معرفی شهر نیکوزیا

کشور قبرس به عنوان یکی از کشور های قدیمی و فوق العاده در جهان شناخته می شود که سالانه بخش زیادی از افراد توریست به آن سفر می کنند. شهر های زیادی در قبرس وجود دارند که توانسته اند با جاذبه های فوق العاده خود، تاثیر مستقیمی را در جذب مردم کشورمان داشته باشند. در این بین، برخی از شهر های قبرس مانند شهر نیکوزیا، از شهرت بیشتری در مقایسه با سایر شهر ها بهره مند هستند چرا که شهر نیکوزیا به دلیل داشتن ویژگی های فوق العاده و بی نظیر، توانسته است آوازه جاذبه های خود را به سراسر جهان برساند. به همین دلیل نیز در طول سال تور های زیادی با عنوان تور نیکوزیا به مردم کشورمان فروخته می شود.

در سال های گذشته مراکز توریستی و مجموعه های زیادی احداث شده اند که در زمینه خرید و فروش تور شهر نیکوزیا نقش داشته اند. برخی از این مراکز توانسته اند با داشتن اعتبار بسیار زیاد در میان مردم کشور ایران، از محبوبیت بیشتری نیز بهره مند شوند. برخی از آن ها نیز در این مسیر موفق نبوده اند. از این رو شما باید با توجه به مراکز معتبر و نامعتبر فعال در بازار های کشور ایران، به تهیه تور قبرس شمالی بپردازید.

آب و هوای بی نظیر شهر نیکوزیا

معرفی شهر نیکوزیا

شهر نیکوزیا یا لفکوشا شمالی که در بخش قبرس شمالی قرار دارد، به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین شهر های قبرس شناخته می شود. این شهر به عنوان پایتخت دو تکه شده در جهان شناخته می شود و شهرت زیادی را در میان مردم های مختلف جهان دارد. بسیاری از افراد توریستی که در گذشته به شهر نیکوزیا سفر کرده اند، بر این باور هستند که حال و هوای این شهر، سرشار از حس جوانی می باشد چرا که بیش از 34 هزار فرد محصل در این شهر به تحصیل می پردازند. همین مسئله نیز موجب شده تا بسیاری از مردم جهان، به منظور پیشرفت و ترقی فرزندان خود، آن ها را به پایتخت قبرس یعنی نیکوزیا انتقال دهند. بسیاری از دانشگاه های معتبر جهان نیز در نیکوزیا بنا شده اند. بدین ترتیب این شهر از دیدگاه علمی نیز رتبه بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است.

نیاز است که بدانید اداره کردن شهر نیکوزیا بر عهده کشور ترکیه می باشد و بسیاری از مشکلات این کشور توسط ترکیه تعیین و تکلیف می شود. این شهر در مجاورت رودخانه پدیئوس قرار گرفته و همین مسئله موجب شده تا از دیدگاه جغرافیایی نیز در محل مناسبی قرار بگیرد. آب و هوای نیکوزیا نیمه خشک و گرم بوده و تابستان هایی را با آب و هوای به شدت گرم در اختیار دارد. اکثریت باران های این کشور در فصل های زمستان رخ می دهد.

تصاویر شهر نیکوزیا

خیابان های زیبای نیکوزیا

جمعیت نیکوزیا

شهر نیکوزیا یا لفکوشا از دیدگاه جمعیت نیز در جایگاه بسیار مناسبی قرار گرفته است و می توان گفت که این شهر جمعیت مناسبی را دارد. این شهر دارای جمعیتی 61300 نفری می باشد. با توجه به مساحت نیکوزیا می توان دریافت که جمعیت این کشور در هر یک کیلومتر مربع، 660 نفر می باشد. نیاز است که بدانید، شهر نیکوزیا به عنوان پر جمعیت ترین شهر قبرس شمالی نیز شناخته می شود. مردم این شهر از نظر نژادی 99.2 درصد ترک و بقیه آن ها یونانی، انگلیسی و مارونی ها هستند. البته نژاد های متفاوت دیگری از مردم نیکوزیا نیز، در این شهر وجود دارند.

نیاز است که بدانید، بر اساس آمار های منتشر شده، دین بیش از ۹۹ درصد مردم شهر نیکوزیا اسلام می باشد. یه افراد این شهر نیز از سایر دین ها بهره مند هستند. زبان ترکی به عنوان زبان رایج مردم نیکوزیا شناخته شده و بسیاری از دانشجویان این شهر، به زبان انگلیسی نیز صحبت می کنند.

فرودگاه نیکوزیا

یکی از بخش های مهم و اساسی شهر نیکوزیا، فرودگاه نیکوزیا می باشد. فرودگاه بین المللی ارجان به عنوان یکی از فرودگاه های معتبر و مطرح نیکوزیا شناخته می شود. این فرودگاه در واقع در فاصله 13 کیلومتری شمال غرب نیکوزیا قرار گرفته است. ارتفاع نیکوزیا از سطح دریا 123 متر می باشد. نیاز است که بدانید که این فرودگاه در نزدیکی روستای تیمبو قرار دارد. یکی از ویژگی های جالب فرودگاه نیکوزیا، باند پرواز آن می باشد که تمام آن از سنگ فرش تهیه شده است. طول باند پرواز فرودگاه این شهر به میزان 2755 متر می باشد. لازم به ذکر است که فرودگاه ارجان در دوره استعماری ساخته و قابل استفاده شد. امروزه بسیاری از حمل و نقل های افراد خارجی از طریق همین فرودگاه انجام می گیرد.

محلات دلنشین شهر نیکوزیا

نقطه شهر نیکوزیا

به طور کلی در این شهر قبرس نقاط مختلفی وجود دارند که با وان نقطه شهر نیکوزیا در میان مردم جهان شناخته می شوند. مسجد سلیمیه به عنوان یکی از نقطه شهر های نیکوزیا شناخته می شود که از بافت قدیمی و فوق العاده ای بهره مند است. همچنین موزه لونتیس از دیگر نقاط مهم و فوق العاده نیکوزیا شناخته شده که شهرت جهانی دارد. محلی با عنوان شهر قدیمی و همچنین دیوار های ونیزی از جمله دیگر نقاط مهم شهر فوق العاده نیکوزیا هستند که سبب محبوبیت زیاد این شهر در میان مردم جهان شده اند.

سوالات متداول

آیا نیکوزیا به عنوان محل مناسبی برای سفر شناخته می شود؟

به طور کلی، بسیاری از مردم کشور ایران علاقه زیادی به این شهر دارند و معمولا اوقات فراغت خود را در این شهر سپری می کنند. بدین جهت می توان دریافت که این شهر مناسب مسافرت می باشد.

آیا تور نیکوزیا در مراکز توریستی یافت می شود؟

بسیاری از مراکز توریستی معتبر مانند مرکز اوج آرام، فروش تور شهر نیکوزیا را از طریق روش های مختلف و در تمامی مدت ها فراهم کرده اند.

آیا نیکوزیا از تمامی جاذبه های توریستی بهره مند است؟

قطعا هر فردی علاقه دارد تا در سفر خود به شهر نیکوزیا، از انواع مختلفی از جاذبه های توریستی دیدن کند. این شهر نیز به دلیل داشتن این ویژگی می تواند گزینه مناسبی شناخته شود.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *