ویزا ژاپن جزء پرطرفدار ترین و قویترین ویزا ها در کشور ما می باشد‌. افرادی که قصد سفر یا مهاجرت به کشور ژاپن را دارند لازم است قبل از هر کاری ویزا ژاپن بگیرند. پس در صورتی که قصد مسافرت یا مهاجرت به کشور ژاپن را دارید تنها داشتن پاسپورت کافی نیست بلکه باید ویزا نیز داشته باشید. برای گرفتن شرایط بسیار سختی وجود دارد که لازم است به تمامی آن ها توجه کنید.

شما برای ورود به این کشور باید تمامی مدارک خواسته شده را به صورت کامل تحویل سفارت ژاپن دهید و هدف خود را از ورود به این کشور مشخص کنید. با توجه به هدفی که برای سفر به ژاپن دارید ویزای آن متفاوت خواهد بود. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع ویزا ژاپن و چگونگی دریافت آن آشنا کنیم پس با ما همراه باشید. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت ببرید.

ویدئو نکات مهم در رابطه با ویزا ژاپن

انواع ویزا ژاپن

ویزا ژاپن در حالت کلی به دو دسته ویزا بلند مدت و ویزا کوتاه مدت تقسیم می شود‌. هر کدام ویزاهای ژاپن در زیر مجموعه یکی از این دسته ها قرار می گیرد. انواع ویزا بلند مدت ژاپن و شرایط دریافت آن شامل موارد زیر است.

 1. ویزای توریستی (بازدید کنندگان): برای سفر به ژاپن به منظور تفریح، بازدید از جاذبه‌های گردشگری و ملاقات با دوستان و خانواده. معمولاً برای مدت زمان کوتاهی صادر می‌شود.
 2. ویزای کاری: برای افرادی که می‌خواهند به ژاپن برای کار یا تحصیل بروند. این ویزا بسته به نوع فعالیت متفاوت است و ممکن است نیاز به پشتیبانی یا دعوت‌نامه از شرکت یا دانشگاه می‌باشد.
 3. ویزای تحصیلی: برای افرادی که می‌خواهند در ژاپن تحصیل کنند. این نوع ویزا نیازمند پذیرش از سوی یک دانشگاه یا موسسه آموزشی است.
 4. ویزای کارمندان فنی: برای افرادی که به ژاپن برای انجام کارهای فنی مهاجرت می‌کنند، مانند فنی‌ها، تخصص‌های IT، و غیره.
 5. ویزای خانواده: برای اعضای خانواده افرادی که در ژاپن ساکن هستند یا در حال مهاجرت به ژاپن هستند.

برای دریافت ویزا، معمولاً باید فرم‌های مربوطه را تکمیل کرده و مدارک مورد نیاز را ارائه دهید. همچنین، ممکن است نیاز به مصاحبه در سفارت یا کنسولگری ژاپن داشته باشید. توصیه می‌شود که پیش از اقدام به درخواست ویزا، شرایط و نوع ویزای مورد نظر خود را با دقت بررسی کنید و اطلاعات به‌روز را از سایت رسمی سفارت یا کنسولگری ژاپن در کشورتان کسب کنید.

ویزای کار ژاپن

در صورتی که پیشنهاد کاری در کشور ژاپن داشته باشید می توانید با مراجعه به بخش کنسول مورد نظر اقدام به اخذ این مورد بکنید. شرکت ما تمامی اقدامات رسمی برای این کار و همچنین بررسی بازار کار ژاپن را انجام داده و شما می توانید در بهترین شرکت های ژاپنی شروع به کار کنید. موردی که در رابطه با ویزای کار ژاپن وجود دارد این است که شما باید یک نیروی بسیار متخصص در زمیمه فعالیتی خود بوده که سابقه بالایی دارد و می تواند برای کشور ژاپن مفید باشد.

به دلیل این که کشور ژاپن یکی از سخت گیر ترین و موفق ترین کشورها از لحاظ اقتصادی و تکنولوژی و سایر چیزها بوده، انتخاب نیروی کار خارجی را با بررسی فراوان و سختی انتخاب می کند زیرا برای دولت ژاپن استخدام نیروی فوق متخصص با سواد بالا جزو اولویت ها قرار دارد. 

ویزای رسمی ژاپن

مناسب برای دولت های خارجی که می خواهند در ژاپن فعالیت داشته باشند. 

ویزای خاص کشور ژاپن

این نوع از ویزا ژاپن مخصوص افرادی که ملیت ژاپنی فیلیپینی یا ملیت ژاپنی برزیلی دارند، می باشد.

ویزای عمومی ژاپن

مخصوص اشخاصی که قصد شرکت در فعالیت های هنری را دارند.

ویزای دیپلماتیک ژاپن

مخصوص افرادی که در دیپلمات مشغول به فعالیت هستند یا کسانی که برای فعالیت در دفاتر کنسولی وارد کشور ژاپن می شوند. اشخاصی که فعالیت سیاسی و دیپلمات دارند می توانند برای اخذ ویزا، انجام خدمات وقت سفارت و … به شرکت اوج آرام مراجعه کنند.

ویزا نیرو کار ماهر

در صورت داشتن تخصص های ویژه و دریافت امتیاز قابل قبول کشور ژاپن شما می توانید با مراجعه به شرکت ما، در بهترین شرکت ها و کمپانی های کشور ژاپن فعالیت داشته باشید. همانطور که در ابتدای نوشته گفته شد، ویزا نیروکار ماهر ملزم به داشتن سابقه کار بالا، مدرک تحصیلی بالا بوده به صورتی که بتواند تخصص خود را به صورت حرفه ای انجام دهد. در این صورت شما می توانید برای اخذ این ویزا اقدام کرده و در طول مدت 6 ماه با طی کردن تمامی مراحل ویزا شوید.

ویزا کوتاه مدت ژاپن

ویزای کوتاه مدت ژاپن

ویزاهای کوتاه مدت و شرایط دریافت آن ها عبارت است از :

 • ویزای ترانزیت : مناسب افرادی که قصد سفر به کشور دیگر از ژاپن را دارند.
 • ویزای تجاری : مخصوص افرادی است که به قصد ایجاد کسب و کار به این کشور سفر می کنند.
 • ویزای توریستی : مناسب اشخاصی که قصد بازدید از کشور ژاپن را دارند.

ویزا توریستی ژاپن

برای دریافت ویزا ژاپن به منظور سفر توریستی برای خرید تور ژاپن باید مدارک معتبر لازم را ارائه دهید. مدت زمان اعتبار ویزای توریستی ژاپن برای ایرانیان ۷ تا ۱۴ روز و حداکثر ۹۰ روز است. شما عزیزان می توانید برای مشاهده برنامه سفر، تعداد روز اقامت، قیمت تورها به صفحه تور مورد نظر خود رفته و خرید را با خیالی راحت انجام دهید. نمی توانید بعد از گذراندن این مدت دوباره ویزای خود را تمدید کنید مگر این که شرایط بسیار خاص باشد. این شرایط عبارتند از :

 • در صورت بروز مشکل در رزرو بلیط بازگشت که در این شرایط به مدت ۱۵ روز فرد فرصت خروج از ژاپن را دارد.
 • در صورت بروز بیماری و صدمات پیش بینی نشده فرد می تواند با ارائه مدرک کتبی تا حل شدن مشکل ویزا خود را تمدید کند.

در این مدت زمان فقط می توانید به گردشگری بپردازید و به هیچ وجه اجازه کسب و کار ندارید. اگر به عنوان توریست می خواهید ویزا ژاپن بگیرید لازم است مدارک لازم را که به ملیت شما بستگی دارد ارائه دهید. مدارک ارسال شده تنها ۳ ماه بعد از ارسال اعتبار دارند و بعد از آن دیگر اعتباری ندارند. بنابراین در این مدت باید ویزا ژاپن صادر شود. در صورتی که سن پایینی داشته باشید یا سابقه سفر نداشته باشید ویزای توریستی شما ریجکت خواهد شد. هزینه ویزا توریستی ژاپن به عواملی همچون ملیت شما و یکبار ورود یا چند بار ورود شما به این کشور بستگی دارد. 

مراحل گرفتن ویزا ژاپن

مراحل گرفتن ویزا ژاپن

برای گرفتن قبل از هرکاری باید هدف شما از رفتن به این کشور مشخص باشد چرا که بر اساس دلایل شما برای سفر به ژاپن ویزا صادر می شود. بعد از تعیین هدف لازم است از طریق الکترونیکی درخواست ویزا را ارسال کنید. پس از راهنمایی های لازم از طریق درخواست الکترونیکی نوبت به تهیه مدارک است‌. سپس مدارک را باید به صورت حضوری یا با استفاده از آژانس ها به سفارت چین در تهران ارائه دهید. پس از آن به مدت یک هفته الی ۱۵ روز کاری جواب ویزا شما آماده می شود. در صورت داشتن شرایط لازم و ارائه مدارک معتبر ویزا شما صادر خواهد شد. البته شایان ذکر است که در صورت بروز مشکل یا مسافرت برای برخی کارهای حساس مدت زمان صادر شدن ویزا ژاپن ممکن است بیشتر طول بکشد. بنابراین مراحل گرفتن ویزا عبارتند از :

 • پر کردن فرم مربوط به درخواست ویزای کشور ژاپن
 • ضمیمه کردن مدارک لازم بدون هیچ کمبودی
 • پرداخت هزینه های لازم

مدت ویزا ژاپن

مدت اعتبار ویزای ژاپن بستگی به نوع ویزا دارد. برای ویزای توریستی معمولاً مدت اعتبار آن یک تا سه ماه است، اما ممکن است به دلیل شرایط خاص، این مدت بیشتر یا کمتر باشد. ویزای کاری و تحصیلی معمولاً برای مدتی طولانی‌تر صادر می‌شود، معمولاً یک تا پنج سال، با امکان تمدید. اما مدت دقیق ویزا بسته به شرایط و موارد خاص هر درخواست کننده و نوع ویزا متفاوت است. بهتر است برای اطلاعات دقیق‌تر، به سایت رسمی سفارت یا کنسولگری ژاپن در کشورتان مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای ویزا ژاپن

مدارکی که برای گرفتن نیاز است بسته به نوع مسافرت اشخاص با یکدیگر متفاوت هستند. مدارک لازم برای ویزا ژاپن باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند. اکنون به معرفی مدارک مورد نیاز تمامی ویزا ها می پردازیم.

مدارک مورد نیاز برای ویزا ژاپن

مدارک کلی مورد نیاز برای همه ویزا ها عبارتند از :

 • ترجمه کارت ملی و شناسنامه اصل که برای این کار نیاز به نامه دادگستری نیز دارید.
 • یک قطعه عکس با زمینه سفید ۴.۵ ×۴.۵ و رنگی
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا

مدارکی که برای سفر به ژاپن با هدف توریستی لازم است عبارتند از :

 • تمکن مالی
 • گردش حساب سه ماه قبل
 • بیمه مسافرتی
 • برنامه سفر برای مشخص شدن هدف شما برای مسافرت و صدور ویزا بر اساس هدف شما
 • گواهی اشتغال به کار تا ثابت شود شما توانایی پرداخت کلیه هزینه های سفر را دارید.
 • واچر هتل
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا ژاپن تجاری

 • ارائه جواز کسب با ترجمه انگلیسی
 • مدارک تجاری لازم بین شرکت ژاپنی درخواست دهنده و شرکت ایرانی
 • کپی روزنامه رسمی شرکت

مدارک لازم برای ویزا دیدار با دوستان و فامیل (توریستی)

 • دعوت نامه فرد متقاضی
 • برگ اقامه محلی دعوت کننده

شرایط اخذ ویزا ژاپن

شرایط اخذ ویزا ژاپن

برای دریافت ویزا ژاپن لازم نیست که شرایط خیلی خاص داشته باشید. بسته به نوع و هدف سفری که شما دارید این شرایط می توانند متفاوت باشند. از جمله شرایطی که لازم است برای اخذ داشته باشید عبارتند از :

 • داشتن عدم سوء سابقه
 • داشتن سلامت
 • پاسپورت معتبر داشته باشید
 • داشتن بودجه کافی برای مدتی که در ژاپن خواهید ماند.
 • بتوانید ماموران سفارت را قانع کنید که هدف شما فقط گردشگری بوده و قبل از اتمام ویزا ژاپن این کشور را ترک خواهید کرد.

شرایط ویزا کار ژاپن

 • اخذ حداقل امتیاز 85
 • دارای مدرک تحصیلات بالا
 • توانایی انجام کار (ساعت های کاری در ژاپن بسیار زیاد است.)
 • تسلط کامل به زبان
 • داشتن سابقه کار بالا

اطلاعیه سفارت ژاپن

با شیوع ویروس کرونا که جزء بیماری های مسری ویژه می باشد شرایط برای گرفتن ویزا ژاپن سخت شده است. طبق اطلاعیه سفارت ژاپن ورود افرادی که بنا به تشخیص پزشک دچار این بیماری شده اند ممنوع می باشد. همچنین به تازگی تلفن گویا ۲۴ در سفارت ژاپن پاسخگوی تمامی سوالات شما می باشد‌. در خصوص داشتن هرگونه سوالی در خارج از وقت کاری می توانید با تلفن گویا سفارت تماس بگیرید.

توجه داشته باشید که سفارت ژاپن مدارک شما را فقط به صورت حضوری می پذیرد. لازم است در روز و ساعت مشخص تمامی مدارک خود را به سفارت آورده و تحویل متصدی امور ویزا دهید. در صورت ارسال پستی مدارک هیچ گونه مسئولیتی را بابت مفقود شدن آن ها بر عهده نخواهد گرفت. البته لازم به ذکر است که سفارت تحویل مدارک را از طریق نماینده فرد را نیز قبول کرده و نسبت به اخذ ویزا اقدام می کند.

سفارت ژاپن در تهران

سفارت ژاپن در تهران

برای دریافت ویزا ژاپن لازم است به سفارت این کشور مراجعه کنید‌. سفارت ژاپن در تهران در خیابان مقدس اردبیلی واقع در زعفرانیه می باشد. این سفارت در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه در ساعت ۱۵ الی ۱۶ بعد از ظهر پاسخگو مراجعین به صورت حضوری می باشد. همچنین شما می توانید در صورت نیاز از طریق تلفن گویا در روز های یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۳ الی ۱۵ با سفارت تماس حاصل فرمایید.

نمونه ویزای ژاپن

روادید کشور ژاپن همانند کارت ملی که دارید دارنده عکس شما می باشد. روی ویزا مشخصات کامل شما مانند تابعیت، هدف شما از مسافرت، مدت اقامت، سن و … نوشته شده است. این کارت تنها در مدت زمانی که روی آن نوشته شده اعتبار دارد.                                                                                                                                          

فرم درخواست ویزا ژاپن

برای دریافت ویزا لازم است قبل از هر کاری فرم درخواست را تکمیل کنید. فرم درخواست شامل سوالاتی مربوط به مسافرت شما می باشد. سعی کنید هیچ کدام از سوالات داخل فرم را بی جواب و سفید نگذارید. فرم درخواست ویزا به زبان انگلیسی می باشد بنابراین پاسخ های شما نیز باید با همین زبان باشند.

نمونه فرم درخواست :

فرم درخواست ویزای ژاپنفرم درخواست ویژا ژاپن

نحوه گرفتن ویزا ژاپن

برای اخذ، لازم است تمامی مدارک شما معتبر و اصل باشند. در صورت داشتن مدارک کامل و اثبات هدف درخواستی خود برای مسافرت به این کشور می توانید ویزا ژاپن را دریافت کنید. نکاتی دیگر که توجه به آن ها اهمیت دارد عدم سوء پیشینه شما می باشد. در صورتی که سوء پیشینه داشته باشید سفارت درخواست شما را ریجکت می کند. هدف شما برای مسافرت به این کشور برای اخذ ویزا کشور ژاپن بسیار مهم است.

در صورت بروز هر گونه شکی در درخواست شما ویزا صادر نمی شود. همچنین در صورتی که موفق به دریافت نشوید دلیل آن را هیچ گاه به شما نخواهند گفت. در صورت ریجکت کردن ویزا شما می تواند پس از گذشت ۶ ماه دوباره نسبت به گرفتن ویزا اقدام کنید‌. در واقع انجام امور اخذ روادید ممکن است به دلایل مختلف اعصاب شما را به هم بریزد چرا که در صورت ریجکت شدن درخواست شما سفارت این کشور هیچ گونه جواب قانع کننده ایی به شما نخواهد داد.

قیمت ویزا ژاپن

قیمت ویزا ژاپن

قیمت در زمان های مختلف متغیر بوده و برای داشتن اطلاعات درست در این خصوص بهتر است از کارشناسان کمک بگیرید اما قیمت ویزا ژاپن به طور کلی به عوامل زیر بستگی دارد :

1- نوع ویزا در خواستی شما و مدت زمان حضور شما در ژاپن

2- مالتیپل یا سینگل بودن ویزا

قیمت هایی که ارائه می شود بر اساس ارز سنگاپور می باشد و بر اساس تاریخ ارسال درخواست قیمت ویزا شما را تعیین می کنند.

هزینه ویزای ژاپن برای ایرانیان

طبق توافقات بین ژاپن و ایران میزان هزینه ویزا ژاپن برای ایرانیان تعیین می شود‌. بسیاری از کشورها بدون پرداخت هزینه ویزا به ژاپن مسافرت می کنند اما کشور ایران به دلیل وجود شرایطی همچون تحریم ها و … لازم است بابت اخذ ویزا مبلغی را به سفارت خانه ژاپن پرداخت کند. میزان این مبالغ ثابت نمی باشد و عوامل مختلف در میزان آن دخیل هستند. لازم است بدانید که هزینه پرداختی با توجه به واحد پولی که سفارت و کنسولگری در آن واقع است پرداخت می شوند. شما پس از پرداخت هزینه ها به سفارت گواهی پرداخت دریافت خواهید کرد.

هزینه ویزا ژاپن

هزینه های ویزا به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از آن ها هزینه وقت سفارت می باشد. برای اخذ ویزا لازم است برای انگشت نگاری و.‌.. به سفارت مراجعه کنید. برای این کار قبل از مراجعه باید همزمان با گرفتن وقت مراجعه هزینه سفارت را نیز به طور کامل پرداخت کنید‌. در صورتی که پرداختی شما ناقص باشد درخواست شما رد خواهد شد. همچنین ممکن است با توجه به تقاضای شما هزینه متغیر باشد‌. همچنین هزینه دریافتی را با توجه به مدت زمانی که ویزا شما معتبر است تعیین می کنند.

برای مثال اگر قصد شما از مسافرت به ژاپن توریستی باشد حداقل تمکن مالی شما باید ۱۰۰ میلیون تومان باشد. میزان هزینه های پرداختی هر سال در ماه آوریل تغییر می کنند. بنابراین میزان هزینه سال قبل با سال جدید به یک اندازه نخواهد بود. فقط به صورت حضوری می توانید هزینه ها را پرداخت کنید و استفاده از کارت اعتباری و پرداخت های الکترونیکی ممنوع است. برای به دست آوردن اطلاعات کافی در مورد میزان هزینه ویزا ژاپن بهتر است با کارشناسان مشورت کنید.

هزینه ویزا ژاپن

 ویزای ژاپن تضمینی قیمت

همانطور که گفته شدن قیمت ویزا ژاپن با توجه به هدف مسافرت و تابعیت شخص متفاوت است. برای بعضی از کشور ها مانند کانادا، استرالیا و … قیمت ویزا صفر است و هیچ گونه پولی بابت گرفتن ویزا پرداخت نمی کنند.

ویزا کار ژاپن

ژاپن جزء کشورهایی است که نرخ بیکاری در آن بسیار پایین است. شرایط خوبی که در این کشور وجود دارد باعث بالا رفتن متقاضیان برای کار در این کشور شده است. بنابراین برای گرفتن ویزا ژاپن به منظور دریافت کار در صورت داشتن مهارت های بالا آسان است. ویزا کار در ژاپن حدود ۳۰ نوع می باشد که برای اخذ هر کدام از آن ها باید دارای شرایط خاصی باشید. برای دریافت ویزا کار بسته به نوع آن لازم است تابع قوانین خاصی در این کشور باشید. از مزایای ویزا کار در ژاپن این است که پس از مدتی در صورت داشتن شرایط لازم می توانید اقامت دائم بگیرید. افرادی که به منزله کار به این کشور مهاجرت می کنند از امنیت شغلی بالایی برخوردار هستند. ژاپن جزء کشور هایی است که پیشرفت شغلی در آن فوق العاده است.

برای دریافت ویزا ژاپن برای بعضی از کار های خاص در این کشور لازم است افراد به زبان ژاپنی آشنایی داشته باشند. سطح قابل قبول برای میزان تسلط شما به این زبان حداقل N4 می باشد. بسته به کار و شغلی که شما متقاضی دریافت ویزا آن هستید تمدید ویزای این کشور نیز می تواند نامحدود یا محدود باشد. اخذ ویزا کار در کشور ژاپن بنابر شرایط خاص امکان همراهی خانواده (همسر، والدین، فرزندان) فرد نیز وجود دارد. می توان گفت که یکی از آسان ترین راه ها برای گرفتن اقامت دائم در ژاپن ویزا کار می باشد. یکی دیگر از مزایای ژاپن برای کار کم هزینه بودن آن است.

ویزا ژاپن برای افغان ها

اتباع خارجی برای دریافت ویزا ژاپن لازم است اقامت طولانی مدت در ایران داشته باشند. در این صورت با ارائه مدارک معتبر می توانند برای ویزا توریستی یا تجاری اقدام کنند. در صورتی که مدت اقامت آن ها در ایران کوتاه مدت باشد جزء تبعه ایران محسوب نمی شوند. بنابراین در کشور ایران نمی توانند ویزا ورود به ژاپن را بگیرند‌. به تازگی کشور ژاپن برای کمک و اخذ ویزا به اتباع خارجی در ایران اعلام آمادگی کرده است. برای اتباع غیر ایرانی که مقیم ایارن می باشند باید دارای پرینت حساب بانکی، گواهی اشتغال به کار و از تاریح بازگشت سفرشان 6 ماه مانده باشد.

 ویزای ژاپن برای المپیک

اخذ ویزای ژاپن همانند ویزای سایر کشور ها به دلیل بعضی از شرایط برای کشور ما تا حدودی سخت است. اما کشور ژاپن برای مسابقات المپیک شرایط ویژه ایی برای اخذ ویزای این کشور در نظر گرفته است، بنابراین ایرانی ها لازم نیست نگران سخت گیری های اخذ روادید برای المپیک را داشته باشند. چرا که در زمان مسابقات المپیک هیچ کدام از کشور های دنیا برای ورود به ژاپن با سختگیری های کنسولگری مواجه نخواهند شد.

به دلیل اخذ ویزا آسان در زمان برگزاری مسابقات المپیک بسیاری از افراد علاقه مند به گردش در ژاپن این فرصت را غنیمت می شمارند. آن ها به دلیل اخذ ویزا آسان در زمان برگزاری المپیک به این کشور سفر کرده و از مکان های گردشگری آن دیدن می کنند. اما به دلیل کوتاه مدت بودن ویزا ژاپن در این ایام نمی توانید به منظور اهداف دیگر از ویزا استفاده کنید. کشور ژاپن تصمیم گرفته است که در مدت زمان برگزاری مسابقات المپیک از صدور ویزا الکترونیکی خود رونمایی کند. در این صورت دیگر نیاز به حضور در سفارت خانه این کشور وجود ندارد.

روش های اخذ ویزا ژاپن

روش های اخذ ویزا ژاپن

برای اخذ ویزا ژاپن لازم است قبل از هر کاری فرم درخواست ویزا را با اطلاعات صحیح تکمیل کنید. سپس تمامی مدارک های شما از طریق شرکت نماینده و یا خود شما به سفارت تحویل داده شوند. برای ارائه مدارک به سفارت نیاز به وقت قبلی وجود ندارد. در روزهای یکشنبه و پنج شنبه می توانید مدارک خود را ارائه دهید. برای اخذ لازم است مدارک مورد نیاز را به صورت کامل و بدون هیچ گونه شبهه و ایرادی تحویل سفارت ژاپن دهید‌. با این کار مدت زمان اخذ ویزا شما کمتر شده و نیاز به حضور شما در سفارت نیست. اخذ ویزا کشور به شما این امکان را می دهد که به صورت قانونی به این کشور سفر کنید. اخذ ویزا به منظور کنترل ورود و خروج افراد و جلوگیری از قانون شکنی آن ها در کشور های دیگر انجام می شود.

ویزا تجاری ژاپن

برای دریافت ویزا ژاپن با هدف تجاری می توانید حداکثر ۹۰ روز از اعتبار ویزا استفاده کنید. اگر شما مالک شرکت هستید لازم است فرم ثبت کسب کار خود را برای وی ارائه دهید. در صورتی که برای شرکتی کار می کنید کارفرما باید نامه لازم را که در آن هدف از اخذ ویزا شما نوشته باشد را ارائه دهد. در واقع شما باید کشور مقصد را متقاعد کنید که به نمایندگی از یک شرکت ایرانی به ژاپن سفر می کنید. در غیر این صورت ویزا تجاری شما صادر نخواهد شد. برای اخذ ویزا تجاری ژاپن شما باید به نمایندگی های دیپلماتیک ژاپن مانند کنسولگری ها مراجعه کنید. تمدید ویزا تجاری در این کشور وجود ندارد مگر آنکه ویزای شما طولانی مدت بوده باشد‌. همچنین در مدتی که در کشور ژاپن با ویزا تجاری به سر میبرید حق هیچ گونه کسب و کار را نخواهید داشت.

ویزا اقامت ژاپن

اخذ ویزا ژاپن به منظور مهاجرت و اقامت در این کشور دارای مزایای منحصر به فردی است. اقامت ژاپن به صورت اقامت دائم و اقامت موقت می باشد‌. از طریق ازدواج می توانید در این کشور اقامت دائم بگیرید. لازمه آن ۵ سال زندگی در این کشور بدون وقفه و بدون سوء پیشینه می باشد. بعد از جدایی از همسر اقامت دائم همچنان وجود دارد و نقض نمی شود. اما به دلیل جلوگیری از سوء استفاده اتباع خارجی از این مسئله طلاق برای آن ها در این کشور به راحتی انجام نمی شود. برای گرفتن اقامت موقت نیز از طریق تحصیلات و ثبت شرکت و با سرمایه گذاری می توانید اقدام کنید. برای سرمایه گذاری در این کشور حداقل باید دو نفر ژاپنی را در کسب و کار خود مشغول به کار کنید. همچنین باید گواهی لازم برای ثبت شرکت داشته باشید.

ویزا تحصیلی ژاپن

برای دریافت ویزا ژاپن به منزله تحصیلات بهتر است قبل از هرکاری در مورد دانشگاه ها و سطح علمی آن ها اطلاعاتی کسب کنید. برای دریافت ویزای تحصیلی در این کشور باید دانشگاه مورد نظرتان اسپانسر شما باشد. اسپانسر بودن به معنای پرداخت کامل هزینه های تحصیلی شما نمی باشد. البته لازم به ذکر است اگر شما بورسیه دانشگاه دولتی این کشور باشید هزینه تحصیل در ژاپن شما رایگان خواهد بود.

شما حتی اگر بورسیه کشور ژاپن باشید فقط شامل بعضی از تخفیف ها در هزینه تحصیل می شوید‌‌. چرا که در طول مدت تحصیل شما اجازه کسب کار در این کشور را ندارید مگر آنکه دانشگاه مورد نظر یا اداره مهاجرت این اجازه را برای شما صادر کند. برای افراد متاهلی که قصد اخذ ویزا کشور ژاپن برای تحصیلات دارند امکان اخذ ویزا همراه نیز برای آنان فراهم شده است. البته لازم است بدانید که تنها همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال امکان همراهی شما را دارند.

ویزا تحصیلی ژاپن

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت اوج آرام سعی کردیم تا به صورت مختصر و کاملا مفید تمامی توضیحات در رابطه با ویزا ژاپن را ارائه دهیم. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت مشاوره از طریق شماره های درج شده در وب سایت با کارشناسان مجرب و با تجربه ما در ارتباط باشید.

شماره تماس با اوج آرام : 02145419 | 09123980225

سوالات متداول در خصوص اخذ انواع ویزای ژاپن

 1. آیا برای اخذ انواع ویزای ژاپن باید تمامی مدارک فرد متقاضی ترجمه شوند؟

جواب: بله. برای ورود به کشور ژاپن قبل از هرکاری باید ویزا ژاپن را اخذ کنید. برای دریافت ویزای این کشور باید تمامی مدارک اصلی را با زبان انگلیسی ترجمه کرده و به سفارت این کشور واقع در تهران تحویل دهید‌.

 1. چقدر زمان نیاز است تا نتیجه مربوط به اخذ ویزا به متقاضی اعلام شود؟

جواب: به طور کلی 5 روز کاری زمان نیاز است تا بررسی های لازم در خصوص مدارک فرد متقاضی برای اخذ ویزای ژاپن انجام گیرد و نتیجه به وی اعلام شود.

 1. آیا امکان دارد بیشتر از موعد تعیین شده در ویزا، در کشور ژاپن ماندگار شویم؟

 خیر. قطعا با مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهید شد.‌ سفارت پس از بررسی کامل مدارک در صورت دارا بودن شرایط لازم ویزا را صادر می کند. شما با پرداخت هزینه مورد نظر می توانید به این کشور مسافرت کنید‌. توجه داشته باشید. توجه کنید که قبل از سفر خود حتما با قوانین و مقررات کشور ژاپن آشنایی پیدا کنید تا ناخواسته دچار مشکلات نشوید‌.