مصاحبه سفارت اسپانیا

در این نوشته از وب سایت اوج آرام قصد داریم تا به بررسی شرایط، هزینه ها و نحوه اخذ ویزا اسپانیا بپردازیم. با ما همراه باشید. اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی بسیار ایده آل برای زندگی، تحصیل و کار است. تحصیل با هزینه های بسیار کم نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و رونق اقتصادی کسب و کار در اسپانیا از مهم ترین مزایای زندگی در این کشور محسوب می شوند. به همین دلیل است که مهاجرت به کشور اسپانیا از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. سالانه افراد بسیار زیادی در سراسر جهان به خصوص ایران برای مهاجرت به این کشور و اخذ ویزا اسپانیا اقدام می نمایند.

برای دریافت ویزا اسپانیا و مهاجرت به آن روش های مختلفی وجود دارد که شما با توجه به شرایط خود می توانید مناسب ترین آن ها را انتخاب نمایید اما پیش از آن که بخواهید برای اخذ ویزای اسپانیا اقدام کنید، بهتر است با تمامی شرایط و قوانین دریافت ویزای این کشور به طور کامل آشنا شوید. در این صورت احتمال رد شدن درخواست شما به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با هر آنچه نیاز است در رابطه با اخذ ویزا اسپانیا بدانید، به طور کامل آشنا کنیم.

فیلم توضیحات کامل در رابطه با اخذ ویزا اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا 2023

از آنجایی که اسپانیا جزو برترین قطب های گردشگری جهان است، افراد بسیار زیادی هر ساله برای سفر به این کشور اقدام می نمایند. برای سفر به این کشور اخذ ویزا اسپانیا الزامی است اما بهترین نوع ویزا برای سفرهای کوتاه مدت و تفریحی به این کشور، ویزای توریستی می باشد. در صورت اخذ ویزای توریستی تنها می توانید با هدف گردشگری و برای مدت زمان کوتاهی در اسپانیا اقامت داشته باشید. به همین دلیل هنگام دریافت ویزا زمان ورود و خروج شما از این کشور مشخص خواهد شد.

این نوع ویزا نوعی ویزای شنگن است، که مجوز ورود شما به برخی دیگر از کشورهای اروپایی را نیز صادر می نماید. خوشبختانه امروزه می توانید از طریق سامانه اینترنتی تمامی کارهای مربوط به اخذ ویزای توریستی اسپانیا را انجام دهید. تنها کافی است در مرحله آخر دریافت ویزا به سفارت مراجعه نمایید. البته آشنایی با مراحل، مدارک و شرایط اخذ ویزا پیش از اقدام برای دریافت ویزا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا هرگونه نقص در مراحل اخذ ویزا می تواند منجر به رد شدن درخواست شما شود.

هدف از دریافت این ویزا اسپانیا مسافرت به این کشور برای بازدید خانواده، درمان و یا بازدید از مناطق دیدنی آن است. در صورتی که بخواهید برای بازدید خانواده این ویزا را دریافت کنید، باید حتما یکی از اعضای خانواده شما مقیم این کشور باشد. یا اینکه فردی که برای بازدید از او به اسپانیا می روید، برای شما دعوت نامه ارسال نماید.

همچنین باید مشخص نمایید که توانایی پرداخت هزینه های خود در طول سفر را دارید. یا دعوت کننده تعهد دهد که هزینه های حضور شما در این کشور را پرداخت می نماید. برای گردشگری نیازی به دعوت نامه ندارید، اما باید توسط آژانس های گردشگری برای دریافت ویزای توریستی اسپانیا اقدام نمایید.

قیمت ویزا اسپانیا

قیمت ویزا اسپانیا

یکی از رایج ترین سوالات در رابطه با اخذ ویزا اسپانیا، قیمت این ویزا است. قیمت دریافت ویزای این کشور با توجه به نوع ویزا کاملا متفاوت است. از طرفی عوامل گوناگونی وجود دارند که در تعیین قیمت نهایی این ویزا موثر می باشند. مدت زمان سفر، نوع ویزا، هدف از سفر و … از دیگر عواملی هستند که در تعیین قیمت ویزای اسپانیا تاثیر دارند.

نکته قابل توجه در رابطه با این موضوع مبلغی است که تمامی متقاضیان هنگام ارائه مدارک و اسناد باید به سفارت اسپانیا پرداخت نمایند. این مبلغ که تحت عنوان مالیات پرداخت می گردد، می تواند از 15 تا 80 یورو متغیر باشد. البته با توجه به شرایط اقتصادی در کشور و جهان، این مقدار هر سال دستخوش تغییر می شود. همچنین بهتر است بدانید که کودکان زیر 6 سال برای دریافت ویزا نیازی به پرداخت این هزینه ندارند.

هزینه های توریستی برای دریافت ویزا نیز با توجه به عوامل مختلف، مشخص می گردند. به طور مثال قیمت آژانس مسافرتی که برای سفر به اسپانیا انتخاب نموده اید، در تعیین قیمت نهایی دریافت ویزا بسیار موثر است. همچنین مدت زمان تور گروهی این کشور، کیفیت تور و دیگر ویژگی های آن نیز در تعیین قیمت نهایی ویزا بسیار موثر می باشند.

اسپانیا جزو کشورهای حوزه شنگن می باشد بنابراین در صورت دریافت ویزا اسپانیا می توانید به سایر کشورهای حوزه شنگن نیز سفر کنید. با این وجود شرایط و قیمت اخذ ویزا برای سفر به هر کدام از این کشورها متفاوت است.

هزینه ویزا اسپانیا

عوامل مختلفی در تعیین هزینه های اخذ ویزا اسپانیا موثرند، که شناخت آن ها می تواند برآورد هزینه های اخذ ویزا را برای شما راحت تر کند. یکی از عوامل موثر در تعیین هزینه های اخذ ویزا، نوع ویزای انتخابی شما است. به طور مثال بسیاری از افراد برای سفر به اسپانیا، از طریق اخذ ویزای توریستی اقدام می نمایند.

این افراد باید هزینه های اقامت چند روزه در اسپانیا را تامین نمایند اما در صورتی که برای اخذ ویزای کاری اسپانیا اقدام کنید، باید توانایی تمکن مالی تا زمان اقامت در این کشور را داشته باشید. همچنین باید توانایی سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار خود را نیز اثبات نمایید.

همچنین اگر بخواهید برای دریافت اقامت دائم این کشور ویزا دریافت نمایید، باید علاوه بر خود بتوانید هزینه های زندگی دیگر افراد خانواده (همراهان) خود را نیز تامین نمایید. از دیگر هزینه های اخذ ویزای اسپانیا می توان به دستمزد وکیل و هزینه دارالترجمه برای ترجمه نمودن مدارک اخذ ویزا اشاره نمود.

بنابراین نمی توان هزینه مشخص و دقیقی را برای اخذ این ویزا اعلام نمود. از طرفی هر ساله با توجه به میزان تورم، شرایط اقتصادی کشور مقصد و … هزینه های سفر به این کشور نیز تغییر می نماید.

دریافت ویزا اسپانیا با تمکن مالی

دریافت ویزا اسپانیا با تمکن مالی، یکی از موضوعات مهم در بحث اقامت طولانی مدت در اسپانیا میباشد، که نظر بسیاری از افراد را به خود جذب کرده است. افرادی که قصد دارند مدت زمان طولانی تری را در کشور اسپانیا اقامت داشته باشند و یا دوران بازنشستگی خود را در این کشور بگذرانند، می توانند از خدمات این ویزا استفاده کنند.

Spanish non-lucrative residence visa یا ویزا اسپانیا از طریق تمکن مالی مناسب افرادی است که توان مالی بالایی داشته و نیاز به کار کردن در این کشور ندارند. یکی از نکات مهم در این روش برخلاف سایر روش ها، عدم نیاز به سرمایه گذاری مالی می باشد. به این معنی که نیازی به ارائه مبلغ بالا و یا خرید ملک به عنوان سرمایه در این کشور را نخواهید داشت.

دریافت ویزا اسپانیا با تمکن مالی

در این روش از اخذ بعد پنج سال تمدید آن، می توانید در این کشور اقامت دائم داشته باشید. به این منظور متقاضیان باید حداقل 30 ماه در اسپانیا زندگی کنند و هرگز بیش از 12 ماه متوالی، خارج از این کشور حضور نداشته باشند.

برای دریافت این نوع از ویزا اسپانیا ابتدا باید به سفارت این کشور مراجعه کرده و پس از ثبت درخواست، مدارک مورد نیاز را ارائه دهید. در صورتی که با درخواست شما موافقت شود، ویزای یکساله اقامت در اسپانیا صادر خواهد شد. سپس باید حداکثر تا 90 روز پس از تایید ویزا به این کشور سفر کنید. همچنین تنها تا 30 روز فرصت دارید که به اداره مهاجرت در کشور اسپانیا مراجعه کرده و برای دریافت کارت اتباع خارجی درخواست دهید.

در نتیجه می توانید اقامت پنج ساله اسپانیا را که در هر نوبت به مدت یک تا دو سال تمدید و صادر می شود، اخذ نمایید. شرکت اوج آرام ارائه دهنده خدمات ویزا اسپانیا، آماده همکاری در رابطه با اخذ ویزا تمکن مالی می باشد. کارشناسان زبده ما با ارائه تضمین و همچنین پیگیری های لازم در این خصوص، آماده پاسخگویی به شما عزیزان در 24 ساعت از شبانه روز خواهند بود.

شرایط اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا

برای دریافت ویزا اسپانیا از طریق تمکن مالی، باید شرایط مورد نیاز را که در ادامه به آن می پردازیم، دارا باشید. درآمد ماهیانه بالا که باید به ازای سرپرست خانواده 2500 یورو، به ازای همسر 1000 یورو و همچنین به ازای هر فرزند 600 یورو می باشد را تامین کنید. به طور مثال برای یک خانواده چهار نفره، حداقل درآمد سرپرست خانواده باید برابر با 4700 یورو باشد.

متقاضیان باید این درآمد را از طریق یکی از روش ها همچون حقوق بازنشستگی، درآمد حاصل از اجاره ملک، سود سپرده گذاری، سود سهام و یا کسب و کار به دست آورند. به طور کلی درآمد باید از یک و یا چند مورد از این روش ها حاصل شود. برای اثبات هر یک از آن ها نیز باید مدارک مورد نیاز همچون اجاره نامه، گواهی بانکی و یا فیش حقوقی ارائه شود.

یکی دیگر از شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزا از طریق تمکن مالی، داشتن سپرده با مبلغ بالا در حساب بانکی سرپرست خانواده است. حداقل مبلغ این سپرده باید برابر با درآمد یک سال سرپرست خانواده باشد. همچنین به ازای هر یک از دیگر اعضای یک خانواده نیز باید مبلغ 6500 یورو به آن اضافه شود. به طور مثال یک خانواده 4 نفره باید مبلغی برابر با 48500 یورو در حساب بانکی سرپرست خانواده داشته باشند. یکی از ملزومات مهم و اساسی برای دریافت ویزا اسپانیا، عدم سوء سابقه کیفری در ایران و یا سایر کشورها است.

مدارک مورد نیاز ویزا اسپانیا از طریق تمکن مالی

مدارک مورد نیاز ویزا اسپانیا از طریق تمکن مالی

 1. ارائه پاسپورت معتبر
 2. مدارک درآمدی مورد نظر
 3. سند ازدواج در صورت درخواست برای همسر
 4. گواهی عدم سوء پیشینه از کشور مورد نظر متقاضی و همچنین تمامی کشورهایی که در پنج سال اخیر در آنها اقامت داشته است
 5. ارائه گواهی سپرده مالی به میزان مورد نظر
 6. بیمه درمانی
 7. ارائه گواهی آزمایش پزشکی
 8. مدارک سند ملکی در کشور اسپانیا و یا اجاره نامه ملکی

وقت سفارت اسپانیا

وقت سفارت اسپانیا

یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام اخذ ویزا اسپانیا باید به آن توجه شود، وقت سفارت اسپانیا برای ارائه مدارک و درخواست ویزا است. زمانی که قصد سفر به این کشور را دارید، باید حداقل 90 روز پیش از سفر برای اخذ ویزا و ارائه مدارک مورد نظر اقدام کنید. برای این کار باید حتما به سفارت اسپانیا مراجعه نمایید. معمولا درخواست ویزای شما مورد بررسی کارشناسان سفارت قرار می گیرد و نهایتا ظرف 20 تا 30 روز نتیجه بررسی به شما اعلام خواهد شد.

البته در صورتی که نیاز به ارائه مدارک و مستندات بیشتری باشد، ممکن است زمان اعلام نتیجه بررسی تا 60 روز نیز ادامه پیدا کند. تعیین وقت سفارت برای مصاحبه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به خصوص اگر برای اخذ ویزای کاری این کشور اقدام کرده باشد. در صورتی که برای مصاحبه سفارت اسپانیا اقدام نکنید، درخواست ویزای شما رد خواهد شد.

در بسیاری از مواقع مصاحبه جهت اخذ ویزا اسپانیا به صورت آنلاین برگزار می شود. در صورتی که نتیجه این مصاحبه رضایت بخش باشد، باید برای مصاحبه حضوری مراجعه نمایید. معمولا افراد متقاضی دریافت ویزا باید حدود 9 روز پیش از سفر وقت سفارت دریافت نمایند و مصاحبه انجام دهند. هنگامی که پس از ارائه مدارک از طرف سفارت اسپانیا برای شما ایمیل ارسال شود، نشان از تایید شما برای مصاحبه است.

در این زمان باید در زمان تعیین شده برای مصاحبه در سفارت حضور پیدا کنید. فراموش نکنید که نتیجه مصاحبه نقش بسیار زیادی در تایید درخواست شما دارد، مخصوصا اگر برای دریافت ویزای کاری اقدام کرده باشید.

نکته

اگر تمامی مدارک و اسناد ارائه شده توسط شما برای دریافت ویزا اسپانیا مورد تایید سفارت این کشور قرار گیرد، اما نتوانید جواب های منطقی به سوالات مصاحبه دهید، درخواست شما قطعا رد خواهد شد همچنین ظاهر و نوع پوشش گران قیمت و خاص شما نمی تواند تاثیری در نظر کارشناسان داشته باشد. تنها رفتار و گفتار شما تعیین می نماید که صلاحیت دریافت ویزا را دارید یا خیر.

به همین دلیل بهتر است ظاهر موجه و رفتار معقولی در زمان مصاحبه داشته باشید همچنین پرحرفی و تشویش شما در زمان مصاحبه می تواند نشان از رفتار غیر معقول و مشکوک شما باشد و همین موضوع منجر به رد درخواست شما شود.

مصاحبه سفارت اسپانیا

توجه داشته باشید که هنگام اخذ ویزا اسپانیا، سفارت این کشور می خواهد از هدف سفر شما به اسپانیا آگاه شود. به همین دلیل در طول مصاحبه سوالات گوناگونی از شما می پرسند تا مطمئن شوند که قصد بازگشت به کشور خود را دارید. بنابراین در زمان مشخص شده خاک این کشور را به قصد کشور خود ترک خواهید کرد. در صورتی که کارشناس مربوطه احساس کند قصد بازگشت ندارید و یا می خواهید پناهندگی اسپانیا را دریافت کنید با درخواست ویزای شما مخالفت خواهد کرد.

از رایج ترین سوالاتی که هنگام مصاحبه از شما پرسیده می شود، می توان به سوالات زیر اشاره داشت. بنابراین بهتر است پیش از حضور در مصاحبه به جواب هایی که قرار است به این سوالات دهید، توجه داشته باشید. البته این جواب ها با توجه به نوع ویزای هر فرد ممکن است متفاوت باشد. با این وجود در صورت آگاهی نسبت به سوالات می توانید رضایت کارشناسان را جلب نموده و شانس بیشتری در دریافت ویزا داشته باشید.

 • ابتدا باید به صورت شفاهی نیز هویت شخصیتی و شغلی خود را معرفی نمایید.
 • سپس باید اطلاعات مربوط به محل اقامت خود را نیز شرح دهید.
 • در صورتی که دانشجو می باشید، باید محل دانشگاه خود را نیز معرفی کنید.
 • از دیگر سوالات پرسیده شده در مصاحبه سفارت انگیزه و هدف شما از سفر به این کشور است.
 • اگر قرار است برای تحصیل به اسپانیا سفر کنید، دلیل انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر شما نیز پرسیده می شود.
 • اگر دوستی در اسپانیا دارید باید اطلاع دهید.
 • در رابطه با وجود دعوتنامه نیز سوال پرسیده می شود.
 • از دیگر سوالات، برنامه شما پس از سفر به اسپانیا است.
 • نحوه تامین هزینه های اقامت را نیز باید مشخص نمایید.
 • اگر فرزند دارید، باید مشخص شود که قصد همراهی با شما را دارند.

مدارک لازم برای ویزا اسپانیا

مدارک لازم برای ویزا اسپانیا

برای دریافت ویزا باید تمامی مدارک به صورت ترجمه شده به زبان اسپانیایی ارائه شوند. در صورتی که هر کدام از مدارک ارائه شده ترجمه نشوند، مورد تایید وزارت امور خارجه قرار نخواهند گرفت به همین دلیل تمامی مدارک زیر باید به صورت ترجمه شده ارائه شوند.

 • اصل و ترجمه شده مدارک هویتی
 • اصل و ترجمه شده مدارک ازدواج
 • فرم درخواست ویزا اسپانیا به صورت تکمیل شده
 • پاسپورت فعلی و همچنین تمامی پاسپورت های قبلی متقاضی
 • عکس 3.5 در 4.5 (دو قطعه)
 • واچر هتل و ارائه مدارک مرتبط با آن یا مدارک اثبات کننده محل اقامت شما در اسپانیا
 • مدرک اثبات کننده توانایی تمکن مالی و گردش حساب
 • بلیط رفت و برگشت رزرو شده
 • برنامه ریزی سفر
 • در صورت وجود دعوتنامه آن را نیز باید ارائه دهید.
 • رسید مربوط به پرداخت تمامی هزینه های ویزا
 • بیمه نامه مسافرتی
 • در صورتی که سن متقاضی زیر 18 سال باشد، ارائه رضایت نامه والدین و یا حکم حضانت آن ها الزامی است.
 • در صورت دریافت ویزای تحصیلی نیز ارائه توصیه نامه دانشگاه ضروری می باشد.
 • اگر قرار است ویزای کاری دریافت شود، باید گواهی اشتغال به کار نیز ارائه شود.

پیگیری جواب ویزای اسپانیا

زمانی که برای دریافت ویزا اسپانیا درخواست می دهید، می توانید از دو روش برای پیگیری جواب آن اقدام نمایید. در روش اول می توانید شماره تلفن خود را به کارگزاری BLS ارائه دهید و درخواست خدمات پیامکی داشته باشید. زمانی که این کار را انجام می دهید، نتیجه درخواست ویزای شما توسط پیامک به شما اطلاع داده خواهد شد. در صورتی که این کار را انجام نداده باشید، می توانید از طریق سایت BLS اقدام کنید. برای پیگیری جواب ویزا از این روش باید ابتدا وارد سایت شوید و سپس تاریخ تولد و شماره پاسپورت خود را وارد نمایید. از این طریق می توانید جواب ویزای خود را پیگیری نمایید.

اگر ویزا اسپانیا شما مورد قبول واقع شده باشد، می توانید از طریق سایت برای دریافت ویزا و سفر آماده شوید اما در صورتی که ویزای شما رد شده باشد، می توانید اعتراض خود را ثبت کنید. برای ثبت نمودن اعتراض خود به ریجکت شدن ویزا تنها یک ماه زمان دارید. در صورتی که پس از گذشت یک ماه اعتراض خود را وارد نمایید، اعتراض شما پذیرفته نخواهد شد. بنابراین سعی کنید در صورت اعتراض در یک ماه مشخص شده پس از رد شدن درخواستتان اقدام نمایید.

البته هنگامی که برای بررسی به سایت مراجعه می کنید، ممکن است جواب دیگری نیز دریافت نمایید. این جواب نه به معنای پذیرش درخواست شما است و نه نشان دهنده رد شدن آن می باشد بلکه به معنای این است که هنوز ویزای شما توسط کنسولگری در حال بررسی می باشد. بنابراین با گزینه ای تحت عنوان process of mission مواجه خواهید شد. در صورتی که این گزینه را مشاهده کردید، باید زمان دیگری برای بررسی نتیجه اقدام نمایید. بهتر است چند روز صبر کنید و مجدد برای پیگیری ویزای خود اقدام کنید.

انواع ویزای اسپانیا

انواع ویزای اسپانیا

برای دریافت ویزا این کشور می توانید از روش های گوناگونی استفاده نمایید. بنابراین با توجه به شرایطی که دارید، بهتر است مناسب ترین روش را برای اخذ ویزای این کشور انتخاب کنید. زیرا در این صورت احتمال پذیرش درخواست شما افزایش خواهد یافت. بنابراین بهتر است پیش از اقدام برای دریافت ویزای این کشور، به طور کامل با انواع ویزاهای اسپانیا و تفاوت آن ها با هم آشنایی پیدا کنید. به طور کلی انواع ویزاهای این کشور به شرح زیر می باشند.

انواع ویزا اسپانیا با توجه به شرایط سفر

 1. ویزای نوع A: این نوع زمانی صادر می شود که بخواهید هنگام سفر به این کشور مقصد خود را تغییر دهید. یعنی بخواهید در یکی دیگر از کشورهای شنگن نیز توقف داشته باشید. در صورتی که این ویزا را دریافت نکرده باشید، هنگام توقف هواپیما در کشور دیگری جز اسپانیا، حق خروج از فرودگاه را نخواهید داشت.
 2. ویزای نوع B: این ویزا نیز هنگامی نیاز است که متقاضی در طول سفر هوایی و یا زمینی خود از دیگر کشورهای حوزه شنگن نیز عبور کند. در این صورت می تواند به مدت 5 روز در دیگر کشورهای شنگن اقامت داشته باشید. در صورتی که متقاضی ویزای نوع B را دریافت نکرده باشد، نمی تواند در کشورهای دیگر توقف نماید.
 3. ویزای نوع C: ویزای نوع C نیز نوعی ویزای کوتاه مدت است. که به شخص اجازه می دهد با توجه به مدت زمان مشخص شده در ویزا، در منطقه شنگن اقامت نماید. مدت زمان تعیین شده در این ویزا کاملا وابسته به هدف و شرایط متقاضی دارد. این ویزا به انواع مختلفی دسته بندی می شود. که عبارتند از:
 • Single-entry visa : فقط می توان وارد یکی از کشورهای شنگن شد و نمی توان پس از خروج مجدد به آن کشور بازگشت.
 • Double-entry visa : با این ویزا می توان تنها وارد یکی از کشورهای شنگن شد. اما پس از خروج باز هم می توان وارد آن کشور شد.
 • Multiple-entry visa : با دریافت این نوع ویزا اسپانیا می توان به تمامی کشورهای شنگن سفر نمود و حداکثر 90 روز در این کشورها اقامت داشت.
 1. ویزای نوع D: ویزای نوع D مناسب افرادی است که می خواهند با تحصیل و یا کار اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. این ویزا دارای شرایط مختلفی است که بهتر است با آن ها نیز آشنایی پیدا کنید.

انواع ویزا اسپانیا بر اساس نوع ویزا

 • ویزای توریستی: این نوع همانطور که در موارد فوق به آن اشاره شد، از محبوب ترین ویزاهای دریافتی این کشور است. افرادی که قصد دارند همچنین شرایط دریافت آن نیز نسبت به دیگر ویزاها راحت تر است. بنابراین اگر می خواهید برای تفریح و گردشگری به این کشور مسافرت کنید، بهتر است این ویزا را دریافت نمایید.
 • ویزای تحصیلی: این نوع همانطور که از نامش پیداست، به افرادی تعلق می گیرد که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند. برای انجام تحقیقات علمی و پژوهشی نیز می توان این ویزا را دریافت نمود. مدت زمان اعتبار این ویزا کاملا وابسته به مقطع تحصیلی متقاضی می باشد. به طور کلی برای تحصیل در مقطع کارشناسی اعتبار ویزا 4 سال، برای دوره کارشناسی ارشد 2 سال و برای مقطع دکتری نهایتا 3 سال اعتبار برای ویزا در نظر گرفته می شود. البته در صورت تایید دانشگاه ممکن است ویزای دوره دکتری تا 5 سال تمدید شود.
 • ویزای کاری: این نوع نیز به افرادی تعلق می گیرد که برای کار به این کشور مهاجرت می نمایند. البته از آنجایی که اولویت کار در این کشور با افراد مقیم و تابع اسپانیا است، دریافت این ویزا سخت تر از سایر ویزاهای این کشور است. همچنین برای دریافت ویزای کاری این کشور، باید پیشنهاد کاری از طریق کارفرمای اسپانیایی دریافت شود. این پیشنهاد کاری توسط سفارت اسپانیا نیز مورد تایید قرار گیرد.
 • ویزای درمانی: ویزای درمانی نیز به افرادی تعلق می گیرد که برای درمان به این کشور سفر کنند. البته بیماران نیاز ندارند که حتما با ویزای درمانی به این کشور مسافرت کنند، می توانند ویزای توریستی نیز دریافت نمایند. با این وجود افرادی که می خواهند برای درمان های پزشکی به اسپانیا مهاجرت نمایند باید گذرنامه و ویزای معتبری دریافت کرده باشند.
 • ویزای بلند مدت: این ویزا اسپانیا نیز برای افرادی صادر می شود که می خواهند بیشتر از مدت زمان ویزای تحصیلی، کاری و یا درمانی در این کشور اقامت داشته باشند. این ویزا با مدت زمان اقامتی حداکثر یک سال صادر می شود، اما مدت آن قابل تمدید می باشد و می توان آن را به ویزای دائمی تبدیل نمود.

از دیگر موارد ویزا اسپانیا

این موارد که با توجه به مدت زمان مورد نظر برای اقامت خود می توانید برای دریافت آنها اقدام نمایید. این ویزاها به شرح زیر می باشند.

 • ویزای بازنشسته : این ویزا نیز به افرادی تعلق می گیرد که بازنشسته شده اند و می خواهند باقی عمر خود را در اسپانیا زندگی کنند. البته این افراد باید شرایط مالی بسیار خوبی داشته باشند.
 • ویزا Au Pair : این ویزا برای افرادی مناسب است که می خواهند در ازای اقامت و اسکان در این کشور، به خدمات خانه و یا مراقبت از کودکان بپردازند.
 • ویزای کارآفرینی : این ویزا اسپانیا به متقاضیانی که قصد تاسیس و راه اندازی کسب و کار در این کشور را دارند، مناسب است.
 • ویزا طلایی : ویزای طلایی برای افرادی است که می خواهند از طریق ملک در این کشور سرمایه گذاری کنند.
 • ویزای تعطیلات کاری : برای افرادی مناسب است که می خواهند در فصل تابستان برای تعطیلات به اسپانیا سفر کنند.
 • ویزای غیرسودآور : ویزای اقامت غیر سودآور نیز برای کسانی که توانایی مالی بالایی برای زندگی در اسپانیا را دارند، مناسب است.
 • ویزای دیدار خانواده : اگر اعضای خانواده شما در اسپانیا زندگی می کنند و برای شما دعوتنامه ارسال کرده اند، می توانید از طریق این ویزا برای سفر به این کشور اقدام نمایید.

Bls ویزا اسپانیا

Bls ویزا اسپانیا

همانطور که گفته شد اسپانیا از کشورهای حوزه شنگن است که برای ورود به خاک آن باید ویزا دریافت نمایید. در صورتی که بخواهید بیش از شش ماه در این کشور اقامت داشته باشید، باید ویزای شنگن دریافت کنید. نکته قابل توجه در رابطه با اخذ ویزای شنگن سیاست هایی است که این کشورها برای پیشگیری از ازدحام جمعیت متقاضیان درخواست ویزا در نظر گرفته اند. به طور مثال کشور اسپانیا به منظور سهولت در روند ثبت درخواست ویزا و ارائه خدمات کنسولی، مرکز BLS را در ایران راه اندازی کرده است. این مرکز به عنوان نماینده اسپانیا در ایران مشغول به فعالیت است.

بنابراین برای اخذ ویزا اسپانیا می توانید به این مرکز مراجعه نمایید و درخواست خود را ارائه دهید. زیرا این مرکز تمامی کارهای مربوط به امور کنسولی و اخذ ویزای این کشور را انجام می دهد. البته توجه داشته باشید که این مرکز تنها به خدمات مربوط به اخذ ویزاهای کوتاه مدت اسپانیا می پردازد. به طور کلی از طریق مرکز BLS تنها می توانید برای اخذ ویزاهایی که حداکثر زمان آن ها 90 روز است اقدام نمایید. برای این کار در ابتدا باید اقدامات اولیه را از طریق سامانه بی ال اس انجام دهید. سپس هزینه های مربوط به ویزا را پرداخت نموده و مدارک را بارگذاری کنید. در ادامه روزی که باید در مرکز حضور پیدا کنید، تعیین خواهد شد.

فراموش نکنید که برای اخذ ویزا اسپانیا و هنگام حضور در این مرکز باید تمامی مدارک شما به انگلیسی یا اسپانیایی ترجمه شده باشد. همچنین برای پیشگیری از بروز مشکل در روند درخواست ویزا بهتر است حداقل 90 روز قبل از سفر برای درخواست ویزا اقدام نمایید. در صورتی که قرار است افراد دیگری نیز با ویزای شما به اسپانیا سفر کنند، باید آن ها را در روز تعیین شده به مرکز BLS ببرید.

ویزای اسپانیا برای ایرانیان

ویزای اسپانیا برای ایرانیان

بسیاری از انسان ها رویای سفر به کشورهای اروپایی را در ذهن می پرورانند. قطعا طبیعت بکر و بی نظیر اسپانیا، آثار تاریخی، هوای فوق العاده و … هر کسی را وسوسه می کند تا به این کشورها سفر کند. اگر اهل سفر و تجربه های جدید هستید، بهتر است سفر به اسپانیا را از دست ندهید. زیرا هر منطقه این کشور می تواند تجربه ای متفاوت در زندگی شما ثبت نماید البته کرونا موجب شد تا برای مدت نسبتا طولانی سفرهای گردشگری و کوتاه مدت ایرانیان به این کشور غیر ممکن شود. با این وجود امروزه می توانید از طریق آژانس های توریستی و گردشگری معتبر برای اخذ ویزای این کشور اقدام نمایید.

به طور کلی ایرانیان برای سفر به این کشور باید حتما ویزا اسپانیا را دریافت نمایند. برای این کار در ابتدا باید به سامانه مرکز بی ال اس اسپانیا در کشور مراجعه نمایید و درخواست خود را ثبت کنید. سپس در زمان مشخص شده به صورت حضوری به این مرکز مراجعه نمایید. البته با دریافت ویزای شنگن نیز می توانید به اسپانیا سفر کنید. البته این موضوع زمانی صادق است که بخواهید برای مدت زمان کوتاهی در این کشور اقامت داشته باشید.

به طور کلی ایرانیان برای اخذ ویزا اسپانیا باید در ابتدا وقت سفارت دریافت نمایند. سپس در کوتاه ترین زمان ممکن مدارک و اسناد مورد نیاز را به سفارت اسپانیا تحویل دهند. در صورتی که درخواست و مدارک آن ها مورد تایید کارشناسان سفارت قرار گیرد، وقت مصاحبه تعیین می شود. کیفیت مصاحبه در رد و یا قبول شدن درخواست ویزا نقش بسیار موثری دارد. از طرفی ناقص بودن مدارک ارائه شده نیز می تواند منجر به ریجکت شدن درخواست ویزا شود. بنابراین بهتر است پس از تکمیل مدارک، از دارالترجمه های معتبر و رسمی برای ترجمه مدارک خود کمک بگیرید.

اخذ ویزا اسپانیا چقدر طول می کشد؟

از رایج ترین سوالاتی که برای متقاضیان ایجاد می شود، زمان مورد نیاز برای دریافت ویزا است. فراموش نکنید که برای اخذ ویزای اسپانیا باید زمانی اقدام کنید که برای سفر ویزا آماده باشد. همچنین نباید آنقدر زود اقدام کنید که هنگام سفر اعتبار ویزا به پایان رسیده باشد. به طور کلی بهترین زمان برای درخواست ویزا حدود 90 روز پیش از تاریخ سفر است. در این صورت اگر با ویزای شما مخالفت شود و یا هرگونه نقصی در مدارک شما وجود داشته باشد، زمان کافی برای اصلاح آن را دارید. بنابراین مدیریت نمودن این زمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

به طور کلی زمانی که درخواست ویزا اسپانیا را در سامانه سفارت اسپانیا ثبت می کنید، یک ماه زمان می برد تا درخواست شما مورد بررسی قرار گیرد. پس از یک ماه نتیجه بررسی به شما اعلام می شود و شما می توانید برای مصاحبه حاضر شوید. اگر مدارک شما ناقص و یا مبهم باشد، درخواست شما رد خواهد شد. در این صورت یک ماه زمان دارید تا اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام نمایید. یا اینکه برای رفع نواقص پرونده خود اقدام کنید. فراموش نکنید در صورتی که مجدد با درخواست شما مخالفت شود، می توانید مجدد تمامی مشکلات را برطرف نمایید. اما 2 تا 4 ماه بعد مجدد برای اخذ ویزا اقدام کنید.

به طور کلی برای بهبود روند اخذ ویزا اسپانیا و پیشگیری از ریجکت شدن درخواست خود، بهتر است در ابتدا با تمامی قوانین اخذ ویزای این کشور آشنا شوید. مدارک لازم، شرایط، سوالات مصاحبه، انواع ویزا و … از مهمترین اطلاعاتی هستند که پیش از اقدام برای دریافت ویزای اسپانیا بهتر است از آنها آگاه شوید. در این صورت می توانید مناسب ترین ویزا را درخواست دهید و از وجود هرگونه نقص در مدارک خود جلوگیری نمایید.

ویزای اسپانیا با دعوتنامه

اخذ ویزا اسپانیا

در برخی از مواقع افرادی که برای اخذ ویزا اقدام می کنند می خواهند با دعوتنامه ویزا را دریافت نمایند. قطعا داشتن دعوتنامه می تواند شرایط بهتری را هنگام اخذ ویزا و در طول سفر برای شما ایجاد نماید. به همین دلیل بهتر است در ابتدا با انواع دعوتنامه هایی که می توانید برای اخذ ویزا دریافت کنید، آشنا شوید. به طور کلی دعوتنامه باید از طریق فردی حقیقی یا حقوقی در کشور اسپانیا برای شما صادر شده باشد. این دعوتنامه می تواند از طرف یک دوست و یا یک شرکت معتبر باشد.

متن دعوتنامه مورد تایید سفارت این کشور جهت اخذ ویزا اسپانیا با دعوتنامه باید سه مشخصه اساسی داشته باشد. اول اینکه نام و مشخصات دعوت کننده (مشخصات هویتی، شغل، تحصیلات و …) باید کاملا مشخص شده باشد. دوم تعیین مشخصات کامل (مشخصات هویتی، محل سکونت، دلایل سفر و …) فرد دعوت شده است. در آخر نیز باید تمامی مدارک تایید کننده هویت و ادعاهای متقاضی (پاسپورت، مدارک هویتی، کارت PR و …) در آن درج شده باشد.

داشتن دعوتنامه می تواند روند دریافت را تسهیل نماید. از طرفی هنگام ورود به خاک این کشور اگر دعوتنامه داشته باشید، پلیس های مرزی این کشور نسبت به صحت اطلاعات و ویزای شما اطمینان بیشتری خواهند داشت. البته دریافت دعوتنامه و اخذ ویزا با استفاده از آن شرایط ویژه ای را مطالبه می کند، که شناخت آن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین دعوتنامه ها با توجه به صادر کننده آن انواع مختلفی دارند که شناخت آن ها خالی از لطف نخواهد بود.

شرایط اخذ ویزا اسپانیا با دعوتنامه

اگر بخواهید از طریق دریافت دعوتنامه برای اخذ ویزا اقدام نمایید، باید دعوتنامه شما از شرایط اتاق بازرگانی ایران- اسپانیا برخوردار باشد. این شرایط به شرح زیر می باشند.

 • مخاطب این دعوتنامه باید حتما کنسول سفارت این کشور در ایران باشد.
 • دلایل و هدف از سفر شخص نیز باید در دعوتنامه مشخص شود.
 • تاریخ سفر به کشور اسپانیا باید در دعوتنامه لحاظ شده باشد.
 • شماره تماس فرد دعوت کننده نیز باید درج شود.
 • مدت زمان اقامت و مشخصات محل سکونت متقاضی ویزا نیز باید در دعوتنامه مشخص شده باشد.
 • فراموش نکنید که دعوتنامه باید حتما به زبان اسپانیایی تحویل داده شود.
 • شخصی که قرار است هزینه های سفر را پرداخت نماید، باید به وضوح در دعوتنامه معرفی شده باشد.
 • درج شماره ملی فرد دعوت کننده نیز الزامی است.
 • روابط تجاری فرد با اسپانیا و شرکت دعوت کننده نیز باید مشخص شود.
 • اگر دعوت کننده مدیر یک شرکت است، باید امضا مدیر بازرگانی و یا مدیرعامل آن شرکت در دعوتنامه باشد.

انواع دعوتنامه مورد تایید برای اخذ ویزا اسپانیا

 • دعوتنامه کاری : این دعوتنامه باید از طریق کارفرما مورد تایید در اسپانیا صادر شود. معمولا از این دعوتنامه به منظور مهاجرت با ویزای کاری استفاده می شود. برای استفاده نمودن از این دعوتنامه دو روش وجود دارد. در روش اول کارفرما تمامی هزینه ها و اسکان متقاضی را تامین می نماید. اما در روش دوم فرد متقاضی باید توانایی تمکن مالی و اقامت در اسپانیا را داشته باشد.
 • دعوتنامه توریستی : این دعوتنامه معمولا از طریق شخص ( دوست یا اعضای خانواده) صادر می شود. فرد درخواست کننده این دعوتنامه باید حتما مقیم اسپانیا بوده و تابعیت این کشور را داشته باشد. از این نوع دعوتنامه تنها می توان برای اقامت های کوتاه مدت در کشور اسپانیا استفاده نمود.
 • دعوتنامه تجاری : زمانی که قرار باشد یک شرکت در اسپانیا از دیگر شرکت های تجاری در ایران دعوت نماید، این نوع دعوتنامه صادر می شود. به نوعی این دعوتنامه به منظور درخواست همکاری دو یا چند شرکت تجاری صادر می گردد.
 • دعوتنامه پزشکی : این نوع از دعوتنامه نیز زمانی برای اخذ ویزا اسپانیا مورد تایید است که از طرف پزشک صادر شده باشد. هنگامی که فرد نتواند درمان را در کشور خود ادامه دهد، می تواند از این دعوتنامه استفاده نماید. البته فیش پرداخت هزینه های پزشکی، دعوت نامه بیمارستان یا پزشک معالج و گزارش پزشکی فرد باید ارائه شوند.
 • دعوتنامه تحصیلی : این نوع دعوتنامه نیز باید از طرف دانشگاه و یا یک کالج معتبر در اسپانیا صادر شود. دانشجویانی که این دعوتنامه را دریافت می نمایند، می توانند از مزایای تحصیلی بسیار زیادی بهره مند شوند.
 • دعوتنامه خویشاوندی : این دعوتنامه زمانی مورد تایید است که از طریق اقوام درجه یک صادر شود. همچنین فرد دعوت کننده باید از شرایط مالی خوبی برخوردار باشد و بتواند نیازهای مالی فرد دعوت شده را تامین نماید.

گلدن ویزا اسپانیا

گلدن ویزا اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که می توانید برای سرمایه گذاری انتخاب نمایید. بنابراین اگر می خواهید ویزا اسپانیا را دریافت نمایید، می توانید از طریق گلدن ویزای این کشور اقدام کنید. این ویزا زمانی به شما تعلق می گیرد که بخواهید از طریق خرید ملک در این کشور سرمایه گذاری نمایید.

در صورتی که این ویزا را دریافت نمایید، می توانید از مزایای آن نیز بهره مند شوید. در نظر داشته باشید که محبوب ترین ویزای سرمایه گذاران خارجی در اتحادیه اروپا، گلدن ویزای اسپانیا است. از مهم ترین مزایای این ویزا و خرید ملک در اسپانیا می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • مالکیت صد درصدی ملک در کشور اسپانیا
 • عدم نیاز به اشتغال زایی در اسپانیا برای سرمایه گذاری در این کشور
 • داشتن یک پروسه اداری منظم برای دریافت ویزا
 • دریافت ویزا در سریع ترین زمان ممکن نسبت به دیگر ویزاهای اسپانیا
 • امکان سفر به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا
 • بهره مند شدن از حقوق شهروندان اتحادیه اروپا مانند تحصیل، تجارت و زندگی در کشور اسپانیا
 • امکان دریافت اقامت این کشور برای همسر، والدین و فرزندان زیر 18 سال متقاضی
 • قابلیت دریافت اقامت اسپانیا برای افراد تحت تکفل
 • آسایش و آرامش ذهنی نسبت به بی ثباتی اقتصادی و اطمینان از حفظ مال در این سرمایه گذاری
 • امکان تمدید اقامت این کشور
 • عدم نیاز به کمک مالی به دولت برای اخذ اقامت این کشور

نکات قابل توجه برای دریافت گلدن ویزا اسپانیا

 • به هیچ عنوان از طریق ویدیو و لایو برای خرید ملک در اسپانیا اقدام نکنید. زیرا در بسیاری از مواقع این روش کلاهبرداری بوده و احتمالا دچار ضرر اقتصادی خواهید شد.
 • بهتر است برای خرید ملک در منطقه مورد نظر خود و دریافت گلدن ویزا، از طریق آژانس های املاک معتبر کمک بگیرید. همچنین سعی کنید یک مترجم مطمئن به همراه داشته باشید که تمامی شرایط را به درستی برای شما شرح دهد.
 • اگر می خواهید برای خرید ملک در اسپانیا اقدام کنید، بهتر است یک وکیل مجرب و حرفه ای شما را همراهی نماید. زیرا وجود یک وکیل معتبر احتمال سوء استفاده و ضرر اقتصادی شما را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد.

شرایط  اخذ ویزا اسپانیا

شرایط ویزا اسپانیا

برای اخذ باید شرایط دریافت ویزای این کشور را داشته باشید. در صورت عدم توجه به هر کدام از این شرایط احتمال ریجکت درخواست شما افزایش خواهد یافت. این شرایط عبارتند از :

 • اولین شرط درخواست به صورت گروهی و اقدام از طریق کارگزار تور اسپانیا است زیرا احتمال رد شدن درخواست شما به دلیل عدم اعتماد سفارت به اقدام انفرادی بسیار زیاد است.
 • داشتن گردش حساب و تمکن مالی معتبر نیز از دیگر شرایط است. گردش حساب فرد در طول سه ماهه اخیر باید مبلغ قابل قبولی باشد. مانده حساب و مبالغ واریز و برداشت ملاک نمی باشند.
 • همچنین هنگام اقدام برای اخذ ویزا اسپانیا بهتر است چند سفر خارجی رفته باشید. این کار می تواند اعتماد افسران را جلب نماید و احتمال قبول شدن درخواست شما را افزایش دهد.
 • متقاضیان بالای 12 سال باید در سفارت انگشت نگاری انجام دهند.
 • تمامی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا باید توسط دارالترجمه های معتبر و رسمی، ترجمه شوند.
 • فراموش نکنید که زمان اعلام شده توسط سفارت به هیچ عنوان قابل تغییر نمی باشد.
 • افرادی که در دو سال اخیر ویزای شنگن دریافت کرده اند، نیازی به انگشت نگاری ندارند.

فرم درخواست ویزا اسپانیا

فرم درخواست ویزای اسپانیافرم درخواست ویزا اسپانیافرم درخواست اسپانیافرم درخواست

تکمیل نمودن فرم درخواست به درستی و کامل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا یکی از اصلی ترین دلایل ریجکت درخواست ویزا، ناقص و متضاد بودن اطلاعات با مدارک است. بنابراین هنگام تکمیل این فرم دقت کافی داشته باشید. به طور کلی هنگام پر کردن این فرم بهتر است شناسنامه و پاسپورت خود را در دسترس داشته باشید که از درست وارد نمودن اطلاعات مطمئن شوید. اگر می خواهید برای پر کردن فرم درخواست ویزای اسپانیا اقدام نمایید، بهتر است از محتویات این فرم آگاهی پیدا کنید. اطلاعاتی که باید در این فرم وارد کنید به شرح زیر می باشند.

 • نام و نام خانوادگی (اگر قبلا نام خود را عوض کرده اید، آن را نیز باید درج نمایید)
 • تاریخ و محل تولد
 • ملیت و جنسیت
 • وضعیت تاهل و تعداد فرزندان
 • کد ملی و شماره شناسنامه
 • کد گذرنامه و نوع آن، به همراه تاریخ انقضاء و کشور صادر کننده گذرنامه
 • اگر دوستان و یا اعضای خانواده شما در اسپانیا زندگی می کند، باید مشخصات آن ها را نیز وارد نمایید.
 • شماره تلفن، کد پستی و محل سکونت
 • دلایل سفر
 • اگر تابعیت کشور دیگری را نیز دارید باید آن را نیز درج کنید.
 • شغل و تحصیلات
 • تعداد دفعات ورود به کشورهای حوزه شنگن
 • و …

برای دریافت ویزا اسپانیا بهتر است از مناسب ترین روش اخذ ویزا استفاده نمایید. از آنجایی که این کشور برای دادن ویزا به مهاجران سخت گیری های نسبتا زیادی دارد، بهتر است احتمال رد شدن درخواست ویزای خود را کاهش دهید. بهترین ویزایی که می توانید برای سفر به اسپانیا دریافت نمایید ویزای توریستی این کشور است. زیرا برای دریافت این ویزا افسران سفارت سخت گیری کمتری دارند. از آنجایی که داشتن دلایل منطقی و درست برای اخذ ویزا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، این ویزا را می توانید با دلایل راحت تری دریافت کنید.

چک لیست

به طور کلی اگر می خواهید برای اخذ ویزا کشور اسپانیا اقدام کنید، بهتر است حداقل دو هفته و حداکثر سه ماه پیش از سفر برای این کار اقدام نمایید. البته توجه داشته باشید که حداکثر مدت اعتبار ویزای توریستی 90 روز است بنابراین اقدام به موقع برای دریافت ویزا پیش از تاریخ سفر بسیار حائز اهمیت است. همچنین حضور به موقع برای مصاحبه نقش بسیار اساسی در تایید و یا رد شدن درخواست شما دارد.

تمدید ویزا اسپانیا

تمدید ویزا اسپانیا

در برخی از مواقع ممکن است افراد بخواهند همانند سایر ویزاها، ویزا اسپانیا خود را تمدید نمایند. معمولا این کار زمانی انجام می شود که فرد ویزای توریستی این کشور را دریافت کرده باشد. برای تمدید نمودن ویزای اسپانیا باید مدارک و دلایل اضطراری و متقاعد کننده ای ارائه دهید. تا بتوانید افسران ویزا را قانع کنید که با درخواست تمدید شما موافقت کنند.

در غیر این صورت امکان تمدید ویزای شما وجود نخواهد داشت. از مهم ترین نکاتی که افسر ویزا در رابطه با آن پرس و جو می نماید، دلیل تمدید ویزا است. اگر دلیل شما شخصی و یا کاری باشد، احتمال رد شدن آن زیاد است. اما در صورتی که حادثه، موارد پزشکی و دلایل این چنینی بروز پیدا کرده باشد، احتمالا درخواست تمدید ویزا مورد تایید قرار خواهد گرفت.

ریجکتی ویزا اسپانیا

دلایل مختلفی وجود دارند که منجر به ریجکت می شوند. شناخت این دلایل می توانند به شما کمک نمایند که تا جای ممکن از ریجکت ویزای خود جلوگیری نمایید. از مهم ترین دلایل ریجکت ویزا می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • یکی از اصلی ترین و مهم ترین دلایل ریجکت، اقدام انفرادی برای دریافت ویزا است. معمولا هنگامی که به صورت گروهی و با تور برای دریافت ویزا اقدام کنید. در این صورت احتمال رد شدن درخواست شما به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.
 • در صورت داشتن سوء سابقه در زمینه کیفری و سیاسی نیز به احتمال زیاد درخواست شما رد خواهد شد.
 • از دیگر دلایل ریجکت ویزا اسپانیا، وجود بیمه نامه مسافرتی نامعتبر است.
 • هرگونه نقص و تضاد در مدارک و اسناد ارائه شده به سفارت اسپانیا نیز منجر به رد شدن درخواست ویزای شما خواهد شد.
 • ارائه نمودن پاسپورت فاقد اعتبار و یا پاسپورت جعلی نیز از دیگر دلایلی است که باعث ریجکت درخواست شما می گردد.
 • در صورتی که افسران احساس کنند که حضور متقاضی در کشور اسپانیا، یک تهدید سیاسی، اجتماعی و یا اقتصادی برای این کشور است.

رفع ریجکتی ویزا اسپانیا

رفع ریجکتی ویزا اسپانیا

در صورتی که به هر دلیلی ویزا اسپانیا شما ریجکت شود، می توانید نسبت به آن معترض شوید. برای اعتراض به ریجکت ویزا و رفع آن حداکثر یک ماه زمان دارید. در این یک ماه باید مدارک و نواقص پرونده خود را برطرف نمایید. یا اینکه افسر ویزا را متقاعد نمایید که درخواست شما منطقی و درست است. فراموش نکنید که در صورت عدم پذیرش دلایل و یا مدارک شما، اعتراض به رفع ریجکتی مورد قبول قرار نخواهد گرفت. بنابراین می توانید مجدد چند ماه بعد برای دریافت ویزای اسپانیا مجدد اقدام کنید.

در نظر داشته باشید که کارشناسان درخواست ویزا می توانند در این شرایط به شما کمک نمایند. زیرا آنان به خوبی از اولویت های افسران ویزا آگاهی دارند و می دانند که دقیقا چه چیزهایی در پرونده شما ممکن است منجر به ریجکتی درخواست شما شود. بنابراین می توانند به شما کمک نمایند تا احتمال رد شدن درخواست خود را به حداقل برسانید.

سوالات متداول در رابطه با اخذ ویزا اسپانیا

 • آیا سفارت هنگام اخذ ویزا اسپانیا نیز از متقاضیان سوال می پرسد؟

خیر. سفارت معمولا تنها مدارک و اسناد مرتبط با ویزا را دریافت می نماید و انگشت نگاری های لازم را انجام می دهد. سوالات شفاهی در مصاحبه ای که برای متقاضی در نظر گرفته می شود، پرسیده می شوند.

 • می توان با خرید ملک برای دریافت اقامت دائم اسپانیا اقدام نمود؟

هزینه های مناسب زندگی در این کشور و سطح کیفیت بالای زندگی در اسپانیا موجب شده تا زندگی برای ساکنین آن رضایت بخش باشد. بنابراین خرید ملک در این کشور می تواند یک سرمایه گذاری مطمئن محسوب شود. اما برای دریافت اقامت دائم این کشور باید چندین سال متوالی اقامت خود را تمدید نموده و شرایط ملک مورد تایید سفارت را نیز در نظر داشته باشید. با این وجود خرید ملک یکی از روش های دریافت ویزای بلند مدت این کشور است.

 • اقامت در این کشور پس از دریافت ویزا اسپانیا تا چند وقت معتبر است؟

اگر بخواهید اقامت بلند مدت این کشور را دریافت نمایید، حداکثر زمانی که می توانید در اسپانیا اقامت داشته باشید یک سال است. پس از آن باید ویزای خود را تمدید نمایید که معمولا پس از هر بار تمدید به مدت 2 سال اجازه اقامت دریافت خواهید نمود. پس از گذشت 5 سال از اقامت شما، می توانید هر پنج سال یک بار برای تمدید ویزا اقدام کنید.

 • ارزان ترین شهر برای اقامت در اسپانیا کدام است؟

اگر می خواهید هزینه های زندگی و حداکثر مبلغ در نظر گرفته شده برای تمکن مالی کاهش یابد، بهتر است شهرهای ارزان اسپانیا را برای زندگی انتخاب کنید. از ارزان قیمت ترین شهرهای اسپانیا می توان به مالاگا، لاس پالماس و سویا اشاره نمود.

منابع :

https://spainvisa-iran.com/persian/index.php

https://www.schengenvisainfo.com/spain-visa/

https://visaland.org/spain-visa/