افراد بسیاری هستند که به علت قدرت برتر اقتصادی در کشورهای اروپایی، به دنبال اقامت فرانسه هستند. چرا که فرانسه را می توان یکی از کشورهای برتر و قوی از نظر اقتصادی دانست. ضمن اینکه در این کشور شما می توانید از وجود جاذبه های گردشگری و سایر امکانات هم به خوبی بهره مند شوید. برای این منظور می بایست تا پیش از هر مسئله دیگری به فکر دریافت یا اخذ ویزای فرانسه باشید. از طریق مهاجرت تحصیلی یا تاسیس شرکت و یا تمکن مالی و راه اندازی هر نوع کسب و کاری در فرانسه، امکان اقامت فرانسه برای شما مهیا خواهد شد. در ادامه در همین خصوص توضیحات اجمالی بیشتری را خدمت شما ارائه خواهیم نمود. با اوج آرام همراه باشید.

اقامت فرانسه

تمدید اقامت فرانسه

اقامت فرانسه به شیوه های مختلفی امکان پذیر است. برای مهاجرت به فرانسه، می توانید نسبت به اخذ ویزا فرانسه که به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت، تقسیم می شود، اقدام کنید. برای دریافت ویزا، می توانید از طریق کار، تحصیل، پناهندگی و… اقدامات لازم را صورت بخشید. توجه داشته باشید که می بایست به مدت زمان اقامت خود و قوانین مربوط به آن پایبند باشید. در صورتی که ویزای کوتاه مدت را انتخاب کرده باشید.

این ویزا سه ماه بیشتر اعتبار ندارد. ویزای بلند مدت هم به دو دسته بلند مدت موقت با اعتبار یک ساله و بلند مدت عمومی با بیش از یکسال تقسیم می شود. اما برای تمدید اقامت فرانسه می بایست 5 سال در این کشور اقامت داشته باشید. پس از آن می توانید به منظور تابعیت یا درخواست شهروندی فرانسه بعد از این مدت 5 ساله، اقدامات لازم را انجام دهید. البته امکان تمدید اقامت در کشور فرانسه از طریق تحصیل هم پس از فراغت از یک مقطع تحصیلی و ورود به مقطع بالاتر وجود دارد.

بیشتر بخوانید: هزینه زندگی در پاریس چقدر است؟

مزایا اقامت فرانسه

اقامت فرانسه موقت و دائم دربردارنده مزایای بسیار زیادی است. وجود همین مزیت هاست که جمعیت زیادی سالانه از ایران و سایر کشورها، وارد خاک فرانسه به عنوان یک کشور اروپایی بی نظیر می شوند. از جمله مهمترین مزایای اقامت در کشور فرانسه می توان موارد زیر را نام برد:

 • امکان خرید ملک در یک کشور اروپایی به جهت سرمایه گذاری
 • ثبت شرکت تجاری در کشور فرانسه
 • امکان تحصیل در دانشگاه سوربون به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های جهان
 • زندگی در یکی از کشورهای اروپایی بسیار پیشرفته با امکانات رفاهی زیاد
 • امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی بدون پرداخت هزینه
 • تضمین کار پس از فراغت از تحصیل و امنیت شغلی و ثبات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و…
 • امکان دریافت اقامت فرانسه به صورت دائم 10 ساله در این کشور
 • ضریب بالای امید به زندگی حتی بالاتر از آمریکا
 • امکان فراگیری زبان فرانسوی و تحصیل در فرانسه به دو زبان فرانسوی و انگلیسی

اقامت فرانسه و اخذ ویزای آن

هزینه اقامت فرانسه

یکی از مهمترین نکاتی که تا پیش از عملی کردن فرایند اقامت فرانسه به ذهن هر یک از شما مطرح می گردد؛ هزینه های اقامت در این کشور است. تا پیش از ورود به فرانسه و اخذ ویزای آن، می بایست یک سری هزینه ها را پرداخت کنید. هزینه های مربوط به آزمایش های پیش از سفر، دریافت ویزا و نوع آن، نوع هواپیما برای سفر و… باید تا پیش از سفر پرداخت گردند. شما می توانید برای دریافت هزینه های مناسب تر، از یک آژانس هوایی مطمئن همانند آژانس اوج آرام بهره مند شوید. البته نباید از هزینه های پس از سفر از جمله: اقامت، هزینه هتل، خرج و مخارج، اجاره بها یا خرید ملک و … هم غافل باشید. این هزینه ها بستگی به سبک زندگی شما دارد. بنابراین به طور کلی هزینه های اقامت فرانسه به دو هزینه پیش از سفر و پس از آن تقسیم می شود. برای دریافت هزینه های پیش از سفر می توانید با کارشناسان اوج آرام مشورت کنید.

تماس با ما : 45419-021 | 09123980225

راه های اقامت فرانسه

شما می توانید به شیوه های مختلفی نسبت به اقامت فرانسه اقدام کنید. چرا که هر فردی با توجه به نوع نیاز و بر حسب هدف خویش به فکر مهاجرت به فرانسه یا هر کشور دیگری می افتد. تا پیش از آنکه به معرفی شیوه های اقامت در کشور فرانسه بپردازیم؛ بهتر است به یک نکته مهم اشاره شود. ذکر این نکته ضروری است که اقامت فرانسه با هر یک از روش های موجود شرایطی دارد که می بایست به آن پایبند باشید. تسلط نسبت به زبان فرانسوی، شاغل بودن و اقامت حداقل پنج ساله در این کشور از جمله این شرایط می باشند. روش های اقامت به قرار زیر می باشند:

 • تحصیلات
 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
 • کار از طریق ثبت شرکت
 • خودحمایتی با تمکن مالی
 • ازدواج
 • تولد فرزند
 • پناهندگی
 • هنرمندان
 • استارتاپ
 • شرکت در دوره های مختلف کارورزی

با هر یک از این روش ها می توانید به فرانسه مهاجرت کنید.

راه های اقامت فرانسه

اقامت فرانسه از طریق کار

یکی از راه های اقامت فرانسه برای مهاجرت به این کشور اروپایی، اقامت از طریق کار است. این امکان را دارید تا بتوانید در مدت زمان اشتغال خود در فرانسه، در هر حرفه و شغلی، اقامت داشته باشید. با توجه به این مسئله که در برخی از حوزه ها، فرانسه با کمبود نیروی داخلی کار مواجه است؛ از نیروهای غیر اروپایی دعوت به کار می کند. بدین ترتیب می توانید با دریافت ویزای کار فرانسه، برای کار کردن در شرکت های مختلف راهی فرانسه شوید.

البته می بایست شرایط لازم را هم برای این مهاجرت داشته باشید. از جمله اینکه در زمینه کاری خود دارای مدرک تحصیلی سه یا پنج ساله با تجربه حرفه ای بالایی باشید. با تکمیل مدارک و داشتن جاب آفر از کارفرمای فرانسوی، می توانید از طریق کار اقدام به دریافت اقامت فرانسه کنید. ضمن اینکه فرهنگ بازار کار در فرانسه هم بسیار بالاست. بدین ترتیب می توانید با ورود به بازار کار فرانسه، سرمایه مناسبی را برای خود به دست آورید.

اقامت فرانسه از طریق تحصیل

وجود دانشگاه ها، مدارس و آکادمی های مطرح در فرانسه، خود یکی از اصلی ترین دلایل اقامت فرانسه به حساب می آید. دانشگاه های سوربن، لویی پاستور و استراسبورگ از جمله مهمترین و مطرح ترین دانشگاه های فرانسه هستند. دانشگاه هایی که در رشته های مختلف، دانشجوی خارجی در مقاطع مختلف را می پذیرند. حتی امکان بورسیه شدن دانشجو هم در یکی از این دانشگاه ها وجود دارد. شما با دریافت ویزا برای اقامت فرانسه از طریق تحصیلات، می توانید یک رزومه خوب و قابل توجه را برای خود پدید آورید. اگر بتوانید به زبان فرانسوی مسلط شوید و در این دانشگاه ها، مشغول به تحصیل شوید؛ می توانید پس از فراغت از تحصیل، به تخصص بالایی دست یابید. برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه، می بایست شرایط لازم را برای خود مهیا نمایید. یکی از نکات قابل توجه و چشمگیری که با ویزای تحصیلی فرانسه می توانید از آن بهره مند شوید؛ تحصیل رایگان بدون آزمون در رشته پزشکی است.

اقامت فرانسه از طریق تحصیل

اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

یکی از سریعترین روش های اخذ اقامت، اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی است. بدین ترتیب که اگر تمکن مالی داشته باشید و بتوانید این موضوع را به اثبات برسانید؛ می توانید تا پنج سال برای خود و خانواده خویش، در فرانسه اقامت دائم داشته باشید. برای این منظور می بایست اسناد و مدارک را تکمیل کنید و درآمد ماهانه خود را نیز به جهت اثبات تمکن مالی ارائه کنید. با یک پرینت حساب از بانک به راحتی می توان پی به تمکن مالی هر فردی برد.

برای اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی، نیاز به ویزای خود حمایتی فرانسه دارید. به این معنا که شما خودتان به شخصه خودتان را حمایت کرده و نیازی به حمایت کشور فرانسه ندارید. ضمن اینکه برای این نوع اقامت، نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیست. تنها کافیست که با مستندات لازم، تمکن مالی خود را به اثبات برسانید. با این ویزا اجازه کار به شما داده نمی شود؛ ولی می توانید نسبت به خرید یا اجاره مسکن اقدام کنید.

اقامت فرانسه از طریق ازدواج

از دیگر راه های دریافت اقامت فرانسه، اقامت از طریق ازدواج است. البته برای این منظور می بایست حتما شرایط لازم را داشته باشید. یکی از مهمترین شرایط دریافت این نوع اقامت، این است که یکی از زوجین تبعه فرانسه باشد و بالای 18 سال داشته باشند. ضمن اینکه می بایست حداقل یک بار همدیگر را ملاقات کرده باشند و در کنار همدیگر مدتی را گذرانده باشند تا ابراز علاقه آن ها نسبت به همدیگر ثابت گردیده باشد.

بدین ترتیب می توانید تا پس از 4 سال از ازدواج خود، اقدام به دریافت اقامت دائم فرانسه داشته باشید. توجه داشته باشید که نمی توان برای اقامت فرانسه از طریق ازدواج، بدون در نظر گرفتن این شرایط، اقدامی را انجام داد. چون می بایست حتما واقعی بودن ازدواج شما ثابت گردد تا بتوانید این ویزا را دریافت کنید. از طرفی دیگر سوابق چت شما در رسانه های اجتماعی، حساب های بانکی مشترک و دارایی های مشترک شما می تواند نشان دهنده ابراز قلبی شما به همدیگر باشد.

اقامت فرانسه از طریق ازدواج

اقامت فرانسه با یک میلیارد

برای اقامت فرانسه در هر یک از آژانس های هوایی، می بایست هزینه هایی را پرداخت کنید. ضمن اینکه برای زندگی در این کشور پس از دریافت ویزا و اقامت دائم یا موقتی نیز، طبیعتا هزینه هایی را برای امرار معاش خود می بایست پرداخت نمایید. حتما با خود فکر می کنید که برای این منظور باید حتما هزینه های هنگفت و بسیار سرسام آوری را پرداخت کرد. در حالی که گاهی اوقات می توان با دریافت برخی از انواع ویزاها، با هزینه های کمتر هم درخواست اقامت فرانسه داشت. به طور کلی اگر می خواهید نسبت به دریافت ویزا و اقامت در کشور فرانسه با هزینه های مناسب اقدام کنید؛ می توانید با آژانس اوج آرام در ارتباط باشید. کارشناس های این آژانس می توانند به شما توصیه هایی در جهت چگونگی زندگی و معاش در کشور فرانسه و هزینه های مربوط به آن را داشته باشند. شما می توانید با یک میلیارد تومان هم در فرانسه، اقامت داشته باشید.

اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

در صورتی که هدف از اقامت فرانسه، اقامت از طریق سرمایه گذاری است؛ حتما می توانید به هدف های بلندی دست یابید. چرا که فرانسه، یکی از کشورهای اروپایی قوی از نظر اقتصادی است که از ثبات و امنیت بالایی در این زمینه برخوردار می باشد. بنابراین اگر تمکن مالی دارید؛ می توانید در این کشور دست به سرمایه گذاری قابل توجهی بزنید. شما می توانید به روش های زیر برای اخذ ویزا و اقامت کشور فرانسه از طریق سرمایه گذاری اقدام کنید:

 • راه اندازی هر نوع کسب و کار یا استارت آپ در کشور فرانسه
 • ثبت شرکت
 • خرید ملک در کشور فرانسه به جهت سرمایه گذاری بلند مدت

البته همین خرید ملک خود یکی از راه های مهاجرت به فرانسه می باشد که می توانید به لطف داشتن سرمایه لازم با دید خرید ملک وارد فرانسه شوید. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که برای تمامی این روش های سرمایه گذاری و اخذ ویزا، می بایست شرایط آن را دارا باشید.

ویزای تمکن مالی

به طور کلی باید در نظر داشت که می توانید به شیوه های مختلفی برای اقامت فرانسه و دریافت ویزای آن عمل کنید. شاید از خود سوال کنید که چرا اقامت کشور فرانسه از طریق سرمایه گذاری در این کشور مورد توجه سرمایه داران قرار گرفته است؟ در پاسخ باید گفت که فرانسه یکی از کشورهای غنی از نظر اقتصادی است و اینکه می توانید با خرید ملک، ثبت شرکت، کار و استارت آپ و… در این کشور اقدام به سرمایه گذاری کنید.

به همین دلیل یکی از دلایل مهاجرت به فرانسه، سرمایه گذاری در این کشور است. اما به غیر از آن برای تحصیل، ازدواج با تبعه فرانسه، تولد فرزند و… هم می توانید نسبت به دریافت ویزای فرانسه اقدام کنید. در هر حالت می توانید از وجود مزایای بالای مهاجرت به فرانسه به خوبی بهره مند شوید. برای اینکه کلیه مراحل قانونی مربوط به دریافت ویزا و اقامت فرانسه شما به درستی پیش رود؛ می توانید درخواست خود را با آژانس اوج آرام مطرح نمایید.

سوالات متداول

چرا اقامت فرانسه دربردارنده مزیت های چشمگیر و قابل توجهی است و به چه دلیل فرانسه را برای اقامت انتخاب می کنند؟

کشور فرانسه با توجه به اینکه یکی از کشورهای مطرح از نظر ثبات و امنیت اقتصادی است؛ می تواند گزینه خوبی برای اقامت و مهاجرت برای هر یک از شما باشد.

اقامت فرانسه از طریق تحصیل برای چه کسانی میسر است؟

هر یک از افرادی که می خواهند دیپلم خود را در دبیرستان های فرانسه بگیرند یا هر فردی که بخواهد در مقاطع لیسانس تا دکتری در بهترین دانشگاه های فرانسه، به تحصیل خود ادامه دهد؛ می تواند ویزای تحصیلی دریافت کند.

آیا امکان تمدید اقامت فرانسه یا تبدیل اقامت موقت به دائم در کشور فرانسه برای ما وجود دارد؟

بله؛ شما می توانید برای هر منظوری که وارد خاک فرانسه شدید؛ اقامت خود را تمدید کنید. ضمن اینکه می توانید پس از مدت زمانی گذشت در فرانسه و دارا بودن شرایط لازم، اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل کنید.

برای اقامت فرانسه و دریافت ویزای آن باید چکار کنیم؟

شما برای دریافت ویزا و اقامت در کشور فرانسه به هر روش ممکن، می توانید درخواست خود را در آژانس اوج آرام مطرح کنید. کارشناسان با تجربه ما، شما را در این زمینه یاری می کنند تا بتوانید به هدف خود در این راستا دست یابید.