 24 نقاشی جذاب هم به دستور ماری کشیده و در کاخ نصب شدند. این نقاشی ها امروزه به موزه لوور پاریس منتقل شده اند.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *