گالری ملی پراگ

اگر به تاریخ و باستان شناسی علاقه مند هستید، مطمئنیم که از بازدید از موزه ها لذت خواهید برد. موزه ملی پراگ یکی از بهترین موزه هایی است که می توانید در تور چک از آن بازدید کنید. این موزه دارای آثار تاریخی بسیاری است که هر کدام شما را با تاریخ معاصر و کهن این کشور آشنا می کنند. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با آثار موزه ملی پراگ و موقعیت این موزه آشنا کنیم. بنابراین، اگر قصد رفتن به گالری ملی پراک را دارید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

گالری ملی پراگ

گالری ملی پراگ (Národní galerie v Praze)، یکی از معروف ترین گالری های واقع در کشور جمهوری چک می باشد. این گالری بسیاری از آثار هنری و غیر هنری را در خود جای داده است. زیبایی این موزه ملی و متنوع بودن محصولات موجود در آن باعث شده تا این موزه به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری چک تبدیل شود.

گالری ملی پراگ هر ساله میزبان افراد باستان شناس و تاریخ دوست از کشورهای مختلف جهان است. افراد علاقه مند به هنر نیز با مراجعه به این گالری ملی، می توانند از آثار هنری بسیار از هنرمندان معروف دیدن کنند.

این موزه ملی واقع شده در اروپا، از هر جهت می تواند برای بازدید ارزشمند باشد. بنابراین، می توانید با تهیه 2 بلیط برای رفتن به این گالری تا 5 روز از آن دیدن کنید. چون آنقدر بخش های مختلف موزه پلی پراگ زیاد است که همه آن ها را نمی توان صرف یک روز یا چند ساعت دیدن کرد.

موقعیت موزه

گالری ملی پراگ که با نام موزه ملی پراگ نیز شناخته می شود، اصلی ترین جاذبه گردشگری در شهر پراگ است. این موزه که در یکی از خیابان های مرکز شهر پراگ قرار گرفته است، به راحتی برای همه گردشگران قابل دسترس می باشد. برای اینکه به راحتی به این موزه بروید و از آثار آن بازدید کنید، می توانید از افراد اهل این شهر سوال کنید و یا یک تاکسی بگیرید.

آثار موزه ملی پراگ

آثار موزه ملی پراگ

شاید برای شما جالب باشد که بدانید موزه ملی پراگ فقط دارای یک آثار یا چند آثار خاص نیست. بلکه آثار این موزه ملی، شامل سه بخش مختلف زیر می شوند که با بازدید از آن ها می توانید خودتان را شگفت زده کنید.

  • موزه تاریخ
  • موزه طبیعت
  • موزه کتابخانه

موزه ملی پراگ دارای 6 ساختمان متفاوت است. تمامی آثار این مجموعه مردم به قرن دهم میلادی هستند که در مجموعه 14 میلیون آثار را تشکیل می دهند. مجموعه ای از آثار تاریخی، طبیعی و کتابخانه ای در این موزه می توانند به شما لذت بازدید از یک موزه تاریخی و کهن را بدهند. پس اگر بخواهیم در مورد آثار موزه ملی پراگ صحبت کنیم، باید این آثار را به سه بخش مختلف تقسیم بندی نماییم.

  • آثار تاریخی موزه ملی پراگ

در بخش آثار تاریخی این موزه می توانید به انواع آثار تاریخی و باستانی دسترسی داشته باشید. سکه های مختلف، بشقاب های نقاشی شده، بطری های شیشه ای که از بندر پوتول به جای مانده اند، مجسمه های چوبی، اسلحه ها و … از جمله آثار تاریخی در این موزه محسوب می شوند. این آثار قیمتی پیشرفت جمهوری چک را در قرن دهم نشان می دهند.

  • آثار طبیعی شناسی در موزه پراگ

آثار طبیعت شناسی در موزه ملی پراگ خود شامل بخش های مختلفی هستند که از جمله آن ها می توان به زیست شناسی، حشره شناسی، گیاه شناسی، انسان شناسی و … اشاره کرد. هر یک از بخش های این قسمت از موزه ملی پراگ دارای آثار متنوعی هستند که بازدید از آن ها شما را به وجود می آورد.

  • آثار کتابخانه ای موزه پراگ

این بخش از موزه ملی پراگ مخصوص افرادی است که به نسخه های خطی کمیاب و نمودارهای خاصی از قرن یازدهم تا بیستم وجود داشته اند، علاقه مند هستند. این آثار به دلیل حساس بودن به صورت دیجیتالی به شما ارائه می شوند که می توانید آن ها را مشاهده کنید. آثار کتابخانه ای موزه پراگ شامل نوشته های موسیقی، طرح های لباس مختلف، یادگاری ها و … می باشند که هر کدام زیبایی فوق العاده ای دارند.

موزه ملی پراگ و آثاری که شما را شگفت زده می کنند!

تاریخچه موزه ملی پراگ

موزه ملی پراگ برای اولین بار در سال 1818 میلادی در کاخی به نام کاه اشترنبرگ راه اندازی شد. این موزه در ابتدا حاوی آثار خاص در حوزه گیاهی شناسی و کانی شناسی بود. اما کم کم آثار این موزه بیشتر و بیشتر شدند و به دلیل کوچک بودن آن، این موزه به کاخ نوستیتز انتقال داده شد.

پس از گذشت حدود 100 سال، موزه ملی پراگ در اختیار دولت ملی قرار گرفت و با همین نام که اکنون می شناسیم، شناخت شد. در سال 1964 این موزه به 5 بخش مختلف تقسیم بندی شد تا مردم بتوانند بر اساس سلیقه و علایق خودشان از این موزه ملی دیدن کنند.

در نهایت در سال 1976 یک بخش دیگر به موزه ملی پراگ اضافه شد تا این موزه با 6 بخش مختلف، به مردم خدمات ارائه کند. در سال 2011 تا سال 2019 نیز یک بازسازی حرفه ای و عمده برای این موزه ملی انجام شد.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *