مهاجرت بزرگ حیوانات آفریقا

رودخانه مارا یکی از جاذبه های توریستی جهان است که اغلب گردشگران تور کنیا از نمایش هولناک تنازع بقای حیوانات در آن منطقه هیجان زده می شوند. رودخانه مارا زیبا از دو کشور کنیا و تانزانیا عبور می کند و همه ساله محل مهاجرت بیش از دو میلیون حیوان است.

آشنایی با مشخصات رودخانه مارا

رودخانه مارا یکی از رودهای کشور کنیا است. این رود با طول 400 متر از ارتفاعات و باتلاق «ناپولی» کنیا سرچشمه می گیرد و به دریاچه ویکتوریا می ریزد. رود مارا در حدود 13504 کیلومتر مربع وسعت دارد و از پارک های ملی ماسایی کنیا و سرنگتی تانزانیا عبور می کند.

سافاری در پارک ملی ماسایی

جذابیت های پارک ملی ماسایی

یکی از مناطق زیبا و جذاب برای گردشگران و دوستداران حیات وحش، منطقه رودخانه مارا است. این منطقه که به پارک ملی حیات وحش ماسایی مارا شهرت دارد؛ در قاره آفریقا و کشور کنیا واقع شده است. در پارک ماسایی گونه های جانوری متنوعی از جمله بیگ فایو یا پنج حیوان بزرگ و پرندگان گوناگون قابل مشاهده هستند. در اوقات مختلف سال بسیاری از علاقمندان به حیات وحش به این منطقه سفر می کنند و با انجام فعالیت هایی از قبیل: سافاری و پیاده روی در طبیعت از تماشای حیوانات لذت می برند.

در پارک ملی رودخانه مارا اقامتگاه های متعددی جهت پذیرایی از طبیعت دوستان وجود دارد و اغلب مسافران تور کنیا مدتی را در این کمپ های چادری توقف می کنند.

جذابیت های رودخانه مارا

تماشای مستند راز بقا به طور زنده در کنیا

اگر به دنبال تماشای زنده راز بقای حیوانات در دل طبیعت هستید؛ حتما با تور کنیا به منطقه رودخانه مارا سفر کنید. در این منطقه صحنه شکار حیوانات و جدال آنها را می توان از نزدیک مشاهده کرد. پارک ملی ماسایی مارا در بازه ماه های ژوئیه تا سپتامبر شاهد بازگشت حدود دو میلیون حیوان از جمله گورخر است.

در این بازه حیوانات به موطن اصلی خود باز می گردند و در این راه بسیاری از آنها توسط کروکودیل ها، شیرها و پلنگ ها کشته می شوند. حیوانات مهاجر رود مارا در هر سال از منطقه سرنگتی تانزانیا به این پارک می روند. این مهاجرت بزرگ در اثر عوامل گوناگونی از قبیل: بوی باران و غریزه طبیعی حیوانات صورت می گیرد. جدال و قتل عام حیوانات در این منطقه به گونه ای است که رودخانه مارا به «رودخانه مرگ» نیز شهرت یافته است.

حیوانات پارک ملی مارا

منطقه رودخانه مارا محل زندگی حیوانات گوناگونی است. در این منطقه حیوانات آبی نظیر: اسب های آبی، بیست نوع دوزیست، پنجاه گونه بی مهره، کروکودیل های رود نیل و چهل نوع ماهی زندگی می کنند. البته در پارک ملی مارا، حیوانات بزرگ جثه ای مانند: کرگدن، فیل، شیر، زرافه، گورخر و یوزپلنگ نیز مشاهده می شوند.

بهترین زمان سفر به مارا

چه زمانی را برای سفر به رودخانه مارا انتخاب کنیم؟

اگر به دنبال مشاهده مهاجرت حیوانات و جنگ و ستیز آنها با یکدیگر هستید؛ ماه های ژوئیه تا سپتامبر یعنی تیر تا مهر را انتخاب کنید. در این بازه، حیوانات از پارک ملی سرنگتی به مارا مهاجرت می کنند و امکان مشاهده تعقیب و گریز و جدال آنها وجود دارد. البته در این زمان احتمال مهاجرت بزرگ حیوانات آفریقا بیشتر از زمان های دیگر سال است؛ ولی قطعی نیست.

از طرف دیگر برخی از مسافران تور کنیا علاقه به تماشای مناظر طبیعی و پرندگان پارک رودخانه مارا دارند. این گردشگران می توانند در اکثر ماه های سال به منطقه زیبا و رویایی ماسایی سفر کنند و از جذابیت های طبیعت خدادادی آن بهره مند شوند. پرندگان شگفت انگیز و رنگارنگی مانند: شاهین کوتوله آفریقایی، غلتک سینه یاسی، درنای تاج دار، لک لک مارابو، عقاب کاکل دراز و مرغ منشی بخشی از زندگی خود را در رودخانه مارا سپری می کنند و طبیعت دوستان با تور کنیا امکان تماشای آنها را به دست می آورند.

حیوانات پارک مارا

سفر به پارک ملی ماسایی مارا از طریق تور کنیا

رودخانه مارا یکی از جذابیت های تور کنیا است. اغلب گردشگران جهت رفتن به پارک ملی ماسایی و مشاهده حیوانات و طبیعت دست نخورده و بکر به کشور کنیا سفر می کنند. جهت خرید تور کنیا و دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت های معتبر گردشگری مراجعه کرده و خدمات لازم را دریافت کنید.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *