اخذ ویزای اوکراین 2022

اخذ ویزا اوکراین 2022

اخذ ویزا اوکراین امروزه به صورت توریستی، کاری، تجاری و تحصیلی برای ایرانیان امکان پذیر است. شرکت VFS Global نهاد صدور ویزای اوکراین در ایران می باشد. افراد می بایست برای اخذ ویزا اوکراین به دفتر این شرکت مراجعه کنند. نکته ای که قابل ذکر می باشد این است که پس از آغاز جنگ اوکراین و روسیه، صدور ویزا اوکراین با مشکلاتی روبرو شد. طبق اطلاعیه شرکت VFS Global افراد می توانند از تاریخ 15 تیر سال 1399 به دفتر این شرکت مراجعه نمایند. ساعت کاری سفارت اوکراین در ایران 8 صبح الی 14 ظهر در روز های یکشنبه و سه شنبه می باشد. قابل ذکر است که افراد برای ورود به سفارت اوکراین می بایست ماسک و دستکش داشته باشند. مورد دیگری که باید ذکر شود این است که ممکن است از ورود افرادی که علائمی مانند تب و سرفه و مشکل تنفسی دارند جلوگیری به عمل بیاید.

کشور اوکراین یکی از مقصد های بسیار پرطرفدار برای ایرانیان است. همه ساله دانشجویان بسیار زیادی اقدام به دریافت ویزای تحصیلی از این کشور می کنند. علاوه بر آن بسیار زیادی برای مقاصد گردشگری اقدام به اخذ ویزا اوکراین می کنند. قابل ذکر است که در زمان آغاز جنگ روسیه و اوکراین، کشور اوکراین اجازه ی صدور ویزای توریستی را برای متقاضیان صادر نکرد.

قیمت ویزا اوکراین

هزینه ی مربوط به دریافت ویزای اوکراین با توجه به نوع ویزای درخواستی منحصر به فرد است. افراد در صورتی که بخواهند ویزا دریافت کنند با توجه به نوع آن اقدام به پرداخت هزینه به صورت نقدی در سفارت این کشور در تهران نمایند. باید گفت که برای دریافت ویزای اوکراین افراد مبلغی در حدود 65 دلار آمریکا پرداخت می کنند. این هزینه برای دریافت کاملا مناسب و معقول است. افراد باید در نظر داشته باشند که برای دریافت ویزا اوکراین پرداخت چنین مبلغی کاملا قانونی است. به صورت واضح تر باید گفت که پرداخت این هزینه ها برای دریافت ویزای هر کشوری وجود دارد. نکته ای که باید ذکر شود این است که هزینه های مربوط به دریافت ویزا به این مورد ختم نمی شود. برای مثال برای دریافت ویزا نیاز به جمع آوری مدارک و ارائه ی آن ها به سفارت کشور اوکراین می باشد. برای جمع آوری و تهیه ی این مدارک نیز نیاز به پرداخت هزینه هایی دارد.

انواع ویزا اوکراین

کشور اوکراین برای متقاضیان خود ویزا های مختلفی را صادر می کند. این ویزا ها با توجه به اهداف افراد منحصر به فرد می باشند و به سه دسته ی B، C و D تقسیم می شوند. هر کدام از این دسته ها مربوط به انواع خاصی از ویزا های کشور اوکراین می باشند. ویزا نوع B کشور اکراین را می توان به عنوان ویزای ترانزیت در نظر گرفت. این ویزا برای اقامت های کوتاه مدت در کشور اوکراین صادر می شود. افراد می توانند به صورت انفرادی و همچنین گروهی اقدام به دریافت این نوع ویزا نمایند.

ویزا نوع B برای ترانزیت و اقامت خدمه کشتی های خارجی که در بنادر اوکراین مستقر شده اند مناسب می باشد، افراد در صورتی که جزو این سه دسته باشند می توانند اقدام به اخذ ویزا اوکراین از نوع B نمایند. ویزای نوع C نیز برای اقامت افراد در بازه ی زمانی 90 تا 180 روز در خاک اوکراین توسط دولت این کشور صادر می شود. با توجه هدف سفر افراد این ویزا به سه حالت توسط دولت اوکراین صادر می شود. حالت اول که به صورت یک بار ورود است صادر می گردد و فرد می تواند با ورود به کشور اوکراین 90 روز در این کشور اقامت یابد. افراد با این نوع ویزا فقط یک بار وارد این کشور می شوند و اگر از این کشور خارج شوند، ویزای آن ها باطل می گردد. حالت دوم هم به صورت دو بار ورود در بازه ی زمانی 180 روز توسط کشور اوکراین صاد می شود. این نوع ویزا اقامت افراد را به مدت 90 روز تضمین می کند. یعنی طی 180 روز پس از صدور ویزا افراد می توانند به مدت 90 روز در این کشور اقامت یابند.

انواع ویزا اوکراین

حالت سوم هم به صورت چند بار ورود یا مولتی پل برای متقاضیان صادر می شود. این نوع ویزا اوکراین به فرد اجازه می دهد در بازه ی زمانی یک ساله چندین مرتبه به کشور اوکراین سفر کند. ویزای نوع C برای بازدید های رسمی، حمل و نقل کردن کالا و مسافر، بازدید از اتباع و همچنین شهروندان اوکراینی، بازدید از بستگان، مراقبت های پزشکی و یا همان سفر درمانی، فعالیت های آموزشی و فرهنگی، فعالیت های فرهنگی، فعالیت های مذهبی، مسافرت کارمندان رسانه های گروهی، فعالیت های ورزشی، ماموریت های بین المللی و حضور در مراسم خاکسپاری اقوام و بستگان صادر می گردد.

نکته ای که باید ذکر شود این است که ویزای توریستی کشور اوکراین زیر مجموعه ی این نوع ویزا یعنی ویزای نوع C می باشد. ویزای نوع D نیز برای اقامت های بیش از 90 روز متقاضیان توسط دولت اوکراین صادر می گردد. افراد برای دریافت کارت اقامت کوتاه یا بلند مدت و برای مقاصد تحصیلی و کاری می بایست اقدام به دریافت این نوع ویزا نمایند. برای دریافت ویزای تحصیلی یا ویزای نوع D افراد می بایست از یک دانشگاه و یا موسسه ی اوکراینی دعوت نامه یا نامه ی پذیرش داشته باشند. دریافت ویزای کاری در این حالت نیز نیاز به جاب آفر و یا کارفرما دارد.

ویزا اوکراین توریستی

اولین نکته ای که باید در مورد این نوع از ویزا ذکر شود عدم صدور آن در زمان ویروس کرونا می باشد. اطلاعیه جدیدی مبنی بر این موضوع در  زمستان سال 1400 ارائه شد. در این اطلاعیه مانعی مبنی بر ارائه کردن ویزا به صورت توریستی وجود ندارد. افراد می توانند به دفتر شرکت VFS Global مراجعه کنند و وقت سفارت بگیرند. پس از دریافت وقت سفارت افراد می توانند به سفارت کشور اوکراین مراجعه نمایند و با طی مراحل اداری موفق به اخذ ویزا اوکراین شوند. ویزای توریستی کشور اوکراین از نوع C می باشد و قوانین مربوط را شامل می شود.

هزینه ویزا توریستی اوکراین

هزینه های مربوط به چند دسته تقسیم می شود. هزینه های مربوط به سفارت، هزینه های مربوط به جمع آوری مدارک و هزینه های مربوط به موسسه ای که برای شما ویزا دریافت می کند. این موسسه ها انواع و اقسام خدمات را به مشتریانشان ارائه می دهند. افراد می توانند یکی از این موسسه ها را برای دریافت ویزا اوکراین انتخاب نمایند. هزینه های مربوط به این موسسه ها منحصر به فرد می باشد و بسته به نوع ویزایی که افراد می خواهند دریافت کنند متفاوت می باشد. علاوه بر آن باید گفت که افراد در انتخاب این موسسه ها به هیچ عنوان نباید قیمت های بالا را به معنی خدمات بسیار خوب موسسه ی مد نظرشان در نظر بگیرند. باید گف که موسسه ای مناسب است که در قبال خدمات خود هزینه های معقول و مناسبی را دریافت کند.

افراد می توانند برای انتخاب یکی از این موسسه ها صفحات مجازی را بررسی کنند. با بررسی صفحات مجازی مربوط به موسسه مد نظر می توان از طریق قسمت نظرات متوجه کیفیت ارائه ی خدمات موسسه مد نظر شد. در صورتی که اکثریت نظرات افراد درباره ی خدمات موسسه ی فوق مثبت باشد می توان گفت که موسسه در نظر گرفته شده برای همکاری مناسب است. در صورتی هم که اکثریت نظرات افراد درباره ی کیفیت خدمات ارائه شده توسط موسسه مد نظر منفی باشد، بهتر است از همکاری با موسسه ی فوق اجتناب کنید. علاوه بر مورد فوق افراد برای پیدا کردن یک موسسه ی خوب جهت دریافت ویزا اوکراین می بایست سوابق موسسه ی مد نظر را نیز بررسی کنند، علت این امر هم آن است که اگر یک موسسه در گذشته خدمات خوبی به مشتریانش ارائه کرده باشد از اعتبار بسیار مناسبی برخوردار خواهد بود و شهرت و آوازه ی آن حکایت از کیفیت و خدماتش خواهد داشت.

ویزا اوکراین توریستی

با ویزای اوکراین به چه کشورهایی می توان سفر کرد؟

افراد می توانند با استفاده از ویزا اوکراین به کشور های حوزه ی شینگن نیز سفر کنند. با توجه به جنگ میان روسیه و اوکراین چنین قوانینی می تواند تغییر کند. افراد می بایست قبل از هر گونه اقدامی با نهاد های دارای تجربه و تخصص در این زمینه در ارتباط باشند. بهترین گزینه ای هم که می تواند در این زمینه افراد را کمک کند موسسه مهاجرتی مد نظر افراد است. در صورتی که افراد برای دریافت ویزا خود با یک موسسه ی مناسب و دارای اعتبار همکاری کنند نیاز به نگرانی در این زمینه نخواهند داشت، چرا که موسسه فوق آخرین اخبار و اطلاعات را به بهترین شکل ممکن در اختیار شما خواهد گذاشت.

ویزای اوکراین برای افغانها

امروزه کشور اوکراین شرایط بسیار خوبی در زمینه ی اعطای ویزا به افغان ها در نظر گرفته است. مردم افغان می توانند از طریق سفارت اقدام کنند. نکته ای که باید ذکر شود این است که گرفتن ویزا اوکراین برای افغان ها مزیت های بسیار خارق العاده دارد. از جمله ی این مزیت ها اقامت نامحدود و ورود و خروج به کشور اوکراین به صورت نامحدود است. افغان ها می توانند با استفاده از ویزای کشور اوکراین اقدام به افتتاح حساب بانکی نمایند. با افتتاح کردن حساب بانکی افراد می توانند از خدمات وام و همچنین دریافت مستر کارت و ویزا کارت بهره مند شوند.

با دریافت روادید، افغان ها می توانند بدون ویزا به کشور های حوزه شنگن رفت و آمد داشته باشند. همچنین قابل ذکر است که مراقبت های پزشکی برای مردم افغان در کشور اوکراین رایگان خواهد بود. نکته ی دیگر که باید ذکر شود این است که هر سه نوع ویزای قابل صدور کشور اوکراین یعنی ویزا های نوع B،C  و D ارائه می شود. افغان ها می توانند برای راحتی هر چه تمام تر جهت دریافت ویزا اوکراین با یک موسسه ی مهاجرتی همکاری نمایند.

ویزای اوکراین برای ایرانیان

مردم ایران می توانند از کشور اوکراین به عنوان یکی از بهترین مقاصد توریستی، تحصیلی و تجاری استفاده نمایند. همه ساله دانشجویان بسیار زیادی از کشور عزیزمان ایران به کشور اوکراین مهاجرت می کنند. نکته ای که قابل ذکر می باشد این است که برای مهاجرت به کشور اوکراین به صورت کاری و تحصیلی نیاز به شرایط ویژه ای می باشد. افراد برای مسافرت های توریستی می توانند با دریافت ویزای توریستی به کشور اوکراین سفر کنند و تا سقف 90 روز در این کشور اقامت یابند. در ارتباط با مهاجرت تحصیلی باید گفت که برای این کار نیاز به نامه پذیرش از یک موسسه یا دانشگاه در کشور اوکراین می باشد.

همچنین در ارتباط با ویزای کاری هم باید گفت که برای استخدام در یک شرکت و هر ارگان دیگری نیاز به دعوت نامه از طرف یک کارفرما و یا جاب آفر می باشد، در صورتی که افراد کارفرما و یا جاب آفر نداشته باشند برای دریافت ویزا کاری قطعا با مشکل روبرو خواهند شد. مورد دیگری که باید ذکر شود مربوط به ویزای تجاری یک ساله ای است که کشور اوکراین برای متقاضیان صادر می کند. این ویزای یک ساله برای افراد به معنی اقامت یک ساله نمی باشد. با استفاده از این ویزا نیز افراد می توانند تا سقف 90 روز در کشور اوکراین حضور داشته باشند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی برای ایرانیان عبارت است از :

 • اصل و کپی گذرنامه
 • یک قطعه عکس سه در چهار با زمینه ی سفید
 • تمکن مالی دانشجو و یا پدر
 • ترجمه ریز نمرات و دیپلم( آخرین مدرک تحصیلی) به انگلیسی
 • ترجمه تمام صفحات شناسنامه
 • ترجمه برگه صحت سلامت دانشجو
 • نامه پذیرش از دانشگاه به همراه ترجمه ی آن
 • بیمه نامه مسافرتی
 • گواهی اشتغال به کار
 • رسید پرداخت هزینه ویزا اوکراین

نکته ی بسیار مهم در ارتباط با این مدارک این است که تمامی مدارک ترجمه شده می بایست دارای مهر دادگستری باشند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری و یا تجاری برای ایرانیان عبارت است از :

 • اصل و پی کد اقتصادی
 • اصل و کپی برابر اصل اجازه کار
 • اصل و کپی اساس نامه

گفتنی است که ثبت شرکت و یا داشتن دعوت نامه از سوی یک کارفرما برای دریافت این نوع ویزا الزامی است. افراد می توانند با کمی صبر و حوصله تمامی این مدارک را جمع آوری و به سفارت اوکراین تحویل دهند. گفتنی است که عجله و نگرانی تنها باعث حواس پرتی شما و ایجاد مشکل در پروسه ی دریافت ویزا خواهد شد. پیشنهاد می شود برای دریافت با یک موسسه مهاجرتی همکاری نمایید. این موسسات باعث آسودگی خاطر و راحتی شما در دریافت ویزا اوکراین خواند شد.

ویزا اوکراین برای جنگ

ویزا اوکراین برای جنگ

پس از آغاز جنگ میان کشور های روسیه و اوکراین بیانیه ای برای ارائه ی ویزا به افراد خارجی از سوی دولت اوکراین مطرح شد. نکته ای که باید ذکر شود این است که پس از گذشت مدت زمان کوتاهی این بیانیه تغییر یافت. به این ترتیب که برای افراد خارجی که داوطلب ملحق شدن به ارتش کشور اوکراین هستند نیازی به ویزا نمی باشد. همچنین قابل ذکر است که دولت اوکراین طی یک فراخوان از پزشکان و پرستاران دیگر کشور ها خواست که به وزارت بهداشت این کشور در جهت درمان مجروحان جنگی ملحق شوند. پزشکان و پرستاران می توانند از سراسر جهان به نمایندگی های دیپلماتیک این کشور ملحق شوند.

شرایط اخذ ویزا اوکراین

برای دریافت ویزا نیاز به برخورداری از شرایط خاصی نیست. افراد برای دریافت ویزا اوکراین می بایست تمکن مالی خود را اثبات کنند. برای اثبات تمکن مالی افراد می بایست به ازای هر نفر حداقل 45 دلار آمریکا می باشد. قابل ذکر است که این مبلغ برای یک روز اقامت در کشور اوکراین است. افراد با توجه به تعداد روز هایی که می خواهند در کشور اوکراین حضور داشته باشند می بایست اقدام به اثبات تمکن مالی کنند. برای مثال در صورتی که شما بخواهید به مدت هفت روز در کشور اوکراین اقامت داشته باشید می بایست به مقدار 315 دلار آمریکا تمکن مالی به سفارت کشور اوکراین ارائه دهید.

مدت زمان صدور ویزا اوکراین

افراد پس از طی مراحل ادارای و پرداخت هزینه ها می بایست منتظر دریافت ویزا بمانند. این مدت زمان 10 الی 15 روز کاری می باشد. باید گفت که افراد ممکن است مدت زمان بیش تری منتظر بمانند.

فرم درخواست ویزا اوکراین

برای دسترسی به فرم درخواست، در ابتدا می بایست به سایت شرکت VFS Global مراجعه نمایید. پس از مراجعه به سایت این شرکت به وب سایت کنسولگری کشور اوکراین وارد خواهید شد. افراد می بایست در این وب سایت اقدام به ساخت اکانت کاربری نمایند. بعد از ساختن حساب کاربری افراد می بایست فرم درخواست را به صورت آنلاین پر کنند. پس از پر کردن فرم مربوط می بایست آن را چاپ کنید. افراد در هنگام حضور در سفارت برای انگشت نگاری می بایست این فرم را نیز به سفارت اوکراین جهت دریافت تحویل دهند. افراد می توانند برای انجام این کارها با یک موسسه ی مهاجرتی دارای اعتبار همکاری کنند. با انجام این کار افراد می توانند به راحتی هر چه تمام تر شاهد دریافت ویزا اوکراین خود باشند. دریافت فرم درخواست و همچنین تکمیل کردن و چاپ کردن این فرم از جمله اقداماتی است که این موسسه ها می توانند برای افراد انجام دهند.

مدارک مورد نیاز برای ویزا اوکراین

مدارک مورد نیاز برای ویزا اوکراین

مدارک لازم برای دریافت ویزا اوکراین عبارت است از :

 • فرم چاپ شده ی درخواست ویزا به صورت تکمیل شده
 • اصل گذرنامه فرد که دارای 6 ماه اعتبار باشد
 • یک قطعه عکس 4*3 با زمینه ی سفید که دارای روتوش نباشد
 • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه
 • تمکن مالی
 • برگه تعیین وقت سفارت که در آخرین مرحله تکمیل فرم به شما ارائه می گردد.
 • گفتنی است که نیازی به تایید این مدارک توسط امور خارجه نمی باشد. افراد صرفا می بایست این مدارک از طریق دادگستری ترجمه و آن ها را به صورت مهر شده به سفارت تحویل دهند.

سخن آخر 

در این نوشته سعی شد تا به صورت مختصر در رابطه با نحوه، شرایط، مدارک مورد نیاز و هزینه های اخذ ویزا اوکراین توضیح داده شود. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، درخواست برای ویزا و دریافت مشاوره از طریق شماره های زیر با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشید.

شماره های تماس : 02145419 | 09123980225

سوالات متداول

آیا افراد می توانند ویزا اوکراین را در کشور اوکراین تمدید نمایند؟

تمدید ویزای تجاری در اوکراین امکان پذیر نمی باشد. برای تمدید ویزای تجاری و توریستی افراد می بایست از کشور اوکراین خارج شوند و سپس اقدام به تمدید آن نمایند. در مورد ویزای تحصیلی و کاری نیازی به خارج شدن از کشور اوکراین نیست.

آیا می توان ویزا کشور اوکراین را در کشور ثالث اخذ کرد؟

به صورت کلی ویزا کشور اوکراین در کشوری که فرد تابع آن است ارائه می شود. برای مثال در صورتی که افراد در کشور ترکیه اقدام به درخواست ویزا اوکراین کنند، ویزا به آن ها ارائه نمی شود. نکته ای که باید ذکر شود این است که اگر یک فرد ایرانی اقامت کشور ترکیه را داشته باشد می تواند بدون برگشت به ایران اقدام به اخذ ویزا کشور اوکراین کند.

در زمان مصاحبه چه سوالاتی از افراد برای ارائه ی ویزا اوکراین پرسیده می شود؟

مصاحبه در سفارت اوکراین به هیچ عنوان کاره سختی نمی باشد. سوالاتی از قبیل هدف شما از سفر به اوکراین چیست؟، کارفرما یا دانشگاه دعوت کننده شما کیست؟ و در کدام شهر ها اقامت خواهید داشت؟ می باشد.