قیمت ویزای فرانسه

قیمت ویزای فرانسه با توجه به برخی پارامتر ها منحصر به فرد می باشد. برای مثال نوع ویزای فرانسه بر روی قیمت ویزا فرانسه تاثیر گذار می باشد. برای مثال در صورتی که افراد خواهان دریافت ویزای توریستی فرانسه باشند می بایست مبلغ 60 یورو به سفارت فرانسه پرداخت کنند. این هزینه ها شامل دریافت مالیات نمی باشد.

برای دریافت ویزای فرانسه افراد باید مالیات آن را جدا پرداخت نمایند. این مقدار شامل 9% قیمت ویزا فرانسه می باشد. گفتنی است که ویزا فرانسه فارغ از نوع آن، قیمت و هزینه های بالایی برای دریافت ندارد. افراد می توانند با مناسب ترین هزینه ها اقدام به دریافت ویزای فرانسه کنند. موردی که قابل ذکر می باشد این است که برای پرداخت قیمت ویزای فرانسه در سفارت این کشور، افراد می بایست پول نقد به همراه داشته باشند. مورد دیگری هم که باید ذکر گردد این است که مبالغ دریافتی از سوی سفارت فرانسه تحت هیچ شرایطی عودت نمی شود.

وقت سفارت فرانسه

قبل از این که افراد برای دریافت ویزا فرانسه به سفارت این کشور مراجعه کنند باید اقدام به دریافت نوبت نمایند. دریافت نوبت و یا تعیین وقت سفارت برای مصاحبه از طریق سایت رسمی VFS انجام می شود. شرکت VFS مسئول صدور ویزا می باشد. گفتنی است که این شرکت علاوه بر صدور ویزای کشور فرانسه قادر به صدور ویزای کشور های حوزه شنگن می باشد. گرفتن وقت سفارت فرانسه نیز به صورت مرحله به مرحله و به دقیق ترین شکل ممکن باید انجام شود. در صورتی که افراد اطلاعات و یا تجربه ی کافی برای این کار ندارند بهتر است انجام این کار را به افراد متخصص بسپارند.

 ویزای توریستی فرانسه در کرونا

پس از شیوع ویروس کرونا و آغاز واکسیناسیون در سراسر جهان کشورهای مختلف شرایط منحصر به فردی برای ارائه ویزا به متقاضیان وضع کردند و کشور فرانسه برای ارائه ویزا به متقاضیان خود از این قاعده مستثنی نمی باشد. ارائه ی ویزا توریستی فرانسه با توجه به شرایط واکسیناسیون متقاضیان منحصر به فرد می باشد.

در صورتی که شما واکسن تک دوزی جانسون اند جانسون تزریق کرده باشید نیاز است تا از تاریخ تزریق واکسنتان 28 روز گذشته باشد. در صورتی هم که افراد واکسن های دو دوزی تزریق کرده اند باید از تزریق دوز دوم واکسنشان 7 روز گذشته باشد تا بتوانند اقدام به دریافت ویزای توریستی فرانسه نمایند. واکسن های مورد تایید آژانس اروپایی، مورد تایید کشور فرانسه نیز می باشد. این واکسن ها عبارت اند از: فایزر، آسترازنکا، مدرنا و جانسون اند جانسون.

نکته ای که قابل ذکر می باشد این است که برای برخی فعالیت های تفریحی در کشور فرانسه نیاز به کارت تزریق واکسن است. افراد بهتر است قبل از هر گونه اقدام به دریافت ویزا فرانسه فارغ از نوع آن تحقیقات کاملی در این زمینه به عمل بیاورند تا دچار مشکل خاصی نشوند. در صورتی که افراد واکسن تزریق نکرده باشند می بایست اقدام به ارائه ی تست PCR منفی نمایند. این تست منفی PCR نباید برای تاریخ بیش از 72 ساعت قبل باشد. مورد دیگری که باید ذکر گردد این است که کودکان زیر 12 سال از این دستورات معاف می باشند.

وقت سفارت فرانسه چقدر طول میکشه؟

ویزا فرانسه واکسن

در ارتباط با وقت گرفتن از سفارت فرانسه باید گفت که نوبت افراد و مدت زمان مراجعه افراد به سفارت، بستگی به مواردی دارد. اولین مورد مربوط به شلوغی و همچنین تعداد متقاضیان دارد و در صورتی که تعداد متقاضیان بالا باشد ممکن است این تایم به دو هفته برسد و در صورتی که تعداد متقاضیان کم باشد وقت سفارت فرانسه بیش از یک هفته طول نخواهد کشید و افراد می توانند در این مدت زمان جهت دریافت ویزا فرانسه به سفارت این کشور مراجعه نمایند.

ویزای بلند مدت فرانسه

ویزای بلند مدت فرانسه همان طور که از نامش آشکار می باشد برای افرادی است که قصد اقامت یافتن در کشور فرانسه را برای مدت زمان بیش از 90 روز دارند، نوع از طریق ازدواج، تولد، سرمایه گذاری و کاری صادر می گردد. ویزا فرانسه به صورت بلند مدت همان ویزای تیپ D است که برای کشور حوزه شنگن می باشد.

ویزای کوتاه مدت فرانسه

ویزای کوتاه مدت فرانسه در سه تیپ A ،B و C صادر می گردد. تیپ A همان ویزای ترانزیتی می باشد. این ویزا برای کسانی است که قصد تغییر پرواز خود در کشور فرانسه را برای رسیدن به مقصد مد نظر خود دارند. گفتنی است که این ویزا برای افرادی که عضو کشور حوزه شنگن نمی باشند صادر می گردد. همچنین قابل ذکر است که افراد نمی توانند با این ویزا از محدود فرودگاه خود در فرانسه به جای دیگری بروند.

تیپ B برای افراد صادر می گردد که قصد اقامت یافتن در کشور فرانسه برای مدت کوتاهی را دارند. افراد می توانند برای ادامه سفر و یا تغییر پرواز خود از این نوع ویزا استفاده نمایند. این ویزا برای مدت 5 روز صادر می گردد. ویزا تیپ C هم برای اقامت کوتاه مدت افراد توسط دولت فرانسه صادر می گردد.

این ویزا برای ورزشکاران و هنرمندان، کسانی قصد آموزش کوتاه مدت را دارند، گردشگری، تجاری، و دیدار دوستان خویشاوندان صادر می گردد. این ویزا در بار اول به صورت یک بار ورود و در دفعات بعد به صورت چند بار ورود صادر می گردد. منظور از چندبار ورود هم این است که افراد می توانند با این ویزا فرانسه مرتب از کشور خارج شوند و مجددا وارد شوند.

فرم درخواست ویزای فرانسه

یکی از بخش های بسیار مهمی که در حین دریافت ویزا فرانسه باید به آن توجه کافی را داشته باشید، فرم درخواست ویزای فرانسه می باشد. در این فرم اطلاعات مختلفی از شما درخواست می شود و شما باید پاسخگوی سوالات مختلفی در آن باشید. اطلاعات اولیه شما در هر فرم مربوط به ویزای یک کشور قابل درخواست خواهد بود. اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی شما، ملیت، تاریخ تولد، نام شناسنامه، کشور محل تولد و … از جمله مواردی هستند که در فرم درخواست شما باید ثبت شوند. تعیین کردن نوع سند مسافرتی و همچنین کد سند مسافرتی نیز از دیگر مواردی بوده که در فرم درخواست ویزا فرانسه از شما سوال پرسیده خواهد شد.

مدت زمان اقامت و همچنین سوالاتی پیرامون زمان موردانتظار شما برای ورود به قسمت شنگن و … نیز از شما سوال می شود. اگر شما بتوانید در تمامی سوالات ذکر شده، اطلاعات کافی را به سفارت فرانسه ارائه دهید، مانعی برای تایید شدن شما وجود ندارد. اما برای ارائه اطلاعات بهتر و مفید تر، همواره پیشنهاد می کنیم تا از یک مرجع معتبر در این زمینه کمک بگیرید. قطعا در چنین شرایطی شما می توانید به شکل بهتری از خدمات ما نیز بهره مند شوید.

ویزا فرانسه برای افغان ها

همان طور که می دانید کشور افغانستان به عنوان یک کشور جنگ زده به شمار رفته که تاکنون نتوانسته است مسیر رشد بزرگی را داشته باشد. مردم کشور افغانستان به دنبال جستجوی کشور های مختلفی هستند تا آینده خود را تضمین کنند. در این بین کشور فرانسه شرایط بسیار سختی را برای مردم افغانستان در نظر نگرفته است. مردم کشور افغانستان می توانند به وسیله موسسات مهاجرتی گوناگون، تمامی فرآیند های مربوط به ویزا فرانسه را انجام دهند. توجه داشته باشید که اکثریت مردم افغانستان در این زمینه از اطلاعات دقیقی برخوردار نیستند. به همین دلیل نیز استفاده از مراکز مهاجرتی برای این افراد مسئله ای بسیار مهم می باشد.

نیاز است که بدانید در میان ویزا های مختلف ارائه شده از سوی کشور فرانسه، ویزای کاری به عنوان مناسب ترین آن ها برای مردم افغان شناخته می شود. این ویزا محبوبیت بسیار زیادی را در میان افغان ها نیز در اختیار دارد. لازم به ذکر است که افراد زیر 18 سال نمی توانند به تنهایی اخذ ویزای فرانسه را انجام دهند. با توجه به اطلاعات ذکر شده می توان ویزا فرانسه برای افغان ها را به راحتی در کوتاه ترین زمان ممکن زیر نظر موسسات مهاجرتی اخذ نمود.

ویزا فرانسه تضمینی

ویزا فرانسه تضمینی

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارند، همواره در تلاش هستند تا از ویزا اخذ شده خود اطمینان کافی را داشته باشند. قطعا هنگامی که افراد مختلف قصد دارند تا ویزا فرانسه را به صورت انفرادی اخذ کنند، با مسیر پیچیده تری روبرو خواهند شد. در چنین شرایطی نیز پیشنهاد تمامی موسسات مهاجرتی و سفارت ها این است تا با استفاده از علم یک موسسه مهاجرتی، نسبت به دریافت ویزا اقدام نمود. موسسات مهاجرتی در کادر خود از افراد فوق حرفه ای برخوردار هستند که توانایی ایجاد ارتباط لازم را با سفارت کشور های مختلف از جمله فرانسه دارند. با سپردن تمامی وظایف به این مراکز، دیگر دغدغه ای برای شما باقی نمی ماند.

توجه داشته باشید که مهاجرین ایرانی و افغان که قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارند، می توانند از خدمات مراکز معتبری مانند ما استفاده نمایند. داشتن سال ها تجربه و سابقه در این زمینه نشانگر موفقیت مجموعه ما در سال های گذشته بوده است. بنابراین شما می توانید به راحتی بدون داشتن هر گونه دغدغه ای نسبت به انتخاب مجموعه اقدام نمایید و ارتباط لازم را حاصل کنید.

مدارک سفارت فرانسه

افراد می بایست مدارکی که توسط سفارت این کشور درخواست می شود را به صورت کامل ارائه دهند. این مدارک عبارت اند از :

 • فرم درخواست
 • پاسپورت فرد متقاضی به همراه تمامی پاسپورت های قبلی
 • رسید پرداخت هزینه های مربوط به دریافت ویزا
 • اصل و ترجمه مدارک شناسایی افراد (کارت ملی و شناسنامه)
 • اصل و ترجمه گواهی اشتغال به کار، سند ازدواج و یا گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان
 • تمکن مالی و گردش حساب
 • اصل و ترجمه تمامی اسناد ملکی
 • ارائه اصل و کپی دعوت نامه در صورت وجود
 • تمامی مدارک برای دریافت ویزا مورد نیاز می باشد و باید به صورت کامل آماده شود. ممکن است با توجه به ویزا مد نظر افراد مدارک دیگری نیز از طرف سفارت این کشور درخواست شود.

جواب ویزا فرانسه چند روزه میاد؟

جواب و یا همان دریافت ویزا معمولا دو الی 3 هفته طول می کشد. این مدت زمان با توجه به تعداد متقاضیان و همچنین تعطیل بودن سفارت و ادارات ممکن است کم تر و یا بیش تر شود. این مدت زمان پس از انگشت نگاری و همچنین تحویل مدارک به سفارت فرانسه محاسبه می گردد.

هزینه ویزا فرانسه

ویزای کوتاه مدت فرانسه

هزینه ویزای فرانسه همان طور که ذکر گردید به پارامتر های مختلفی بستگی دارد. اولین موردی که باید در این زمینه ذکر گردد مربوط به هزینه های لازم برای آماده کردن و همچنین ترجمه مدارک است. در صورتی که افراد بخواهند با موسسه های مهاجرتی همکاری کنند می بایست هزینه هایی را هم در این زمینه در نظر بگیرند. موسسه های مهاجرتی مختلفی در سراسر کشور وجود دارد که افراد را در دریافت روادید یاری می کنند.

این موسسه ها با توجه به خدماتی که برای افراد در جهت اخذ ویزا فرانسه ارائه می دهند هزینه های مختلفی دریافت می کنند. افراد بهتر است با موسسه هایی همکاری کنند که نه هزینه های بسیار بالا دریافت می کند و نه هزینه های بسیار پایین. دریافت هزینه های معقول به عنوان یکی از بهترین دلایل برای همکاری با یک موسسه تلقی می گردد.

گرفتن ویزا فرانسه

افراد می بایست نوع ویزای فرانسه خود را که می خواهند دریافت کنند مشخص نمایند. کشور فرانسه و سفارت آن انواع و اقسام ویزا ها را برای متقاضیان شان ارائه می دهد. این ویزا ها عبارت است از ویزای های کوتاه مدت و بلند مدت. ویزای های تیپ A، B و C به عنوان ویزا های کوتاه مدت کشور فرانسه مورد استفاده قرار می گیرد و ویزای تیپ D برای اقامت بلند مدت مورد استفاده قرار می گیرد.

مدارک لازم جهت ویزا فرانسه

مدارک لازم جهت ویزا فرانسه

افراد برای دریافت می بایست مدارک درخواست شده توسط دولت این کشور را ارائه کنند. قابل ذکر است که افراد باید تمامی این مدارک را بدون نقص آماده کنند تا مشکلی در به وجود نیاید. علاوه بر مدارکی که ذکر شد نیاز است تا افراد دو قطعه عکس، مدرک زبان فرانسوی در صورت وجود، مدارک مربوط به پیشنهاد کاری و یا مجوز های صادر شده برای راه اندازی کسب و کار و همچنین فرم های پر شده را به سفارت این کشور ارائه دهند.

مراحل گرفتن ویزا فرانسه

اولین مرحله برای دریافت ویزای فرانسه مربوط به تعیین وقت سفارت می باشد. برای این کار باید به وب سایت رسمی دولت کشور فرانسه مراجعه و یک حساب کاربری ایجاد کنید. مرحله دوم مربوط به پر کردن فرم درخواست در وب سایت فوق می باشد. مرحله سوم تعیین وقت سفارت می باشد. افراد باید توجه داشته باشند که هرگونه اشتباه و یا ثبت اطلاعات غلط منجر به رد وقت سفارت خواهد شد.

توصیه می گردد برای این کار در صورتی که تجربه ای ندارید با افراد متخصص اقدام به همکاری نمایید. با چنین اقدامی هیچ استرسی در انجام کار های مربوط به دریافت ویزا فرانسه متوجه افراد نخواهد بود. مورد دیگری که باید ذکر شود مربوط به تعیین وقت کمپ تحصیلی فرانسه است که مربوط به متقاضیان ویزای تحصیلی فرانسه است.

ویزا فرانسه واکسن

روادید کشور فرانسه برای افراد به دو دسته تقسیم می گردد، کسانی که واکسینه شده اند و کسانی که واکسینه نشده اند. در صورتی که واکسینه شده باشید باید توجه کنید که واکسن شما مورد تایید وزارت بهداشت کشور فرانسه باشد. واکسن های مورد تایید کشور فرانسه عبارت است از: فایزر، جانسون اند جانسون، آسترازنکا و مدرنا. در صورتی که واکسن شما تک دوز باشد باید 28 روز از زمان تزریق آن گذشته باشد. اگر هم افراد از واکسن های دو دوزی استفاده کرده باشند باید از زمان تزریق دوز دوم حداقل 7 روز گذشته باشد.

افراد در صورتی که واکسینه نشده باشند می بایست اقدام به ارائه تست منفی PCR نمایند. همچنین می بایست تعهد نامه ای مربوط به این که هیچ نوع نشانه ای مبنی بر عفونت ویروس کرونا ندارید و در 14 روز گذشته هم با یک فرد مبتلا به ویروس کرونا در تماس نبوده اید ارائه دهید. افراد می توانند این تعهد نامه را جهت دریافت ویزا فرانسه از وب سایت وزارت کشور دانلود نمایند. مورد دیگری که در تعهد نامه قید شده است مربوط به تعهد دادن مبنی بر ارائه آزمایش ویروس شناسیRT-PCR به SARS-COV-2 ارائه کنید.

ویزا فرانسه از ترکیه

افراد علاوه بر این که می توانند ویزا فرانسه را ایران دریافت کنند، می توانند این کار را از ترکیه انجام دهند. افراد برای این کار می بایست از مدارک اقامتی کشور ترکیه برخوردار باشند تا بتوانند ویزا را دریافت کنند. گفتنی است که در صورت وجود شرایط افراد می توانند با ریسک کم تری در ترکیه این امور را انجام می دهند. نکته ای که قابل ذکر می باشد این است که اخذ ویزای فرانسه از ایران و ترکیه تفاوت چندانی ندارد.

vfs ویزا فرانسه

vfs ویزا فرانسه

Vfs گلوبال فرانسه مسئول ارائه خدمات ویزا کشور فرانسه می باشد. افراد برای انگشت نگاری انجام کارهای مربوط می بایست به دفتر این شرکت مراجعه کنند. دفتر VFS در کشورمان و در شهر تهران و میدان هروی واقع است.

انواع ویزا فرانسه

 • ویزای توریستی که برای تفریح و گردشگری مورد استفاده قرار می گیرد.
 • ویزای سرمایه گذاری که تحت شرایط خاصی برای سرمایه گذاران ارائه می گردد.
 • ویزای ازدواج در کشور فرانسه که می بایست با یک فرد فرانسوی در خاک آن کشور صورت گیرد.
 • ویزای تولد فرزند
 • ویزای تحصیلی که برای تحصیل در مدارس و دانشگاه های کشور فرانسه می باشد.
 • ویزای کاری

تمامی ویزا های مربوط به دریافت اقامت در فرانسه شرایط مخصوص به خود را دارد. افراد می توانند برای دریافت این ویزا ها در صورت وجود شرایط به سفارت دولت فرانسه مراجعه کنند. دریافت ویزا امری مهم و حساس می باشد و با یک اشتباه ممکن است افراد از رسیدن به این مهم ناکام بمانند. در نتیجه بهتر است در صورت امکان انجام کار های مربوط به اخذ را به یک مجموعه متخصص بسپارید.

ویزا فرانسه 2024

نحوه دریافت ویزا فرانسه در سال 2024 نسبت به سال های گذشته تغییرات خاصی را به خود ندیده است. نکته ای که وجود دارد در ارتباط با ویروس کرونا و واکسیناسیون افراد می باشد که تمامی موارد مربوط آن ذکر گردید. افراد با مشخص کردن نوع ویزای خود می توانند به راحتی و بدون مشکل خاصی اقدام به دریافت نمایند. توصیه می گردد در طی کردن پروسه های اداری کاملا با دقت و حوصله رفتار نمایید. هر گونه عجله و استرس و به طور کلی انرژی منفی باعث خطا کردن شما خواهد شد. هر خطایی هم از سوی سفارت فرانسه بدون جواب نخواهند ماند.

ویزا تحصیلی فرانسه

ویزای توریستی فرانسه

در ارتباط با ویزا تحصیلی آن موارد مختلفی وجود دارد که باید به آن ها اشاره شود. برای تحصیل در این کشور شرایطی را دارد که افراد از آن برخوردار باشند. در وهله ی اول باید گفت که تحصیل در کشور فرانسه برای کسانی که مقیم این کشور هستند کاملا رایگان می باشد. افراد می توانند از 6 سالگی به مدت 12 سال در مدرسه های فرانسه اقدام به تحصیل کنند. پس از دریافت دیپلم افراد می توانند در یکی از دانشگاه های فرانسه و در رشته های مختلف تحصیل نمایند.

کشور فرانسه دارای 3500 دانشگاه می باشد. تحصیل دوره ی لیسانس در این کشور 4 سال می باشد. همچنین تحصیل دوره ی فوق لیسانس در کشور فرانسه 2 سال به طول می انجامد. قابل ذکر است که تحصیل در مقطع دکتری در کشور فرانسه 3 الی 5 سال می باشد. برای تحصیل در فرانسه پس از دریافت ویزا فرانسه افراد می بایست اقدام به پرداخت شهریه نمایند. شهریه ی دانشگاه های فرانسه به صورت سالانه از 3 الی 10 یورو به صورت تقریبی می باشد. افراد برای دریافت ویزا تحصیلی می بایست از دانشگاه های کشور فرانسه در ابتدا پذیرش بگیرند.

جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های فرانسه افراد می بایست در آزمون های ورودی شرکت کنند. علاوه بر آن باید مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی با نمره ی مد نظر دانشگاه های این کشور را داشته باشید. نکته ی بسیار جذابی که باید ذکر شود این است که افراد پس از فارغ التحصیل شدن در کشور فرانسه می توانند ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری نمایند، گفتنی است که برای تبدیل کردن ویزای تحصیلی به کاری افراد یک سال زمان خواهند داشت. برای تبدیل ویزای تحصیلی به کاری افراد باید در این مدت زمان حتما شغل مناسبی را برای خود پیدا کنند. در غیر این صورت تبدیل ویزای تحصیلی به کاری اتفاق نخواهد افتاد.

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای تحصیلی در فرانسه عبارت است از :

 1. نامه ای مبنی بر پذیرش از یکی از دانشگاه های فرانسه
 2. گذرنامه ی معتبر
 3. ارائه کردن آخرین مدرک تحصیلی در کنار ریز نمرات
 4. تمکن مالی جهت برخورداری از توانایی لازم برای زندگی دانشجویی در فرانسه
 5. ارائه ی مدرک زبان فرانسوی و یا انگلیسی

ویزا فرانسه توریستی

برای دریافت ویزای توریستی فرانسه، باید چند مرحله را طی کنید. در اینجا مراحل و مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی فرانسه ذکر شده:

مراحل درخواست ویزا

 1. پر کردن فرم درخواست ویزا: فرم درخواست ویزای شینگن (Schengen Visa Application Form) را از وب‌سایت سفارت فرانسه دانلود کرده و آن را به‌طور کامل و دقیق پر کنید.
 2. جمع‌آوری مدارک مورد نیاز:
  • گذرنامه: گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار از تاریخ سفر و دو صفحه خالی.
  • عکس: دو قطعه عکس رنگی با پس‌زمینه سفید که در سه ماه اخیر گرفته شده باشد.
  • بیمه مسافرتی: بیمه‌نامه‌ای که هزینه‌های درمانی و حوادث احتمالی در طول سفر را پوشش دهد و حداقل پوشش آن 30,000 یورو باشد.
  • برنامه سفر: مدارک مربوط به رزرو بلیط هواپیما (رفت و برگشت) و رزرو هتل یا محل اقامت.
  • مدارک مالی: صورت‌حساب بانکی 3 تا 6 ماه گذشته، مدارک شغلی (نامه از محل کار، فیش حقوقی، پروانه کسب و غیره) که نشان دهد شما توان مالی برای سفر و اقامت در فرانسه را دارید.
  • دعوت‌نامه (در صورت وجود): اگر کسی شما را دعوت کرده، باید دعوت‌نامه رسمی از میزبان خود ارائه دهید.
 3. تعیین وقت مصاحبه: از طریق وب‌سایت یا تماس تلفنی با کنسولگری یا مرکز ویزای فرانسه در کشور خود وقت مصاحبه را تعیین کنید.
 4. پرداخت هزینه ویزا: هزینه ویزا را به‌صورت آنلاین یا حضوری در زمان تعیین وقت پرداخت کنید. هزینه ویزای شینگن معمولاً حدود 80 یورو است.
 5. حضور در مصاحبه: در زمان تعیین شده در کنسولگری یا مرکز ویزای فرانسه حضور پیدا کنید و مدارک خود را ارائه دهید.
 6. پیگیری وضعیت درخواست: پس از مصاحبه می‌توانید وضعیت درخواست خود را از طریق وب‌سایت یا تماس با کنسولگری پیگیری کنید.

ویزای فرانسه توریستی

مدارک مورد نیاز

 • گذرنامه
 • فرم درخواست ویزا
 • عکس
 • بیمه مسافرتی
 • برنامه سفر
 • مدارک مالی
 • مدارک شغلی
 • دعوت‌نامه (در صورت وجود)
 • پرداخت هزینه ویزا

ویزا کاری فرانسه

دریافت ویزا کاری فرانسه نسبت به انواع دیگر ویزای های این کشور کمی سخت تر می باشد. افراد برای دریافت این نوع ویزا نیاز به یک جاب آفر و یا کارفرما دارند. در صورتی ک افراد کارفرما نداشته باشند نمی توانند این نوع از ویزا فرانسه را دریافت نمایند. نکته ای که قابل ذکر می باشد این است افراد بهتر است رزومه ی خود را در وب سایت های کاریابی کشور فرانسه قرار دهند. با انجام این کار است که کارفرمایان می توانند توانایی و مهارت شما را دریابند. پیدا کردن کارفرما به غیر از این روش، با روش های دیگر میسر نمی باشد. در صورتی که افراد توانستند برای خود یک کارفرما پیدا کنند می بایست مدارکی را از خود ارائه دهند. این مدارک عبارت است از :

 • دو قطعه عکس
 • گذرنامه دارای اعتبار
 • مجوز کاری که از سوی کارفرمای فرانسوی شما صادر شده است
 • فرم های پر شده مبنی بر درخواست ویزای کاری فرانسه
 • تمکن مالی جهت اثبات توانایی زندگی برای مدت سه ماه در فرانسه
 • مدرک زبان معتبر فرانسوی
 • رسید پرداخت مربوط به اخذ ویزای کاری فرانسه
 • افراد می بایست با در دست داشتن مدارک فوق در وقت تعیین شده از قبل به سفارت کشور فرانسه مراجعه نمایند.

ویزا درمانی فرانسه

ویزا فرانسه 2022

یکی از انواع ویزا هایی که از سوی دولت کشور فرانسه صادر می گردد ویزای درمانی یا پزشکی است. این ویزا برای بیمارانی با شرایط خاص صادر می گردد. گفتنی است که ویزای فوق از ویزا های تیپ C می باشد. مدت زمان اعتبار این ویزا 90 روز می باشد. افراد می توانند با ارائه ی مدارک و اثبات شرایط بیمار اقدام به دریافت ویزای درمانی فرانسه نمایند.

این نوع ویزا فرانسه برای افراد که امکان معالجه شدن در کشور خود را ندارند صادر می گردد. همچنین گفتنی است که برای صدور این ویزا باید امکان معالجه شدن فرد بیمار در کشور فرانسه وجود داشته باشد. در ارتباط با نوع بیماری هایی که برای آن ها ویزای درمانی صادر می شود هم باید گفت که بیماری سرطانی، جراحی های که نیاز به پیوند عضو دارند و جراحی های تعویضی از بیماری هایی هستند که برایشان از سوی دولت فرانسه ویزای درمانی صادر می گردد.

برای اخذ ویزای درمانی از سوی دولت فرانسه هم باید شرایط مناسبی وجود داشته باشد. اولین مورد دریافت نامه ای از یک پزشک معالج و یا یک مجموعه ی درمانی مبنی بر عدم امکان معالجه بیمار در کشور مبدا است. مورد دوم دریافت کردن یک دعوت نامه از یک مجموعه ی درمانی و یا یک پزشک معالج در کشور فرانسه است. مورد سوم هم اثبات توانایی های مالی برای تامین هزینه های مربوط به درمان بیماری است.

مدارکی که برای دریافت ویزای درمانی مورد نیاز است عبارت اند از :

 • گذرنامه معتبر
 • فیش های پرداختی مربوط به اخذ ویزای درمانی فرانسه
 • فرم های پر شده مبنی بر درخواست ویزای درمانی فرانسه
 • دو قطعه عکس

در ارتباط با هزینه های لازم برای اخذ این ویزا هم باید گفت که پرداخت ها باید به پول کشور فرانسه انجام شود. پول رایج کشور فرانسه یورو می باشد. با توجه به نوسانات قیمت این ارز و عدم ثبات اقتصادی حاکم بر کشور نمی توان اطلاع دقیقی درباره این هزینه ها ذکر کرد.

 سایت سفارت فرانسه برای گرفتن ویزا

افراد برای اخذ ویزا فرانسه در ایران می بایست به وب سایت ir.ambafrance.org مراجعه نمایند. همچنین گفتنی است که افراد برای ثبت درخواست انگشت نگاری می بایست به وب سایت visa.vfsglobal.com مراجعه نمایند. توصیه می گردد در صورتی که مهارت و تجربه ی لازم برای ثبت درخواست های مربوطه و پر کردن فرم های مربوطه را در وب سایت های فوق دارا نمی باشید اقدام به همکاری با یک مجموعه ی معتبر نمایید.

سوالات متداول

دریافت ویزا فرانسه چقدر طول می کشد؟

دریافت ویزای فرانسه معمولا 14 الی 21 روز طول می کشد.

کشور فرانسه چه نوع ویزا هایی برای متقاضیان صادر می کند؟

کشور فرانسه برای متقاضیان خود ویزای سرمایه گذاری، کاری، تحصیلی، درمانی، ازدواج و تولد فرزند و همچنین ویزا های کوتاه مدت ارائه می دهد.

در دوران شیوع ویروس کرونا آیا کشور فرانسه اقدام به صدور ویزا برای متقاضیان می کند؟

در دوران شیوع ویروس کرونا کشور فرانسه با توجه به واکسینه بودن و یا نبودن افراد اقدام به صدور ویزا می کند.

آیا امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری در کشور فرانسه وجود دارد؟

بله افراد پس از فارغ التحصیلی یک سال فرصت دارند تا برای خود شغلی در کشور فرانسه پیدا کنند و اقدام به تبدیل ویزای تحصیلی به کاری نمایند.

5 دیدگاه

 • سلام من 49 روزه از انگشت نگاری سفارتم گذشته هنوز جوابی بهم ندادن، به نظرتون طبیعی هست یا امکان داره ریجکت شده باشمو وکیلم نتوبه بهم بگه؟

  • سلام وقتتون بخیر
   جواب سفارت از 2 تا 3 هفته کاری به تمامی متقاضیان اعلام می شود

   • خیر الان ۶ هفته میباشد جواب نیومده.خوده سفارت فرانسه گفته بین ۴ تا ۶ هفته

    • سلام
     این موضوع به این دلیل است که شما از طریق شرکت هواپیمایی اقدام نکرده اید
     جواب سفارت به شرکت از 2 تا 3 هفته اعلام می شود

  • سلام الان ۶هفته می باشد که در خواست جواب ویزا سفارت فرانسه در ایران برای من نیومده.من با خانواده می باشم. مدارک من تکمیل بوده.ویزای توریستی بوده.و با توجه به رزروهتل و هواپیما نزدیک می‌شویم. موردی ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *