کشور فرانسه به عنوان یکی از محبوب ترین کشور ها در سراسر جهان شناخته می شود که طرفداران بسیار زیادی را دارد. در دهه های گذشته، زندگی در شهر های مختلف فرانسه تبدیل به دغدغه بسیاری از مردم مختلف جهان شده است. نیاز است که بدانید، فرانسه از شهر های بین المللی و فوق العاده ای برخوردار بوده که همین مسئله این کشور را تبدیل به یک محل مناسب برای زندگی کرده است. شهرهای پاریس و مارسی از جمله شهر های اصلی فرانسه هستند که قطعا نام آن ها را شنیده اید اما علاوه بر این دو شهر مهم، شهر دیگری در فرانسه به نام شهر نیس وجود دارد که از جایگاه بسیار بالایی بهره مند است. شهر نیس به عنوان یکی از توریستی ترین شهر های کشور فرانسه نیز به شمار می رود.

در سال های اخیر مراکز و مجموعه های زیادی در سراسر کشور اقدام به فروش تور شهر نیس و تور کشور فرانسه از طریق روش های مختلف کرده اند. در همین راستا نیاز است تا خریداران تور نیس اطلاعات زیادی را در رابطه با این مکان گردشگری داشته باشند. علاقه مندان به خرید تور نیس، می توانند از طریق روش های مختلفی به تهیه تور خود بپردازند اما قبل از هر چیزی نیاز است تا این افراد اطلاعات مفیدی را در رابطه با این شهر و مبانی مهم مربوط به آن داشته باشند. در این شرایط قطعا سطح کیفی تور این شهر تا مقدار قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

دریای مدیترانه پیرامون نیس

فاصله شهر نیس تا پاریس

یکی از موارد بسیار مهمی که خریداران تور نیس باید به بررسی آن بپردازند، فاصله نیس با پاریس می باشد. همان طور که می دانید، آن دسته از افرادی که به نیس سفر می کنند، قطعا علاقه مند هستند تا از شهر پاریس نیز بازدید کنند. بدین ترتیب نیاز است تا فاصله این دو شهر توسط علاقه مندان مورد بررسی قرار بگیرد. توجه داشته باشید که هر فرد برای رفتن به شهر پاریس می تواند از چهار روش حمل و نقل، یعنی اتوبوس، خودرو شخصی، قطار و هواپیما استفاده کند. در میان موارد ذکر شده، قطعا هواپیما به عنوان ایده آل ترین گزینه ممکن شناخته می شود.

فاصله این دو شهر حدودا 680 کیلومتر می باشد. سفر به همراه خودرو شخصی می تواند نزدیک به 9 ساعت زمان ببرد. این موضوع در حالی بوده که برای سفر با اتوبوس، نیاز به مدت زمان 12 ساعت و نیم می باشد. اگر برای سفر به پاریس عجله بیشتری را دارید، قطعا قطار و هواپیما گزینه مناسب تری برای شما هستند البته توجه داشته باشید که مدت زمان سفر شما با قطار، وابسته به توقف قطار در ایستگاه های مختلف می باشد همچنین شما می توانید به وسیله هواپیما، در مدت زمان نزدیک به 50 دقیقه وارد شهر پاریس شوید البته شرایط جوی می تواند در کاهش یا افزایش مدت زمان پرواز شما موثر باشد.

تاریخچه شهر نیس

در بسیاری از روایاتنیس به عنوان شهری معرفی شده که پیرامون آن آب های آرام دریای مدیترانه می باشد. شاید برای شما جالب باشد، اما این شهر برای اولین بار توسط انگلستانی ها در سال 1820 کشف شد. نیاز است که بدانید، مردم شهر انگلستان از این شهر به عنوان پایگاه زمستانی خود استفاده می کنند. در شهر نیس طیف وسیعی از جاذبه های گردشگری مختلف وجود دارد که هر فرد را شگفت زده می کند. تنوع جاذبه های مختلف نیس موجب شده تا هر فرد بتواند با علاقه مندی های مخصوص به خود از حضور در این شهر لذت ببرد.

نیاز است که بدانید در نقاط مختلف نیس، آثاری از معماری مربوط به ایتالیایی ها دیده می شود. این شهر در نزدیکی ایتالیا نیز قرار دارد و علت معماری های ایتالیایی به دلیل حضور مردم ایتالیا در این شهر بوده است. لازم به ذکر است که بخش زیادی از مردم این شهر به زبان ایتالیایی نیز تسلط دارند همچنین بسیاری از غذاهای ایتالیایی در این شهر سرو می شود.

نقشه اصلی نیس

نقشه شهر نیس

شهر در پیرامون سواحل مدیترانه قرار گرفته و به عنوان پنجمین شهر بزرگ کشور فرانسه شناخته می شود. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این شهر قطعا نیاز است تا نقشه آن را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که این شهر از دیدگاه جغرافیایی فاصله کمی را با کوه های آلپ دارد.

جمعیت شهر نیس

آمار های مختلفی در رابطه با جمعیت در طول سال منتشر می شود که بسیاری از آن ها درست نیست. با توجه به داده های آمار نمی توان جمعیت این شهر را به صورت دقیق تعیین نمود. در سال های گذشته جمعیت این شهر بالاتر از یک میلیون نفر تخمین زده شده است البته روز به روز نیز به جمعیت این شهر فوق العاده افزوده می شود.

شهر نیس کجاست؟

در جنوب شرقی کشور فرانسه واقع شده است و فاصله آن با کوه های آلپ بسیار کم می باشد. نیاز است که بدانید، این شهر از کشور موناکو حدودا 13 کیلومتر و از مرز فرانسه با ایتالیا نیز، حدودا 19 کیلومتر فاصله دارد. این شهر فوق العاده به دلیل جایگاه فوق العاده خود به عنوان گزینه بی نظیری برای سکونت به شمار می رود. در همین راستا پیشنهاد اصلی ما این است تا در حین سفر به فرانسه، حتما از جاذبه های گردشگری نیس نیز بازدید کنید.

نیاز است که بدانید، شهر نیس علاوه بر داشتن موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب و ایده آل، دارای جاذبه های ارزشمندی نیز می باشد. قلعه هیل، گردشگاه انگلیسی ها، میدان شهر، بندر قدیمی نیس، خیابان های قدیمی شگفت انگیز از جمله مکان هایی هستند که در نیس برای شما جذاب خواهند بود بنابراین این شهر را می توان به وسیله جاذبه های درون آن نیز به شما معرفی کرد. توجه داشته باشید که نیس در هر عرصه ای دارای جاذبه فوق العاده ای است.

عکس های نیس

سواحل دیدنی نیس

دانشگاه های شهر نیس فرانسه

بسیاری از افراد، شهر نیس را اغلب به عنوان شهر مناسبی برای تحصیل می شناسند. در این شهر فوق العاده، دانشگاه ها و مراکز علمی معتبری وجود دارند که محل ایده آلی برای تحصیل شما هستند. بسیاری از این مراکز از جهت رنکینگ دارای رتبه ارزشمندی هستند و همین مسئله موجب شده تا مکان فوق العاده ای برای تحصیل شما باشند. بدین ترتیب اگر قصد دارید تا در نیس فرانسه به تحصیل بپردازید، باید حتما با دانشگاه های معتبر  آن نیز آشنا باشید. دانشگاه سوفیا انتیپولیس و دانشگاه کوت دازور به عنوان دو مرکز علمی فوق العاده در نیس شناخته می شوند. این دو مرکز علمی در سال 2019 با یکدیگر ادغام شدند و امروزه به عنوان یک مرکز علمی به فعالیت می پردازند.

دانشگاه کوت دازور نیس

این مرکز علمی دارای 8 دانشکده مجزا و دو موسسه مستقل می باشد. لازم به ذکر است که در این دانشگاه، یک دانشکده فنی و مهندسی نیز وجود دارد. این مرکز علمی اغلب با نام کوت دازور شناخته می شود و امروزه به عنوان یکی از 500 دانشگاه برتر در جهان به شمار می رود. بدین جهت اهمیت دانشگاه کوت دازور بسیار بالا بوده و بسیاری از افراد آن را به عنوان محل تحصیل خود انتخاب می کنند. لازم به ذکر است که این مرکز علمی برای اولین بار در سال 1965 تاسیس شده است. محل قرارگیری آن در نیس بسیار مناسب بوده و همین مسئله نیز موجب شده تا دانشجویان رفت و آمد راحتی را داشته باشند.

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده، در حال حاضر بیش از 27000 دانشجو در دانشگاه کوت دازور به تحصیل می پردازند. پرسنل این دانشگاه نزدیک به 3500 نفر هستند و دانشجویان خارجی این مرکز علمی حدودا 20 درصد از کل جمعیت اعلام شده می باشند. بسیاری از ساکنین شهر برای ادامه تحصیل خود، این مرکز علمی را انتخاب می کنند.

همان طور که متوجه شدید، شهر نیس فرانسه به عنوان یکی از ایده آل ترین شهر های فرانسه به شمار می رود. جمعیت بسیار مطلوب بوده و همین مسئله موجب شده تا بسیاری از افراد، به دنبال زندگی کردن در آن نیز باشند. نیاز است که بدانید، امروزه شرایط سکونت در نیس بسیار راحت تر از گذشته شده است. علت این مسئله نیز ورود مجموعه های گردشگری و مهاجرتی معتبر به این عرصه بوده است.

با این حال شما می توانید در مقایسه با گذشته، بسیار راحت تر به نیس سفر کنید یا به سکونت در این شهر بپردازید البته توجه داشته باشید که برای سفر به نیس و ساکن شدن در آن، نیاز است تا مراتب قانونی مختلفی را سپری کنید بنابراین مشاوره گرفتن از مراکز مربوطه، می تواند در سفر یا مهاجرت شما موثر باشد. توجه داشته باشید که برای مشاوره گرفتن، حتما از مراکز مجرب و معتبر استفاده کنید تا بتوانید انتخاب بهتری را نیز داشته باشید.

میدان اصلی نیس

سوالات متداول

آیا شهر نیس محل مناسبی برای تحصیل است؟

بله شهر نیس گزینه مناسبی برای تحصیل است، اما نیاز است درصد موفقیت شما در دانشگاه های نیس با توجه به رشته تحصیلی شما مورد بررسی قرار بگیرد.

مساحت شهر نیس چقدر است؟

مساحت نیس نزدیک به 742 هزار کیلومتر مربع می باشد.

جایگاه نیس در فرانسه چگونه است؟

این شهر به عنوان یکی از واحد های گردشگری و بازرگانی ارزشمند فرانسه به شمار می رود.

1/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *