شهرهای توریستی مکزیک

کشور زیبای مکزیک

این کشور زیبا در آمریکای شمالی واقع شده است و از نظر وسعت چهاردهمین کشور پهناور کره‌ی زمین است. شهرهای توریستی مکزیک سالانه به مقصدی جذاب برای خیل عظیمی از گردشگران تبدیل می‌شوند. چیزی حدود 127 میلیون نفر در این کشور بزرگ زندگی می‌کنند و از لحاظ جمعیت دهمین کشور پرجمعیت جهان است. در واقع در میان کشورهای اسپانیایی زبان، مکزیک پرجمعیت‌ترین آن‌ها است. اسپانیایی زبان رسمی این کشور نیست بلکه زبان اداری آن است.

بدین معنا که در این کشور هیچ زبانی را به عنوان زبان رسمی برنگزیده‌اند. به گونه‌ای که در سال 2003 تعداد 62 زبان متعلق به مردم بومی این کشور نیز به عنوان زبان‌های ملی ثبت شدند. دین غالب مردم در این سرزمین، مسیحی (کاتولیک) است. در این نوشتار دیدنی‌ترین شهرهای مکزیک را معرفی می‌کنیم.

شهرهای توریستی مکزیک کدامند؟

از آن‌جایی که مکزیک مهد یکی از تمدن‌های کهن می‌باشد، امروزه نیز بخش‌های زیادی از آن آثار آن روزگاران را در خود جای داده‌اند. آثار اولین تمدن‌های بشری کشف شده در این کشور، مربوط به 40 هزار سال پیش است. مکزیک امروزی حدود 9 هزار سال پیش نیز محل زندگی سرخ پوست‌هایی بود که به کشاورزی روی آورده بودند. آن‌ها توانستند با کاشتن ذرت تحول عظیمی را در این منطقه ایجاد کنند.

به گونه‌ای که می‌توان از آن به عنوان یک انقلاب یاد کرد. امروزه نیز پایتخت این کشور یعنی شهر مکزیکوسیتی محل زندگی و بازدید افراد زیادی است. در واقع مکزیک در لیست 10 کشور اول گردشگرپذیر جهان قرار دارد و هر ساله میزبان میلیون‌ها توریست است.

اولین جایگاه از لیست شهرهای توریستی مکزیک را به شهر زیبای مکزیکوسیتی یعنی پایتخت این کشور اختصاص می‌دهیم. این شهر با جمعیتی بالغ بر 22 میلیون نفر، ششمین شهر پرجمعیت جهان است. در واقع این شهر بر پایه‌های تمدن باستانی آزتک بنا نهاده شده است. از همین رو آثار تاریخی و گردشگری فراوانی در این شهر وجود دارند که گردشگران می توانند با خرید تور مکزیک از آن ها بازدید کنند.

از جمله این آثار می‌توان به موزه‌ها، گالری‌های هنری و منطقه‌ی تاریخی مکزیکوسیتی اشاره کرد. در منطقه‌ی تاریخی این شهر که در لیست آثار تاریخی یونسکو نیز جای گرفته است، بالغ بر 1400 ساختمان مربوط به قرن 16 تا 19 (دوران استعماری) وجود دارد. ویژگی جذاب این آثار این است که بیشتر آن‌ها نزدیک به هم هستند و در اطراف میدان قانون اساسی – که میدان اصلی شهر است – واقع شده‌اند. کاخ ملی، معبد مایار با آثار قوم آزتک، کلیسای جامع متروپولیتن از جمله این جاذبه‌ها هستند همچنین در اطراف مکزیکوسیتی نیز کوه های آتشفشانی با ارتفاع بیشتر از 5000 متر وجود دارند.

مکزیکوسیتی

دومین شهر از شهرهای توریستی مکزیک، گوادالاخارا است. این شهر به پایتخت فرهنگی کشور شهرت دارد. سبک موسیقی ال ماریاچی در این شهر زاده شده است. در هنگام سفر به این شهر می‌توانید غذاهای لذیذ آن را امتحان کنید. همچنین به دیدن معماری‌های بی‌نظیر آن بروید و از دیدن پارک‌های سرسبز آن نیز لذت ببرید. در ضمن این منطقه از مکزیک، جایی است که نمایش‌های سوارکاری بزرگی در آن برپا می‌شود.

مکزیکو سیتی
مکزیکو سیتی

گوادالاخارا

از دیگر شهرهای توریستی مکزیک می‌توان به بندر آکاپولکو اشاره کرد. ویژگی بارز این شهر که جذابیت زیادی برای گردشگران خارجی دارد، تفریحات شبانه‌ی آن است. آب و هوای این شهر در فصل زمستان در بهترین حالت خود قرار دارد. شهر مورلیا نیز از دیگر جاذبه‌های گردشگری مکزیک بوده و به دلیل وجود ساختمان‌های صورتی رنگ فراوان در سطح شهر، به آن شهر صورتی نیز می‌گویند. به گونه‌ای که این شهر در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

گوادالاخارا
گوادالاخارا
آکاپولکو
آکاپولکو
موریلیا
موریلیا

سایر شهرهای توریستی مکزیک

به عنوان یکی دیگر از شهرهای توریستی مکزیک می‌توان از مونتری یاد کرد. این شهر به سبب نزدیکی به آمریکا، هم از لحاظ فرهنگی و هم از لحاظ تجاری و اقتصادی تا حد زیادی با آن کشور گره خورده است. در واقع این شهر را امن‌ترین شهر مکزیک می‌دانند. علاوه بر موزه‌ی هنر مدرن و تاریخ، می‌توان از کوه‌های «سرو د لا سیلا» نیز به عنوان جاذبه‌های گردشگری مونتری نام برد.

مونتری

شهر پوئبلا نیز یکی دیگر از شهرهای توریستی مکزیک است و تنها شهر جهان می‌باشد که در میانه‌ی چهار کوه آتشفشانی بنا شده است. همین ویژگی سبب جذب گردشگران به این شهر می‌شود. شهر پوئبلا نیز مانند شهر مورلیا در میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده است. علاوه بر کوه‌های آتشفشانی اطراف شهر، بناهای رنگارنگ داخل شهر نیز برای اهداف گردشگری از اهمیت بالایی برخوردار هستند. پوئبلا در فاصله‌ی دو ساعتی از مکزیکوسیتی قرار دارد (رانندگی با ماشین). سازه‌های چرمی، ذغالی و سنگی سوغاتی‌های آن می‌باشند.

مونتری
مونتری

پوئبلا

در گذشته استخراج نقره خیل عظیمی از مردم را به شهر گواناخواتو می‌کشاند اما امروزه خیابان‌های تو در توی این شهر سبب جذب گردشگران می‌شود. در سفر به این شهر می توانید از موزه‌ی مومیایی دیدن کنید. شهر لئون دلس آلداما نیز یک مقصد جذاب برای توریست‌ها است. تنوع فرهنگی مردمان این شهر سبب شده است که سبک‌های معماری گوناگونی در آن به چشم بخورد. در شهر لئون دلس آلداما می‌توانید به دیدن اماکنی چون معبد کفاره قلب مقدس مسیح و طاق نصرت بروید.

پوئبلا
پوئبلا
گواناخواتو
گواناخواتو

 

شهر لئون دلس آلداما
شهر لئون دلس آلداما
5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *