آماده سفر به یکی از کشورهای توریستی دنیا هستید؟ آیا می دانید برای سفر به کشور ایالات متحده و اخذ ویزا آمریکا به چه مدارکی نیاز دارید؟ اگر پاسخ شما به سوالات مطرح شده مثبت می باشد، پیشنهاد می کنیم با ما در این مقاله همراه باشید؛ چرا که قصد داریم در مورد چگونگی دریافت ویزا توریستی آمریکا به صورت کلی و البته جزئی صحبت کنیم.

آمریکا یکی از کشورهای پهناور و البته توریستی دنیا می باشد. روزانه بسیاری از افراد به قصد تفریح و یا ادامه زندگی به این کشور سفر می کنند. به جرئت می توانیم این موضوع را بیان کنیم که تمامی ایالت های آمریکا توریستی هستند و هر 365 روز سال میزبان گردشگران زیادی از سراسر دنیا می باشند.

به دلیل شرایط سیاسی که میان کشور آمریکا و ایران وجود دارد، مردم ایران برای سفر به کشور آمریکا باید نسبت به دریافت ویزا اقدام نمایند. اگر قصد سفر به این کشور را دارید باید در قدم اول گام های لازم را برای دریافت ویزا توریستی آمریکا بردارید.

ویزای توریستی آمریکا با دعوتنامه

افرادی که قصد سفر کردن به کشور آمریکا را دارند باید در قدم اول نسبت به دریافت ویزای توریستی خود اقدامات لازم را انجام دهند. ویزای توریستی را می توان یکی از ویزاهایی دانست که یک مدت زمانی مشخص را دارند و افراد به وسیله آن نمی توانند به کشور آمریکا مهاجرت کنند.

با داشتن ویزای توریستی آمریکا شما در خوش بینانه ترین حالت ممکن می توانید 6 ماه در کشور آمریکا حضور داشته باشید. به این موضوع توجه داشته باشید که در زمان اقامت خود در این کشور حق کار و یا تحصیل ندارید. نکته مهم بعدی این است که یک روز قبل از تاریخ انقضای ویزای خود باید کشور آمریکا را ترک نمایید.

انواع ویزا توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا خود دارای دو زیر مجموعه می باشد که هر کدام از آن ها برای موارد مشخصی مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال ویزای توریستی B1 برای افرادی که قصد دارند به دلایل تجاری به کشور امریکا سفر کنند، مناسب می باشد. در نقطه مقابل اما ویزای توریستی B2 برای افرادی که قصد دید و بازدید از اقوام خود را دارند، صادر می شود.

اخذ ویزا توریستی آمریکا با توجه به شرایط موجود بسیار سخت است و درخواست های بسیاری از افراد از سمت سفارت کشور آمریکا رد می شود. در این میان اما در صورتی که یکی از اقوام درجه یک شما برایتان دعوتنامه ارسال کند، شانستان برای اخذ روادید به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می کند. البته هیچ چیز قطعی در خصوص این موضوع که شما با داشتن دعوتنامه می توانید ویزای توریستی آمریکا را اخذ کنید، وجود ندارد.

اگر عزم خود را برای سفر به کشور آمریکا جذب کرده اید در این راه باید از افراد و وکلای مهاجرت کمک بگیرید تا بتوانید شانس خود را برای اخذ روادید بالا ببرید. این افراد به خوبی می دانند که چه مدارکی را باید به سفارت آمریکا تحویل دهید.

ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان

برای این که بتوانید ویزا توریستی آمریکا را دریافت کنید، نیاز است تا به یکی از سفارت های این کشور مراجعه نمایید. آمریکا جزء کشورهایی به حساب می آید که در ایران هیچ سفارتخانه ای ندارد. آمریکا در کشورهای ترکیه، ارمنستان، گرجستان و … سفارت دارد و می توانید وقت مصاحبه خود را از طریق سفارتخانه های این کشور پیگیری نمایید.

ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان

داشتن تمکن مالی و وثیقه از مهم ترین مدارک برای اخذ ویزای آمریکا محسوب می شوند. داشتن تمکن مالی برای کشور آمریکا یک شرط بسیار مهم و اساسی می باشد. علت این موضوع را می توان این مورد دانست که کشور آمریکا مطمئن شود که شما از پس هزینه های سفر خود بر می آیید. در صورتی که کوچک ترین ایراد و نقصی در تمکن مالی شما وجود داشته باشد، درخواست شما از سمت سفارت آمریکا رد می شود.

شاید این سوال برایتان به وجود آید که میزان تمکن مالی چقدر باید باشد. به این سوال نمی توان یک پاسخ قطعی داد، چرا که تمکن مالی برای هر فردی نسبت به دیگری متفاوت است و یک چیز مشخص و واحد نیست.

ویزای توریستی آمریکا 2023

دولت آمریکا در ابتدای هر سال قوانین مشخصی را برای اخذ ویزای توریستی در نظر می گیرد. با توجه به این موضوع نیاز است تا اطلاعات به روزی را در خصوص مدارک و همچنین قوانین دریافت ویزا توریستی آمریکا داشته باشید. دریافت ویزای توریستی در سال 2023 برای افرادی که ملیتی ایرانی دارند، سخت تر از همیشه شده است. برای این که بتوانید کمی نسبت به دیگران شانس بیش تری برای اخذ ویزای آمریکا داشته باشید، باید حتما یک دعوتنامه از سمت اقوام درجه یک خود که اقامت دائم کشور آمریکا را دارند، دریافت نمایید.

هر چقدر گردش 6 ماهه اخیر حساب بانکی شما بیش تر باشد، می تواند راه شما را برای اخذ ویزای توریستی هموارتر کند. داشتن تمکن مالی نیز سومین عامل مهم و تاثیر گذار برای بالا بردن شانس شما می باشد. همان طور که به کرات در طی مقاله به آن اشاره شد، بهتر است در این راستا از موسسه های مهاجرتی کاربلد کمک بگیرید.

هزینه ویزای توریستی آمریکا

 برای اخذ ویزای هر کشوری نیاز است تا هزینه ای از سمت فرد به سفارت کشور مورد نظر پرداخت شود. آمریکا یکی از کشورهایی در دنیا است که هیچ سفارتی در کشور ایران ندارد. همین موضوع باعث می شود تا شخص برای دریافت ویزا توریستی آمریکا هزینه بیش تری پرداخت کند. جدا از هزینه سفر باید 160 دلار به سفارت کشور آمریکا برای بررسی پرونده پرداخت شود. این مبلغ غیر قابل عودت می باشد و حتی در صورت رد شدن درخواست نیز این مبلغ به فرد متقاضی برگشت داده نمی شود.

هزینه ویزای توریستی آمریکا

شرایط گرفتن ویزا توریستی آمریکا

برای گرفتن ویزای توریستی آمریکا راه شما کمی سخت تر از همیشه می باشد. برای این که بتوانید ویزای این کشور را دریافت نمایید حتما باید یک سری از مراحل را طی نمایید. در گام اول باید نسبت به تکمیل فرم درخواست خود اقدام نمایید. این فرم DS-160 نام دارد. باید به سوالات این فرم جواب هایی درست بدهید و در روز مصاحبه حتما این فرم را همراه خود داشته باشید. در گام دوم نیاز است تا یک هزینه ای که در قسمت قبلی در ارتباط با آن صحبت کردیم به سفارت کشور آمریکا بپردازید. در مرحله سوم باید به وسیله انگشت نگاری احراز هویت شوید. در مرحله چهارم نیز باید در روز مصاحبه تمامی مدارک خود را همراه داشته باشید.

از مهم ترین شرایطی که کشور آمریکا برای صادر کردن ویزا توریستی آمریکا در نظر گرفته است، موضوع تمکن مالی می باشد. نداشتن هیچ گونه سوء سابقه ای نیز از دیگر شرایط مهم برای کشور آمریکا محسوب می شود. هدف خود را باید به صورت دقیق از سفر به این کشور بدانید و آن را به صورت جزئی و در عین واقعیت به افسر کنسولگری شرح دهید. این سه مورد از مهم ترین شرایط اخذ ویزای توریستی آمریکا می باشند.

ویزای توریستی آمریکا از ارمنستان

ارمنستان یکی از کشورهایی می باشد که می توانید برای گرفتن ویزای توریستی خود به آن جا سفر کنید. این که به کدام کشور برای دریافت ویزای توریستی آمریکا سفر کنید، یک موضوع کاملا انتخابی است. بسیاری از افراد با توجه به بودجه ای که دارند، اقدام به انتخاب کشور مقصد برای دریافت ویزای خود می کنند.

ویزای توریستی آمریکا از ارمنستان

ویزای توریستی آمریکا از کانادا

شاید این تصور را داشته باشید که شهروندان کانادا برای ورود به کشور آمریکا نیازی به دریافت ویزا ندارند. در حالت کلی افرادی که ملیتی کانادایی دارند هیچ نیازی به دریافت ویزا ندارند اما در مواقع خاص این موضوع صادق نیست و حتما باید هدف از سفر به کشور آمریکا مشخص شود. به صورت کلی شهروندان کانادایی برای اهداف غیر مهاجرتی هیچ نیازی به دریافت ویزا توریستی آمریکا ندارند؛ مگر این که قصد کار و یا تحصیل را در این کشور داشته باشند. در این صورت قبل از ورود به کشور کانادا نیاز دارند تا نسبت به دریافت ویزای توریستی آمریکا اقدامات لازم را انجام دهند.

ویزای توریستی آمریکا applyabroad

یکی از راه هایی که می توانید از طریق آن ها ویزای کشور آمریکا را دریافت نمایید، اپلای آبرود می باشد. در اپلای آبرود با در نظر گرفتن شرایط زندگی فرد، هزینه های زندگی او در آمریکا و … در بسیاری از مواقع برای شخص متقاضی ویزای تحصیلی و یا حتی توریستی صادر می شود.

تمدید ویزای توریستی آمریکا

اتفاقات غیر منتظره ای ممکن است در حین سفر به وجود آیند که باعث شوند تا مدت زمان سفر کمی بیش تر از مدت زمان ویزا شود. در این صورت فرد متقاضی باید قبل از اتمام مدت زمان ویزای خود نسبت به تمدید آن اقدام نماید. تمدید ویزا توریستی آمریکا کمی مشکل است و نیاز است تا فرد یک سری از مدارک را برای تمدید ویزای خود به کنسولگری آمریکا ارائه دهد.

در قدم اول برای تمدید ویزای خود باید مدارک و مستندات محکمه پسندی را به کنسولگری آمریکا ارائه دهید. به طور مثال در صورتی که فرد به دلایل پزشکی به کشور آمریکا سفر می کند و در طول مدت زمان اقامت خود در این کشور روند درمانی اش تمام نشود، باید مدارک پزشکی خود را به کنسولگری آمریکا تحویل دهد.

تمدید ویزای توریستی آمریکا

شخص متقاضی باید با آوردن دلایل و شواهد به دولت آمریکا اثبات نماید که از ابتدا هیچ قصدی برای ماندن در کشور آمریکا برای طولانی مدت نداشته است و شرایط او را مجبور به ماندن در آمریکا کرده است. قبل از مراجعه به کنسولگری آمریکا نیاز است تا فرم تمدید ویزای خود را تکمیل نمایید. به سوالات فرم در کمال صداقت باید پاسخ دهید.

نکته مهمی که باید برای اخذ ویزا توریستی آمریکا نظر داشته باشید این موضوع است که شما نمی توانید هر چند بار که بخواهید ویزای خود را تمدید نمایید. در خوش بینانه ترین حالت ممکن تنها مجاز هستید تا 6 ماه ویزای توریستی خود را تمدید کنید. البته در یک سری از شرایط خاص تمدید ویزا برای مدت زمانی بیش تر از 6 ماه نیز صورت می گیرد.

قیمت ویزای توریستی آمریکا

با توجه به نبود سفارت کشور آمریکا در ایران نیاز است تا بنا به صلاح دید خود به یکی از کشورهای همسایه برای دریافت ویزای خود سفر نمایید. جدا از هزینه های سفر، هتل و … باید 160 دلار به ازای هر نفر به سفارت آمریکا پرداخت نمایید تا مدارک شما به صورت کامل جهت اخذ روادید و یا رد درخواست شما بررسی شوند.

تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم

آمریکا یکی از کشورهای متمول و در عین حال محبوب دنیا می باشد که بسیاری از افراد دوست دارند آینده شغلی و یا تحصیلی خود را در این کشور رقم بزنند. با توجه به شرایط حاکم بر جامعه دریافت اقامت دائم و یا موقت این کشور برای شخص متقاضی بسیار سخت می باشد. در این جا بسیاری از افراد این فکر را دارند که با دریافت ویزای توریستی آن را تبدیل به اقامت دائم کنند؛ اما آیا این کار شدنی است؟

تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم

در پاسخ باید بگوییم خیر. از آن جایی که شرط اصلی دولت ایالات متحده برای دادن ویزا توریستی آمریکا به فرد بازگشت به کشور بعد از اتمام مدت زمان ویزای توریستی وی می باشد؛ همچنین تصوری کاملا غلط است و شما نمی توانید با استفاده از ویزای توریستی اقامت دائم این کشور را بگیرید. راه های بسیار زیادی دیگری وجود دارند که از طریق آن ها می توانید اقامت دائم خود را از این کشور بگیرید. برنده شدن در لاتاری، ویزای تحصیلی، ویزای کاری و … از مهم ترین روش هایی هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید.

سخنی پایانی

در این مقاله از 0 تا 100 در مورد مواردی که به هنگام اخذ ویزا توریستی آمریکا باید به آن ها توجه شود، صحبت شد. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی به شرکت اوج آرام مراجعه کنید و از خدمات ارائه شده نهایت استفاده را ببرید.

سوالات متداول

آیا می توان به صورت همزمان برای ویزای توریستی و مهاجرتی درخواست داد؟

خیر در هر بار مراجعه به سفارت تنها یکی از پرونده های شما بررسی می شود.

آیا داشتن ویزای شنگن تاثیری در اخذ ویزا توریستی آمریکا دارد؟

بله سابقه سفر به کشورهای عضو شنگن تاثیری مثبت بر روی درخواست شما می گذارد.

برای گرفتن ویزای توریستی آمریکا چه واکسن هایی باید تزریق شده باشند؟

حداقل باید دو دوز از واکسن کرونا که مورد تایید کشور آمریکا هستند را تزریق کرده باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *