دریافت اقامت چک از طریق سرمایه گذاری را می توان به عنوان یکی از بهترین و محبوب ترین روش های مربوط به دریافت اقامت در این کشور در نظر گرفت. به صورت کلی در حال حاضر راه های بسیار زیادی برای ورود به کشور چک طراحی شده است. یکی از همین راه های تایید شده و قوی اقامت چک از طریق سرمایه گذاری سرمایه گذاری است.

سرمایه گذاری پروسه ای سر راست داشته و با استفاده از آن افراد به راحتی و بدون هیچ مشکل خاصی می توانند وارد جمهوری چک شوند. البته که دریافت اقامت چک از طریق سرمایه گذاری خیلی هم ساده نیست. با اینکه این پروسه سر راست بوده و قوانین مشخصی دارد ولی، برای دنبال کردن آن شما باید به یک سری نکات خاص توجه کنید. امروز ما قصد داریم تا در مورد پروسه دریافت اقامت چک با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه شوید.

شرایط اقامت چک از طریق سرمایه گذاری

اولین مسئله مهم و کلیدی که شما باید آن را مد نظر خود قرار دهید مربوط به شرایط دریافت اقامت چک از طریق سرمایه گذاری می باشد. کاربران می توانند روش های سرمایه گذاری مختلفی را برای ورود به جمهوری چک مورد استفاده قرار دهند.

جدا از شرایط عمومی همچون سن و وضعیت تاهل و وضعیت سلامتی، یک سری عوامل اختصاصی همچون سرمایه مورد نیاز و پیش نیاز ها وجود دارند که بسته به هر روش سرمایه گذاری تغییر پیدا می کنند. هرچه روش شما بهتر باشد، بازدهی هم بیشتر شده و سرعت ورود به جمهوری چک هم افزایش پیدا می کند.

به عنوان مثال، مهاجرت از طریق خرید املاک مختلف یکی از محبوب ترین و  اولین روش های طراحی شده در این زمینه به حساب می آید. با این روش شما می توانید خیلی راحت سرمایه گذاری نمایید ولی این روش برای اقامت دائم جمهوری چک مناسب نیست.

شرایط اقامت چک از طریق سرمایه گذاری

برای دریافت اقامت چک از طریق سرمایه گذاری شما می توانید نسبت به ثبت شرکت هم اقدام نمایید. ثبت شرکت یا کار آفرینی به شما اجازه می دهد تا اقامت دائم کشور چک را دریافت کنید. برای دریافت این ویزا شما باید یک بیزینس پلن قوی داشته باشید و آن را به دولت این کشور ارائه کنید.

به خاطر داشته باشید که این کشور به شما اجازه ثبت شرکت با مسئولیت محدود را نیز می دهد. این مسئله باعث شده تا خیلی از افراد نسبت به ثبت شرکت علاقه زیادی نشان دهند. شما می توانید از طرح های خود حمایتی هم استفاده کنید. این طرح هم منجر به دریافت اقامت دائم در کشور چک نخواهد شد.

مدارک مورد نیاز اقامت چک از طریق سرمایه گذاری

همانطور که در قسمت های قبل تر هم به این مسئله مهم اشاره کردیم، برای دریافت اقامت چک از طریق سرمایه گذاری شما باید یک سری مدارک خاص را نیز به همراه داشته باشید. البته که در لیست زیر شما می توانید مدارک عمومی دنبال کردن این پروسه را مشاهده نمایید. بسته به روش مهاجرتی که شما آن را به کار می گیرید، مدارک کم و زیاد خواهند شد.

  • دو قطعه عکس مخصوص پاسپورت
  • پاسپورت معتبر و با تاریخ
  • مدارک مربوط به عدم سوء پیشینه کیفری
  • مدارک مربوط به تمکن مالی برای راه اندازی شرکت یا خرید ملک
  • بیمه نامه مسافرتی
  • فرم تکمیل شده مربوط به درخواست ویزای جمهوری چک
  • رسید پرداخت هزینه های مربوط به ویزا
  • ارائه مدارک محل اقامت

مدارک مورد نیاز اقامت چک از طریق سرمایه گذاری

در صورتی که شما به دنبال ثبت شرکت هستید، جدا از همه موارد گفته شده برای دریافت اقامت چک از طریق سرمایه گذاری باید یک طرح تجاری هم ارائه کنید. به خاطر داشته باشید که این پروسه اهمیت زیادی داشته و می تواند روند دریافت اقامت را به صورت مستقیم تحت تاثیر خود قرار دهد.

در ضمن، روش هایی همچون خرید خانه متقاضیان را مجبور می کنند تا مدارکی همچون قولنامه و سند ملک را نیز در اختیار داشته باشند. پس برای بررسی مدارک مورد نیاز شما می توانید از خدمات تیم های وکالتی و مشاوره ای فعال در این زمینه استفاده کنید.

کلام آخر

همانطور که در مقاله امروز ما مشاهده کردید، شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت چک از طریق سرمایه گذاری از جمله موارد مهم و پر اهمیتی به حساب می آیند که می توانند روند سرمایه گذاری و مهاجرت شما را تحت تاثیر خود قرار دهند.

پس اگر شما هم به دنبال مهاجرت به اتحادیه اروپا و ورود به کشور چک هستید، بهتر است که لیست شرایط و مدارک را مورد بررسی قرار دهید تا در این زمینه با هیچ مشکلی مواجه نشوید. در ضمن، استفاده از خدمات تیم های مشاوره ای و وکالتی حرفه یا قبل از اقدام برای دریافت اقامت چک از طریق سرمایه گذاری می تواند نتایج مطلوبی را برای شما به همراه داشته باشد.

تیم های وکالتی فعال در این زمینه، با داشتن سابقه ای درخشان به راحتی و بدون هیچ مشکل خاصی نسبت به رفع نیاز های کاربران و بررسی شرایط آنها اقدام خواهند کرد. پس، اگر شما هم به دنبال مهاجرت و دریافت اقامت در کشور های مختلف هستید، بهتر است که از خدمات تیم های وکالتی حرفه ای استفاده کنید.

شرکت اوج آرام با افتخار اعلام می کند که در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی پیشرو بوده و با هزاران سابقه موفق شما را در این راه همراهی می کند. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. در ادامه این نوشته به برخی از سوالات متداولی که کاربران از ما داشته اند پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

دریافت اقامت چک از طریق سرمایه گذاری چه مزایایی دارد؟

زندگی در یک کشور اروپایی پر امکانات همراه با اقتصاد متوسط و طبیعت زیبا همواره می تواند هر فردی را متحول نماید. جدا از این مسئله، وضعیت کسب و کار در جمهوری چک خوب می باشد. همین مسئله هم باعث شده تا افراد برای کسب اقامت در این کشور علاقه زیادی داشته باشند.

دریافت اقامت چک از طریق سرمایه گذاری به چه مدت زمانی نیاز دارد؟

مدت زمان مورد نیاز برای دریافت اقامت چک از طریق سرمایه گذاری می تواند بسته به شرایط متغیر باشد. در صورتی که درخواست شما برای کسب و کار بلند مدت باشد، این روند به 120 روز زمان نیاز دارد. در صورتی که شما به دنبال ورود با خانواده خود هستید، مدت زمان صدور ویزا 90 روز می باشد.

کدام روش دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری بهتر است؟

اگر شما هم به دنبال دریافت اقامت چک از طریق سرمایه گذاری به صورت دائم هستید، می توانید نسبت به ثبت شرکت اقدام نمایید. در غیر این صورت، خرید ملک را خود اشتغالی بازدهی مطلوبی را برایتان به همراه خواهد داشت.