اقامت لهستان برای کاردر دهه های گذشته مجموعه ها و مراکز بسیار زیادی در کشور ایران تاسیس شده اند که به ارائه اقامت لهستان از طریق کار می پردازند. این مراکز همواره در تلاش هستند تا با بهره گیری از بهترین متد های روز دنیا، تاثیر بزرگی را در روند مهاجرت مردم کشورمان بگذارند اما قبل از هر چیزی نیاز است تا یک فرد مهاجرت اطلاعات مفیدی را در رابطه با فرآیند اقامت لهستان از طریق کار، به دست آورد.

این مسئله موجب خواهد شد تا شما بتوانید سطح کیفی مهاجرت خود را افزایش دهید. علاوه بر این موضوع با کسب اطلاعات لازم می توان تصور بهتری را از مهاجرت آینده داشت. در سال های اخیر میزان مهاجرت مردم کشور ایران به کشور های اروپایی مختلف مخصوصا اقامت لهستان برای ادامه زندگی رواج گسترده ای داشته است.

همان طور که می دانید کشور های گوناگونی در اروپا حضور دارند که توانسته اند خود را به عنوان گزینه مطلوبی برای مهاجرین معرفی کنند. در این بین یکی از کشور های مناسب که گزینه نسبتا خوبی برای مهاجرت شناخته می شود، لهستان است.

این کشور به عنوان نهمین کشور بزرگ قاره اروپا شناخته شده و جمعیتی نزدیک به 39 میلیون نفر دارد. لهستان به عنوان یکی از کشور های پیشرفته به شمار رفته که از روش های مختلفی به جذب مهاجرین می پردازد. یکی از این روش ها، ارائه اقامت لهستان از طریق کار می باشد. یعنی شما می توانید اقامت کشور لهستان را از طریق کار به دست آورید.

دستمزد در لهستان

حقوق کارگر در لهستان

در ابتدا نیاز است که بدانید، واحد پول کشور لهستان زلوتی بوده و پرداخت حقوق کارکنان کشور لهستان نیز بر مبنای زلوتی انجام می گردد. نیاز است که بدانید در سال های اخیر کشور لهستان در تلاش بوده تا به افزایش حقوق کارگران مختلف خود بپردازد اما کارگرها به دلیل نداشتن استعداد و حرفه لازم دستمزد کمتری را در مقایسه با سایر شغل ها دریافت می کنند.

یکی از مزیت های کشور لهستان اختلاف پایین ارز آن کشور با ایران است. برای مثال یک کارگر خارجی ساده در کشور لهستان مبلغی را معادل 3000 زلوتی دریافت خواهد کرد. نیاز است که بدانید، مبلغ ذکر شده برای یک کارگر می باشد و سایر مشاغل از درآمد بهتری برخوردار هستند.

سایت کاریابی لهستان

در کشور لهستان نیز مانند سایر کشور ها وب سایت هایی وجود دارند که مشاغل مختلفی را به شما پیشنهاد می کنند. نیاز است که بدانید، موسسه های کاریابی گوناگونی در سراسر کشور لهستان حضور دارند که این مراکز در تلاش هستند تا با ارائه یک کار مطلوب برای شما، شرایط لازم را برای اخذ اقامت لهستان از طریق کار برای شما فراهم سازند.

لازم به ذکر است که شما برای اخذ کار از این طریق، نیاز دارید تا رزومه خود را برای این موسسات ارسال کنید. پس از ارسال رزومه نیز، باید منتظر بمانید تا وب سایت موردنظر کار شما را جستجو و پیشنهادات لازم را به شما ارائه دهد. سایت های careersinpoland.com و indeed.com جزو محبوب ترین موسسات کاریابی در این کشور هستند.

شرایط کار در لهستان

در صورتی که فقط قصد داشتن اقامت دارید می توانید به صورت 3 ساله و 5 ساله آن را تمدید کنید ولی اگر می خواهید در نهایت پاسپورت اروپایی بگیرید باید سالی 9 ماه در کشور لهستان مستقر باشید و بعد از گذشت 8 سال درخواست پاسپورت دهید.

قبل از هر چیزی نیاز است تا شرایط کار در کشور لهستان را بررسی کنید تا بتوانید به شکل بهتری از اقامت لهستان از طریق کار مطلع شوید. در ابتدا باید بدانید که کشور لهستان سخت گیری های بسیار زیادی را برای مدرک تحصیلی و تسلط شما بر روی زبان ندارد. بنابراین شما می توانید به راحتی برای فعالیت در این کشور وارد آن شوید. علاوه بر این مسئله تمرکز عمده این کشور بر روی استعداد و فنون مختلف یک فرد می باشد. بنابراین اگر در یک شغل مهارت دارید، به راحتی می توانید در آن شغل مشغول به کار شوید.

مشاغل مورد نیاز لهستان

مشاغل مورد نیاز لهستان

تمامی مهاجرینی که قصد دارند در آینده به کشور لهستان سفر کنند و در این کشور مستقر شوند، باید اطلاعات مختلفی را در رابطه با آن داشته باشند. افرادی که قصد اخذ اقامت لهستان از طریق کار را دارند، در ابتدا باید مشاغل مورد نیاز لهستان را جستجو کنند. بر اساس آمار های منتشر شده توسط ادارات کار در کشور لهستان، لیست بلندی از مشاغل گوناگون کار در کشور لهستان انتشار یافته است.

در لیست موردنظر ذکر شده است، مشاغلی که در دسته های فنی و مهندسی، صنعت غذایی، رانندگی و اپراتور دستگاه های شرکتی، مشاغل مربوط به فناوری و اطلاعات، اقتصاد و … جزو مشاغل موردنیاز کشور لهستان می باشند. تمامی شغل های ذکر شده در کشور لهستان از محبوبیت بسیار خوبی برخوردار هستند.

آرایشگری در لهستان

آرایشگری به عنوان یکی از شغل های موردنیاز کشور لهستان شناخته شده که افرادی که قصد اخذ اقامت لهستان از طریق کار را دارند، می توانند از این شغل استفاده نمایند. به طور کلی اقامت لهستان از طریق کار آرایشگری بسیار راحت بوده و اگر شما در مراحل مختلف اخذ اقامت موفق عمل کنید، می توانید به راحتی این نوع اقامت را به دست بیاورید.

علاوه بر موارد ذکر شده این شغل در لهستان طرفداران زیادی را دارد. همچنین میزان حقوق این شغل می تواند متفاوت باشد و وابسته به عملکرد شما دارای درآمد های گوناگونی باشد. اما معمولا دستمزد آرایشگران در این کشور کمتر از 3000 زلوتی نمی شود.

شرایط کار در لهستان

نجاری در لهستان

شغل نجاری در لهستان نیز به عنوان یکی از مشاغل فنی در این کشور شناخته شده که افراد بومی کمی در آن فعالیت دارند. وجود نیروی کار بسیار کم برای این شغل موجب شده تا کشور لهستان به ارائه اقامت لهستان از طریق کار نجاری بپردازد. این مسئله موجب می شود تا ایرانیانی که در رشته نجاری مشغول به فعالیت هستند به راحتی در این کشور جذب شوند. شرایط کار نجاری در این کشور بسیار خوب بوده و همین مسئله موجب شده بسیاری از افراد از این طریق وارد کشور لهستان شوند.

رانندگی در لهستان

همان طور که می دانید، در کشور ایران رانندگان بسیار زیادی وجود دارند که با حقوق و مزایای بسیار کم، مشغول به فعالیت هستند. این مسئله موجب شده تا رانندگان بسیار زیادی اقدام به مهاجرت خود به کشور های مختلفی از جمله لهستان کنند. اقامت لهستان از طریق کار رانندگی نیز برای ایرانیان فراهم می باشد.

رانندگان باید پس از طی نمودن مراحل مختلف برای اخذ این نوع اقامت کشور لهستان، به راحتی وارد بازار های کار کشور لهستان شوند. توجه داشته باشید که شغل رانندگی جزو مشاغل محبوبی در این کشور شناخته شده که مهاجرین بسیار زیادی در آن فعال هستند.

خیاطی در لهستان

بسیاری از افراد که به دنبال اخذ اقامت لهستان از طریق کار هستند، از طریق شغل خیاطی وارد این کشور می شوند. خیاطی به عنوان یکی از مشاغلی شناخته شده که مشتریان بسیار زیادی را در کشور لهستان به خود اختصاص داده است. میزان حقوق شغل خیاطی وابسته به تعداد کار ها در طول روز متغیر می باشد.

بنابراین ممکن است مبالغ مختلفی از طریق این شغل برای شما به دست بیاید. اما معمولا میزان حقوق شغل خیاطی کمتر از 2500 زلوتی نخواهد شد. بنابراین شما می توانید با این شغل زندگی ساده ای را برای خود و افراد خانواده خود به وجود بیاورید.

هزینه اقامت لهستان از طریق کار

هزینه اقامت لهستان از طریق کار

بسیاری از افراد بر این باور هستند که اخذ اقامت کار از طریق لهستان ممکن است هزینه های مختلفی را شامل شود. اما نیاز است که بدانید اخذ اقامت از این طریق هزینه های بسیار کمی را برای ایرانیان به وجود خواهد آورد. مردم کشور ایران می توانند به راحتی با ثبت درخواست خود در شرکت های مهاجرتی مختلف، اقامت لهستان از طریق کار را به دست آورند.

همچنین اقامت کاری این کشور در تناسب با سایر شغل ها بسیار کمتر می باشد. لازم به ذکر است که به دلیل نوسانات هزینه اقامت کاری این کشور، مبالغ دقیقی برای این نوع اقامت تعریف نشود.

گرفتن مجوز کار در لهستان

هر فردی برای ورود به شغل موردنظر خود در کشور لهستان و اخذ اقامت لهستان از طریق کار نیاز به دریافت مجوز دارد. نیاز است که بدانید کشور لهستان قوانینی را تصویب کرده که افراد مختلف برای فعالیت در این کشور نیاز به مجوز شغلی دارند. این مسئله موجب می شود تا بسیاری از مهاجرین از فعالیت در کشور لهستان صرف نظر کنند. اما نیاز است که بدانید با وجود موسسات مهاجرتی معتبر مانند شرکت اوج آرام، دیگر مشکلی از این بابت وجود ندارد.

شرکت اوج آرام با دریافت مجوز شغلی سه ساله برای شما، شرایط لازم را برای شروع کار توسط شما ایجاد خواهد کرد. شما می توانید با تکیه بر اعتبار شرکت اوج آرام به راحتی مجوز های مربوط به فعالیت در کشور لهستان را از طریق این شرکت کسب کنید.

توجه داشته باشید که این مجوز قابل تمدید خواهد بود. لازم به ذکر است که شرکت اوج آرام به شما این امکان را می دهد تا شغل موردنیاز خود را، از روش های مختلف پیدا کنید. بنابراین شما می توانید تنها از این شرکت به دریافت مجوز کاری بپردازید.

مهاجرت کاری به کشور لهستان

سوالات متداول

آیا می توان از طریق شرکت مهاجرتی برای جستجوی کار اقدام کرد؟

سایت های کاریابی به دلیل داشتن تسلط بیشتر بر روی مشاغل این کشور، گزینه مناسب تری برای جستجوی مشاغل هستند.

آیا کشور لهستان از مهاجرین ایرانی دعوت به کار می کند؟

کشور لهستان از تمامی مهاجرین با ملیت های مختلف دعوت به کار می کند.

میزان حقوق مشاغل دیگر لهستان به چه میزان است؟

حقوق مشاغل مختلف در این کشور متغیر بوده و شما برای کسب این اطلاعات باید با کارشناسان شرکت اوج آرام تماس بگیرید.