نمایی زیبا از طاق پیروزی

طاق پیروزی پاریس یکی از مهمترین و زیباترین بنا های تاریخی پاریس می باشد. این ساختمان با ارتفاع ۵۰ متر در تقاطع خیابان‌ شانزه لیزه قرار گرفته است. این بنا جهت یادبود نبرد ایوو می باشد. ساخت این مجموعه تاریخی در سال 1906 بنا به دستور ناپلئون بناپارت آغاز شد و پس از 30 سال، در سال 1836 ساخت آن به پایان رسید. طراحی منحصر به فرد این بنای تاریخی توسط ژان فرانسوا ترز شالگرین انجام شده است.

تاج و نیمکت‌های داخلی طاق پیروزی پاریس بسیار زینت بخش است و برای بازدیدکنندگان و گردشگران بسیار ارزشمند است. در این موزه بیش از 5000 نمایشگاه قدیمی از جمله نمایشگاه عکاسی، نقاشی، فیلم، اسب چوبی و غیره واقع شده است. طاق پیروزی پاریس یکی از برجسته ترین نماد های پایتخت فرانسه و خاورمیانه به شمار می‌رود. هزینه ورود به این بنا با کارت موزه لوور و سایر بناهای تاریخی پاریس که توسط ارگان رسمی موزه های فرانسه صادر شده است، محاسبه می شود.

تاریخچه طاق پیروزی

طاق پیروزی پاریس، یک بنای یادبود جهت افتخارات و پیروزی های فرانسه است که در قلب شهر پاریس و در تقاطع خیابان شانزه لیزه واقع شده است. اولین سنگ زنی طاق پیروزی در سال 1806 با حضور ناپلئون انجام شد و امپراطور فرانسه از طرح پیشنهادی ژان فرانسوا توماس رضایت داشت. این بنای بلند تاریخی در اوایل زمان های ساخت در تقاطع خیابان‌های توال‌ری و روان واقع بود اما بعداً به محل فعلی خود در خیابان شانزه لیزه منتقل شد.

این مجموعه تاریخی یکی از معروف‌ترین مکان‌ها جهت بازدید در تور پاریس است که هر ساله بیش از ۱.۵ میلیون بازدید کننده از سراسر جهان را به خود جذب می کند. به دلیل داشتن طراحی منحصر به فرد و هنر پیشینه طاق پیروزی پاریس، این بنای تاریخی فراتر از یک به بنای به یاد ماندنی محسوب می شود.

موقعیت قرارگیری طاق پیروزی در پاریس

عکس طاق پیروزی

طاق پیروزی پاریس، دارای جاذبه تصویری بسیار قوی ای می باشد. ظاهر زیبای این بنای تاریخی و موقعیت بی نظیر آن در بین بزرگراه شانزه لیزه باعث شده است تا بخش اعظمی از تبلیغات پاریس توسط تصاویری از آن صورت گیرد. در واقع این بنا، یکی از مهمترین نماد های تبلیغاتی شهر پاریس می باشد.

طاق پیروزی پاریس با ارتفاع 50 متر و عرض 45 متر جهت یادبود پیروزی‌های نظامی فرانسه و گرامیداشت افتخارات نظامیان فرانسوی ساخته شده است. طراحی داخلی و طراحی پله های این طاق بی نظیر واقعا منحر به فرد می باشد. اگر قصد سفر به پاریس را دارید، به شما توصیه می کنیم حتما از این بنای زیبای تاریخی بازدید کنید.

پله های طاق پیروزی پاریس

پله های طاق پیروزی

طاق پیروزی در پاریس

طاق پیروزی دارای 12 خیابان و 4 میدان می‌باشد و چراغ‌ های راهنمایی آن بین شانزه لیزه و بزرگراه شانزه‌ لیزه و تاجر ها قرار گرفته اند، علاوه بر این از موزه های بی‌نظیر فرانسه محسوب می شود.

این بنای زیبا یک اثر تاریخی، فرهنگی و بنیادی در شهر پاریس است و مجاورت آن با شانزه الیزه آن را به یکی از مهمترین مقاصد توریستی دنیا تبدیل کرده است که هر ساله افراد بسیار زیادی از سراسر دنیا، جهت بازدید از این بنای تاریخی به پاریس سفر می کنند. این بنای تاریخی دارای کاربری های فراوانی است، که برخی از مهمترین کاربری ها ویژگی های آن عبارت هستند از :

یک نماد : به عنوان نمادی از افتخارات نظامی و تاریخی پاریس، بیانگر تاریخچه ی با قدرت پاریس می باشد.

یک جاذبه گردشگری : به عنوان یکی از آثار برجسته شهر پاریس، این بنای تاریخی هر ساله مسافران فراوانی از سراسر جهان را به خود جذب می‌کند.

یک موزه : داخل طاق پیروزی پاریس مجموعه ای از موزه‌ های مهم از جمله انواع مختلف نقاشی ‌ها و عکس‌ هایی از نیروی های نظامی افتخاری، وجود دارد.

مکان دیداری : این بنای تاریخی، به دلیل زیبایی و شگرفی که دارد، به‌عنوان یکی از بهترین موقعیت های دیدنی در شهر پاریس در نظر گرفته می‌شود.

محل مراسمات : یکی از محل های مورد استفاده برای مراسمات ملی، جشنواره ها و مراسمات حکومتی در فرانسه است.

معماری : به سبک کلاسیک فرانسوی طراحی شده است. این ساختمان، سه طبقه بلند با ۴۵۰۰ متر مربع مساحت دارد. بنابراین طاق پیروزی پاریس یک میراث فرهنگی ، معماری و تاریخی است که در بسیاری از مصارف و کاربری ‌ها برای شهر پاریس کارآیی دارد. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *