اقامت ژاپن 2022 در سریع ترین زمان

اخذ اقامت ژاپن

در این مقاله می خواهیم تا در مورد اقامت ژاپن و تمام شرایط و مراحل آن صحبت کنیم. به این ترتیب اگر‌ شما قصد سفر به این کشور و گرفتن اقامت آن را دارید می توانید اطلاعات مفیدی به دست آورید. پس‌ تا پایان این مطالب با ما همراه باشید زیرا می توانید اطلاعات مفید و کاملی در رابطه با روش های اخذ اقامت ژاپن به دست آورید.

اخذ اقامت ژاپن

امروزه مهاجرت و گرفتن اقامت یک کشور دیگر رویای بیشتر انسان ها می باشد. با توجه به شرایط حاکم در کشور بیشتر انسان ها برای داشتن زندگی‌ بهتر به دنبال گرفتن اقامت یک کشور دیگر هستند.‌ بیشتر افراد رویاها و پیشرفت خود را در کشور دیگر‌ می ‌بینند و به هر طریقی قصد دارند که مهاجرت کنند. امروزه کشور ژاپن با توجه به قطب صنعتی قوی که در دنیا دارد یکی از آن کشور های‌ پر متقاضی برای مهاجرت می‌ باشد. اخذ اقامت ژاپن یک هدف برای افرادی می‌ باشد که قصد مهاجرت به این کشور را دارند. ‌ژاپن کشوری موفق در عرصه های صنعتی می باشد و آمار بیکاری در این کشور صفر است. روش های زیادی برای دریافت اقامت ژاپن وجود دارد. در ادامه به بررسی هر کدام از این روش ها  خواهیم‌ پرداخت.

هزینه اقامت ژاپن

حال به بررسی هزینه های زندگی در این کشور می‌ پردازیم. در ژاپن نیز‌ مانند سایر کشور ها هزینه های زندگی‌ با توجه به کیفیت زندگی‌ متغیر می‌ باشد اما می توان‌ گفت هزینه زندگی در این کشور در مقایسه با سایر کشور های اروپایی بسیار کم تر و پایین تر می‌ باشد. به طور کلی هزینه زندگی در این کشور با توجه به مزایایی که دارد زیاد بالا نیست و بر روی یک بازه منطقی قرار دارد. همین هزینه زندگی‌ پایین‌ نسبت به کشور های اروپایی سبب شده است افراد زیادی قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشند.

می‌توان‌ گفت پاسپورت ژاپن یکی از پاسپورت های معتبر در کل دنیا می باشد. این پاسپورت رتبه سوم در کل دنیا را از نظر اعتبار و ارزش دارد. اگر شخصی بتواند پاسپورت این کشور را بگیرد می تواند  به ۱۷۰ کشور دنیا سفر کند و از بین این کشور ها بدون ویزا می تواند به ۱۲۳ کشور سفر کند. در حال حاضر نسبت به گذشته اخذ اقامت ژاپن کاری سخت می باشد. اما افراد نباید ناامید شوند. زیرا هنوز هم نسبت به کشور های اروپایی ژاپن یک کشور راحت برای مهاجرت می باشد. همچنین به دلیل قیمت و هزینه های پایین زندگی‌ این کشور یک انتخاب عالی برای خانواده هایی می باشد که میخواهند عزم‌ سفر کرده و مهاجرت کنند.

هزینه اقامت ژاپن

شرایط اقامت ژاپن

این کشور نیز برای دادن اقامت دارای شرایط هایی می ‌باشد. باید در نظر داشته باشید بهتر است قبل از‌ مهاجرت به هر کشوری اطلاعات کامل و کافی در رابطه با آن کشور، نحوه زندگی،‌ هزینه ها و … را کسب‌ نمایید. به این ترتیب می توانید تصمیمی درست اتخاذ نمایید و با دید باز و آگاهی به مهاجرت اقدام‌ کنید. یکی از شرایط گرفتن اقامت دائمی این کشور ماندن افراد به مدت ده سال در ژاپن می باشد. اگر فرد همسری با تابعیت ژاپنی داشته باشد این مدت به سه سال کاهش می یابد. همچنین نداشتن سابقه کیفری یکی از شروط‌ مهم برای گرفتن اقامت این کشور می باشد. داشتن سوابق مالی معتبر می‌ تواند یک امتیاز عالی برای گرفتن اقامت ژاپن باشد. ارائه یک دلیل معتبر و قانع کننده برای هدف فرد از گرفتن اقامت این‌ کشور نیز یکی از شرایط کشور ژاپن برای دادن اقامت می‌ باشد.

راه های اقامت ژاپن 

روش هایی‌ مانند سرمایه گذاری، پناهندگی، خرید ملک، ازدواج، تولد و … روش های بسیار مرسومی‌ می‌ باشد. می‌توان‌ گفت هر سال میلیون ها نفر از‌ کشور های‌ مختلف دنیا با این روش ها اقدام به گرفتن اقامت ژاپن می‌ کنند البته این کشور برای ورزشکاران و هنرمندان نیز شرایط خاص و ویژه ای در نظر گرفته است. افراد معروف و مشهور در زمینه ورزش و هنر و موسیقی و تئاتر و … می توانند به راحتی اقامت این کشور را کسب کنند.

اقامت ژاپن از طریق کار

یکی از روش های اخذ اقامت از طریق کار می باشد. می توان‌ گفت این سیستم در ژاپن به صورت امتیاز بندی وجود دارد. یعنی اگر فردی قصد گرفتن اقامت به این طریق را دارد باید میزان امتیاز لازم را به دست آورد. فرد بعد از‌ گذراندن و داشتن اقامت موقت کار می‌ تواند اقدام‌ به گرفتن اقامت دائم‌ نماید. در شرایط کنونی کشور ژاپن رشد منفی دارد. یعنی میزان‌جمعیت جوانان این کشور بسیار کم می‌ باشد. در نتیجه گرفتن تابعیت از طریق کار در این کشور کاری سخت و دشوار است. در این کشور ویزای کار به دو دسته ویزای مهارت های تعیین شده و ویزای نیروی متخصص خارجی بسیار ماهر تقسیم ‌بندی می ‌شود. افراد با توجه به نوع تخصص خود می‌ توانند هر کدام از این ویزا ها را دریافت کنند.

مهاجرت به ژاپن از طریق_ پناهندگی

اقامت ژاپن از طریق ورزش

اخذ اقامت ژاپن از طریق مختلفی انجام‌ می‌ گیرد. ورزش نیز یکی از این روش ها برای گرفتن ویزا و اقامت این کشور می‌ باشد. این کشور به افراد ورزشکاری که مدال های جهانی دارند و یا درآمد ثابتی از طریق ورزش خود به دست می آورند اقامت می دهد. به این صورت این امکان برای ورزشکاران حرفه ای به وجود آمده است که در صورت تمایل به کشور ژاپن رفته و اقامت خود را در زمان کوتاهی دریافت نمایند.

اقامت ژاپن خرید ملک

خرید ملک یکی از روش های مطمئن و قطعی برای اخذ اقامت ژاپن می باشد. امروزه در کل دنیا بیشتر کشور ها از این طریق به افراد متقاضی اقامت می دهند. این کشور دارای رتبه سوم جهان در قطب اقتصادی می باشد. اگر شخصی بخواهد از روش هایی مانند ثبت شرکت، خرید ملک و … اقدام به اخذ اقدمت کند مانعی برای او وجود ندارد. فرد می تواند با انجام بررسی های دقیق اقدام به خرید ملک در این کشور نماید و از این طریق اقامت خود را به راحتی دریافت کند. البته باید در نظر داشته باشید که در کشور ژاپن تورم زیادی وجود ندارد و ملک‌ شما ممکن است چندین سال بدون افزایش قیمت بماند. برای گرفتن اقامت از این طریق بهتر است تمام جوانب را به خوبی سنجیده و با افراد متخصص در این زمینه مشورت نمایید.

اقامت ژاپن از طریق سرمایه گذاری

می توان‌ گفت به دلیل اقتصاد بی نظیر این‌ کشور گرفتن اقامت ژاپن از طریق سرمایه گذاری یک اتفاق عالی برای افراد متقاضی می‌باشد. اگر در این بین سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت را افراد انتخاب کنند می توانند بعد از‌ گذشت ده سال اقامت متوالی در این کشور اقامت دائم آن را نیز کسب کنند. البته این راه نیازمند یک برنامه ریزی دقیق و درست می ‌باشد.

اقامت ژاپن برای هنرمندان

مهاجرت به ژاپن از طریق‌ پناهندگی

یکی از راه های اخذ اقامت ژاپن، دریافت اقامت از طریق پناهندگی‌ می باشد. می‌توان‌گفت امروزه این روش بسیار پرطرفدار نیز شده است. اما باید گفت این روش بسیار پرخطر و پر ریسک می باشد.‌ممکن است افراد زیادی خواهان انجام این روش باشند اما مطمئنا این تمایل آن ها از نا آگاهی شان می آید. پناهندگی و رفتن غیرقانونی به این کشور جز پشیمانی و پرداخت هزینه های زیاد به قاچاقچیان چیزی در پی‌ نخواهد داشت. پس‌ بهتر است اگر قصد مهاجرت دارید از روش های قانونی اقدام نمایید.

اقامت ژاپن برای هنرمندان

همانطور که در بالا عنوان شد گرفتن اقامت ژاپن برای هنرمندان بسیار راحت تر از افراد عادی‌ می‌ باشد. البته این قشر باید به دولت ژاپن ثابت کنند که می توانند یک درآمد ثابت و مداوم داشته باشند. افرادی مانند موسیقیدانان، آهنگسازان، نویسندگان، مدرس های هنری، عکاسان و … می توانند با ارائه مدارک لازم از طریق ویزای کاری اقدام‌ به اخذ اقامت و ویزای کشور ژاپن‌ نمایند. البته این امکان برای این افراد مهیا است که بتوانند خانواده های خود را نیز همراه خود برده و برای آن ها نیز اقامت کشور ژاپن را دریافت کنند.

اقامت ژاپن از طریق ازدواج

ازدواج یکی دیگر از راه ها برای اخذ اقامت کشور ژاپن است. اگر‌ همسر فرد دارای تابعیت این کشور باشد فرد با ازدواج‌ می تواند تابعیت خود را نیز دریافت کند. البته این اقامت شرایطی دارد. بعد از گذشت سه سال که از ازدواج فرد می‌گذرد می تواند برای گرفتن اقامت دائمی‌ خود اقدام نماید. همچنین شرایطی مانند نداشتن سو سابقه کیفری، بیان هدف فرد برای اقامت در این کشور، داشتن تمکن مالی کافی و … نیاز می‌ باشد. اگر هر کدام از این شرایط‌ مهیا نباشد فرد نمی تواند از طریق ازدواج اقامت دائم خود را به دست آورد.

اقامت ژاپن از طریق ازدواج

اقامت ژاپن برای ایرانیان

اقامت ژاپن برای ایرانیان یک امکان عالی می‌ باشد که بتوانند در کشوری که رتبه سوم جهان از نظر اقتصادی می‌ باشد فعالیت کنند. ایرانیان از تمام روش هایی که گفته شده می توانند اقدام به اخذ اقامت نمایند. تمام روش ها برای کسب اقامت این کشور مناسب‌ می باشند. البته در نظر داشته باشید که اقامت از طریق پناهندگی‌ روشی‌ می‌ باشد که به افراد توصیه نمی شود زیرا این روش خطر های زیادی دارد و مشخص نیست در آخر فرد بتواند سالم به این کشور برسد یا نه. در این روش باید هزینه زیادی به قاچاقچیان پرداخت شود تا افراد را بتوانند غیر قانونی به کشور ژاپن بفرستند پس‌ بهتر است با کمی تلاش و تحقیق و سپردن کار به موسسه های معتبر و خوشنام از طریق قانونی اقدام به اخذ اقامت ژاپن نمایید.

ممکن است این روش طول بکشد و یا کمی سخت باشد اما بعد از‌ مدتی بالاخره به نتیجه می رسد و افراد می توانند با خیال راحت اقدام‌ به مهاجرت به این کشور نمایند. امید است با مطالب بالا توانسته باشید از روش های دریافت اقامت کشور ژاپن آگاه شده باشید. بهتر است قبل از هر اقدامی با یک‌ موسسه کاربلد و باتجربه در این زمینه مشورت کنید. این موسسه ها می توانند بهترین روش دریافت اقامت را با توجه به شرایط شما پیشنهاد دهند. همچنین شما می توانید با انجام تحقیقات مفصل بدون دردسر و با کمک این موسسه ها اقدام به دریافت اقامت ژاپن نمایید.

سخن آخر 

در این نوشته از وب سایت اوج آرام تلاش کردیم تا به بهترین شکل ممکن در رابطه با اخذ اقامت کشور ژاپن صحبت کنیم و تمامی شرایط، هزینه ها و … را مورد بررسی قرار دهیم. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. شرکت اوج آرام با افتخار اعلام بر این موضوع دارد که اخذ اقامت ژاپن را به واسطه قرارداد های مستقیمی که با سفارت این کشور دارد، این امور را به راحت ترین شکل ممکن با قیمت مناسب در اسرع وقت انجام می دهد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت مشاوره از طریق شماره های زیر با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشید.

شماره های تماس : 02145419 | 09123980225

سوالات متداول

آیا می توان از طریق ازدواج برای دیگر افراد خانوداه اقامت این کشور را گرفت؟

در جواب باید گفت از طریق ازدواج تنها می توان برای خود فردی که ازدواج کرده است اقامت گرفت.

آیا رفتن به ژاپن کار درستی است؟

پاسخ به این سوال کاملا بستگی به نظر خود فرد دارد. اگر افراد از تمکن مالی خوبی برخوردار هستند و قصد مهاجرت نیز دارند با توجه به خواسته خود و هدفی که دارند می توان گفت ژاپن کشور خوب و مناسبی برای مهاجرت می باشد.