اخذ ویزا آمریکا، از روش های مختلفی امکان پذیرمی باشد. ایالات متحده آمریکا با توجه به موقعیتی که در جهان دارد؛ می‌ تواند مقصد مناسبی برای بسیاری از مهاجران باشد‌. روش های گوناگون اخذ ویزا آمریکا این شانس را به افراد مختلف می دهد تا از طریق راه های مختلف بتوانند ویزای این کشور را به دست آورده و در نهایت نیز، اقامت آمریکا را به دست بیاورند. در ادامه بیشتر در خصوص انواع ویزای آمریکا توضیحاتی را ارائه می‌ کنیم.

انواع ویزا آمریکا

اخذ ویزا آمریکا

ویزا آمریکا توریستی

 اخذ ویزا آمریکا، برای اهداف مختلفی انجام می شود. بعضی از افراد قصد مهاجرت دائم به آمریکا را ندارند و می خواهند برای انجام کار های مختلفی از جمله دیدار دوستان و آشنایان یا انجام یک سفر کاری کوتاه مدت، به آمریکا سفر کنند. این افراد می توانند ویزای توریستی آمریکا را اخذ کنند.

ویزای توریستی آمریکا، می ‌تواند به چند صورت باشد. بعضی از این ویزاها یک بار ورود هستند. یعنی با داشتن آن ها فقط می توانید یک بار به آمریکا وارد شوید و در مدت زمان مجاز، در این کشور اقامت کنید. اما بعضی از ویزا ها مولتی هستند. یعنی می ‌توانید با داشتن آن ویزا برای چند بار به آمریکا رفت و آمد کنید. به طور معمول ویزایی که برای ایرانیان صادر می شود از نوع یک بار ورود است.

با گرفتن ویزای توریستی آمریکا نمی ‌توانید اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید. همچنین باید گفت با ویزای توریستی، اجازه تحصیل و کار کردن در آمریکا را نخواهید داشت. این ویزا می تواند برای کسانی که با مقاصد پزشکی یا دیدار آشنایان و دوستان به آمریکا سفر می‌ کنند؛ بسیار مناسب باشد. همچنین اگر شما می خواهید در یک رویداد فرهنگی، هنری، ورزشی و یا علمی شرکت کنید؛ می ‌توانید ویزای توریستی آمریکا را دریافت کنید.

ویزایی که برای ایرانیان صادر می شود معمولاً ۶ ماه اعتبار دارد. شما برای اخذ ویزا آمریکا باید از قبل مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آمریکا را آماده کرده تا هنگام مراجعه به سفارت، مدارک شما کامل باشد و مشکلی از این نظر به وجود نیاید. از جمله مدارک لازم برای ویزای توریستی آمریکا می توان به پاسپورت، تاییدیه فرم ds-۱۶۰، ترجمه شناسنامه و ارائه برنامه مربوط به سفر که می تواند برنامه کاری یا تفریحی باشد اشاره کرد.

اخذ ویزا آمریکا از طریق تحصیل

اخذ ویزا آمریکا از طریق تحصیل

 اخذ ویزا آمریکا از طریق تحصیل، یکی از پرطرفدار ترین روش های مهاجرت دائم و‌ موقت به این کشور است‌. جایگاه علمی ایالات متحده بر هیچ کس در جهان پوشیده نیست. در این کشور دانشگاه های بسیار زیادی وجود دارند که به عنوان دانشگاه  برتر در دنیا شناخته می شوند.

در نتیجه آمریکا می ‌تواند مقصدی جذاب برای نخبگان علمی باشد. زیرا آن ها می‌ توانند در بهترین دانشگاه های دنیا و در کنار بهترین افراد، تحصیل کرده تا آینده کاری موفقی داشته باشند. ویزای تحصیلی آمریکا انواع و اقسام مختلفی دارد. شاید برایتان جالب باشد که اخذ ویزای تحصیلی آمریکا توسط فردی که قصد تحصیل در این کشور را دارد؛ این امکان را به همسر و فرزندان او نیز می دهد تا بتوانند ویزای آمریکا را دریافت کنند.

ویزای تحصیلی آمریکا نمی ‌تواند زیر مجموعه ویزای مهاجرتی آمریکا باشد. یعنی این که شما با داشتن این ویزا نمی توانید اقامت دائم و گرین کارت آمریکا را به دست بیاورید. اما نکته مهمی در خصوص اخذ ویزای تحصیلی آمریکا و امکان اقامت دائم در این کشور وجود دارد.

شما می توانید پس از تحصیل خود در آمریکا به مدت یک سال در این کشور کار کرده و ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری کنید. پس از این که توانستید از طریق تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری در آمریکا مشغول به کار شوید؛ باید برای ۵ سال ویزای کاری خود را تمدید کنید. سپس امکان گرفتن اقامت دائم این کشور برای شما وجود دارد.

انواع ویزای تحصیلی آمریکا

انواع ویزای تحصیلی آمریکا

 افرادی که قصد اخذ ویزا آمریکا را دارند؛ باید با انواع ویزای تحصیلی آمریکا آشنایی داشته باشند. ویزای تحصیلی آمریکا در سه دسته تقسیم بندی می شود. هر کدام از این دسته ها خود زیر مجموعه ای دارند. ویزای تحصیلی f1 آمریکا جز رایج‌ ترین ویزا هایی می باشد که به افراد غیر آمریکایی اعطا می شود.

شاید برایتان جالب باشد حتی در دوران ریاست جمهوری ترامپ که قوانین سختگیرانه ای در خصوص مهاجرت صادر شد؛ ویزای تحصیلی بسیار راحت تر از سایر ویزاها به افراد خارجی اعطا می‌ شد. کسانی که قصد تحصیل در دانشگاه ها، دبیرستان ها، مدارس علوم دینی، هنرستان ها و مراکز آموزش زبان را دارند؛ باید ویزای f1 آمریکا را دریافت کنند.

این افراد به مدت ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار کردن در دانشگاه را دارند. البته پس از سال اول تحصیل در دانشگاه می ‌توانند با اجازه دانشگاه، در خارج از مرکز آموزشی نیز کار پیدا کرده و هزینه های زندگی خود را تامین کنند. ویزای f2 یکی دیگر از ویزا های تحصیلی می باشد. این ویزا زیر مجموعه ویزای f1 است.

کسی که ویزای f1 را دریافت می کند؛ می تواند همراه با فرزندان زیر ۲۱ سال خود و همسرش در آمریکا زندگی کند. در این صورت برای همسر و فرزندان او  ویزای  f2 صادر می شود. ویزای f2  این امکان را به همراهان آن فرد می دهد تا در آمریکا تحصیل کنند‌ البته با داشتن این ویزا، افراد امکان کار کردن در آمریکا را ندارند. ویزای f2 زیر مجموعه ویزا f1 قرار می‌ گیرد و در صورت باطل شدن و اتمام مهلت ویزای f1 ویزای f2 نیز باطل خواهد شد.

ویزای تحصیلی m1  و j1

ویزای تحصیلی m1 و j1

اخذ ویزا آمریکا با ویزای تحصیلی m1 برای افرادی صادر می‌ شود که قصد تحصیل در موسسات آموزشی فنی و حرفه ای دارند. در حقیقت این ویزا برای تحصیل در بسیاری از دانشگاه ها و مراکز آموزشی نیست. برای همراهان افراد دریافت کننده ویزای m1  ویزای m2 صادر می‌ شود.

ویزای تحصیلی j1  در واقع یک ویزای فرصت مطالعاتی محسوب می ‌شود. کسانی که این ویزا را دارند می‌ خواهند در یک پروژه علمی در دانشگاه‌ های آمریکا همکاری داشته باشند؛ یا به عنوان استاد دانشگاه در این دانشگاه ها فعالیت کنند. به همراهان کسانی که ویزای j1 را دریافت می ‌کنند ویزای j2 اعطا می ‌شود. معمولاً مدت زمان اعتبار ویزای j1 از سایر ویزا های تحصیلی آمریکا کمتر است.

اخذ ویزا آمریکا از طریق خانواده

انواع ویزا خانوادگی آمریکا

اخذ ویزا آمریکا از طریق خانواده و نسبت های فامیلی نیز امکان پذیر است. البته گرفتن ویزای خانوادگی آمریکا شرایط مختلف و مخصوصی دارد. اگر فردی از خانواده درجه یک شما شهروند آمریکا محسوب شود یا گرین کارت این کشور را داشته باشد؛ می‌ تواند واسطه ای برای دریافت ویزا برای شما شود.

نکته مهمی در خصوص اخذ ویزای خانوادگی آمریکا مطرح است. فردی که می خواهید از طریق نسبت خویشاوندی با آن، در آمریکا ویزا دریافت کنید باید بتواند به دولت آمریکا اثبات کند که توانایی تامین هزینه های زندگی شما در آن کشور را دارد. در این صورت می توانید به واسطه او درخواست ویزا بدهید.

ویزا های خانوادگی آمریکا به طور کلی به دو دسته تقسیم بندی می شوند. ویزا های ir  و f تفاوت های مهمی دارند. تفاوت کسانی که ویزای f را دریافت می کنند ‏با سایر افراد، در پروسه گرفتن گرین کارت و اقامت دائم آمریکا است. کسانی که ویزای ir را دارند در مدت زمان کوتاه تری می توانند گرین کارت خود را دریافت کنند. همچنین باید گفت ویزای f محدود است. اما میزان صدور ویزای ir نامحدود است. منظور از محدود بودن ویزا این است که در هر سال، تنها تعداد مشخصی ویزای f صادر می شود.

 انواع ویزا خانوادگی آمریکا

قیمت ویزا آمریکا

ویزای خانوادگی آمریکا انواع و اقسام مختلفی دارد. به طور کلی ویزای خانوادگی آمریکا را می توان به دو دسته ویزا ir و f  تقسیم نمود. هر یک از این دو دسته، زیر مجموعه های مختص به خود را دارند. همان طور که گفته شد ویزا های ir محدودیتی ندارند و مختص اقوام درجه یک افراد شهروند آمریکا می باشند. شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری اوج آرام اخذ ویزا آمریکا به صورت خانوادگی را در اسرع وقت به صورت حرفه ای برای شما عزیزان انجام می دهد.

همسر فردی که شهروند آمریکا است و از ازدواج آن ها بیشتر از دو سال می گذرد می تواند ویزای ir1 دریافت کند. کسانی که فرزند شهروندان آمریکا هستند و زیر ۲۱ سال داشته و همچنین مجرد می باشند؛ می توانند ویزای ir2 آمریکا را دریافت کنند. اگر شهروندان آمریکایی فرزندی را به سرپرستی قبول کنند و به طور قانونی فرزند خوانده آن ها محسوب شود؛ می ‌توانند برای او ویزای ir3 بگیرند. کسانی که شهروند آمریکا هستند و زیر ۲۱ سال دارند؛ می توانند برای والدین خود از ویزای ir5 استفاده کنند.

ویزای f

کسانی که گرین کارت آمریکا را دارند و شهروندان آمریکا محسوب نمی شوند می توانند برای فرزندان و همسر خود ویزای f  را دریافت کنند. این ویزا همان طور که گفته شده تعداد محدودی دارد و در هر سال مالی، تعداد مشخصی از آن صادر می ‌شود. البته سقف ویزا های صادر شده کم نیست و  دریافت این ویزا  چندان دور از انتظار نمی باشد.

ویزای f1  مختص به فرزندان مجرد شهروندان آمریکایی می باشد. ویزای f2خود به دو دسته تقسیم می شود. این ویزا مختص خویشاوندان افرادی است که گرین کارت آمریکا را دارند. ویزای  f2a به همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال افراد دارنده گرین کارت اعطا می شود.

ویزای f2b مختص فرزندان مجرد و بالای ۲۱ سال می باشد. ویزای f2a نسبت به سایر ویزا های f سقف بیشتری دارد. ویزای f3 مختص به فرزندان متاهل شهروندان آمریکایی می باشد. برادران و خواهران همه کسانی که حداقل بیست و یک سال سن دارند و شهروندان آمریکا محسوب می ‌شوند؛ می توانند از طریق اخذ ویزا آمریکا f4 به ایالات متحده مهاجرت کنند.

کسانی که ویزا خانوادگی آمریکا را دریافت می ‌کنند تا ۶ ماه فرصت ورود به ایالات متحده را دارند و پس از دریافت گرین کارت می توانند هر وقت می‌ خواهند از این کشور خارج شده و دوباره وارد شوند. مدت زمان انتظار برای ویزا های خانوادگی متفاوت است. ویزا های ir معمولا مدت زمان انتظار کمتری دارند. هر چه نسبت دور تر باشد؛ مدت زمان انتظار برای دریافت ویزا نیز بیشتر خواهد شد.

 اخذ ویزا آمریکا از طریق ازدواج

اخذ ویزا آمریکا از طریق ازدواج

اخذ ویزا آمریکا از طریق ازدواج نیز امکان پذیر می باشد. کسانی که با شهروندان و افراد دارنده گرین کارت آمریکا ازدواج می‌ کنند؛ می‌ توانند از طریق آن ها به ایالات متحده مهاجرت کنند. کسی که دو سال از ازدواج آن، با یک شهروند آمریکایی می ‌گذرد می‌ تواند از طریق گرفتن ویزای ir1 به آمریکا برود. همچنین کسانی که با شهروندان آمریکایی ازدواج کردند اما کمتر از ۲ سال از ازدواج آن ها می گذرد؛ می توانند ویزای cr1 دریافت کنند.

ویزای cr1

فردی که ویزای cr1 را دریافت می کند؛ می تواند به کمک آن به آمریکا مهاجرت کرده و برای دو سال در این کشور زندگی کند. پس از دو سال این فرد باید اثبات کند که برای اخذ ویزا آمریکا، ازدواج صوری نکرده و همچنان با همسر آمریکایی خود زندگی می کند.

در این صورت آن فرد می تواند گرین کارت ۱۰ ساله آمریکا را به دست بیاورد. البته این شخص سه سال دیگر باید منتظر بماند تا بتواند شهروندی و اقامت دائم آمریکا را به دست بیاورد. یعنی فردی که با یک شهروند آمریکایی ازدواج می ‌کند و به این کشور مهاجرت کرده، از زمان مهاجرتش باید پنج سال بگذرد تا بتواند اقامت و شهروندی آمریکا را به دست بیاورد.

کسانی که ویزای cr1  را دریافت کردند در مدت آن دو سال می توانند بدون هیچ محدودیتی در آمریکا کار کرده و تحصیل کنند. اما کسانی که ویزای ازدواج ir  یک را دریافت می کنند؛ می توانند از همان ابتدا گرین کارت آمریکا را به دست آورده و بدون نیاز به انتظار برای دریافت اقامت خود در آمریکا زندگی کنند.

ویزای f2a  نیز برای فردی صادر می شود که با یکی از افراد دارنده گرین کارت آمریکا ازدواج نموده است. افرادی که این ویزا را دریافت می کنند؛ می توانند پس از ورود به آمریکا گرین کارت خود را دریافت کرده و نیازی به انتظار برای دریافت اقامت این کشور ندارند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ازدواج آمریکا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ازدواج آمریکا

داشتن مدارک هویتی از جمله شناسنامه و سند ازدواج از مدارک لازم برای اخذ ویزا آمریکا می باشد. همچنین فرم اسپانسری باید توسط همسر شما که شهروند آمریکا یا مقیم این کشور است؛ پر شده باشد. همچنین لازم است تا مدارک پزشکی خود و واکسیناسیون را به سفارت یا کنسولگری آمریکا ارائه دهید.

شما باید واکسن هایی که مورد تایید fda  می باشد را تزریق کرده باشید. پاسپورت شما باید حداقل از زمان ورود شما به ایالات متحده تا ۶ ماه اعتبار داشته باشد. همچنین یک عکس و فرم ds-260 به همراه تاییدیه آن الزامی می باشد. جالب است بدانید در ایالات متحده آمریکا ازدواج صوری کردن برای دریافت ویزا، یک جرم محسوب می شود و از طریق قانون قابل پیگیری می باشد.‌

 اخذ ویزا امریکا از طریق نامزدی

ویزای ازدواج آمریکا

ویزای نامزدی آمریکا یکی دیگر از  انواع ویزا های صادر شده از طرف این کشور می باشد. درخواست ویزا نامزدی آمریکا نیز، می‌ تواند منجر به اقامت دائم شود. هرچند که ویزای نامزدی آمریکا جز ویزا های غیر مهاجرتی می باشد. اما می‌ توان از طریق تبدیل آن به ویزای ازدواج  گرین‌ کارت را دریافت نمود.

  اخذ ویزا آمریکا k1 برای افرادی صادر می‌ شود که قصد ازدواج با یکی از شهروندان آمریکا را دارند. باید به این نکته در خصوص ویزای نامزدی آمریکا توجه کنید که تنها کسانی می‌ توانند ویزای نامزدی ایالات متحده را دریافت کنند که قصد ازدواج با یک شهروند آمریکا را دارند.

در حقیقت کسانی که گرین کارت آمریکا را داشته و شهروند محسوب نمی شوند نمی توانند برای همسر آینده خود ویزای نامزدی بگیرند. آن ها می توانند پس از ازدواج ویزای ازدواج آمریکا را بگیرند. ویزای k1  محدود می باشد و مدت زمان اعتبار آن تنها ۹۰ روز است. شما باید در طی این ۹۰ روز با همسر خود که شهروند آمریکا است؛ ازدواج کنید. پس از ازدواج می توانید گرین کارت آمریکا را به دست بیاورید.

کسی که قصد دارد ویزای k1  آمریکا را دریافت کند؛ باید مجرد باشد. در صورت ازدواج قبلی، باید مدارک مبنی بر فوت همسر قبلی خود یا طلاق را ارائه کند. همچنین یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای ویزای نامزدی آمریکا، ارائه مدارک پزشکی می باشد. البته در مورد ویزای نامزدی نیازی به ارائه لیست واکسن های تزریق شده توسط فرد نیست. اما  در صورتی که فرد ازدواج کند و بخواهد ویزای ازدواج آمریکا را دریافت کند؛ باید این واکسن ها را مطابق لیست سازمان بهداشت آمریکا تزریق کرده باشد.

اخذ ویزا امریکا از طریق نامزدی

ویزای k2  و k3

ویزا های k2  و k3  نیز جز ویزا های نامزدی آمریکا طبقه بندی می شوند. کسانی که ویزای k1  را دریافت می کنند؛ می توانند برای فرزندان مجرد و زیر بیست و یک سال خود ویزای k2  را دریافت کنند. ویزای k3 برای فردی می باشد که همسر یک شهروند آمریکا است؛ اما هنوز نتوانسته اقامت دائم خود را از طریق اخذ ویزا آمریکا ازدواج به دست بیاورد.

کسی که می خواهد ویزای ازدواج آمریکا را به دست بیاورد باید فرم i-130  را پر کرده باشد و آن را به اداره مهاجرت آمریکا ارسال کند. تایید شدن این فرم معمولا زمان بر است و پس از تایید شدن فرم، فرد متقاضی باید منتظر بماند تا باقی مراحل طی شود. این پروسه به طور میانگین حدودا دو سال زمان می برد.

اداره مهاجرت آمریکا برای جلوگیری از دوری همسران ویزای k3  را برای همسر شهروندان آمریکایی، در نظر گرفته است. این افراد می توانند در صورتی که هنوز فرم i-130  آن ها تایید نشده است؛ از طریق ویزای k3 به ایالات متحده مهاجرت کنند و سایر کار های خود را برای دریافت اقامت انجام دهند. یکی از شرایط لازم برای اخذ ویزای نامزدی آمریکا این است که شهروند آمریکایی که می‌ خواهد برای نامزدش آن ویزا را بگیرد؛ باید توانایی مالی و ساپورت کردن هزینه‌ های زندگی همسرش را داشته باشد.

ویزای کار آمریکا

ویزای کار آمریکا

 اخذ ویزا آمریکا از طریق پیدا کردن کار در این کشور نیز امکان پذیر است. البته گرفتن ویزای آمریکا از این طریق نسبت به سایر روش ها، ممکن است کمی دشوار تر به نظر برسد. زیرا فرد متقاضی باید شرایط خاص و ویژه داشته باشد. به طور معمول قانون ایالات متحده به نحوی تنظیم شده تا اگر فرصت شغلی در کشور آمریکا وجود دارد اول به یک آمریکایی برسد و در صورت پیدا نشدن فرد آمریکایی برای آن فرصت شغلی، بقیه افراد نیز می توانند به آن موقعیت دست پیدا کنند و از این طریق به آمریکا مهاجرت نمایند.

ویزا های کاری آمریکا انواع و اقسام مختلفی دارند. برای بعضی از آن ها باید تجربه مهارت و تخصص ویژه‌ ای داشته باشید. به طور معمول ویزای کار آمریکا به افرادی اعطا می ‌شود که از طرف یک کارفرما در آمریکا، پیشنهاد کاری داشته باشند. بعضی از موسسه های کاریابی وجود دارند که به کمک آن ها می توانید موقعیت های شغلی مختلف را بررسی کرده و از این طریق با موقعیت های شغلی موجود در ایالات متحده آشنا شوید. پس از پیدا کردن این موقعیت های شغلی می توانید برای کار کردن درخواست دهید.

 انواع ویزای کار آمریکا

انواع ویزای کار آمریکا

 اگر برنامه ای برای اخذ ویزا آمریکا دارید؛ گرفتن ویزای کار آمریکا نیز می ‌تواند یکی از پلن های شما برای اخذ ویزا باشد. ویزای کار آمریکا انواع متفاوتی دارد. برخی از ویزا های کاری در دسته ویزا های مهاجرتی آمریکا قرار می‌ گیرند. در صورتی که برخی از آن ها نمی توانند سبب شوند تا شما اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید.

ویزای h یکی از رایج ترین ویزا های کاری است که برای متقاضیان کار در آمریکا صادر می شود. کسانی که این ویزا را دریافت می‌ کنند باید از طرف کارفرمای آمریکایی خود پیشنهاد شغلی داشته باشند. مدت زمان اعتبار ویزا یکساله بوده و همراهان فرد اصلی نیز می توانند درخواست ویزا بدهند.

 کسانی که می‌ خواهند این ویزا را دریافت کنند باید حداقل مدرک لیسانس داشته و در کار خود تخصص و تجربه داشته باشند. ویزای h1b نوع دیگری از ویزای کاری می باشد. این ویزا تقریباً مشابه ویزای قبلی است اما مدت زمان اعتبار آن سه سال خواهد بود. کسانی که این ویزا را دریافت می‌ کنند؛ می توانند مدت زمان ویزای خود را تمدید کنند.

 اخذ ویزا آمریکا h جز ویزا های محدود می باشد. این دسته از ویزا ها در هر سال تنها به تعداد محدود صادر می ‌شوند. ویزای eb3 یکی دیگر از ویزا های کاری آمریکا می باشد. برای دریافت این ویزا، نیاز به داشتن مدرک دانشگاهی نیست و با داشتن آن می توان در مشاغل فنی حرفه‌ ای مشغول به کار شد. ویزای نوع p یکی دیگر از انواع ویزا های کاری می باشد. این ویزا برای هنرمندان، مربیان و ورزشکاران حرفه‌ ای صادر می‌ شود. ویزای دسته p از جمله ویزا هایی هستند که نمی توانند منجر به اقامت دائم در آمریکا شوند.

 ویزای سرمایه گذاری آمریکا

ویزای سرمایه گذاری آمریکا

 یکی از روش هایی که می توان از طریق آن به آمریکا مهاجرت نمود؛ اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا می باشد. اخذ ویزا آمریکا از طریق سرمایه گذاری در این کشور، یکی از پر طرفدارترین راه های مهاجرت به ایالات متحده است و می تواند گزینه ایده آلی برای دریافت گرین کارت در مدت زمان کوتاه باشد. سرمایه گذاری در آمریکا به دلیل شرایط اقتصادی این کشور می‌ تواند نتایج بسیار سودمندی داشته باشد.

اخذ گرین کارت تنها یکی از این نتایج است.  یکی از رایج ترین ویزا هایی که به افراد غیر آمریکایی اعطا می‌ شود؛  ویزای سرمایه گذاری eb5 می باشد. کسانی که قصد دریافت این ویزا را دارند باید حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار دلار را در مناطق تعیین شده سرمایه‌ گذاری کنند.

معمولا این مناطق جز مناطق روستایی محروم و پر ریسک، برای سرمایه گذاری هستند. همچنین می ‌توان حداقل مبلغ یک میلیون دلار را برای سرمایه‌ گذاری در تجارت فعال خرج کرد. به صورتی که حداقل برای ده نفر کار تمام وقت ایجاد شود. از طریق سرمایه گذاری در آمریکا می توان به طور میانگین به فاصله یک سال تا یک سال و نیم گرین کارت این کشور را برای خود و خانواده تان به دست بیاورید. از مزیت های اخذ ویزا آمریکا این است که شما نیاز به سابقه مدیریتی، سابقه تحصیلی و حتی نیازی به مدرک زبان انگلیسی ندارید. یکی دیگر از ویزا های سرمایه ‌گذاری ویزای e2 است.

ویزا e2

ویزا امریکا توریستی

 این ویزا برای کسانی مناسب است که سرمایه کمتری دارند. حداقل سرمایه مورد نیاز برای اخذ این ویزا ۲۰۰ هزار دلار می باشد. اگر بیزینس و شرکتی در آمریکا دارید و می خواهید به کمک آن ویزا دریافت کنید باید حداقل ۵۰ درصد سهام آن بیزینس برای شما باشد؛ تا از طریق آن بتوانید ویزا دریافت کنید.

با داشتن این نوع ویزا شما می توانید همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال خود را به آمریکا بیاورید. البته این ویزا در دسته ویزا‌ های غیر مهاجرت قرار می گیرد و مدت اعتبار مشخصی دارد. مدت زمان انتظار برای دریافت ویزای e2 نسبت به eb5 کم تر است.‌

ویزای آمریکا با دعوتنامه

ویزای آمریکا با دعوتنامه

گرفتن دعوتنامه از کسانی که شهروند آمریکا هستند؛ یا گرین کارت این کشور را دارند یکی از روش های اخذ ویزا آمریکا می باشد. دعوت نامه هایی که می توانند به شما کمک کنند تا ویزای ایالات متحده را به دست بیاورید انواع گوناگونی دارند. این دعوتنامه ها می توانند شامل دعوتنامه های کاری یا تحصیلی و همچنین خانوادگی باشند.

برای اخذ بعضی از ویزا ها حتما نیاز به دعوتنامه باشد. در صورتی که  بعضی از ویزا ها را می توان بدون دعوتنامه نیز به دست آورد. برای اخذ انواع ویزای کاری آمریکا معمولاً نیاز به دعوت می باشد. همچنین برای گرفتن ویزای تحصیلی نیز باید از دانشگاه های آمریکا دعوت نامه داشت.

دعوتنامه در کنار سایر مشخصات و سایر مدارک لازم باید به سفارت آمریکا تحویل داده شود. دعوت نامه پزشکی یکی از دعوت نامه هایی است که به کمک آن می توان اقدام به اخذ ویزا آمریکا نمود. اگر شما بیمار هستید و می خواهید دوره درمان خود را در بیمارستان‌ های آمریکا طی کنید باید از پزشکان یا بیمارستان، دعوتنامه دریافت کنید. این گونه، امکان دریافت ویزا برای شما وجود دارد تا مدت زمان درمان خود را در آمریکا بگذرانید. ویزا هایی که برای درمان اعطا می‌ شوند؛ ویزا های توریستی هستند.

ویزای آمریکا برای ایرانیان

ویزای آمریکا برای ایرانیان

اخذ ویزا آمریکا برای ایرانیان نیز امکان پذیر است. البته در زمان ریاست جمهوری ترامپ، قوانینی از جانب وی صادر شد که گرفتن ویزا توسط ایرانیان بسیار سخت و مشکل شد. قوانین مهاجرتی ترامپ، به غیر از مردم ایران شامل چندین کشور دیگر نیز بود.

البته در همان زمان ریاست جمهوری ترامپ نیز، سفر به آمریکا برای ایرانیان به طور کامل غیر ممکن نشد. به ایرانی هایی که قصد سفر به آمریکا را داشته و از شرایط لازم برخوردار بودند؛ ویزا اعطا شد. اما ترامپ با تمام جنجال هایش بیش از یک دوره نتوانست در مسند ریاست جمهوری بماند و  پس از او بایدن رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا شد.

 بایدن پس از به روی کار آمدن فرمان های مهاجرتی ترامپ را لغو کرد. در نتیجه گرفتن ویزا برای ایرانیان دیگر به سختی دوره ترامپ نبود و به روال سابق بازگشت. همان طور که می دانید  ایران و ایالات متحده با یکدیگر روابط دیپلماتیک نداشته و آمریکا هیچ سفارتی در ایران ندارد. در نتیجه شما نمی توانید مراحل اخذ ویزا آمریکا را در ایران انجام دهید. ایرانیانی که قصد اخذ ویزا آمریکا را دارند باید به سفارت آمریکا در کشور های دیگر مراجعه کنند.

سفارت آمریکا برای ایرانیان

سفارت آمریکا برای ایرانیان

به طور معمول ایرانی ها به کشور های همسایه برای اخذ ویزای آمریکا می روند. شما در سفارت آمریکا، باید آمادگی مصاحبه را داشته باشید. این مصاحبه معمولاً به زبان انگلیسی انجام می ‌شود. همچنین مصاحبه به زبان کشوری که سفارت در آن قرار دارد نیز، انجام می شود. معمولاً ایرانی ها برای گرفتن ویزای ایالات متحده آمریکا به چند کشور همسایه از جمله ارمنستان، ترکیه و امارات سفر می کنند. یکی از محبوب ترین تورها که برای دریافت سفارت آمریکا می باشد، تور سفارت ابوظبی می باشد.

به دلیل مراجعه بالای ایرانی ها به سفارت آمریکا، در این کشور ها ممکن است مصاحبه به زبان فارسی نیز انجام شود. لازم است قبل از مراجعه به سفارت، به صورت اینترنتی وقت دریافت کنید و مدارک خود را آماده نموده و در موعد مقرر به سفارت آمریکا مراجعه کنید تا باقی مراحل برای گرفتن ویزا طی شود.

 شرایط اخذ ویزا آمریکا

شرایط اخذ ویزا آمریکا

 برای اخذ ویزا آمریکا، باید شرایط لازم را داشته باشید. این شرایط می توانند بسیار گسترده و متفاوت باشند. هر یک از ویزا های آمریکا را که می ‌خواهید دریافت کنید باید شرایط متناسب با آن ویزا را داشته باشید. اما به غیر از داشتن شرایط مخصوص هر ویزا باید یک سری از شرایط کلی و عمومی را داشته باشید تا بتوانید ویزای آمریکا را دریافت کنید.

مثلاً تزریق واکسن هایی که سازمان بهداشت آمریکا توصیه کرده و ارائه معاینات پزشکی برای گرفتن ویزای خانوادگی آمریکا، لازم می باشد. همچنین فرد متقاضی نباید هیچ گونه سابقه کیفری در کشور خود و همچنین کشورهایی که بیش از شش ماه در آن ها اقامت کرده داشته باشد.

همچنین یکی دیگر از مهم ترین شرایط اخذ ویزا آمریکا، این است که تمکن مالی برای سفر به این کشور را داشته باشید. در نتیجه هنگام مراجعه به سفارت آمریکا باید پرینتی از حساب های بانکی خود و همچنین اموالی که به نام شماست را همراه داشته باشید؛ تا مامورین سفارت بتوانند توانایی مالی شما را بسنجند.

اگر می خواهید از طریق گرفتن ویزای خانوادگی یا ویزای ازدواج به آمریکا سفر کنید؛ فردی که برای شما دعوت نامه می فرستد و به واسطه او قصد گرفتن ویزا را دارید؛ باید اسپانسر هزینه های شما باشد و به دولت آمریکا اثبات کند که توانایی تامین هزینه های زندگی شما را دارد. همه این کارها به این دلیل انجام می ‌شود که دولت مردان آمریکا اطمینان پیدا کنند تا شما به اصطلاح سر بار جامعه آمریکا نخواهید بود و از پس از تامین مخارج خود بر می آیید. شما می توانید با مشورت گرفتن از کارشناسان مجرب و با تجربه شرکت اوج آرام، با تمامی شرایط برای سفر به آمریکا آشنا شوید.

مراحل ویزای آمریکا

مراحل ویزای آمریکا

 برای اخذ ویزا آمریکا، باید مراحلی گذرانده شود. آشنایی دقیق با مراحل ویزای آمریکا به شما کمک می کند تا بتوانید بدون هیچ مشکلی ویزای خود را دریافت کنید. چند گام مختلف باید طی شده تا در نهایت منجر به صدور ویزا آمریکا شود. در اولین مرحله، شما باید مشخص کنید که قصد دارید چه نوع ویزایی را دریافت نمایید.

همان طور که گفته شد ویزای آمریکا انواع و اقسام مختلفی دارند. شما ابتدا باید نوع ویزای دریافتی را انتخاب کرده و باقی مراحل را بر اساس نوع ویزا، پیش ببرید. پس از این باید فرم ds-160 را پر کنید. باید اطلاعات به صورت دقیق و واضح در فرم نوشته شود. برای پر کردن فرم می توان از مشاوران کمک گرفته تا فرم را به صورت دقیق پر کنید.

تاییدیه این فرم برای حضور در سفارت الزامی است. شما باید این فرم را همراه با یک عکس که زمینه آن سفید است و مطابق با قوانین موجود گرفته شده را بارگذاری کنید. پس از دریافت تاییدیه فرم باید آن را پرینت گرفته تا هنگام حضور در سفارت این تاییدیه را به ماموران سفارت تحویل دهید. در صورت عدم وجود تاییدیه فرم، سفارت آمریکا شما را پذیرش نخواهد کرد.

سایر مراحل اخذ ویزا آمریکا

در مرحله سوم، باید مدارک مورد نیاز خود را به انگلیسی ترجمه کنید. هر یک از ویزا های انتخابی مدارک خاص خود را نیاز دارند. معمولاً اگر ویزای تحصیلی را انتخاب کرده باشید پس از ترجمه مدارک، لازم است تا این مدارک توسط دانشگاه تایید شود اما سایر مدارک نیازی به تاییدیه خاصی از دادگستری یا دادگاه نخواهند داشت.

در مرحله چهارم باید سفارت یا کنسولگری که قصد مراجعه به آن را دارید را انتخاب نمایید. افسر های سفارت های ارمنستان، ترکیه و امارات به زبان فارسی مسلط هستند. امکان دریافت ویزا در این سفارت ها برای ایرانیان بیشتر است. در مرحله پنجم لازم است تا هزینه‌ های سفارت را پرداخت کنید و رسید دریافت نمایید.

این هزینه ها غیر قابل استرداد می باشند. در گام هفتم باید وقت سفارت بگیرید و در آخرین مرحله، برای مصاحبه حضوری در سفارت حاضر شوید. اگر بتوانید این مصاحبه را به خوبی پشت سر گذاشته و شرایط لازم را داشته باشید؛ می‌ توانید ویزای آمریکا را دریافت نمایید.

 مدارک مورد نیاز برای سفارت آمریکا

مدارک مورد نیاز برای سفارت آمریکا

یکی از مراحل اخذ ویزا آمریکا آماده کردن مدارک مورد نیاز برای سفارت آمریکا می باشد. از جمله مدارک لازم می‌ توان به شناسنامه، کارت ملی، کارت معافیت یا پایان خدمت اشاره کرد. همچنین پاسپورت باید حداقل از زمان تقریبی صدور ویزا ۶ ماه اعتبار داشته باشد. همچنین سند ازدواج و یا سند طلاق، تاییدیه مصاحبه، فرم ds-160 و دو قطعه عکس پنج در پنج نیز نیاز است.

این عکس ها باید با زمینه سفید بوده به گونه ای که چهره فرد به طور کامل مشخص باشد. رسید پرداخت هزینه های لازم برای ویزا نیز باید در کنار سایر مدارک باشد. همچنین لازم است تا نامه تمکن مالی، گردش شماره حساب و سند های مالکیت مربوط به اموال خود را به سفارت ارائه دهید. این مدرک جز مدارک کلی هستند که لازم است تا برای دریافت هر نوع ویزا به سفارت آمریکا ارائه شوند.

اما هر یک از ویزاها مدارک مختص به خود را دارند. به طور مثال برای دریافت ویزای کاری و ویزای تحصیلی لازم است دعوت نامه ها از طرف دانشگاه و کارفرما ارائه شود. به غیر از دعوت نامه باید مدارک تحصیلی بالاتر از سیکل، مانند دیپلم یا لیسانس ترجمه شده و در کنار سایر مدارک برای سفارت قرار بگیرد. همچنین برای گرفتن هر یک از ویزا ها لازم است تا فرم مشخصی پر شود. در کنار فرم ds-160 فرم های مخصوص آن ویزا نیز باید در مدارک وجود داشته باشد. همچنین مدارک کاری که انجام می دهید نیز باید در کنار سایر مدارک به سفارت آمریکا ارائه شود.

قیمت ویزا آمریکا

هزینه ویزای آمریکا

اخذ ویزا آمریکا شامل هزینه‌ هایی می باشد. این هزینه ها به عنوان کارمزد گرفته می شود. هزینه ویزا آمریکا تا حدودی بسته به نوع ویزا دارد. به طور مثال کارمزد ویزای توریستی ۱۶۰ دلار می باشد. کارمزد ویزای تحصیلی نیز ۱۶۰ دلار است اما برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا باید کارمزد SEVIS به مبلغ ۳۵۰ دلار نیز پرداخت شود.

هزینه ویزا های ازدواج و خانوادگی ۸۶۵ دلار می باشد. کارمزد این ویزا از سایر ویزا ها نیز بیشتر می باشد. هزینه ویزای نامزدی ۲۶۵ دلار است. کارمزد ویزای کاری نیز ۳۴۵ دلار است. زمانی که این هزینه ها پرداخت می شوند تا یک سال در سفارت آمریکا اعتبار داشته و می توان با این اعتبار، ادامه روال کاری شما انجام شود. این هزینه ها علاوه بر این که غیر قابل استرداد هستند؛ غیر قابل انتقال نیز می باشند.

ویزا آمریکا یک قوانین است که به افراد مجوز دخول و سکونت در آمریکا را می‌دهد. با داشتن این ویزا افراد می‌توانند به آمریکا سفر کرده و در آنجا اقامت کنند. این امر موجب می‌شود که مهاجرین تجربه‌های جدید را در کشوری دیگر به دست آورند. با این ویزا افراد قادر هستند در دانشگاه‌ها و سازمان‌های آموزشی آمریکا تحصیل کنند. این ویژگی به آن‌ها فرصت یادگیری در محیط‌های آموزشی بین ‌المللی و دسترسی به منابع و فرصت‌های تحصیلی بیشتر را می‌دهد. افراد با داشتن ویزا مورد نظر می‌توانند در آمریکا کار کنند یا تجارت خود را راه‌ اندازی نمایند.

این امر به آن‌ها امکان ایجاد شغل و تجارت در بازارهای جهانی را می‌دهد. همچنین برخی افراد ممکن است به دلایل مختلف اقتصادی یا اجتماعی تصمیم بگیرند به عنوان پناهنده در آمریکا زندگی کنند. ویزا آمریکا به آن‌ها امکان می‌دهد تا در آمریکا پناهندگی بگیرند و از حقوق و مزایای مربوط به پناهندگان بهره ‌مند شوند. به طور کلی ویزا کشور آمریکا به مهاجرین فرصت می‌دهد تا به آمریکا سفر کنند، در آنجا تحصیل نمایند، کسب و کار داشته باشند، تجارت خود را راه ‌اندازی کنند و از حقوق و مزایای مربوطه بهره ‌مند شوند.

ویزا آمریکا تضمینی

ویزا آمریکا تضمینی یک مجوز معتبر برای ورود به کشور آمریکا است که برای اقامت موقت یا دائم افراد در این کشور صادر می‌شود. خوب است بدانید برای دریافت ویزا کشور آمریکا تضمینی باید مدارک و اطلاعات مورد نیاز را فراهم کنید. ابتدا نوع ویزا مورد نظر را بر اساس هدف سفر و مدت اقامت انتخاب نمایید. انواع‌ مختلف ویزا شامل توریستی، تجاری، تحصیلی و خانوادگی است. همچنین برای درخواست ویزا باید مدارکی مانند حداقل اعتبار گذرنامه، فرم درخواست ویزا، عکس رنگی، سوابق تحصیلی و شغلی و مدارک مالی را عرضه کنید.

علاوه بر موارد ذکر شده برای درخواست ویزا آمریکا تضمینی بایستی هزینه مربوطه را پرداخت نمایید. هزینه‌ها ممکن است شامل هزینه درخواست ویزا، هزینه خدمات سفارت یا کنسولگری و هزینه برای مصاحبه ویزا باشد. خوب است بدانید در بعضی موارد باید به سفارت یا کنسولگری آمریکا رجوع کرده و در مصاحبه ویزا شرکت کنید. در این مصاحبه ملزم هستید به سوالات مربوط به اهداف سفر و  غیره پاسخ دهید. پس از ارسال مدارک و برگزاری مصاحبه باید منتظر تصمیم نهایی سفارت یا کنسولگری باشید. در صورت تایید، ویزا آمریکا تضمینی شما صادر خواهد شد که در این صورت شما هیچ گونه نگرانی برای ریجکتی ویزا نخواهید داشت.

ویزا فوری آمریکا

ویزا فوری آمریکا

ویزا فوری آمریکا یک  نوع خدمت رسانی است که توسط سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های آمریکا ارائه می‌شود که به شهروندان دیگر کشورها اجازه ورود به آمریکا را در مدت زمان کوتاه ‌تر از روال معمول می‌دهد. این خدمت عموما برای افرادی است که به دلایل اضطراری مانند وقوع حوادث خانوادگی، بیماری‌های جدی یا فرصت‌های تجاری نیاز دارند به صورت فوری به آمریکا سفر کنند. برای درخواست ویزا فوری آمریکا ابتدا باید به کنسولگری در کشور محل اقامت خود مراجعه کنید و درخواست خود را توضیح دهید. درخواست شما باید دلایل قانونی و قابل قبولی برای نیاز فوری به سفر به آمریکا داشته باشد.

همچنین باید مدارک و اطلاعات مورد نیاز از جمله مدارک هویتی، مدارک تحصیلی و تجاری و مدارکی که نیاز به تایید از سوی مقامات آمریکایی دارند را به همراه داشته باشید. بعد از ارسال درخواست، سفارت یا کنسولگری آمریکا تقاضا شما را رسیدگی خواهد کرد و در صورت تایید، ویزا فوری آمریکا برای شما صادر خواهد شد؛ اما اگر دلایل شما قانونی و قابل قبول نباشند، تقاضا ویزا پذیرفته نمی‌شود. بنابراین برای درخواست ویزا فوری آمریکا باید دقت کافی را داشته باشید و دلایل قانونی را برای نیاز فوری به سفر توضیح دهید. همچنین بهتر است قبل از ارسال درخواست با کنسولگری آمریکا تماس بگیرید و اطلاعات دقیق و مورد نیاز برای درخواست را دریافت کنید.

هزینه ویزا آمریکا

نوع ویزا: هزینه ویزا کشور آمریکا بر اساس نوع ویزا مورد نظر متفاوت می‌باشد. برای مثال هزینه ویزا توریستی ممکن است نسبت به هزینه ویزا تجاری یا تحصیلی متفاوت باشد.

مدت اقامت: هزینه ویزا به مدت اقامت در آمریکا بستگی دارد؛ به عنوان نمونه هزینه ویزا یک سفر کوتاه مدت ممکن است کمتر از هزینه ویزا سفر بلند مدت باشد.

هزینه‌های اضافی: هزینه‌های اضافی مانند بیمه سفر، تست‌های پزشکی و هزینه‌های مربوط به سفر و اقامت در آمریکا نیز ممکن است در محاسبه کل هزینه در نظر گرفته شوند. برای اطلاعات دقیق تر در مورد هزینه ویزا کشور آمریکا بهتر است به سفارت یا کنسولگری آمریکا در کشور خود مراجعه کنید.

بولتن ویزا آمریکا

ویزا بولتن آمریکا یک نوع خدمت رسانی آنلاین است که توسط وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا ارائه می‌شود. این سامانه به افرادی که قصد سفر به ایالات متحده آمریکا را دارند، اطلاعات مربوط به فرآیند درخواست ویزا سفر به آمریکا را ارائه می‌دهد. ویزا بولتن آمریکا شامل اطلاعات و راهنمایی‌های مربوط به نوع ویزا مورد نیاز، فرآیند درخواست ویزا، مدارک، هزینه‌ها و زمان لازم برای دریافت ویزا است. همچنین این سامانه به افراد کمک می‌کند تا برای مصاحبه در کنسولگری آمریکا آمادگی لازم را داشته باشند.

ویزا آمریکا با خرید ملک

ویزا آمریکا با خرید ملک

نوع ویزا: ابتدا باید تعیین کنید که کدام نوع ویزا را می‌خواهید. برای خرید ملک معمولا از ویزا سرمایه‌ گذاری EB-5  استفاده می‌شود.

خرید ملک: برای این نوع ویزا شما باید یک ملک را خریداری کنید و مبلغ سرمایه‌ گذاری را پرداخت نمایید. ملک مورد نظر باید در منطقه‌ای با شرایط خاص مانند منطقه توسعه اقتصادی یا منطقه بحرانی قرار داشته باشد.

شرکت در پروژه سرمایه‌ گذاری: شما می‌توانید به جای خرید ملک در یک پروژه سرمایه ‌گذاری شرکت کنید. در این صورت باید بودجه کافی را برای پروژه پرداخت نمایید و سهامدار آن جا شوید.

تحقق شرایط: بعد از خرید ملک یا شرکت در پروژه سرمایه‌ گذاری باید شرایط مورد نیاز را برآورده کنید و مستندات لازم را تهیه نمایید؛ سپس می‌توانید درخواست ویزا آمریکا را ارائه دهید.

ویزا آمریکا برای افغان

ویزا آمریکا برای افغان

ویزا برای افغانستانی‌ها یک مجوز قانونی است که به آن‌ها اجازه ورود و اقامت در آمریکا را می‌دهد. در حال افغانستان در لیست کشورهایی است که شهروندان آن برای ورود به آمریکا نیاز به ویزا دارند. برای دریافت ویزا آمریکا، افغانستانی‌ها باید مراحل و شرایط مشخصی را طی کنند. این امر شامل تکمیل فرم درخواست ویزا، ارائه مدارک مورد نیاز (مانند گذرنامه، عکس‌های رسمی، اثبات مالی و سوابق قضایی)، پرداخت هزینه ویزا و حضور در مصاحبه کنسولگری است. این ویزا برای افغان‌ها بسیار مفید می‌باشد و مزایای فراوانی دارد. در حقیقت افغان‌ها با سفر به آمریکا و کار یا تحصیل در این کشور می‌توانند شرایط زندگی خود را بهبود بخشند و به دنبال یک زندگی بهتر باشند.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی شد تا به صورت کامل و مختصر مراحل، انواع و شرایط اخذ ویزا آمریکا به شما عزیزان توضیح داده شود. شما عزیزان همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشید. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد.

شماره تماس : 02145419

سوالات متداول

چه مدت زمانی لازم است تا ویزا آمریکا صادر گردد؟

مدت زمان لازم برای صدور ویزا متفاوت است و به نوع ویزا بستگی دارد.

آیا داشتن ویزا کشور آمریکا به منزله حق اقامت دائم در آمریکا است؟

خیر. افراد می‌توانند به آمریکا سفر کنند و برخی فعالیت‌ها را انجام دهند.

چگونه می‌توانم ویزا اقامت دائم آمریکا را دریافت کنم؟

برای اقامت دائم در آمریکا باید فرآیند مهاجرت و درخواست اقامت دائم را طی کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *