اخذ ویزا تحصیلی کانادا

آیا شما هم به دنبال دریافت ویزا تحصیلی کانادا هستید؟ حتما می دانید که پروسه دریافت ویزا تحصیلی مخصوص کشور کانادا، یک پروسه نسبتا خاص به حساب می آید که می تواند چالش های گسترده ای را در خود جای داده باشد. به صورت کلی، افراد برای تهیه این ویزا به یک سری مدارک خاص نیاز دارند. هر کدام از این مدارک به نحوی خاص روند دریافت ویزا را تحت تاثیر خود قرار می دهند. در صورتی که شما هم به دنبال دریافت ویزا کانادا در بهترین حالت ممکن هستید، حتما باید به چک لیست ویزا تحصیلی کانادا توجه داشته باشید. امروز ما قصد داریم تا روند دریافت این ویزا را به صورت مستقیم مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

شانس ویزای تحصیلی کانادا

اولین مسئله مهمی که ذهن متقاضیان دریافت ویزا تحصیلی کانادا را به خود درگیر می کند، شانس است. تا به امروز افراد زیادی از ما سوال پرسیده اند که به صورت دقیق شانس ما برای دریافت این ویزا چقدر است؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که شانس افراد بسته به رزومه ای که در اختیار دارند متغیر است.

برخی از افراد رزومه ای پر بار داشته و اطلاعات فنی و فعالیت های عملیاتی زیادی را نیز با خود حمل می کنند. این افراد به راحتی و بدون هیچ مشکل خاصی می توانند نسبت به مهاجرت اقدام نمایند چرا که شانس پذیرفته شدن آنها 100 درصد می باشد.

در عوض برخی از افراد در هنگام درخواست ویزا تحصیلی کانادا، رزومه قوی را در اختیار ندارند. آنها حتی معدل خوبی هم نداشته و با مدل عادی نسبت به مهاجرت اقدام می نمایند. این مسئله می تواند شانس ویزای تحصیلی کانادا را تا حد قابل توجهی کاهش دهد. به خاطر داشته باشید که به صورت کلی، 30 درصد درخواست ها رد می شوند. پس اگر شما در حالت معمولی قرار دهید، به احتمال 70 درصد می توانید به عنوان دانشجو وارد کانادا شوید.

مدارک ویزای تحصیلی کانادا

مدارک ویزای تحصیلی کانادا

دیگر مسئله مهمی که برای دریافت ویزا تحصیلی کانادا شما باید به آن توجه داشته باشید مربوط به مدارک است. به صورت کلی، افراد برای دریافت این ویزا به یک سری مدارک خاص نیاز دارند. این مدارک می توانند روند مهاجرت را تحت تاثیر خود قرار دهند همچون سایر فعالیت های اداری، پروسه دریافت ویزا تحصیلی در کشور کانادا هم به یک سری مدارک خاص نیاز دارد.

مدارک به کار رفته در این زمینه را می توان در زیر شاخه های خاصی همچون مدارک تحصیلی، مدارک هویتی و مدارک مالی تقسیم کرد. البته، مقطع تحصیلی شما هم مدارک مورد نیاز را کم و زیاد می کند. به عنوان مثال، در لیست زیر شما می توانید چند مورد از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای پذیرفته شدن مقطع کارشناسی را مشاهده کنید.

  • اسکن پاسپورت معتبر
  • اسکن ترجمه مدرک دیپلم
  • اسکن ریزنمرات سه سال آخر دبیرستان
  • کپی فارسی ریز نمرات سه سال آخر دبیرستان
  • اسکن کارنامه زبان
  • رزومه
  • انگیزه نامه
  • اطلاعات مربوط به اپلیکیشن

چک لیست ویزای تحصیلی کانادا

همانطور که در قسمت های قبل تر هم به این مسئله مهم و کلیدی اشاره کردیم، برای دریافت ویزا تحصیلی کانادا شما باید یک چک لیست خاص را برای خود طراحی کنید. این چک لیست می تواند روند پذیرش را تحت تاثیر خود قرار دهد. اولین مسئله ای که شما باید به آن توجه کنید مربوط به رزومه است. شما باید یک رزومه دقیق، حرفه ای و جذاب طراحی نمایید. استفاده از رزومه های فانتزی و عادی مشکلات جدی را برایتان ایجاد خواهد کرد.

چک لیست ویزا تحصیلی کانادا

اطلاعاتی که باید در رزومه درج شوند شامل مواردی همچون مشخصات فردی، سوابق تحصیلی، مقالات، علایق فردی، فعالیت های داوطلبانه، مهارت های زبان و معرفی نامه از اساتید دانشگاه می باشد. جدا از رزومه، شما باید از نظر تمکن مالی هم وضعیت خود را بررسی کنید. دولت کانادا به افرادی که تمکن مالی در اختیار ندارند اجازه ورود نمی دهد. پس بهتر است که به این موارد توجه کنید تا با مشکلی برای دریافت ویزا مواجه نشوید.

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که ذهن متقاضیان دریافت ویزا تحصیلی کانادا را به خود درگیر می کند، مربوط به روند دریافت ویزا بدون مدرک زبان است. خیلی از اوقات افراد سطح مهارت بالایی داشته و به خاطر کمبود وقت یا بودجه، نسبت به دریافت مدارک مورد نیاز مربوط به زبان اقدام نمی نمایند. این مسئله می تواند مشکلات خاصی را ایجاد نماید ولی احتمال دریافت ویزا را صفر نمی کند.

مدرک زبان در دسته بندی مدارک اجباری مورد نیاز دولت کانادا قرار نمی گیرد. پس شما بدون استفاده از آن هم می توانید ویزای خود را دریافت کنید. ولی وجود این مدرک می تواند به آفیسر ثابت کند که شما مهارت های مورد نیاز زبان برای زندگی کانادا را در اختیار دارید. اگر مهارت های زبان شما کافی نیستند، مسلما برای تحصیل در کشور کانادا و زندگی در این ناحیه با مشکلات جدی مواجه خواهید شد.

شرایط سنی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

تا به امروز افراد زیادی از ما سوال پرسیده اند که شرایط سنی موجود برای دریافت ویزا تحصیلی کانادا چگونه است؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که در کالج های کانادا شما باید در یک بازه سنی خاص قرار داشته باشید تا برای مهاجرت با مشکلی مواجه نشوید.

افراد برای تحصیل در کالج های کشور کانادا باید بین 18 تا 23 سال سن داشته باشند. برخی از کالج ها افراد بالای 23 سال را نیز قبول می کنند. حداکثر بازه سنی تعریف شده برای تحصیل در کانادا، 35 سال می باشد. اگر شما بیش از 35 سال دارید، بهتر است که به دنبال دیگر روش های مهاجرتی باشید.

شرایط سنی اخذ ویزا تحصیلی کانادا

شرایط ویزا تحصیلی کانادا

ویزا تحصیلی کانادا زیر شاخه های متنوعی دارد. بسته به مقطع تحصیلی که شما از آن استفاده می کنید، باید یک ویزای خاص را انتخاب نمایید. اما به صورت کلی، یک سری شرایط عمومی وجود دارند که شما باید به آنها توجه داشته باشید تا برای اخذ پذیرش با هیچ مشکلی مواجه نشوید.

پذیرش از سمت یک دانشگاه معتبر، به همراه داشتن تمکن مالی، به همراه داشتن مدارک مورد نیاز، سالم بودن از نظر جسمی و نداشتن سوء پیشینه و قانع کردن آفیسر از جمله مهم ترین شرایطی به حساب می آیند که شما باید آنها را مد نظر خود قرار دهید. به خاطر داشته باشید که شما باید یک مصاحبه حضوری با آفیسر داشته باشید تا شرایطتان به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

مدت زمان ویزا تحصیلی کانادا

البته که پس از ثبت درخواست مربوط به دریافت ویزا تحصیلی کانادا و دریافت تاییدیه توسط آفیسر، شما باید یک بازه زمانی خاص را منتظر بمانید تا مدارکتان مورد بررسی قرار گیرند. این بازه زمانی می تواند روند مهاجرت و دریافت پذیرش را به صورت مستقیم تحت تاثیر خود قرار دهد.

به صورت کلی، برای دریافت این ویزا شما باید میان 6 تا 12 ماه صبر کنید. در طی این بازه زمانی شما می توانید بر روی رزومه خود کار کنید. استفاده از خدمات وکلای مشاوره ای و مهاجرتی حرفه ای می تواند این بازه زمانی مورد نیاز را کم و زیاد نماید.

هزینه ویزا تحصیلی کانادا

هزینه ویزا تحصیلی کانادا

دیگر مسئله مهمی که برای دریافت ویزا تحصیلی کانادا شما باید به آن توجه داشته باشید مربوط به هزینه است. هزینه ویزا تحصیلی کانادا ثابت نیست. عوامل و فاکتور های زیادی هستند که می توانند هزینه مورد نیاز شما برای دریافت ویزا تحت تاثیر خود قرار دهند.

برای اینکه شما بتوانید درخواست خود را ثبت کنید، در اولین مرحله باید 150 دلار کانادا واریز نمایید. این هزینه ثبت بررسی درخواست توسط آفیسر می باشد. در مرحله بعد برای ثبت اطلاعات بیومتریک و انگشت نگاری، شما باید 85 دلار را پرداخت نمایید. البته که شما باید وارد کشور های همسایه برای بررسی وضعیت خود شوید.

مدارک مورد نیاز ویزا تحصیلی کانادا

همانطور که در قسمت های قبل تر هم به این مسئله مهم و کلیدی اشاره کردیم، کاربران برای دریافت ویزا تحصیلی کانادا باید یک سری مدارک خاص را در اختیار داشته باشند تا با مشکلی مواجه نشوند. مدارک مالی از جمله مواردی هستند که خیلی از کاربران آنها را فراموش کرده و درخواستشان رد می شود.

به خاطر داشته باشید که تمکن مالی اهمیت زیادی دارد. پس در صورتی که شما هم به دنبال دریافت ویزای مخصوص کانادا هستید، باید تمکن مالی لازم را در اختیار داشته باشید تا با هیچ مشکل خاصی مواجه نشوید. در اختیار داشتن همه مدارک مورد نیاز روند مهاجرت را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

تمکن مالی ویزا تحصیلی کانادا

تمکن مالی ویزا تحصیلی کانادا عبارت است از حداقل بودجه ای که شما باید در اختیار داشته باشید تا بتوانید برای خود در کانادا آپارتمان تهیه کنید و هزینه های سال اول زندگی را پرداخت نمایید. به خاطر داشته باشید که برای آفیسر تمکن مالی اهمیت زیادی دارد.

در صورتی که شما تمکن مالی را در اختیار نداشته باشید، احتمال اینکه خرج های اضافی بر روی دست دولت این کشور قرار دهید بیشتر می شود. شما حداقل باید 10 هزار دلار کانادا در اختیار داشته باشید تا به دولت کانادا ثابت کنید که از پس هزینه های سال اول زندگی بر می آیید.

ویزای تحصیلی کانادا چقدر طول میکشه؟

زمانبندی درست می تواند روند ورود به کانادا و تحصیل در این کشور را تحت تاثیر خود قرار دهد. برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، شما باید به این مسئله توجه داشته باشید که درخواست ویزا به سرعت بررسی نمی شود. پس، برای جلوگیری از ایجاد مشکل شما باید حداقل 6 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی در کانادا نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایید.

بهتر است که پس از دریافت پذیرش پروسه دریافت ویزا را شروع نمایید و به سرعت وارد کشور کانادا شوید. در غیر این صورت، احتمال اینکه ترم تحصیلی را از دست بدهید افزایش پیدا خواهد کرد.

ویزا تحصیلی کانادا زیر 18 سال

ویزا تحصیلی کانادا زیر 18 سال

البته که برای دریافت ویزا تحصیلی کانادا، شما لزوما نباید بالای 18 سال سن داشته باشید و نسبت به تحصیل در دوره های دانشگاهی اقدام نمایید. سن تحصیلی در کانادا از 5 سال شروع می شود. کودکان مهاجر از 10 سالگی می توانند در مدارس کانادا تحصیل نمایند.

به خاطر داشته باشید که با دریافت اقامت و ثبت درخواست های مربوط، تا 18 سالگی افراد می توانند در کشور کانادا تحصیل نمایند. اکثر افراد برای مقطع دبیرستان درخواست خود را ثبت می نمایند. البته که برای ورود به کانادا زیر 18 سال، شما باید همراه با یکی از والدین درخواست را ثبت کنید.

سوالات متداول

آیا نداشتن مدرک زبان برای دریافت ویزا تحصیلی کانادا مشکلی ایجاد می کند؟

همانطور که گفته شد مدرک زبان برای دریافت این ویزا یک مسئله ضروری به حساب نمی آید. مسئله مهمی که در این زمینه شما باید به آن توجه داشته باشید مربوط به سطح تسلط شما بر روی زبان انگلیسی است.

چه عواملی هزینه مهاجرت به کانادا را کم و زیاد می کنند؟

هزینه آپارتمان، شهریه دانشگاه و هزینه های مربوط به هواپیما از جمله موارد مهمی به حساب می آیند که سرمایه مورد نیاز شما را به صورت مستقیم تحت تاثیر خود قرار خواهند داد.

اگر ویزا ریجکت شود تا چه مدت می توان درخواست بررسی مجدد داد؟

شما نیازی به صبر کردن در این شرایط ندارید چون در هر صورت می توانید مدارک خود را مجددا توسط یک کارشناس مورد بررسی قرار دهید و سپس مجددا درخواست را ثبت نمایید.

آیا با دریافت ویزا تحصیلی کشور کانادا می توان اقامت دائم دریافت کرد؟

در صورتی که شما هم به دنبال اقامت دائم این کشور هستید، پس از تحصیل باید دنبال کار بگردید و ویزای خود را تغییر دهید. به صورت کلی امکان دریافت اقامت دائم پس از تحصیل وجود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *