مکزیک کشوری با تاریخچه‌ غنی، فرهنگ پویا و طبیعت بکر است که سالانه گردشگران بسیار زیادی را از سراسر جهان به تور مکزیک جذب می‌کند. این کشور دارای اماکن تاریخی بازمانده از مردمان باستانی مایا و آزتک است که به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته شده‌اند. از این رو ویزا مکزیک از محبوب‌ترین و پر درخواست‌ترین ویزاها در سراسر دنیا به شمار می‌رود. چیچن ایتزا، تئوتی‌هوآکان، هرم تولوم و هرم مالیچه از جمله مکان‌های باستانی معروف هستند که تاریخ و فرهنگ مکزیک را بازگو می‌کنند. شهرهایی مانند مکزیکو سیتی با مراکز فرهنگی، معابد باستانی پوئبلا و گواناخواتو و کاخ‌های معروف به جذابیت شهرهای مکزیک افزوده‌اند. با ما همراه باشید چون در این نوشته قصد داریم تا به صورت مختصر و مفید در رابطه با ویزا مکزیک صحبت کنیم.

مکزیک دارای سواحل زیبا و آب‌های آبی و صاف است. مناطقی مانند کانکون، پوئرتو والارتا، آکاپولکو و تولوم به عنوان مقاصد توریستی ساحلی بسیار محبوب هستند همچنین رشته‌کوه‌های سیه‌را و پوپوکاتپتل تا کناره‌های اقیانوس اطلس و خلیج کالیفرنیا دارای چشم‌اندازهای طبیعی زیبا و متنوعی است که مسافران را مجذوب خود می‌کند.

مکزیک دارای تنوع فرهنگی و اجتماعی بالایی است که در هنر، موسیقی، رقص و آداب و رسوم مردم آن به وضوح نمایان است. مراسم و جشن‌های مختلفی از جمله روز مرگ، جشن‌های محلی و فستیوال‌های مذهبی هر ساله در این کشور برگزار می‌شوند. مکزیک با تاریخچه‌ غنی، مناظر طبیعی فراوان و فرهنگ متنوع، یک مقصد جذاب و دلپذیر برای سفرهای توریستی است.

تاریخچه کشور مکزیک

قیمت ویزا مکزیک

قیمت ویزا تحت تاثیر عوامل مختلفی چون نوسانات نرخ ارز و دلار تغییر می‌کند و نرخ ثابتی ندارد. از سوی دیگر هر کدام از ویزاهای مکزیک با شرایط متفاوتی ارائه می‌شوند و قیمت آنها با توجه به شرایطی که برای اخذ ویزا در نظر گرفته شده، متغیر خواهد بود. از این رو قیمت ویزا مکزیک بسته به نوع ویزا متفاوت است. در صورتی که شخصا برای درخواست ویزا اقدام نمایید به طبع هزینه‌های شما کاهش می‌یابد اما چنانچه درخواست شما ریجکت شود بر هزینه‌های شما افزوده خواهد شد. از این رو سپردن درخواست ویزا به یک موسسه مهاجرتی میزان ریسک رد درخواست شما را به حداقل می‌رساند.

تماس با ما و مشاوره رایگان : 02145419

ویزا مکزیک تضمینی

با سپردن فرایند دریافت ویزا مکزیک به یک موسسه مجرب و قابل اعتماد به عنوان کارگزار علاوه بر این که در وقت خود صرفه جویی می‌کنید صدور ویزا را تضمین خواهید کرد. موسسات مهاجرتی با تجربه‌ای که در اخذ ویزا دارند، می‌توانند فرآیند دریافت ویزا را برای شما تسهیل کنند و در تمامی مراحل شما را راهنمایی نمایند. همچنین این موسسات اطلاعات به‌روزی در زمینه قوانین و مقررات مهاجرتی مختلف دارند و می‌توانند شما را از تغییرات احتمالی در قوانین و شرایط ویزا مطلع سازند. از سوی دیگر خطر رد درخواست ویزا به دلیل نقص مدارک یا عدم رعایت قوانین کاهش می‌یابد.

دیدنی_های کشور مکزیک

هزینه ویزا توریستی مکزیک

به طور تقریبی هزینه و مبلغ پرداختی برای هر کدام از ویزاهای مکزیک یکسان است و کلیه هزینه‌ها به دلار آمریکا تعیین می‌شود. مبلغ ویزا در سال 2023 برابر با ۲۶۲۲ دلار می‌باشد. ضمنا مبلغ ۲۳۶۰ دلار بابت هزینه خدمات به صورت جداگانه محاسبه می‌شود و به مبلغ ۲۶۲۲ دلار افزوده می‌گردد. در نتیجه کل هزینه برای دریافت ویزای مکزیک برابر با ۴۹۸۲ دلار خواهد بود. این هزینه‌ها ممکن است تغییر کنند. در نتیجه بهتر است قبل از اقدام به دریافت ویزا، اطلاعات آخرین هزینه‌ها را از سفارت یا کنسولگری مکزیک دریافت نمایید.

شرایط ویزا مکزیک

شرایط ویزا مکزیک بسته به روابط سیاسی ممکن است تحت و الشعاع قرار بگیرد اما شرایط دریافت به طور کلی به شرح زیر است :

 • باید فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید و اطلاعات خواسته شده را به طور کاملا صحیح وارد نمایید
 • در اختیار داشتن گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار از تاریخ ورود به خاک مکزیک
 • داشتن ویزای معتبر کانادا یا اقامت دائم یکی از کشورهای آمریکا، ژاپن، بریتانیا یا حوزه شنگن
 • تکمیل فرم FMM
 • رزرو هتل یا مشخص نمودن محل اقامت در مکزیک
 • بلیط رفت و برگشت یا رزرو پرواز
 • ارائه مدارک مالی معتبر برای اطمینان از توانایی شما در تامین هزینه‌های اقامت در مکزیک
 • باید هدف خود را از سفر به مکزیک مشخص نمایید و اطلاعات مرتبط با آن را به افسر کنسولگری ارائه دهید.

شرایط ویزا مکزیک

نحوه گرفتن ویزا مکزیک

 1. تعیین نوع ویزا: ابتدا باید نوع ویزای مورد نیاز برای سفر به مکزیک را مشخص کنید. ویزا مکزیک می‌تواند توریستی، تجاری، تحصیلی و یا کاری باشد.
 2. وقت سفارت: با مراجعه به سایت Mexitel و ساخت یک حساب کاربری اقدام به رزرو وقت سفارت مکزیک نمایید.
 3. جمع‌آوری مدارک: پیش از مراجعه به کنسولگری مکزیک، می‌بایست مدارک مورد نیاز و متناسب با ویزای درخواستی شامل گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار، فرم درخواست ویزا، عکس‌ها، مدارک مالی و… را آماده و به افسر کنسولگری تحویل دهید.
 4. پرداخت هزینه‌ها: هر بخش از فرایند اخذ ویزا مکزیک هزینه‌هایی در بر دارد که باید نزد سفارت یا کنسولگری مکزیک یا به صورت آنلاین اقدام به پرداخت آنها نمایید.
 5. تکمیل فرم‌ها: فرم‌های مورد نیاز را تکمیل کرده و اطلاعات را به طور دقیق و صحیح وارد کنید.
 6. ثبت درخواست: سپس باید مدارک و فرم درخواست را به سفارت یا کنسولگری مکزیک تحویل دهید.
 7. مصاحبه: برخی از ویزاها نیازمند مصاحبه با مقامات کنسولگری مکزیک هستند. در این مصاحبه باید هدف خود از سفر به کشور مکزیک را شرح دهید.
 8. دریافت ویزا: اگر ویزای شما تایید شود، باید به سفارت یا کنسولگری مکزیک مراجعه کرده و ویزای خود را دریافت کنید.

ویزا مکزیک برای افغان‌ها

از آنجا که کشور مکزیک در خاک افغانستان کنسولگری و سفارت ندارد اتباع افغانی می‌بایست از طریق مراجعه به سفارت مکزیک در تهران فرایند درخواست ویزا خود را پیگیری نمایند. بنابراین اگر شهروند کشور افغانستان هستید و قصد سفر به مکزیک را دارید، باید با مراجعه به سفارت مکزیک در ایران مراحل مربوط به ویزا و مهاجرت را دنبال کنید.

تماس با ما و مشاوره رایگان : 02145419

ویزا توریستی مکزیک برای ایرانیان

سفر به کشور مکزیک برای شهروندان ایرانی تنها با در اختیار داشتن ویزا ممکن است. از این رو افرادی که با هدف دیدار از این کشور قصد سفر دارند باید فرایند اخذ ویزای توریستی مکزیک را با موفقیت پشت سر بگذارند. این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا به عنوان یک گردشگر وارد کشور مکزیک شوید و از مناطق دیدنی و تفریحی آن لذت ببرید. برای دریافت ویزا توریستی مکزیک باید مدارک مورد نیاز را تهیه کنید و فرآیند درخواست ویزا را طی نمایید.

یکی از مراحل بسیار مهم برای دریافت ویزای توریستی مکزیک حضور در مصاحبه و پاسخ به پرسش‌های افسر کنسولگری است. مقامات کنسولگری از شما می‌خواهند توضیح دهید که هدف شما از سفر چیست و چه مدت قصد دارید در مکزیک اقامت داشته باشید پس از ارائه مدارک و پرداخت هزینه‌های مربوطه، درخواست ویزا شما تحت بررسی قرار می‌گیرد و اگر تمام مدارک کامل باشد و تایید شوند، ویزا مکزیک به شما اعطا خواهد شد.

کنسولگری مکزیک

شرایط ویزا توریستی مکزیک

شرایط ویزای توریستی مکزیک تقریبا برای اکثر کشورها مشابه است. اگرچه این شرایط ممکن است در طول زمان و تحت شرایط خاص تغییر کنند اما به طور کلی شرایط عمومی دریافت ویزا عبارتند از:

 • گذرنامه: باید گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار از تاریخ ورود به مکزیک داشته باشید.
 • فرم درخواست ویزا: باید فرم درخواست ویزا را تکمیل کرده و اطلاعات مورد نیاز را به طور صحیح وارد کنید.
 • عکس: ارائه عکس رنگی مطابق با قوانین عکس پاسپورت با زمینه سفید.
 • مدارک مالی: ارائه مدارک مالی معتبر برای اثبات این که قادر به تامین هزینه‌های خود در کشور مکزیک هستید.
 • تعهدنامه بازگشت: ممکن است از شما بخواهند تعهدنامه‌ای مبنی بر این که پس از پایان مدت اقامت توریستی به کشور خود باز خواهید گشت، ارائه دهید.
 • اطلاعات سفارت: باید نشانی و اطلاعات مربوط به سفارت یا کنسولگری مکزیک در کشور خود را به درخواست‌نامه اضافه کنید.

فرم درخواست ویزا مکزیک

فرمت فرم درخواست ویزا مکزیک برای ورود به این کشور بسته به نوع ویزا و کشور محل اقامت شما متفاوت است. در بیشتر موارد فرم درخواست شامل اطلاعات شخصی مانند نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، ملیت، اطلاعات گذرنامه، تاریخ و محل صدور گذرنامه، مدت اقامت مورد نظر و هدف از سفر می‌باشد. همچنین باید اطلاعات مربوط به مسافران همراه خود را در فرم درخواست وارد نمایید.

برای دانلود فرم درخواست ویزا مکزیک کلیک کنید 

کارگزار ویزا مکزیک

کارگزار ویزا یک شخص یا شرکتی است که به عنوان واسطه بین متقاضیان ویزا و مقامات مهاجرتی کشورهای مختلف عمل می‌کند. کارگزار اطلاعات کامل و مورد نیاز برای درخواست ویزا را از متقاضیان جمع‌آوری و فرم‌های درخواست را تکمیل می‌کند و مدارک مورد نیاز را به نیابت از متقاضیان ویزا مکزیک به کنسولگری تحویل می‌دهد همچنین کارگزار ویزا مشاوره‌های لازم را به متقاضیان در مورد فرآیند درخواست ویزا و شرایط مرتبط با آن را ارائه می‌دهد. انتخاب کارگزار ویزا باید با دقت انجام شود و بهتر است از میان شرکت‌ها یا افرادی برگزینید که معتبر و مورد اعتماد باشند. قبل از امضای هرگونه توافق یا پرداخت هزینه، بهتر است پروانه و مجوزهای فعالیت کارگزار ویزا را بررسی نمایید و نظرات و تجربیات دیگران را در مورد این کارگزاران جویا شوید.

ویزا مکزیک از ترکیه

دارندگان پاسپورت ترکیه نمی‌توانند بدون ویزا به کشور مکزیک سفر کنند. برای اخذ ویزا مکزیک باید مدارک مورد نیاز را تهیه کرده و فرآیند درخواست ویزا را طی کنید. پس از تکمیل مدارک و فرم درخواست، باید آنها را به سفارت یا کنسولگری مکزیک در ترکیه ارسال کنید. پس از ارائه مدارک و پرداخت هزینه‌های مربوطه، درخواست ویزا شما تحت بررسی قرار می‌گیرد و اگر تمام مدارک کامل و مورد تایید باشد، ویزا توریستی به شما اعطا خواهد شد.

ویزا مکزیک از کانادا

دولت کانادا روابط دوستانه‌ای با کشور مکزیک دارد. از این رو متقاضیانی که دارای گذرنامه کانادایی هستند برای سفر توریستی و 6 ماهه نیازی به اخذ ویزا ندارند اما در صورتی که مدت اقامت در خاک مکزیک از 6 ماه تجاوز کند می‌بایست با مراجعه به کنسولگری مکزیک در کانادا مراتب را به اطلاع برسانند و مجوز اقامت خود را دریافت نمایند. کارگزار ویزا مکزیک فرم‌های درخواست را تکمیل می‌کند و مدارک را به نیابت از متقاضیان به کنسولگری تحویل می‌دهد.

ویزا مکزیک از کانادا

ویزا مکزیک در تهران

یکی از مسئولیت‌های سفارت مکزیک صدور ویزاهای این کشور برای اتباع ایرانی است. اگر شما به عنوان یک اتباع ایرانی می‌خواهید به مکزیک سفر کنید، باید پس از دریافت وقت سفارت به کنسولگری مکزیک در تهران مراجعه کرده و فرآیند درخواست ویزا را آغاز نمایید. برای درخواست ویزا مکزیک در تهران، ابتدا باید مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری کنید.

این مدارک معمولا شامل گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار از تاریخ ورود به مکزیک، فرم درخواست ویزا، عکس‌های رنگی، مدارک مالی و سایر اسناد مورد نیاز می‌شود. سپس به سفارت مکزیک در تهران مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنید. ممکن است برای مصاحبه نیاز به مراجعه حضوری داشته باشید و با مقامات کنسولگری مکزیک دیدار کنید.

مدارک مورد نیاز ویزا مکزیک

 • اصل گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه به همراه گذرنامه‌های قبلی
 • 3 قطعه عکس رنگی تمام رخ با زمینه سفید مطابق با شرایط عکس پاسپورت که در 6 ماه اخیر گرفته شده باشد.
 • اصل شناسنامه و ترجمه آن به همراه کپی از کلیه صفحات
 • اصل سند ازدواج و ترجمه آن به همراه کپی از کلیه صفحات
 • ارائه پرینت گردش حساب بانکی به تاریخ یک هفته پیش از تاریخ تحویل مدارک به سفارت مکزیک (مدارک مالی به منظور اثبات توانایی تامین هزینه‌های اقامت در مکزیک دریافت می‌شوند.)
 • ارائه اصل و ترجمه انگلیسی گواهی تمکن مالی
 • اصل و ترجمه انگلیسی سند مالکیت
 • فرم درخواست ویزا تکمیل شده
 • ارائه مستندات سفرهای قبلی و ویزاهای صادره در گذشته
 • بیمه مسافرتی جهت پوشش هزینه‌های پزشکی و حوادث در مدت اقامت در مکزیک
 • ارائه بلیط هواپیما و برنامه سفری مشخص
 • ارائه تعهد نامه بازگشت به این منظور که پس از پایان مدت اقامت به کشور خود باز خواهید گشت.

وقت سفارت مکزیک

فرایند صدور ویزا مکزیک از مراحل مختلفی تشکیل شده که یکی از مهم‌ترین این گام‌ها دریافت وقت قبلی از سفارت مکزیک می‌باشد. سفارت تنها به درخواست‌های ویزا با وقت قبلی پاسخ می‌دهد. از این رو رزرو وقت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای دریافت وقت مصاحبه، متقاضیان باید به سایت Mexitel مراجعه کرده و یک حساب کاربری برای خود بسازند. لازم به ذکر است که دریافت وقت برای مصاحبه رایگان است و امکان صدور وقت فوری برای ویزا وجود ندارد.

پس از دریافت وقت مصاحبه، متقاضی باید در زمان تعیین شده به محل سفارت مراجعه کند تا مدارک خود را تحویل داده و مصاحبه خود را انجام دهد. اطمینان حاصل کنید که تمامی مدارک مورد نیاز ارائه شده‌اند، زیرا در صورت ناقص بودن مدارک، سفارت ممکن است مصاحبه را لغو کند و درخواست ویزا را به تعویق بیندازد. بهتر است متقاضیان با دقت و وسواس کافی، مدارک مورد نیاز خود را آماده کنند تا فرآیند دریافت ویزا به سرعت و به سهولت انجام شود.

وقت سفارت مکزیک

سوالات متداول

مدت اعتبار ویزا مکزیک چقدر است؟

مدت اعتبار ویزا بستگی به نوع ویزا و مقررات مهاجرتی این کشور دارد. برخی از ویزاها ممکن است به صورت تک‌ورود یا چند‌ورودی صادر شوند و مدت اعتبار آنها متفاوت است اما به طور کلی ویزای توریستی مکزیک 6 ماه اعتبار دارد.

آیا امکان تمدید ویزا مکزیک وجود دارد؟

بله، در برخی موارد ممکن است مسافران احتیاج داشته باشند ویزای خود را تمدید کنند اما این موضوع وابسته به نوع ویزا و مقررات مهاجرتی مکزیک است.

چه هزینه‌هایی برای درخواست ویزا باید پرداخت کنم؟

هزینه ویزا مکزیک به دو بخش اصلی ثبت درخواست ویزا و صدور کارت اقامت تقسیم می‌شود. گفتنیست که رزرو وقت سفارت رایگان بوده و نیازی به پرداخت هزینه برای دریافت وقت سفارت نیست.

چقدر طول می‌کشد تا ویزا مکزیک صادر شود؟

از لحظه ثبت درخواست با فرض این که مدارک درست و کامل ارائه شده‌اند صدور ویزای توریستی مکزیک 10 روز کاری زمان خواهد برد.