تصویری از برج پترین

شهر پراگ مکان های تفریحی و دیدنی زیادی دارد و ما قصد داریم به یکی از این مکان های دیدنی جذاب بپردازیم. برج پترین، یکی از جاذبه های گردشگری پراگ است. برای اطلاعات بیشتر درباره برج پترین با ما همراه شوید.

پایتخت جمهوری چک پراگ نام دارد. پراگ یکی از پربازدیدترین شهرهای قاره اروپا محسوب می شود. این شهر زیبا روی رودخانه ویتاوا ساخته شده است. پراگ به عنوان “قلب اروپا” شناخته شده اما به دلیل اینکه هنوز ساختارهای معماری باروک خود را حفظ کرده است، به عنوان “شهر پریان” نیز شناخته می شود.

پراگ زمانی اقامتگاه مقدس امپراتوری روم بود و بیشتر ساختمان های باروک این شهر در این دوره ساخته شدند. این که این سازه ها حفظ شدند و در طول جنگ ها با آسیب کمی به آن وارد آمدند، تور پراگ را به بهشتی برای کسانی که می خواهند از بناهای فرهنگی و تاریخی بازدید کنند تبدیل می کند.

تاریخچه برج پترین

برج پترین در سال 1891 توسط مردم پراگ که به نمایشگاه فرانسه رفتند و تحت تأثیر برج ایفل قرار گرفتند ساخته شد. این برج یکی از مکان هایی است که اغلب گردشگرانی که به پراگ می آیند از آن بازدید می کنند. برج رصد پترین سالانه میزبان نیم میلیون گردشگر است. دلیل این امر هم شباهت آن به برج ایفل و هم منظره باشکوهی است هنگام بالا رفتن از برج مشاهده می کنید.

علت نامگذاری برج پترین

پس از تصمیم گیری برای برگزاری بزرگترین نمایشگاه جهان در پراگ، برج رصد پترین به منظور معرفی این شهر به تمام دنیا ساخته شد. فرانتیشک پراشیل و ژولیوس سوچک که معماری برج را بر عهده داشتند، تحت تاثیر برج ایفلی که در این نمایشگاه در پاریس فرانسه دیدند، پروژه ساختمان را آماده کردند.

پس از آن، این برج باشکوه در تپه پترین ساخته شد. در واقع علت نامگذاری برج پترین ساخته شدن آن روی تپه پترین است. نمایشگاهی که سازماندهی شد، برج رصد پراگ و پترین را به شهرت رساند.

عکس برج پترین

جاذبه های برج پترین

اگرچه برج پترین شباهت زیادی به ایفل داشته، اما در واقع تفاوت های معماری دارد. ورودی برج پترین تمام قسمت پایینی برج را می پوشاند. ارتفاع این برج 63.5 متر است. به عبارت دیگر برای دیدن منظره باشکوه پراگ باید 299 پله را در داخل برج بالا و یا با آسانسور داخل برج رفت.

از برج پترین می توانید منظره باشکوه پراگ را تماشا کنید. علاوه بر این، هنگامی که نور روز گرفتار می شود، عکس های عالی به دست می آید. هزینه هایی که برای دیدن این منظره باشکوه باید پرداخت شود به شرح زیر است :

  • 50 CZK برای بزرگسالان
  • 40 CZK برای کودکان 3-15 ساله، دانش آموزان و سالمندان
  • 20 CZK برای کودکان 0-3 سال

علاوه بر این هزینه یک خانواده 4 نفره (2 بزرگسال-2 کودک) برای بازدید از برج رصد پراگ 60 CZK است. آخرین بلیط ها حداکثر 30 دقیقه قبل از زمان بسته شدن فروخته می شود. ساعات بازدید از برج پترین با توجه به فصول متفاوت است. ساعات افتتاح و بسته شدن برج به شرح زیر می باشد.

  • بین نوامبر و مارس 10:00 الی 17:00
  • 10:00-19:00 در ماه آوریل
  • بین مه و سپتامبر 10:00-22:00
  • 10:00-18:00 در ماه اکتبر

بهترین زمان برای بازدید بین ماه های می و سپتامبر برای گرفتن عکس های عالی در برج دیدبانی است. از آنجایی که در این ماه ها روزها طولانی تر است، می توان در عکس ها تا حد امکان از نور خورشید بهره مند شد.

برج پترین برای افراد در هر سنی و افراد با نیازهای خاص مناسب است. علاوه بر 299 پله در داخل برج، یک آسانسور برای استفاده وجود دارد. افراد دارای ویلچر می توانند با استفاده از این آسانسور به راحتی به بالای برج صعود کنند.

عکس های متعددی از برج پترین در دسترس است زیرا همواره افراد زیادی برای گرفتن عکس، از این برج دیدن می کنند. شباهت این برج به برج ایفل باعث می شود تا گاهی عکس این برج در کنار عکس های برج ایفل دیده شود. عکس های این برج را می توانید در همین مقاله نیز مشاهده کنید.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *