اخذ ویزا تحصیلی آمریکا

شانس گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا برای ایرانیان

همواره کشور آمریکا جزو کشورهای بسیار پرطرفدار در کل دنیا می باشد. افراد زیادی از سرتاسر جهان می خواهند ویزای آمریکا را دریافت کرده و در این کشور رویایی اقامت کنند. ایرانیان زیادی نیز می خواهند به کشور آمریکا مهاجرت کرده و در آنجا اقامت کنند. همچنین زندگی جدید و پر از موقعیت های عالی را تجربه نمایند. یکی از روش های بسیار پرطرفدار برای رفتن به این کشور دریافت ویزای تحصیلی می باشد. این کشور دارای دانشگاه های بسیار برتر در سطح دنیا می باشد که دانشجویان بین المللی زیادی تمایل دارند به آنجا سفر کرده و در این دانشگاه ها به تحصیل بپردازند.

شانس گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا برای ایرانیانی که دارای نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی مورد تایید SEVP هستند، بسیار بالاتر است. همچنین افرادی که دارای سطح زبان بالایی می‌ باشند و مدارک معتبر در این زمینه دریافت کرده اند می‌ توانند شانس بهتری برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا داشته باشند.

به طور کلی در نظر داشته باشید افرادی که از سطح علمی بالایی برخوردار هستند و توانسته‌ اند مدرک معتبری در رابطه با آزمون های مهم در سطح دنیا ارائه دهند، شانس بیشتری برای دریافت ویزا دارند. ایرانیانی که قصد دریافت ویزای تحصیلی آمریکا را دارند باید فرم های مربوطه را به صورت کامل پر کنند سپس برای دریافت ویزا اقدام نمایند. اگر افراد در کنار خود یک مشاور بسیار خوب و کاربلد داشته باشند نیز می توانند تمام این مراحل را به راحتی طی کرده و شانس خود را بسیار افزایش دهند.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آمریکا 

افرادی که اقدام به دریافت ویزای تحصیلی آمریکا می کنند باید بتوانند تمکین مالی خود را ثابت کنند تا از این طریق ویزای خود را راحت‌ تر دریافت نمایند. این افراد باید ثابت کنند که قادر به پرداخت هزینه‌ های ادامه تحصیل خود و هزینه های زندگی در کشور آمریکا هستند. همچنین در صورت بردن فرزندان و همسر خود به این کشور می‌ توانند تمام هزینه‌ های مرتبط به زندگی آن ها را بپردازند.

این توانایی را حتما باید به دولت آمریکا ثابت کنند. به طور کلی داشتن تمکن مالی دانشجویان برای زندگی در آمریکا بسیار مهم است. این توان مالی شامل پرداخت هزینه های مختلفی می باشد. به عنوان مثال یک دانشجو باید بتواند هزینه هایی مانند هزینه های دانشگاه،‌ مسکن، رفت و آمد، هزینه های زندگی و خورد و خوراک، ‌پوشاک و … را در این کشور تامین نماید.

همچنین افراد بعد از قبول شدن در دانشگاه مورد نظر خود باید به سفارت آمریکا ثابت کنند که می توانند هزینه های زندگی کردن به مدت یک سال در شهر مورد نظر را بپردازند. یکی از اصلی‌ ترین مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی باید به سفارت آمریکا ارائه دهید مدرک تمکن مالی می باشد. درخواست شما مورد بررسی قرار نمی گیرد اگر این مدرک را به سفارت ارائه ندهید. پس تهیه گواهی که نشان دهنده تمکن مالی شما باشد یک راه بسیار عالی برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا است.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی آمریکا

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی آمریکا

به طور کلی نمی‌ توان یک زمان معین را برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا مشخص کرد. اما گرفتن وقت مصاحبه از سفارت کار سختی نیست و افراد می‌ توانند در شرایط عادی از طریق سابمیت اپلیکیشن DS-160 وقت سفارت را دریافت کنند. پس از انجام مصاحبه در سفارت پرونده آن ها وارد مرحله بک گراند می شود. پس از بررسی پرونده آن ها نتیجه مصاحبه و مدارک ارائه شده، طی یک هفته تا چندین ماه به فرد اطلاع داده می‌ شود.

اما در نظر داشته باشید به طور کلی مدت زمان گرفتن و دریافت ویزای تحصیلی کشور آمریکا بیشتر از ۸ ماه طول می کشد و دانشجو باید خود را برای این مدت زمان طولانی آماده کند. اگر مدارک دانشجویان ناقص باشد ممکن است ریجکت شده و دانشجو مجدد برای درخواست جدید خود اقدام نماید. در این شرایط فرد مدت زمان بیشتری باید صرف کند تا بتواند ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کرده و وارد این کشور رویایی شود و زندگی خود را در آنجا شروع نماید.

ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان

شاید برای شما جالب باشد که بدانید ایرانیان در کشور آمریکا در رتبه ۲۲ از نظر تعداد جمعیت قرار دارند. بسیاری از افراد که به تحصیل در کشور آمریکا علاقه دارند باید قبل از ورود به دانشگاه این کشور مدرک معتبر زبان خود را با نمره بسیار عالی ارائه دهند. معمولا ارائه مدرک زبان برای بسیاری از دانشگاه‌ های کشور آمریکا الزامی می باشد. اما این موضوع برای همه دانشگاه ها صدق نمی‌ کند. افرادی که می خواهند در کشور آمریکا تحصیل کنند و مدرک معتبر زبان انگلیسی ارائه ندهند، می توانند در بعضی از دانشگاه های این کشور بدون ارائه مدرک معتبر زبان به تحصیل بپردازند.

به عنوان‌ مثال دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، دانشگاه شمال تگزاس، دانشگاه میسوری،‌ دانشگاه آیووا، دانشگاه دیتون، دانشگاه آرکانزاس، دانشگاه ویسکانسین، دانشگاه ایالتی نیویورک و دانشگاه درکسل جزو دانشگاهی می باشند که افراد برای تحصیل در آن ها نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارند و می‌ توانند بدون ارائه مدرک به تحصیل در این دانشگاه ها بپردازند.

همچنین افرادی که زبان مادری آن ها زبان انگلیسی است، نیاز به ارائه مدرک زبان ندارند. آن ها می توانند بدون ارائه مدرک تحصیلی زبان انگلیسی در دانشگاه‌ های آمریکا به تحصیل بپردازند. افرادی که زبان انگلیسی را در دانشگاه و دبیرستان تدریس می‌ کنند نیز نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند. این افراد می‌ توانند با ارائه مدارک کاری و شغلی خود این موضوع را اثبات کرده و از ارائه مدرک زبان معاف شوند.

شرایط ویزا تحصیلی آمریکا

شرایط ویزا تحصیلی آمریکا

افرادی که می خواهند ویزای تحصیلی آمریکا دریافت کنند، باید به طور کامل با شرایط دریافت این ویزا آشنایی داشته باشند تا بتوانند تمامی شرایط را رعایت کرده در سریعترین زمان ممکن ویزای تحصیلی را دریافت نمایند. اولین شرط برای دریافت ویزای تحصیلی که افراد باید آن را رعایت کنند، دریافت یک نامه پذیرش از مرکز آموزشی معتبر در این کشور می باشد.

در صورت دریافت این پذیرش افراد می توانند اجازه تحصیل در مرکز مورد نظر را داشته باشند. البته توجه داشته باشید که دریافت این نامه پذیرش به معنی واجد شرایط بودن شما برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور نمی باشد. از دیگر مدارک،‌ ارائه مدرک معتبر زبان می باشد. شما باید برای اخذ ویزا تحصیلی مدرک زبان معتبر با نمرات بسیار بالا را ارائه دهید.

البته بعضی از دانشگاه های این کشور نیز نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند. از مدارک مهم دیگر برای دریافت ویزای تحصیلی ارائه رزومه نامه تحصیلی کامل و ترجمه شده می‌ باشد. رزومه تحصیلی را باید درون مدارک خود قرار دهید تا به صورت کامل بررسی شود. تمکن مالی برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا نیز بسیار مهم است.

شما باید بتوانید به سفارت آمریکا ثابت کنید که می توانید هزینه‌ های زندگی و هزینه های تحصیل در این کشور را بپردازید همچنین شرایط سنی نیز یکی از شرط های لازم و ضروری برای دریافت ویزای آمریکا می باشد. به عنوان مثال افرادی که می خواهند از دانشگاه آمریکا پذیرش داشته باشند باید دارای حداقل مدرک تحصیلی دیپلم ۱۲ ساله باشند و سن آن ها بالای ۱۷ سال باشد.

ویزای تحصیلی آمریکا تضمینی

همانطور که عنوان کردیم بسیاری از ایرانیان تمایل دارند که به این کشور عالی و رویایی سفر کرده و در آنجا زندگی کنند. یکی از راه های ساده برای دریافت ویزای آمریکا راه تحصیل می باشد. افراد زیادی از طریق ویزای تحصیلی اقدام می کنند تا بتوانند در این کشور سکونت کرده و زندگی و کار خود را متحول سازند.

در نظر داشته باشید که برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا به صورت تضمینی باید همواره یک مشاور و کارشناس خبره با تجربه در کنار خود داشته باشید تا بتوانید از تجربیات او استفاده کرده و این مسیر سخت را هموار نمایید. برای دریافت ویزا به صورت تضمینی شما باید ابتدا به تمام مراحل تسلط داشته باشید. همچنین باید بتوانید مدارک لازم را جمع‌ آوری کرده و به سفارت آمریکا بدون کوچکترین نقص و مشکلی ارائه دهید.

در نظر داشته باشید که در صورت داشتن کوچکترین نقص و مشکلی در مدارک شما، درخواست تان ریجکت شده و باید مجدد برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا اقدام نمایید. روش های زیادی برای سریعتر کردن روند کار شما وجود دارند که افراد کارشناس و خبره می توانند شما را در این رابطه کمک کنند. پس اگر می خواهید به تنهایی قدم در این مسیر سخت بگذارید، باید بدانید کاری بسیار مشکل در پیش دارید.

پس بهتر است از فردی خبره و با تجربه در این زمینه مشورت های لازم را بگیرید. بسیاری از موسسات هستند که می‌ توانند شما را تا پایان مسیر کمک کرده و در این زمینه نگرانی های شما را برطرف کنند. نیازی نیست که برای این ویزا، کار سختی انجام دهید. شما می توانید تمام کارها را به افراد با تجربه سپرده و از نتیجه کار شگفت زده شوید و در سریعترین زمان ممکن وارد کشور رویایی خود شوید.

ویزای تحصیلی آمریکا برای افغان ها

ویزای تحصیلی آمریکا برای افغان ها

افغان ها نیز از قواعدی که در بالا عنوان شد مستثنا نیستند. آن ها باید برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا از یک مرکز آموزشی معتبر، نامه پذیرش دریافت کنند. فرقی نمی کند که افغان ها در کشور خودشان سکونت داشته باشند و یا در کشور ایران زندگی کنند. برای پذیرش در دانشگاه آمریکا باید پذیرش نامه را به صورت آنلاین دریافت کنند تا بتوانند مسیر سخت خود را هموار سازند.

همچنین ارائه مدارکی مانند فرم درخواست تکمیلی پایان دوره متوسطه، گواهینامه زبان انگلیسی معتبر، ارائه مدرک تمکن مالی و آزمون ارزیابی علمی SAT یا تست کالج آمریکایی ACT جزو مدارک بسیار مهم برای ارائه به سفارت می باشند. دانشجویان کشور افغانستان به محض دریافت نامه پذیرش از یک مرکز معتبر آموزشی در کشور آمریکا می توانند برای ویزای تحصیلی خود اقدام نمایند. همچنین آن ها می توانند پاسپورت ملی که دارای ۶ ماه زمان می باشد را برای تاییدیه پذیرش SEVP ارائه دهند.

آمریکا جزو یکی از کشورهای پر طرفدار در بین دانشجویان افغان می باشد. زیرا این افراد می‌ توانند از سطح علمی بسیار عالی در این کشور برخوردار شوند و در دانشگاه های برتر دنیا به تحصیل بپردازند. همچنین می توانند در حین تحصیل خود کار کرده و از پس هزینه‌ های زندگی نیز بر بیایند. به عنوان مثال دانشجویان افغان و سایر دانشجویان بین الملل در کشور آمریکا می توانند در هفته ۲۰ ساعت کار کنند و هزینه‌ های خود را تامین نمایند.

ویزای تحصیلی آمریکا با همسر

بسیاری از افراد بعد از ازدواج اقدام به دریافت ویزای تحصیلی آمریکا می کنند. آن ها می‌ خواهند به همراه همسر خود به این کشور سفر کرده و در آنجا به تحصیل بپردازند. افراد متاهل باید دارای شرایط خاصی باشند تا بتوانند به واسطه این ویزا همسر خود را نیز به این کشور ببرند. افراد می توانند بعد از دریافت ویزای تحصیلی F1 از طریق ویزای تحصیلی F2 همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز به کشور آمریکا برده و در آنجا سکونت داشته باشند.

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی آمریکا

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی آمریکا

افراد زیادی که برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا اقدام می کنند با ریجکتی ویزا مواجه می‌ شوند. دلایل مختلفی برای ریجکتی وجود دارد. به عنوان مثال عدم ارائه مدارک مالی کافی یکی از علائم ریجکتی می باشد. اگر افراد نتوانند مدارک معتبری برای داشتن تمکن مالی ارائه دهند با ریجکتی مواجه می‌ شوند. همچنین ارائه مدارک تحصیلی غیر واقعی و جعلی جزو عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار برای ریجکت شدن افراد می باشد. اگر افراد مدارک غیر واقعی و جعلی یا مدارک ناقص و اشتباه به سفارت ارائه دهند، بدون شک با ریجکتی مواجه می‌ شوند.

پس در نظر داشته باشید برای ارائه مدارک مورد نظر باید دقت کرده تا بتوانید از ریجکت شدن درخواست خود جلوگیری نمایید. یکی از دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی آمریکا که معمولا افراد به آن دقت نمی‌ کنند، دریافت پذیرش از یک موسسه آموزشی بدون رتبه و اعتبار می باشد همچنین ارائه مدرک زبان با نمره ای بسیار پایین نیز یکی از دلایل بسیار مهم برای ریجکتی ویزای تحصیلی است. اگر شما در مصاحبه با سفارت نتوانید آن طور که باید خود را نشان دهید و یا دارای سوء سابقه باشید بدون شک با ریجکتی مواجه می شوید. تمام این دلایل می توانند سبب شوند که شما نتوانید به آرزوی خود یعنی دریافت ویزای تحصیلی آمریکا برسید.

سوالات مصاحبه ویزای تحصیلی آمریکا

ویزا تحصیلی نیز مانند تمام ویزا ها دارای مصاحبه می باشد. در این مصاحبه یکسری سوالات پرسیده می شود. اگر افراد قبل از شرکت در مصاحبه با این سوالات آشنایی پیدا کنند می توانند راحت تر و بهتر ویزای خود را دریافت نمایند. اولین سوالی که معمولا از افراد پرسیده می‌ شود هدف آن ها برای سفر به ایالات متحده می باشد. بهتر است شما پاسخ خود را به صورت واضح و روشن تنها در دو سه جمله ارائه دهید. از سوالات دیگری که پرسیده می شوند این است که آیا شما تا به حال به آمریکا سفر کرده و یا در حال حاضر در این کشور اقوامی دارید.

مدت زمان اقامت شما در آمریکا و همسفر شما جزو سوالاتی می باشد که حتماً از شما پرسیده می‌ شوند. سوالات دیگر شامل موارد زیر است.‌ چگونه بودجه سفر خود به آمریکا را تامین می‌ کنید و آیا برای این کار اسپانسری دارید. آیا برای همیشه قصد ماندن در آمریکا را خواهید داشت. چگونه به ما اطمینان می‌ دهید که شما مجدد به کشور خود باز می گردید. یک سوال بسیار مهمی که پرسیده می شود این است که چرا شما ایالات متحده را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده و می خواهید در این کشور به ادامه تحصیل بپردازید.

در نظر داشته باشید پاسخ اشتباه به هر کدام از این سوالات می تواند سبب ریجکت شدن درخواست شما شود. پس بهتر است به تمام این سوالات با دقت گوش فرا داده و پاسخی شفاف و روشن بدهید. در نظر داشته باشید اگر شما برای همیشه قصد ماندن در کشور آمریکا را دارید به هیچ عنوان این موضوع را به کنسولگری اطلاع ندهید. برای پاسخ به سوال ماندن برای همیشه در آمریکا بهتر است یک پاسخ قانع کننده و بسیار قوی ارائه دهید تا بتوانید مسئول مصاحبه را با پاسخ خود قانع نمایید.

هزینه ویزای تحصیلی آمریکا

هزینه ویزای تحصیلی آمریکا

برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا مانند سایر ویزا ها باید هزینه ای بپردازید. این هزینه به دلار آمریکا پرداخت می‌ شود. هزینه‌ های فرم DS-160 و پروسه صدور ویزا حدود ۱۶۴ دلار می باشد و هزینه کارمزد SEVIS حدود ۳۵۰ دلار خواهد بود. در نظر داشته باشید از آنجایی که کشور آمریکا درون ایران هیچ سفارتخانه ای ندارد شما برای انجام مصاحبه باید به کشورهایی مانند ارمنستان، امارات و یا ترکیه مراجعه کنید. تمام این موارد جزو هزینه های متغیر شما می باشند که باید بر روی این هزینه‌ ها نیز تمرکز کرده تا بتوانید بسیاری از هزینه های خود را کم کنید.

انواع ویزای تحصیلی آمریکا

به طور کلی ویزای تحصیلی آمریکا در سه نوع F, M, J دسته بندی می شوند. هر کدام از این ویزا ها دارای نوع 1 و 2 هستند. بهترین و بیشترین ویزای که افراد اقدام به دریافت آن می کنند، ویزای تحصیلی F1 است. افرادی که می‌ خواهند بیش از شش ماه در این کشور اقامت داشته باشند معمولا برای این نوع ویزا اقدام می‌ کنند. حال افرادی که ویزای F1 را دریافت می‌ کنند می‌ توانند فرزندان زیر ۱۸ سال و همسر خود را نیز به همراه خودشان به کشور آمریکا ببرند.

ویزای تحصیلی دیگر نوع M1 می باشد. ویزای تحصیلی M1 با ویزای تحصیلی F1 متفاوت می باشد. این ویزا تنها برای برخی از رشته های فنی و حرفه ای صادر می‌ شود و مانند ویزای تحصیلی F1 برای تمام مقاطع آموزشی می باشد. افرادی که ویزای تحصیلی M1 را دریافت می کنند، می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را از طریق این ویزای به کشور آمریکا ببرند.

نوع دیگر ویزای تحصیلی آمریکا، ویزای تحصیلی J1 می باشد که مخصوص فرصت‌ های مطالعاتی است. اشخاصی می توانند این ویزا را دریافت کنند که قصد تحقیق و یا تدریس در دانشگاه‌ های آمریکا را دارند. مدت زمان اعتبار این ویزا بر اساس عوامل مختلف، متفاوت می باشد. افرادی که ویزای تحصیلی J1 را دریافت می کنند، می توانند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز ویزای J2 را دریافت کرده و آن ها را همراه خود به کشور آمریکا ببرند.

انواع ویزای تحصیلی آمریکا

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آمریکا

ارائه پاسپورت که حداقل ۶ ماه از زمان آن مانده باشد. ارائه مدارک نشان دهنده تمکن مالی فرد در دوران تحصیل، ارائه مدارک تحصیلی جدید و گواهینامه از مدارسی که در آن ها تحصیل کرده و نمرات آزمون هایی که داده است. ارائه رسید پرداخت های انجام شده. ارائه رسید ثبت پرونده آنلاین و همچنین ارائه نامه پذیرش از موسسات آموزشی معتبر کشور آمریکا. این مدارک باید به صورت کامل و دقیق سفارتخانه ارائه شوند. در صورت داشتن کوچکترین مشکل و نقصی برای مدارک ممکن است درخواست فرد با ریجکت شدن از طرف سفارت مواجه شود.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آمریکا

سوالات متداول

آیا امکان کار کردن از طریق ویزای تحصیلی آمریکا برای افراد فراهم است؟

می توان گفت این ویزا نمی‌ تواند اجازه کار برای افراد باشد اما افراد می توانند با دریافت مجوز های مربوطه در هفته ۲۰ ساعت را به کار با حقوق بپردازند.

آیا افراد می توانند بدون ارائه مدارک تمکن مالی ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کنند؟

در جواب این پرسش باید گفت که افراد در صورتی می‌ توانند ویزای تحصیلی آمریکا را بدون ارائه مدارک تمکن مالی دریافت کنند که به وسیله بورس های تحصیلی و فول فاند ها اقدام به دریافت این ویزا نمایند.

آیا انجام مصاحبه سفارت آمریکا برای دریافت ویزای تحصیلی لازم است؟

می توان گفت برای تمام افراد بین سن ۱۳ و ۸۰ سال مصاحبه در سفارت آمریکا اجباری و ضروری می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *