معرفی مکزیک

کشور مکزیک، چهارمین کشور پهناور در سراسر جهان به حساب می آید. میزان جمعیت کشور مکزیک به صورت حدودی برابر با 128 میلیون نفر است. داشتن یک سری ویژگی های خاص و کلیدی به این کشور اجازه داده تا به عنوان یکی از مهم ترین مقاصد مهاجرین خارجی شناخته شود.

به خاطر داشته باشید که کشور مکزیک هیچ زبان رسمی نداشته و چندین زبان ملی مختلف را در خود جای داده است. اکثر افراد به این کشور برای تفریح سفر می کنند و مردم علاقه چندانی برای مهاجرت به این کشور نشان نمی دهند. امروز ما قصد داریم تا مکزیک را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهیم. پس برای آشنایی بیشتر با این کشور، با ما همراه شوید.

کشور مکزیک کجاست؟

این سوال یکی از رایج ترین سوالاتی به حساب می آید که برای افراد در موقعیت های مختلف ایجاد می شود. مکزیک یکی از پهناور ترین کشور های جهان است. این کشور در جنوب آمریکای شمالی قرار گرفته و به عنوان سومین کشور بزرگ آمریکای لاتین شناخته می شود. رتبه اول و دوم بزرگترین کشور های آمریکای لاتین به ترتیب در اختیار برزیل و آرژانتین قرار گرفته اند. مکزیک از نظر جغرافیایی، ویژگی های مثبت زیادی را در خود جای داده است. مساحت این کشور به صورت حدودی برابر با 1.96 میلیون کیلومتر مربع است.

جنگل های انبوه، دریاچه های ویژه، موقعیت های تفریحاتی زیاد و شهر های قدیمی یا معماری خاص از جمله مهم ترین ویژگی های کشور مکزیک به حساب می آیند. مکزیک با کشور آمریکا هم مرز مشترک گسترده ای دارد. به خاطر داشته باشید که این کشور سالانه توریست های زیادی را به خود جذب کرده و از این طریق هم درآمد خوبی به دست می آورد.

پایتخت مکزیک

پایتخت کشور مکزیک

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که پایتخت کشور مکزیک کجاست؟ پایتخت به یکی از مهم ترین شهر های یک کشور گفته می شود که همه ارگان های دولتی و بنا های پر اهمیت در آن قرار گرفته اند. همه کشور ها یک پایتخت خاص دارند. پایتخت توسط حکومت کشور انتخاب شده و تغییر آن می تواند مشکلات جدی را ایجاد کند.

شهر مکزیکو سیتی به عنوان پایتخت این کشور شناخته شده است. نوع حکومت این کشور از نوع جمهوری فدرال بوده و اکثر ساختمان های رسمی و پر اهمیت دولتی، در همین شهر قرار گرفته اند. لازم به ذکر است که از نظر امنیتی، شهر مکزیکو سیتی هم به عنوان یکی از امن ترین شهر های این کشور شناخته شده است.

شهرهای کشور مکزیک

شهر های زیادی در کشور مکزیک قرار دارند. هر کدام از این شهر ها به خاطر داشتن یک سری ویژگی های خاص، شهرت یافته اند. جالب است بدانید که مکزیک بیش از 173 شهر مختلف را در خود جای داده است. مسلما بررسی همه این شهر ها به صورت جداگانه، به مدت زمان زیادی نیاز دارد. از همین رو، بیایید تا به چند مورد از مشهور ترین شهر های این کشور نگاهی بیندازیم.

پوئبلا، یکی از اولین شهر های محبوب و مطرح این کشور به حساب می آید. این شهر برای اولین بار در سال 1531 بنا شد و به عنوان ششمین شهر بزرگ مکزیک شناخته شده است. این شهر امروزه بیش از 2 میلیون نفر را در خود جای داده است.

تیخوانا یا تیهوانا دیگر شهر مشهور این کشور به حساب می آید. این شهر بزرگ در مکزیک در مجاورت مرز کشور آمریکا بوده و در ایالت باخا قرار گرفته است. امروزه این شهر به خاطر فعالیت های صنعتی و اقتصادی اش شناخته شده و سالانه توریست های زیادی را به خود جذب می کند.

لئون سومین شهر بزرگ کشور مکزیک به حساب می آید. این شهر در ایالت گوآناخوآتو قرار گرفته و مساحتی برابر با 121,967 کیلومتر مربع دارد. بلندی این شهر برابر با 1815 متر بوده و جمعیت آن به صورت حدودی برابر با 1 میلیون و 500 هزار نفر است. در لیست زیر شما می توانید چند مورد از دیگر شهر های مهم مکزیک را مشاهده نمایید.

 • زاپوپان
 • مونترری
 • مخیکالی
 • مریدا
 • تولوکا
 • کرتارو
 • مورلیا
 • سالتو
 • کانکون
 • درانگو
 • وراکروز
 • آپراکا
 • سلایا
 • انسنادا
 • زالاپا
 • تپیک

چهره مردم مکزیک

قیافه مردم مکزیک

زمانی که به کشور مکزیک فکر می کنید، چه چیزی برای اولین بار در ذهنتان نقش می بندد؟ مطمئنا چهره مردم مکزیک یکی از خاص ترین چهره های جهانی به حساب می آید که ویژگی های خاصی را به همراه دارد. مردم مکزیک معمولا زرد پوست هستند. یعنی درجه سفیدی پوست آنها به اندازه مردم آمریکا نیست. در این کشور مدل موی کوتاه رایج بوده و خیلی از آقایان سبیل دارند. بانوان هم معمولا لباس های محلی به تن داشته و لب های برجسته ای دارند.

زندگی در کشور مکزیک

شرایط زندگی در مکزیک، یکی از مهم ترین مواردی است که متقاضیان مهاجرت به این کشور باید آن را مد نظر خود قرار دهند. در مکزیک، مردم زندگی معمولی دارند. خیلی از خانواده های مکزیکی به غذا هایی که حاوی برنج و لوبیا هستند علاقه زیادی نشان می دهند. مکزیک چند مورد از بزرگترین و خطرناک ترین کارتل های مواد مخدر بین المللی را در خود جای داده است. جنگ مواد در مکزیک تا به امروز جان 250 هزار نفر را گرفته است. جالب است بدانید که در سال 2017 کارتل های مواد مخدر مکزیکی بیش از 29 هزار قربانی مختلف را به قتل رسانده اند.

کشور مکزیک خدمات درمانی خوش قیمت و حرفه ای را در اختیار شهروندان خود قرار می دهد. ساکنان مکزیک می توانند با استفاده از طرح های مراقبتی طراحی شده توسط دولت، به راحتی نیاز های خود را در این زمینه رفع نمایند. جدا از این مسئله، خیلی از پزشکان این کشور به زبان انگلیسی تسلط دارند. آب و هوای مکزیک نسبتا گرم است. پیوند با دریا های بزرگ به این کشور اجازه داده تا در برخی از نواحی، هوای شرجی داشته باشد.

نقشه کشور مکزیک

در تصویر زیر شما می توانید نقشه مکزیک را مشاهده نمایید. همانطور که مشاهده می کنید، این کشور مناطق گسترده ای را در خود جای داده و از استان ها و شهر های زیادی تشکیل شده است. جدا از این مسئله، مکزیک توسط دریا احاطه شده است. بزرگترین مرز خاکی این کشور، با آمریکا می باشد. این کشور از جهت شمال با کشور آمریکا و از سمت جنوب هم با گواتمالا و بلیز هم مرز است. سایر نقاط این کشور با دریا پیوند خورده و با خشکی فاصله زیادی دارند.

نقشه مکزیک

نژاد مردم مکزیک

مردم کشور مکزیک، از نژاد های مختلفی تشکیل شده اند. بیش از 70 درصد مردم مکزیک از تبار مستیزو هستند. مستیزو یعنی دو رگه سفید پوست و سرخ پوست. بیش از 15 درصد مردم این کشور سفید پوست بوده و چیزی در حدود 10 درصد آن هم از مردم سرخ پوست تشکیل شده است. به خاطر داشته باشید که 5 درصد باقی مانده از سایر نژاد های بین المللی تشکیل شده است. مهاجرین درصد کمی از جمعیت این کشور را به خود اختصاص داده اند. از آنجایی که وضعیت امنیت مکزیک خیلی جالب نیست، خیلی از مهاجرین ترجیح می دهند تا اقامت دائم آن را دریافت نکنند.

دین مردم مکزیک

مهم ترین دین مردم کشور مکزیک، مسیحیت است. بیش از 90 درصد مردم این کشور مسیحی بوده و چیزی در حدود 82 درصد آن به شاخه کاتولیک علاقه مند هستند. 9 درصد مردم این کشور هم از سایر شاخه های مسیحیت پیروی می کنند. جالب است بدانید که مکزیک به عنوان یکی از مهم ترین کشور های مسیحی شناخته شده است. در نهایت، اقلیت های مذهبی همچون مسلمان، یهودیت و آتئیسم سایر مذاهب محبوب مکزیک را به خود اختصاص داده اند.

ویزا مکزیک

برای ورود به کشور مکزیک، شما باید ویزا دریافت کنید. این کشور ویزا های متنوعی را در اختیار کاربران قرار می دهد. هر کدام از این ویزا ها، یک سری ویژگی های خاص داشته و به نحوی خاص اقامت افراد را در این کشور محدود می کنند. ویزای ترانزیت، یکی از اولین ویزا های صادر شده برای متقاضیان ورود به این کشور به حساب می آید. افرادی که در فرودگاه این کشور مشغول به کار هستند، این ویزا را دریافت می کنند.

ویزای تحصیلی دیگر ویزای پر اهمیتی است که کاربران به آن علاقه نشان می دهند. این ویزا فقط در اختیار دانشجویان و دانش آموزان قرار می گیرد. پس از اتمام تحصیل، دارندگان این ویزا باید مکزیک را ترک کنند. ویزای توریستی مکزیک، یکی از رایج ترین انواع ویزا های صادر شده در این کشور به حساب می آید. افرادی که به دنبال بازدید کوتاه مدت از این کشور هستند، باید ویزای توریستی مکزیک را نیز دریافت نمایند.

در نهایت آخرین نوع ویزای محبوب مکزیک، به ویزای کاری اشاره دارد. متقاضیان کار در مکزیک با استفاده از این ویزا می توانند فعالیت های خود را در این کشور شروع کنند. دریافت دعوت نامه کاری روند پیدا کردن کار در این کشور را راحت تر خواهد کرد.

تور مکزیک

آیا شما هم به دنبال بازدید از کشور مکزیک هستید، راه های زیادی برای ورود به این کشور در جلوی پایتان قرار گرفته است. هر کدام از این راه ها و روش ها، یک سری مزایا و معایب خاص را نیز در خود جای داده اند. استفاده از تور مکزیک یکی از بهترین راه های موجود برای ورود به این کشور به حساب می آید. با استفاده از تور های آماده مکزیک، متقاضیان به راحتی وارد این کشور شده و از مناطق دیدنی و امن آن دیدن می نمایند. تور های مکزیک توسط شرکت های بین المللی زیادی ارائه می شود. برای دریافت بیشترین بازدهی متقاضیان باید به دنبال استفاده از بهترین انواع تور مکزیک باشند.

تور مکزیک

قوانین کشور مکزیک

اگر شما به دنبال ورود به این کشور هستید حتما باید از قوانین مهم و کلیدی این کشور تبعیت کنید. در لیست زیر شما می توانید چند مورد از این قوانین مهم و پر اهمیت را مشاهده نمایید. مهاجران و بازدید کنندگان از کشور مکزیک، تحت هیچ شرایطی نباید از مناطقی که توسط نیرو های آمریکایی ایمن شده اند، خارج شوند. عدم توجه به این مسئله مشکلات جدی را برای کاربران ایجاد خواهد کرد.

برای رانندگی در مکزیک، شما به هیچ مدرکی نیاز نخواهید داشت. رانندگان خود را با ارائه گواهینامه محدود نمی کند. پس شما با خیال راحت می توانید نسبت به اجاره ماشین اقدام نمایید. افراد زیر 18 سال نمی توانند نسبت به مصرف نوشیدنی های الکلی در مکزیک اقدام نمایند. مصرف الکل در خیابان های این کشور ممنوع است. پس توریست ها برای مصرف مشروبات الکلی یا باید نسبت به اجاره ماشین اقدام کنند یا اینکه خانه داشته باشند.

سوالات متداول

هزینه سفر به کشور مکزیک چقدر است؟

برای سفر به این کشور، شما باید متغیر های گسترده ای را مد نظر خود قرار دهید. برنامه سفر، مدت زمان آن و هتلی که به دنبال اقامت در آن هستید از جمله عوامل پر اهمیتی به حساب می آیند که هزینه سفر به این کشور را تحت تاثیر خود قرار می دهند.

آیا مکزیک برای مهاجرت تحصیلی مناسب است؟

از نظر برنامه های آموزشی، کشور مکزیک یکی از بهترین کشور های دنیا برای تحصیل به حساب می آید. داشتن دانشگاه های قوی و سیستم آموزشی خوب به این کشور اجازه داده تا محبوبیت زیادی هم کسب کند. البته، به خاطر داشته باشید که وضعیت امنیتی در این کشور کمی نگران کننده است.

مواد خوراکی محبوب این کشور کدام اند؟

کشور مکزیک به خاطر تولید یک سری مواد غذایی خاص همچون شکلات، چیلی، ذرت و گوجه فرنگی مشهور است. اگر به فرهنگ این کشور و غذا های تولید شده در آن توجه کنید، می توانید رد پای این مواد غذایی را مشاهده کنید.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *