جاذبه های گردشگری قطر

هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان به قصد بازدید از جاهای دیدنی کشور قطر و خوشگذرانی، به قطر مسافرت می کنند. کشور قطر به قلب آسیا شهرت دارد. این کشور منحصر به فرد، جاذبه های گردشگری و مرکز خرید های بسیار بزرگ و مجللی دارد و برای یک بار هم که شده است، باید به آنجا سفر کنید و از این نعمت روی زمین بی بهره نشوید. مکان های دیدنی قطر بسیار زیاد و متنوع می باشند. در ادامه متن بهترین جاذبه های گردشگری قطر را معرفی خواهیم کرد لذا ما را همراهی کنید.

کشور قطر بدون شک کمتر کسی پیدا می شود که اسم کشور قطر را نشنیده باشد. این کشور بی نظیر به دلیل جاذبه های گردشگری زیاد، سفری متنوع و لذت بخش را برای شما به ارمغان می آورد. زبان رسمی این کشور عربی می باشد و واحد پول آن ها ریال می باشد. لازم به ذکر است که یکی از امن ترین کشور های دنیا، قطر می باشد و آمار جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین می باشد. همچنین یکی از ثروتمندترین کشور های دنیا محسوب می شود.

این کشور به داشتن مکان های گردشگری زیاد و داشتن بهترین امکانات و داشتن لوکس ترین ورزش های آبی شهرت دارد. انواعی از مکان های دیدنی از جمله مکان های تاریخی، ادبی، هنری، تفریحی، ورزشی و … در قطر یافت می شود. خنک ترین ماه سال در قطر ژانویه (از 11 دی تا 11 بهمن) می باشد که وقت مناسبی برای مسافرت می باشد و دما در این ماه حدود 20 درجه می باشد.

موزه های مشیرب؛ یکی از بهترین جاذبه های گردشگری قطر

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری قطر، موزه های مشیرب می باشد. این موزه در دوحه یعنی پایتخت قطر واقع شده است و برای افرادی که به تاریخ و هنر علاقه دارند، گزینه مناسبی می باشد. موزه های مشیرب در واقع 4 شگفتی تاریخی می باشند که تاریخ ماهیگیری شهر دوحه را به خوبی نشان می دهند. در واقع دوحه در قدیم یک دهکده ماهیگیری بوده است. این موزه، تاریخ ماهیگیری و مسیر رشد آن ها را به خوبی نشان می دهد. خانه های محمد به جاسم، خانه رادوانی، خانه بن جلود و خانه کمپانی چهار بخش جدایی ناپذیر این موزه هستند. این موزه یکی از معروف ترین و پیشرفته ترین موزه های جهان محسوب میشود؛ چرا که تاریخ و زندگی مردم دوحه و مسیر رشد آن ها را به خوبی نشان می دهد. زمان بازدید این موزه ها، روز های شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر می باشد و در جمعه ها از ساعت 15 تا 21 باز می باشد. (توجه کنید که یکشنبه ها تعطیل می باشد.)

موزه ملی قطر

موزه ملی قطر

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری قطر برای افراد علاقمند به هنر و تاریخ، موزه ملی قطر می باشد. این موزه در دوحه در نزدیکی فرودگاه واقع شده است و از شهرت جهانی برخوردار می باشد. افرادی که می خواهند تاریخ کشور قطر را به خوبی مطالعه کنند، موزه ملی قطر گزینه مناسبی برای آن ها می باشد. در این موزه تعداد زیادی از جاذبه های گردشگری از جمله فرش مروارید بارودا نشان داده می شود. معماری این موزه توسط ژان نوول، بسیار زیبا و خاص به شکل گل رز طراحی شده است. این موزه در مجموع دارای 11 گالری، رستوران، کافه و یک پارک می باشد. زمان بازدید آن بدین صورت می باشد : یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح تا 7 بعد از ظهر، پنجشنبه و شنبه از ساعت 9 صبح تا 21، جمعه ها از ساعت 9 صبح تا 13:30.

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری قطر، موزه متحف می باشد. این موزه که در دوحه واقع شده است، پناهگاهی برای هنر مدرن می باشد. در این موزه بیش از 9000 آثار هنری قرار دارد که در مدت 25 سال جمع آوری شده است. بازدید از این موزه رایگان می باشد و حتی سرویس رفت و آمد رایگان برای بازدیدکنندگان ارائه می شود. آثار این موزه توسط شیخ حسن بن محمد بن علی آل ثانی جمع آوری شده است. در این موزه آثار های مختلفی از جمله مجسمه، اینستالیشن، آثار روی کاغذ، آثار ویدیویی و… یافت می شود. زمان بازدید از آن بدین صورت می باشد: شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 7 بعد از ظهر، جمعه ها از ساعت 9 تا 13:30.

دهکده فرهنگی کاتارا؛ یکی از بهترین جاذبه های گردشگری قطر

دهکده فرهنگی کاتارا

یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری قطر، دهکده فرهنگی کاتارا می باشد که نمایانگر فرهنگ واقعی پر طراوت قطر می باشد. در این دهکده تعداد زیادی از گالری های هنری، دو مسجد با معماری بسیار زیبا، تئاتر، باغ ها و… یافت می شود. در این مکان رستوران هایی بسیار عالی واقع شده اند که غذاهایی بسیار خوشمزه دارند. همچنین شما با سفر به این دهکده می توانید به گذشته قطر سفر کنید و تاریخ آن را به خوبی ببینید. دهکده کاتارا به صورت شبانه روزی آماده استقبال از گردشگران می باشد.

شهر فیلم

شهر فیلم یکی از منحصر به فردترین جاهای دیدنی قطر می باشد. شهر فیلم به دهکده اسرار آمیز قطر نیز شهرت دارد. این جاذبه توریستی هنوز برای بسیاری از گردشگران معما می باشد و برای افرادی که به بیابان علاقه دارند، گزینه مناسبی می باشد. این شهر دارای محیطی آرام و شگفت انگیز می باشد. در این شهر زندگی روستاییان منطقه خلیج فارس به نمایش گذاشته می شود. هنوز منشا این شهر ناشناخته می باشد اما بعضی ها بر این اعتقاد دارند که این شهر برای یک مجموعه تلویزیونی یا یک سریال ساخته شده است. شهر فیلم به صورت شبانه روزی باز می باشد.

شهر فیلم

قلعه الزباره

یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری قطر، قلعه الزباره می باشد که به قرن 17 و 18 میلادی باز می گردد. معماری این قلعه بسیار خاص و منحصر به فرد می باشد. این قلعه توسط شیخ عبدالله بن جاسم آل ثانی بازسازی شده است و هدف از ساخت این قلعه حفاظت نظامی از منطقه ساحلی بوده است. این مکان گردشگری قطر با برج های مربعی شکل، گوشه های گرد و دیوار های منحنی و … نمونه بسیار زیبایی از معماری دوران قدیم می باشد. زمان بازدید از این مکان دوشنبه ها تا یکشنبه ها از ساعت 7:30 صبح تا 5 بعد از ظهر می باشد.

قلعه الزباره

کتابخانه ملی قطر، یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری قطر

یکی دیگر از بهترین جاذبه های گردشگری قطر، کتابخانه ملی قطر می باشد که در سال 2012 توسط بنیاد آموزش، علم و توسعه قطر تاسیس شد. تمام جزئیات تاریخ این کشور از جمله تاریخ، میراث و فرهنگ قطر در این کتابخانه حفظ شده است. بهترین راه برای درک تاریخ اعراب بازدید از این مکان می باشد. این کتابخانه یکی از برترین مراکز تحقیقاتی و آموزشی در جهان می باشد و حدود 500 هزار نشریه، روزنامه و کتاب الکترونیکی در این کتابخانه نگهداری می شود. این کتابخانه در روز های جمعه و شنبه تعطیل می باشد. زمان بازدید آن روز های یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 صبح تا ساعت 20 می باشد.

پارک انگری برد؛ یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری قطر

یکی از زیباترین جاذبه های قطر پارک پرندگان خشمگین یا انگری برد می باشد که مناسب خانواده و مخصوص کودکان می باشد. این پارک در سال 2017 تاسیس شد و می توانید با آن روزی پر از سرگرمی و تفریح را برای خود ایجاد کنید. در این پارک انواعی از جاذبه های مختلف از جمله آژیر قرمز، بمب انفجاری، خانه قرمز، درخت بزرگ، استودیوی شهر و انواعی از بازی های سواری و پر هیجان یافت می شود. همچنین در کنار آن رستوران و کافه های زیبایی واقع شده است. زمان بازدید آن بدین صورت می باشد: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 صبح تا 22، پنجشنبه ها از ساعت 10 صبح تا 12 شب و جمعه ها از ساعت 13 تا 12 شب.

یکی از منحصر به فرد ترین جاذبه های گردشگری قطر، شهر لوسیل می باشد. این شهر به یک مقصد اقامتی در قطر تبدیل شده است. در این شهر انواعی از سرگرمی ها و تفریحات لذت بخش برای گردشگران فراهم شده است. در آینده ای نزدیک این شهر به اولین کلان شهر پایدار جهان تبدیل خواهد شد. در این شهر ترکیبی از زندگی مدرن با سنت های غنی قطر دیده می شود. در این شهر هتل ها، پارک های تفریحی، پارک های آبی، فروشگاه ها و مرکز خرید های بزرگی از جمله مرکز خرید ون دام واقع شده است. این شهر بدون شک بهترین مقصد برای سرگرمی و اوقات فراغت می باشد.

پارک انگری برد

شهر لوسیل

یکی از زیباترین جاهای دیدنی کشور قطر، مرکز شهر مشیرب دوحه می باشد. این مکان دیدنی به عنوان شهر هوشمند قطر شناخته می شود. مرکز شهر مشیرب دوحه دارای زیر ساخت و طراحی فوق العاده زیبا و لوکس می باشد. مراکز خرید، موزه ها و گالری ها، هتل ها و رستوران های زیادی در این منطقه واقع شده است و انواعی از تکنولوژی های پیشرفته در این مکان به رفته است. علاوه بر جاذبه های گردشگری ذکر شده، انواعی دیگر از جاذبه های گردشگری از جمله خانه رادوانی، موزه هنر اسلامی، برج های بارزان، سوق شاهین، برج الخور، قلعه زکریت، خانه کمپانی، استادیوم های قطر، شهر آموزش و پرورش قطر، اردوگاه بادیه نشینان، صحرای دوحه، مسعید، سوق واقف، بازار طلا، شهر جشنواره دوحه، مروارید قطر، مرکز خرید ویلاجیو، مرکز خرید الخور، مرکز خرید لاگونا، سوق الواکرا و … در قطر یافت می شود.

شهر لوسیل

جام جهانی قطر 2022

برای اولین بار جام جهانی فوتبال 2022 در قطر از تاریخ 30 آبان تا تاریخ 27 آذر برگزار می شود. بدون شک یکی از جاذبه های گردشگری قطر، استادیوم های آنجا می باشد که طراحی بسیار زیبا و خاصی دارند. به شما توصیه می کنیم که این جام جهانی را از دست ندهید و از همین حالا نسبت به ثبت نام در تور جام جهانی قطر اقدام کنید و به این کشور بهشتی سفر کنید. در صورتی که در رابطه با کشور قطر هر نوع سوالی دارید، می توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و شما را به بهترین شیوه راهنمایی می کنند. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. شما عزیزان می توانید برای خرید تور جام جهانی قطر 2022 و یا کسب اطلاعات بیشتر و همچنین دریافت مشاوره از طریق شماره های زیر با کارشناسان مجرب شرکت اوج آرام در ارتباط باشید.

جام جهانی قطر

شماره های تماس : 02145419 | 09123980225 | 02188765741 

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *