اقامت امارات

اقامت امارات در سال های اخیر در بین ایرانی ها طرفداران بیشتری پیدا کرده است. این که چرا در بین کشورهای همسایه امارات انتخاب می شود، دلایل بسیار زیادی دارد. اقامت این کشور مزایایی را برای آنها به همراه دارد و از روش های مختلفی می توان برای آن اقدام کرد. اگر شما هم این کشور را مقصد مهاجرت یا سرمایه گذاری خود قرار داده اید، برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه اقامت امارات، شرایط جدید و مدارک مورد نیاز برای گرفتن اقامت خواندن متن را ادامه دهید.

مزایای اقامت امارات

اقامت امارات دارای مزایایی است که موجب شده است روز به روز ایرانی های بیشتری برای ساکن شدن در یکی از مدرن ترین مناطق جهان اقدام کنند. این مزایا عبارت اند از :

  • دبی یکی از مدرن ترین و به روز شهرهای دنیا است و سطح رفاه در آن کیفیت بالایی دارد و ساکنان آن شرایط بسیار خوبی را مطابق با استانداردهای جهانی تجربه می کنند.
  • سیستم حمل و نقل در این کشور بسیار پیشرفته است و ساکنان این منطقه با هزینه کمی می توانند در کمترین زمان ممکن در شهر رفت و آمد کنند.
  • امنیت این منطقه زبانزد است و آمار جرم و جنایت در آن آنقدر کم است که همه ساکنان بتوانند در بهترین شرایط زندگی کنند. یکی از دلایل برقراری امنیت در این کشور وجود قوانین سفت و سختی است که برای خلاف کارها اجرا می شود.
  • کشور امارات و شهر دبی دارای سطح بالایی از نظر علمی است و در مدارس این منطقه از روش های مدرن تدریس استفاده می شود.
  • افرادی که به دنبال اقامت در امارات هستند شاید ندانند که ساکنان این منطقه از دادن مالیات معاف اند.

اقامت دبی برای ایرانیان

اقامت امارات و به خصوص شهر دبی برای ایرانی ها جذابیت های زیادی دارد. این منطقه از امنیت بالایی برخوردار است و این مسئله برای ایرانی ها اهمیت بسیار زیادی دارد. داشتن یک زندگی آرام و خوش آرزویی است که همه مهاجران برای دست یافتن به آن تلاش می کنند. یکی دیگر از دلایلی که موجب شده است تا ایرانی ها بیش از کشورهای دیگر برای اقامت در این کشور اقدام کنند نزدیکی فرهنگ و مذهب مردمان این منطقه با ایرانی ها است. البته همسایه بودن این منطقه با ایران را نیز نمی توان نادیده گرفت.

زبان ساکنان این منطقه عربی است و قوانین اسلامی زیادی در این منطقه جاری است. ایرانی ها مشکلات فرهنگی و مذهبی در این منطقه نخواهند داشت. درست است که 80 درصد جمعیت ساکنان این شهر مهاجرانی از سراسر دنیا هستند و فرهنگ مردمان آن دستخوش تغییراتی بسیاری شده است. اما قوانین این کشور همچنان بر پاشنه اسلام می چرخد. مساجد زیادی در شهر وجود دارد و در ماه رمضان مانند ایران همه رستوران ها و کافه ها بسته هستند. مزایای زیادی در کنار هم اقامت در امارات را برای ایرانی ها راحت تر کرده است.

شرایط جدید اقامت امارات

شرایط جدید اقامت امارات

اقامت امارات به سادگی اتفاق نمی افتد. به دلیل این که این کشور قوانین سختگیرانه ای برای پذیرش و اقامت دارد. کسانی که به دنبال گرفتن اقامت هستند باید بدانند که گرفتن اقامت دائم در امارات ممکن نیست. اما در نهایت راه هایی وجود دارد که از طریق آنها بتوان برای اقامت اقدام کرد. شرایط دیگر به سختی و دشواری گذشته نیست و قوانین سرمایه گذاری و ثبت شرکت تغییر یافته و راحت تر می توان از این روش ها برای گرفتن اقامت اقدام کرد. ضمن این که دیگر نیازی به دارا بودن کفیل یا شریک بومی نیست و مالک و خریدار می تواند صد در صد سهام دار شرکت خودش باشد.

او می تواند با دعوت از دوستان خود از ایران از آن ها به عنوان نیروی کار استفاده کند. این افراد در صورت پذیرش می توانند ویزای یک ساله کاری بگیرند.    اقامت امارات با ازدواج، تحصیل، خرید ملک و سرمایه گذاری به صورت موقت است و در بیشتر مواقع هر سه سال نیاز به تمدید دارد. در زمان اقدام برای گرفتن اقامت این کشور به این مسئله توجه داشته باشید که داشتن اقامت دائم در صورت داشتن شرایط خاص امکان پذیر است.

هزینه اقامت امارات

اقامت امارات و زندگی کردن در این کشور به هزینه های زیادی نیاز دارد. دبی یکی از گران ترین و مدرن ترین شهرهای دنیا است که هر کسی توان پرداخت هزینه های آن را ندارد. نه تنها در شهر دبی، بلکه در شارجه و ابوظبی نیز هزینه زندگی کردن بالا است. هر فرد ساکن در این کشور باید در ماه هزینه های زیادی بابت آب و برق و گاز پرداخت کند، ضمن این که هزینه های خورد و خوراک نیز برای هر نفر بسیار بالا است. برای خرید از فروشگاه های معروف و بزرگ باید هزینه های بالاتری پرداخت شود و برای کاهش هزینه ها می توان از بازارهای محلی خرید کرد.

برای هزینه های درمان بیمه وجود دارد، اما تنها افرادی که ملیت اماراتی دارند می توانند از بیمه سلامت دولتی استفاده کنند و دیگر ساکنان منطقه باید هزینه بیمه خصوصی را خودشان پرداخت کنند. هزینه ای که شرکت اوج آرام برای اقامت امارات در نظر گرفته 40 هزار درهم می باشد. اگر به نفر اول یک نفر اضافه شود هزینه کلی 500 هزار درهم می شود و به اضای هر نفر اضافه 10 هزار درهم به هزینه اضافه می شود.

اخذ اقامت امارات

راه های گرفتن اقامت امارات

اقامت امارات با روش های مختلفی امکان پذیر شده است. قوانینی که برای اقامت در این کشور تعیین شده اند، در گذر زمان دچار تحولات می شوند. در ادامه درباره هر کدام از این روش ها توضیحات مختصری آورده شده است.

اقامت امارات با خرید ملک

یکی از روش های گرفتن اقامت امارات خرید ملک در این کشور است. شرکت هایی زیادی مدعی دادن اقامت دائم این کشور با خرید ملک هستند. اما باید به این مسئله توجه شود که با خرید ملک تنها امکان دریافت اقامت شش ماهه یا دو ساله وجود دارد که باید دوباره بعد از اتمام این فرصت تمدید شود. ضمن این که با خرید ملک در این کشور امکان اجازه کار در آن به صاحب ملک داده نمی شود. برای کار کردن در این کشور نیاز است که فرد متقاضی مجوزهای دیگری را دریافت کند.

شاید مناسب نباشد که برای گرفتن اقامت دبی و دیگر شهرهای امارات از طریق خرید ملک اقدام شود، اما در صورتی که این کار هوشمندانه باشد، می تواند سرمایه گذاری خوبی محسوب شود و سود زیادی را برای خریدار به همراه داشته باشد. متقاضی در زمان خرید باید کاملاً حساب شده عمل کند و نباید بی گدار به آب بزند و مراقب کلاهبردارهایی که به بهانه اقامت امارات او را ترغیب به خرید ملک می کنند باشد.

اقامت امارات از طریق ثبت شرکت

اقامت امارات از طریق ثبت شرکت

بهترین راه برای دریافت اقامت امارات در سال های اخیر ثبت شرکت در یکی از شهرهای این کشور بوده است. یکی از مهم ترین دلایل آن هم این است که این کشور برای کار مالیاتی از متقاضی دریافت نمی کند. افرادی که بودجه خوبی داشته باشند، می توانند با یک سرمایه گذاری درست و دقیق سود کلانی به دست بیاورند. با ثبت شرکت در این کشور می توان بدون هیچ مشکلی با کشورهای دیگر مبادله تجاری برقرار کرد. حتی امکان پرداخت های بین المللی هم ممکن می شود. به دلیل استراتژیک بودن شهر دبی در میان دیگر شهرهای امارات، این شهر همواره مقصد بسیاری از سرمایه گذارانی نه تنها از ایران بلکه از همه دنیا بوده است. اما با ثبت شرکت هم اقامت دائمی به صاحب آن داده نمی شود و اقامت که به او داده می شود موقتی است و نیاز به تمدید دارد.

اقامت امارات از طریق کار

اقامت امارات از طریق کار

اخذ اقامت امارات و اقدام برای گرفتن آن از طریق کار کردن در این کشور به دلیل بالا بودن ارزش پول آن طرفداران زیادی دارد. ایرانی های زیادی در سال های اخیر تلاش کرده اند بتوانند با کار کردن در این کشور سرمایه به دست آورند. متقاضیانی که به دنبال کار در امارات هستند بسته به شرایطی که دارند می توانند در آنجا کار پیدا کنند. وضعیت جسمی، سوابق کاری و مدرک تحصیلی اهمیت بسیار زیادی دارد. البته وضعیت تأهل و سن نیز از شرایطی هستند که در زمان دنبال کار گشتن در دبی به آنها توجه می شود. مسئله مهم دیگر که در زمان جست و جو برای کار در این کشور به آن اهمیت داده می شود میزان تسلط فرد به زبان انگلیسی یا عربی است.

کسی که درصدد پیدا کردن شغل در امارات است باید یک کارفرما یا کفیل داشته باشد. فردی که تمام کارهای اقامت امارات فرد پذیرفته شده در کار را انجام می دهد. کفیل یا کارفرما باید برای پذیرش افرادی از خارج کشورش برای کار ضمانت هایی را به دولت بدهد. او به طور معمول گذرنامه شخص متقاضی را در زمان شروع کار از او می گیرد و به عنوان گرویی نگه می دارد.

اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری

اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری

گرفتن اقامت امارات با سرمایه گذاری در بخش های مختلف این کشور هم امکان پذیر است. این کشور به دلیل هزینه های بالایی که بابت برقراری امنیت و ثبات اقتصادی و سیاسی پرداخته است، به راحتی به هر متقاضی اقامت دائم نمی دهد. افراد سرمایه دار بسیاری هستند که سال ها از همه دنیا برای سرمایه گذاری به این کشور می روند. یکی از دلایلی که پیشرفت برای آنها با سرعت بالا و کسب سود زیاد را ممکن کرده است، نبود مالیات است. این کشور رتبه سیزدهم «امیدوارکننده ترین اقتصاد خانگی برای سرمایه گذاری» را در میان کشورهای دنیا داراست. در سال های گذشته نیز توانسته است رتبه پانزدهم را در زمینه سرمایه گذاری مستقیم خارجی از آن خود کند.

دبی در میان شهرهای دیگر این منطقه محبوبیت بیشتری برای سرمایه گذاری دارد. حتی اگر قصد گرفتن اقامت امارات را ندارید، باید این نکته را بدانید که سرمایه گذاری در این کشور بسیار ساده و بدون دغدغه است. این سرمایه گذاری می تواند به شکل های مختلفی باشد. خرید ملک یکی از راه های سرمایه گذاری و ثبت شرکت راه دیگری است که به آنها اشاره شد. راه های دیگری که برای سرمایه گذاری در این کشور می توان از آنها استفاده کرد گذاشتن پول در صندوق های سرمایه گذاری و کارآفرینی است.

اقامت امارات برای پزشکان

اقامت امارات برای نیروی کار پزشکی شرایط متفاوتی دارد. پزشکانی که قصد مهاجرت و کار در کشور امارات را دارند، باید در اولین قدم مدارک تحصیلی خود را معادل سازی کنند تا بتوانند کارفرما پیدا کنند. بعد از آن است که امکان دریافت ویزای کار برای آنها وجود خواهد داشت. اما از این طریق اقامت دائم یا تابعیت به این افراد داده نمی شود و تنها یک اقامت موقت که قابل تمدید است به آنها تعلق می گیرد. اقامت آنها تا زمانی که در این کشور مشغول کار هستند اعتبار دارد. پزشکانی که متقاضی کار در دبی هستند باید به زبان انگلیسی با عربی تسلط داشته باشند. بدون آگاهی کامل از زبان امکان قبول شدن در امتحان معادل سازی وجود ندارد.

اقامت امارات برای پزشکان

مدارک مورد نیاز برای اقامت امارات

در زمان مراجعه برای دریافت اقامت امارات لازم است که فرد متقاضی مدارک شخصی خود را به همراه داشته باشد. در واقع، کسی که می خواهد برای گرفتن ویزا و اقامت این کشور اقدام کند، باید مدراک لازم را تهیه کند. البته بسته به روشی که برای دریافت اقامت انتخاب می کند، این مدارک متفاوت خواهند بود. یک سری از مدارک اما عمومی هستند و همه متقاضیان اقامت باید آنها را داشته باشند. این مدارک عبارت اند از :

  • فرم تکمیل شده درخواست ویزای امارات
  • گذرنامه، شناسنامه و کارت ملی
  • دو قطعه عکس (این عکس ها باید مطابق با شرایط خواسته شده باشند)
  • مدارک و آزمایش های پزشکی لازم در صورت نیاز
  • مدرک لازم برای استفاده از طرح های بیمه درمانی در مدت اقامت

مدارک مورد نیاز برای اقامت امارات

سؤالات متداول

بهترین روش دریافت اقامت امارات چیست؟

یکی از بهترین روش ها برای گرفتن اقامت این کشور ثبت شرکت در آن است.

آیا امکان گرفتن اقامت امارات از طریق کار وجود دارد؟

به علت مشکلات کاری که در این منطقه وجود دارد، توصیه نمی شود که از این طریق بتوان در آن وارد شد. این کشور به راحتی به مهاجران ویزای کار نمی دهد و برای کار به وجود یک کارفرما یا کفیل نیاز است.

می توان از طریق تولد فرزند اقامت امارات دریافت کرد؟

گرفتن اقامت با تولد فرزند تنها تحت شرایط ویژه داده می شود و برای همه امکان پذیر نیست.