اقامت فرانسه با خرید ملک می تواند گیج کننده باشد. برای اینکه خیالتان راحت شود، اوج آرام شما را از طریق فرآیند خرید، بازار املاک فرانسه، قیمت خانه‌ها و تمام دام‌هایی که باید قبل از خرید از آن‌ها اجتناب کنید، راهنمایی می‌کنیم. خرید ملک در خارج از کشور می تواند یک چشم انداز هیجان انگیز و دلهره آور باشد. این موضوع شامل حال اقامت فرانسه با خرید ملک نیز می شود. از یک طرف می توانید رویای خود را برای ایجاد زندگی در تاکستان های بوردو، شهر رمانتیک پاریس یا ساحل آرام پروونس برآورده کنید. از سوی دیگر، شما سعی می‌کنید قوانین فرانسه را درک کنید، قراردادها را به زبان فرانسوی بخوانید و در بازاری که واقعا درک نمی‌کنید ملک بخرید. خوشبختانه با این راهنما می توانید مشکلات را از بین ببرید و لذت خرید ملک در فرانسه را به عنوان یک ایرانی نصیب خود کنید. در ادامه قصد داریم تا بیشتر در رابطه با اقامت فرانسه و راه خرید ملک صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

برای خرید ملک و دریافت مشاوره با شماره 02145419 تماس بگیرید

قیمت خانه در فرانسه به پول ایران

قیمت ملک در فرانسه برای مدت طولانی در حال افزایش بوده است. در حال حاضر، بازار مسکن بیشترین افزایش سالانه خود را از سال 2011 تجربه می کند. قیمتی که برای خرید خانه می پردازید تا حد زیادی به محل زندگی و نوع ملک بستگی دارد. در اینجا مبالغی که می توانید انتظار داشته باشید برای خرید خانه در برخی مناطق فرانسه بپردازید، ذکر می شود. علاوه بر این، خرید ملک در فرانسه در حال حاضر گرانتر از انگلستان است. به گفته Numbeo، متوسط ​​هزینه هر متر مربع یک آپارتمان شهری در فرانسه 5026 یورو (4237 پوند) و در بریتانیا 4951 یورو (4175 پوند) است. برای یک آپارتمان خارج از شهر، این تفاوت بیشتر افزایش می یابد: 3682 یورو (3105 پوند) برای فرانسه و 3514 یورو (2963 پوند) برای انگلستان. در ادامه ی بحث قیمت ملک در فرانسه، چه خارجی باشید و چه نباشید خرید ملک مسکونی به معنای پرداخت دو نوع مالیات است:

 • مالیات زمین (taxe foncière)
 • مالیات محلی (taxe d’habitation)

مالیات ها باید هر سال در اول ژانویه پرداخت شود. مبلغی که پرداخت می کنید به چند عامل بستگی دارد. برای مالیات زمین، ارزش اجاره سالانه ملک خود را ضربدر درصد تعیین شده توسط کمون محلی می کنید. اگر ملک محل سکونت اصلی شما باشد، بعید است این نسبت بیش از %1 باشد و اگر خانه دوم شما باشد 3٪ خواهد بود. مالیات های محلی فقط برای خانه های دوم اعمال می شود. مبلغی که با آن روبرو خواهید شد به اندازه و وضعیت ملک و نرخ های محلی بستگی دارد.

قیمت خانه در فرانسه

معایب خرید ملک در فرانسه

معایب اقامت فرانسه با خرید ملک کدامند؟ به عنوان یک ایرانی، خرید ملک در یک کشور دیگر می تواند کار دشواری باشد. شما با کمک حقوق مالکیت فرانسه، با (قراردادهایی که صرفا به زبان فرانسه نوشته شده اند و بازار ملکی که ممکن است متفاوت از بازاری باشد که شما با آن آشنا هستید) مواجه خواهید شد. ممکن است متوجه شوید که سناریوهای کابوس‌آمیز را در ذهن خود تداعی می‌کنید، اما خرید ملک در فرانسه به طور کلی یک فرآیند آرام است. در اینجا معایب خرید ملک در فرانسه که باید در نظر بگیرید آورده شده است:

 • خرید ملک با اسناد نادرست (مانند گواهینامه های مجوز برنامه ریزی)
 • تعبیر نادرست هزینه های بازسازی و هزینه های اضافی
 • امضای قراردادها با درک ضعیف از قوانین فرانسه
 • گرفتار شدن فروشندگانی که حق قانونی برای فروش ملک ندارند

اگرچه این موارد خطراتی را به همراه دارند اما به راحتی می توان از آنها اجتناب کرد. برای اینکه گرفتار نشوید، اطمینان حاصل کنید که به طور کامل در مورد نماینده ملک خود و وضعیت بازار در منطقه خرید، تحقیق کرده اید.

معایب خرید ملک در فرانسه

بهترین شهرهای فرانسه برای خرید ملک

هنگام جستجوی ملک برای خرید در فرانسه، در نظر گرفتن موقعیت مکانی ضروری است. اگر قصد دارید پس از خرید، ملک را به یک مستاجر بلندمدت اجاره دهید (به دلیل جمعیت بیشتر) یک آپارتمان شهری از یک خلوتگاه روستایی محبوب تر خواهد بود بنابراین اگر ملکی را در پاریس خریداری می‌کنید، به احتمال زیاد آن را راحت تر اجاره می‌دهید تا زمانی که ملکی را در لیموزین فرانسه خریداری کنید. مسافران تعطیلات تمایل بیشتری به املاک ساحلی و حومه شهر دارند.

خبر خوب این است که شهرهای فرانسه برای خرید ملک کم نیستند. بسیاری از مردم خواهان مزیت اجاره خانه در تعطیلات فرانسه هستند بنابراین اگر ملکی را در جنوب فرانسه خریداری می کنید، احتمالا می توانید با قیمت های رقابتی آن را اجاره دهید. برخی دیگر ترجیح می دهند در حومه شهر بمانند و از یک رانندگی کوتاه تا دریا بهره مند شوند. بدین ترتیب چنین افرادی با خرید ملک در Beziers فرانسه، به هدف ایده آل خود خواهند رسید. بزیرز با سواحل زیبای مدیترانه‌ای که در یک مکان آرام درون خشکی قرار دارد، به راحتی به ریویرای فرانسوی دسترسی دارد.

برای خرید ملک و دریافت مشاوره با شماره 02145419 تماس بگیرید

شهرهای فرانسه برای خرید ملک

شرایط اقامت فرانسه با خرید ملک

شرایط اقامت فرانسه با خرید ملک به چه صورت است؟ خرید املاک و مستغلات، گرفتن ویزا را آسان‌تر می‌کند و مزایای قابل توجهی برای ویزا ارائه می‌کند. با این حال دلیلی برای دریافت مجوز اقامت در فرانسه نیست. اگرچه خریداران خارجی هیچ محدودیتی برای خرید ملک در فرانسه ندارند، اما اگر شهروند اتحادیه اروپا نیستید و قصد دارید بیش از 90 روز در ملک خود بمانید، باید برای ویزا / اقامت درخواست دهید. بعد از 10 سال می توانید درخواست شهروندی کنید یا در 5 سال آن را با سطح مشخصی از سرمایه گذاری توجیه کنید. جهت اقامت فرانسه با خرید ملک پس از خرید، لازم است با ویزای توریستی شینگن 90 روزه به فرانسه وارد شوید. در این صورت شما به عنوان مالک به راحتی می توانید آن را دریافت کنید. این نسبتا ساده است، اما مقدار زیادی مدارک وجود دارد که باید مانند هر دولت دیگری در فرانسه پر کنید.

مزایا خرید ملک در فرانسه

مزایا خرید ملک در فرانسه متعدد است که در این بخش به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

 • قیمت ملک در فرانسه
 • بازده اجاره بالا
 • باثبات بودن بازار مسکن فرانسه
 • جمعیت شناسی
 • اقتصاد فرانسه

از جمله مزایا خرید ملک در فرانسه این است که قیمت ملک در فرانسه هنوز کمتر از نقطه اوج بازار در سال 2006 است. جنوب فرانسه از دو بازار اجاره متفاوت سود می برد. در طول فصل تابستان، بازار اجاره تعطیلات بسیار پررونقی دارید. بازار املاک فرانسه یکی از منظم‌ترین بازارهای جهان است و به دلیل غلبه وام‌های بازپرداخت با نرخ ثابت (بیش از 85 درصد وام‌های مسکن فرانسه) ثابت کرده که قوی و با ثبات است. از دیگر مزایای اقامت فرانسه با خرید ملک عرضه کم نسبی سهام است. در جنوب فرانسه طی 10 سال آینده شاهد افزایش مداوم قیمت مسکن خواهیم بود. اقتصاد فرانسه در دوران ریاست جمهوری ماکرون عملکرد خوبی داشته است (به ویژه پس از سال های رکود در دوره رئیس جمهور اولاند)

سوالات متداول

اقامت فرانسه با خرید ملک یکی از چندین راه معقولی است که شما را هدفتان نزدیک می کند. در این بخش به چند سوال متداول در این باره می پردازیم.

به عنوان یک غیر مقیم می توانید چند روز را در فرانسه سپری کنید؟

به عنوان یک فرد غیر مقیم، می توانید تقریبا 180 روز در سال بمانید. با این حال، شما تنها مجاز به اقامت حداکثر 90 روز در هر زمان هستید.

برای خرید خانه به چه مقدار پول سپرده نیاز دارید؟

به منظور اقامت فرانسه با خرید ملک هنگامی که ملک ایده آل خود را پیدا کردید و تصمیم به خرید آن گرفتید، باید 10 درصد از پیشنهاد نهایی را به عنوان سپرده پرداخت کنید که توسط دفتر اسناد رسمی نگهداری می شود.

آیا مالیات بر املاک در فرانسه بالاست؟

هنگامی که در مورد پرداخت مالیات در فرانسه فکر می کنید، توجه به این نکته مهم است که صاحب ملک ملزم به پرداخت مالیات بر دارایی سالانه است.

آیا مهاجران در جنوب فرانسه مالیات می پردازند؟

از شما انتظار می رود پس از اقامت یا مالکیت ملکی در فرانسه، کلیه مالیات ها را بپردازید.