اقامت کشور لهستان

این روزها افراد به دلایل مختلفی همچون ادامه زندگی، ادامه تحصیل و … تصمیم به مهاجرت می گیرند. کشورهای اروپایی همواره یکی از مقاصد مهاجرتی پر طرفدار و البته پر متقاضی می باشند که سالیانه میزبان افراد زیادی از اقصی نقاط جهان می باشند. اگر به فکر دریافت اقامت لهستان هستید اما نمی دانید به چه صورتی باید این کار را انجام دهید و اطلاعات زیادی در خصوص اقامت لهستان ندارید؛ جای درستی را برای کسب اطلاعات در این مورد انتخاب کرده اید.

لهستان ششمین اقتصاد بزرگ قاره سبز است. پایتخت این کشور ورشو است که در حدود 39 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور در سال 2004 میلادی به عضویت پیمان شنگن درآمد و از همان سال نیز توانست پیشرفت فوق العاده چشم گیری داشته باشد.

یکی از مزیت هایی که باعث شده تا لهستان یکی از کشورهای پر طرفدار برای ادامه زندگی باشد؛ موضوع حاکم بودن آرامش بر این کشور است. کشور لهستان همواره سعی کرده خود را از تنش هایی که روزانه در اقصی نقاط جهان رخ می دهد، دور نگه دارد. اگر طالب یک زندگی پر از آرامش هستید؛ پیشنهاد می کنیم به کشور لهستان یک نگاه جدی داشته باشید.

شرایط اقامت لهستان

هر کشوری با توجه به شرایطی که دارد؛ یک سری قوانین و شرایط را جهت دادن اقامت به افراد متقاضی در نظر می گیرد. برای این که بتوانید اقامت این کشور را دریافت نمایید؛ در قدم اول باید برای دریافت ویزای توریستی خود پیش قدم شوید.

با در دست داشتن ویزای توریستی این اجازه را دارید تا وارد خاک لهستان شده و الباقی کارهای اقامت خود را پیش ببرید. بعد از این که وارد کشور لهستان شدید باید به شهرداری منطقه سکونت خود مراجعه کرده و مدارکی که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم؛ به آن ها ارائه دهید.

در قدم اول باید یک فرمی که مربوط به درخواست اقامت شماست را تکمیل نمایید.در قدم بعدی باید اسناد و مدارکی را به شهرداری لهستان تحویل دهید تا به این کشور اثبات نمایید؛ تمکن مالی مورد نیاز برای اقامت و ادامه زندگی در این کشور را دارید.

به یاد داشته باشید که چند قطعه عکس پرسنلی به علاوه پاسپورت خود که حداقل دارای 6 ماه تاریخ انقضا باشد را باید به همراه داشته باشید. در صورتی که از یک کارفرمای لهستانی دعوت نامه کاری داشته باشید؛ کار شما برای دریافت ویزا و البته اقامت این کشور راحت تر از هر زمان دیگری می شود.

از آن جایی که دریافت اقامت لهستان کاری سخت و تخصصی است؛ بهتر است با یک وکیل و موسسه کار بلد همکاری داشته باشید تا کار شما به بهترین شکل ممکن انجام شود.

راه های دریافت اقامت لهستان

اقامت لهستان از طریق تمکن مالی

تمکن مالی یکی از راحت ترین روش ها برای دریافت اقامت لهستان می باشد. دولت لهستان برای افرادی که تمکن مالی قابل قبولی دارند؛ شرایط راحت تری را در نظر می گیرد. اگر جزء افراد سرمایه دار محسوب می شوید، این شانس را دارید تا بتوانید کارهای لازم را برای دریافت اقامت این کشور انجام دهید.

برای دریافت اقامت کشور لهستان به این روش؛ در ابتدا نیاز است تا از بانک یک گواهی تمکن مالی دریافت کرده و آن را به کنسولگری لهستان در ایران تحویل دهید. البته نکته مهمی که نیاز است آن را به یاد داشته باشید این است که در این نوع اقامت شما حق کار کردن در کشور لهستان را نخواهید داشت.

خرید ملک در لهستان

اقامت لهستان با خرید ملک

خرید ملک، یکی دیگر از راه های متداولی است که می توانید با استفاده از آن اقامت کشور لهستان را دریافت کنید. کشور لهستان برای این که بتواند خونی تازه در رگ های اقتصاد خود تزریق کند؛ این اجازه را داده تا افراد با ملیت های مختلف دست به خرید ملک در این کشور بزنند. با خرید ملک در کشور لهستان ابتدای یک ویزای 5 ساله برای شما صادر می شود. در صورتی که بعد از گذشت 5 سال همچنان در این کشور صاحب یک ملک باشید؛ دولت این کشور به شما اقامت موقت و بعد از آن اقامت دائم می دهد.

هزینه اقامت لهستان

برای این که بتوان اقامت کشور لهستان را دریافت کرد؛ نیاز است تا یک سری هزینه ها از سمت شخص متقاضی پرداخت شود. برای این که بتوانید در کشور لهستان یک شرکتی را ثبت کنید و یا در این کشور سرمایه گذاری نمایید؛ نیاز است تا حداقل 15000 یورو سرمایه داشته باشید. اگر بخواهید با استناد به یک منبع قانونی نیز در کشور لهستان سرمایه گذاری کنید؛ نیاز است تا حداقل 45000 یورو سرمایه داشته باشید.

یکی از مهم ترین مزیت هایی که کشور لهستان دارد و باعث شده تا توجه و نظر بسیاری از افراد به سمت این کشور جلب شود؛ موضوع هزینه زندگی می باشد. هزینه زندگی برای هر نفر در کشور لهستان ماهیانه بین 700 الی 1500 دلار می باشد. این هزینه زندگی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی همچون آلمان، مجارستان و … بسیار کم می باشد.

کارت اقامت لهستان

زمانی که یک شخص از طرق مختلف اقامت لهستان را دریافت می کند؛ به او و افرادی که تحت تکفلش هستند؛ کارت اقامت داده می شود. با در دست داشتن این کارت اقامت شخص می تواند بدون وجود مشکلی در کشور لهستان و یا سایر کشورهای اروپایی رفت و آمد کند البته به یاد داشته باشید که اگر از طریق سرمایه گذاری قصد دریافت اقامت کشور لهستان را داشته باشید به شما کارتی تعلق نمی گیرد و برای شما ویزای مولتی صادر می شود.

سرمایه گذاری در لهستان

اقامت سرمایه گذاری در لهستان

با توجه به رکود اقتصادی که این روزها اکثر کشورها آن را تجربه می کنند؛ به دنبال پیدا کردن راه های مختلفی هستند تا بتوانند توسط آن نظر سایر افراد را به سمت خود جلب نمایند. لهستان برای این که بتواند اقتصاد خود را در مسیر درست قرار دهد؛ به افرادی که در این کشور سرمایه گذاری کنند، اقامت می دهد.

در این روش اقامت لهستان شخص متقاضی با پرداخت مالیات و انتقال قانونی سرمایه خود از یک منبع مشخص، در کشور لهستان از طریق خرید ملک، خرید قسمتی از سهام بخش های مختلف صنعتی، کشاورزی و…. اقدام به سرمایه گذاری در این کشور می کند. هیچ مبلغ حداکثری نمی توان برای این روش سرمایه گذاری در نظر گرفت اما در حداقل ترین حالت ممکن شخص باید در حدود 250 هزار یورو در این کشور سرمایه گذاری نماید.

همان طور که در قسمت قبلی مقاله نیز به این موضوع اشاره شد؛ در این روش به شخص متقاضی کارت اقامتی داده نمی شود و در ابتدا برای او و اعضای خانواده اش یک ویزای مولتی چند ساله صادر می شود. بعد از گذشت تقریبا 3 تا 9 سال در ابتدا به شخص ویزای موقت و بعد از آن کارت اقامت داده می شود.

اقامت کاری لهستان

افراد و اتباع خارجی که ملیتی به جز لهستانی دارند، می توانند برای مدت زمانی مشخص اقدام به دریافت اقامت لهستان از طریق کار کنند. برای دریافت این ویزا و دریافت اقامت کاری نیاز است تا شخص متقاضی یک سری از شرایط را دارا باشد. از مهم ترین شرایطی که فرد متقاضی باید آن را داشته باشد موضوع هزینه هاست. شخص متقاضی باید به دولت کشور لهستان ثابت نماید که می تواند از یک منبع مشخصی از پس هزینه های زندگی ماهیانه در این کشور برآید.

کار در لهستان

البته در صورتی که بتوانید از یک کارفرما نیز یک نامه ای مبنی برای استخدام خود دریافت کنید؛ شانس شما تقریبا برای گرفتن اقامت 2 برابر می شود. البته این تنها بخشی از مدارک و شروط مورد نیاز برای اخذ اقامت کاری لهستان می باشد. بسته به شغل مورد نظرتان نیاز است تا یک سری از مدارک مشخص را جهت دریافت اقامت خود ارائه دهید.

اقامت لهستان از طریق کار

به جرات می توان این موضوع را بیان کرد که سخت ترین روش دریافت اقامت لهستان از طریق کار می باشد. افرادی که از این طریق به دنبال دریافت اقامت لهستان هستند؛ باید شانس کمی را برای خود متصور شوند؛ چرا که مسیر پر پیچ و خمی پیش روی آن ها وجود دارد. برای این که بتوانید در این کشور مشغول به کار شوید نیاز است تا از سمت یک کارفرمای لهستانی برای شما درخواستی ارسال شود.

در این صورت دولت لهستان مدارک شما را بررسی کرده و در ابتدا برای شما یک ویزای 3 ساله صادر می کند. بعد از گذشت سه سال اگر کارفرمای شما برایتان مجوز کار صادر نماید، می توانید مدت زمان طولانی تری در این کشور حضور داشته باشید. این مدت زمان انقدر تمدید می شود تا شما بتوانید اقامت خود را از این کشور دریافت کنید.

توصیه می کنیم برای دریافت اقامت کشور لهستان از سایر روش های موجود استفاده کنید تا بتوانید سریع تر به نتیجه دلخواه خود برسید. اگر نظر ما را می خواهید سریع ترین و در عین حال مطمئن ترین راه برای دریافت اقامت لهستان موضوع تمکن مالی می باشد. در هر سن و سالی که باشید با داشتن تمکن مالی می توانید اقامت این کشور را دریافت نمایید.

اقامت دائم لهستان

اقامت لهستان به دو صورت دائمی و موقت می باشد. اگر قصد دریافت اقامت دائمی کشور لهستان را دارید؛ نیاز است تا از طریق روش هایی که به صورت کامل آن ها را در این مقاله معرفی کردیم؛ پیش قدم شوید. برای دریافت اقامت دائم کشور لهستان نیاز است تا در ابتدا اقدام به دریافت ویزای تایپ D شنگن از کنسولگری این کشور نمایید. در این صورت می توانید به کشور لهستان سفر کرده و از روش های مختلفی اقامت دائم خود را بگیرید.

در اقامت موقت شما تنها اجازه حضور داشتن به مدت محدود در کشور لهستان را دارید. ویزاهای توریستی این امکان را به شما می دهند تا بتوانید اقامت موقت کشور لهستان را دریافت کنید.

اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از راه هایی که به شما این اجازه را می دهد تا بتوانید اقامت دائم کشور لهستان را دریافت نمایید؛ موضوع ثبت شرکت می باشد. به بیان بهتر اگر شما بتوانید یک کسب و کار در این کشور شروع کنید و به این صورت یک اشتغال زایی انجام دهید؛ در ابتدا برای شما و اعضای خانواده تان یک ویزای 5 ساله صادر می شود که نیاز است این ویزا هر ساله تمدید شود. بعد از گذشت 5 سال و با طی کردن یک سری مراحل اداری اما به شما اقامت دائم لهستان داده می شود.

اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه حداکثری داشته باشید؛ این است که ثبت شرکت شما حتما باید با توجه به قوانین حاکم بر کشور لهستان باشد. شرکت ثبت شده توسط شما تنها باید یک سرمایه گذار و البته سهام دار داشته باشد. برای ثبت شرکت مورد نظر خود نیاز است تا حداقل 15 هزار یورو هزینه کنید.

اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری

همان طور که از نام این روش مشخص است؛ شخص متقاضی باید حداقل یک مبلغی را جهت سرمایه گذاری در کشور لهستان هزینه کند. حداقل و حداکثر این مبلغ توسط دولت لهستان مشخص می شود. این روش نیز یکی از روش های مطمئن برای دریافت اقامت کشور لهستان می باشد.

اقامت لهستان از طریق ازدواج

به دنبال پیدا کردن یک راه تضمینی هستید تا بتوانید در مدت زمانی کوتاه اقامت لهستان را دریافت نمایید؟ اگر در زمره این افراد هستید که زمان برای شما حرف اول را می زند؛ باید تن به ازدواج با یک فرد لهستانی بدهید. در صورتی که بتوانید با یک زن و یا مردی که ملیتی لهستانی دارد ازدواج کنید؛ دولت این کشور در ابتدا به شما اقامت موقت می دهد.

بعد از گذشت 3 سال با در دست داشتن مدارک مورد نیاز می توانید از دولت این کشور اقامت دائم خود را دریافت کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر دولت لهستان به سوری بودن ازدواج شما پی ببرد؛ سریعا اقامت شما را باطل کرده و مجازات سنگینی برای شما در نظر می گیرد. با این تفاسیر بهتر است یک فرد مناسب را جهت ازدواج انتخاب کنید.

اقامت لهستان از طریق تحصیل

اکثر کشورها برای این که بتوانند سطح علمی خود را بالا ببرند؛ به دنبال بورسیه کردن دانشجویان مختلفی هستند. از آن جایی که لهستان یکی از کشورهای علمی و فرهنگی دنیاست؛ آسان ترین شرایط را برای بورسیه کردن دانشجویان مختلف از سراسر دنیا در نظر گرفته است.

اگر نمرات خوبی را دریافت می کنید و از لحاظ علم و دانش در سطح خوب و قابل قبولی قرار دارید؛ می توانید از طریق تحصیل اقدام به دریافت اقامت لهستان نمایید. شاید برایتان جالب باشد بدانید که دانشگاه های کشور لهستان سطح علمی بالایی را دارند و جزئی از دانشگاه های معتبر در اروپا شناخته می شوند.

تحصیل در لهستان

با توجه به حساسیتی که لهستان دارد؛ تنها دانشجویانی که هوش بالایی دارند و به اصطلاح نخبه هستند را بورسیه می کند. نکته مهم بعدی این است که اکثر دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می کنند توسط این کشور بورسیه می شوند. اگر در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستید؛ شانس شما برای بورسیه شدن توسط این کشور بسیار کم می باشد.

سخنی پایانی

در این محتوا سعی بر آن شد تا در مورد چگونگی دریافت اقامت لهستان اطلاعاتی در اختیارتان قرار داده شود. امیدواریم از خواندن این محتوا نهایت لذت و بهره را برده باشید. برای کسب اطلاعات بیش تر با ما همراه باشید.

سوالات متداول

آیا از تمامی راه هایی که آن ها را معرفی کردید امکان دریافت اقامت لهستان وجود دارد؟

بله. هیچ محدودیتی در این خصوص وجود ندارد و شما می توانید بسته به شرایط خود، یکی از این موارد را جهت دریافت اقامت خود انتخاب کنید.

سخت ترین و آسان ترین راه برای دریافت اقامت کشور لهستان کدام است؟

آسان ترین راه را می توان ازدواج با یک فرد لهستانی و البته تمکن مالی دانست. سخت ترین راه اما دریافت اقامت این کشور از طریق کار می باشد.

چگونه باید اقامت خود را از این کشور بگیریم؟

از آن جایی که دریافت اقامت لهستان کمی سخت است؛ در این مسیر می توانید از وکلا و موسسات مهاجرتی کمک بگیرید.