کشور قبرس یکی از جزایر بزرگ واقع در شرق دریای مدیترانه است. شرایط دریافت ویزا قبرس جنوبی و شمالی متفاوت است که در مورد آن بحث خواهد شد. سواحل بسیار زیبا و آثار تاریخی و جاهای دیدنی قبرس جنوبی، سالانه بیش از پنج میلیون توریست خارجی را در خود جای می دهد. در ادامه این نوشته قصد داریم تا بیشتر در رابطه با ویزا قبرس جنوبی صحبت کنیم.

این کشور با کشورهای: ترکیه، یونان، مصر و سوریه همسایه است. در سال 1974 پس از حمله ترکیه به این جزیره، بخش شمالی قبرس کاملا خودجوش نسبت به بخش جنوبی آن مستقل شد. به همین جهت از آن زمان تاکنون این کشور به دو بخش قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم بندی شده است. قسمت شمالی آن ترک نشین هستند و تحت سلطه ترکیه است اما بخش جنوبی آن تحت سلطه یونان است. به همین علت به قبرس جنوبی، قبرس اروپایی نیز گفته می شود چون مردمان یونان در این بخش سکونت دارند. علی رغم نزدیکی قبرس به ایران برای سفر به این کشور نیاز به دریافت ویزا قبرس جنوبی دارید.

ویزای قبرس جنوبی برای افغانها

در طی سالیان اخیر شاهد روند صعودی و رو به رشد دریافت ویزا قبرس جنوبی توسط افغان ها بوده ایم. در واقع هر یک از آن ها با توجه به شرایط خود اقدام به سفر یا مهاجرت به قبرس جنوبی می کنند. انگیزه هایی همچون : گردشگری، ادامه تحصیل در دانشگاه های قبرس جنوبی، کار، سرمایه گذاری یا هر نوع هدف دیگر آمار دریافت ویزای قبرس را بیشتر کرده اند.

به همین جهت هر یک از افغان ها همانند ایرانی ها و سایر مردمان مختلف در اقصی نقاط کشور می بایست برای سفر به قبرس جنوبی، اقدام به دریافت ویزا کنند. با توجه به متفاوت بودن شرایط دریافت ویزا قبرس جنوبی با ویزای قبرس شمالی می بایست تا پیش از دریافت ویزا به این نکته توجه داشته باشید. ویزای قبرس جنوبی خود به دو نوع ویزای کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم بندی می شود. ویزاهای کوتاه مدت 90 روزه و بلند مدت نیز 5 ساله می باشد بنابراین برای دریافت ویزای مناسب خود باید دقت کرد.

ویزای اروپایی

هزینه ویزای قبرس جنوبی

باید دانست که برای دریافت ویزا قبرس جنوبی، می بایست پس از ارائه مدارک لازم اقدام به واریز هزینه دریافت ویزا کنید چرا که فیش واریزی شما نیز در پرونده درج می گردد و پس از آن می توانید مراتب را به جهت دریافت این ویزا با هر هدف و غرضی مهیا سازید. باید توجه داشته باشید که هزینه ویزای قبرس جنوبی غیر قابل بازگشت است بنابراین در هنگام ثبت درخواست خود باید دقت کنید. چون حتی اگر درخواست ویزا توسط کنسولگری هم رد شود باز هم هزینه به شما باز نمی گردد. هزینه ویزا با قیمت 95 یورو انجام داده می شود.

سفارت قبرس جنوبی

ایرانی ها برای دریافت ویزا می توانند به دفتر سفارت قبرس جنوبی مراجعه کنند. برای این منظور می توانند به آدرس زیر مراجعه کنید:

ایران، تهران، خیابان زعفرانیه، خیابان رضا علی حسینی، خیابان محمود راضی، پلاک 9 به کد پستی: 1988934611. شما می توانید در ساعات اداری 8 صبح تا سه و نیم بعد از ظهر از روزهای یکشنبه تا پنج شنبه به این آدرس مراجعه داشته باشید همچنین می توانید به شماره تماس سفارت به شماره: 02122179913 تماس بگیرید و یا به ایمیل آن ها پیام دهید.

آدرس ایمیل دفتر سفارت نیز tehranembassy@mfa.gov.cy می باشد. البته باید دانست که بخش کنسولی سفارت قبرس جنوبی در ایران تعطیل می باشد. به همین جهت برای دریافت ویزا قبرس جنوبی می بایست به کارگزاری BLS مراجعه داشته باشید. در هر حالت شما می توانید با توجه به آدرس حضوری یا آدرس الکترونیکی سفارت قبرس و یا شماره تماس تلفنی، نسبت به ثبت درخواست ویزای خود اقدام کنید.

شرایط اخذ ویزای قبرس جنوبی

برای دریافت ویزا قبرس جنوبی می بایست شرایط آن را فراهم نمود. برای این منظور می بایست مدارک مورد نیاز خود را آماده و آن ها را به شکل آنلاین ارسال نمایید. اگر بخواهید اقدام به دریافت ویزای توریستی به کشور قبرس جنوبی کنید اجرای این فرایند تنها در تورهای گروهی امکان پذیر است.

منظور همان اقدامات لازم از طریق هر یک از آژانس های مسافرتی معتبر برای دریافت ویزا قبرس جنوبی است. برای دریافت این ویزا بایستی به این نکته حائز اهمیت توجه کرد که قبرس جنوبی هر چند که عضو اتحادیه اروپاست اما عضو کشورهای حوزه شینگن نمی باشد. بنابراین ایرانی ها با داشتن این ویزا نمی توانند به سایر کشورهای اروپایی بدون ویزا سفر کنند.

اگر دعوتنامه رسمی داشته باشید می توانید انفرادی نسبت به دریافت این ویزا اقدام کنید. در غیر این صورت می بایست از طریق آژانس های مسافرتی اقدام به دریافت ویزا نمایید. داشتن تمکن مالی بالا و گردش حساب سه ماهه بالا از دیگر شرایط دریافت این ویزاست.

مدارک لازم برای دریافت ویزا قبرس

مدارک ویزای قبرس جنوبی

 • فرم تکمیل و امضا شده درخواست ویزا
 • به همراه داشتن اصل پاسپورت با دست کم 6 ماه اعتبار
 • دو قطعه عکس جدید سه در چهار با پس زمینه سفید
 • خرید و رزرو بلیط دو طرفه
 • گواهی اشتغال به کار که می تواند به زبان انگلیسی یا به زبان فارسی به همراه ترجمه انگلیسی باشد
 • اثبات تمکن مالی فرد متقاضی
 • فیش واریزی هزینه دریافت ویزا
 • پرینت از گردش حساب 6 ماهه اخیر فرد
 • داشتن اصل شناسنامه به همراه ترجمه آن
 • تاریخچه سفر فرد متقاضی یا تمامی گذرنامه های ده سال گذشته آن
 • گواهی عدم سوء پیشینه فرد متقاضی
 • ارائه دعوتنامه رسمی اگر وجود داشته باشد
 • به همراه داشتن بیمه مسافرتی
 • ارائه سند یا مدرکی به جهت توجیه هدف از سفر به قبرس

ویزای کاری قبرس جنوبی

ویزای کار از انواع ویزا قبرس جنوبی است. ویزای کار قبرس جنوبی مناسب کسانی است که هدف آن ها از سفر کار کردن در قبرس است. آن ها می توانند با داشتن یک دعوتنامه رسمی از کارفرما نسبت به دریافت ویزای کار قبرس جنوبی اقدام کنند چرا که قبرس نیز همانند سایر کشورهای اروپایی فرصت کار را برای سایر اتباع خارجی فراهم آورده است.

البته باید در نظر داشته باشید که تنها با داشتن این ویزا نمی توانید به عنوان یکی از اتباع خارجی به دنبال کاری در کشور قبرس باشید. چون این ویزا تنها مجوزی برای ورود به قبرس جنوبی است. در واقع شما به عنوان کارمند خارجی برای کار می بایست علاوه بر مدارک لازم برای دریافت ویزا قبرس جنوبی، این سه سند جداگانه را هم آماده کنید:

 • اجازه کار در قبرس با داشتن مجوز کار قبرس
 • سفر به قبرس با ویزای کاری قبرس
 • زندگی 90 روزه در قبرس با ویزای اقامت

قبرس

ویزای توریستی قبرس جنوبی

از دیگر انواع ویزا قبرس جنوبی، ویزای توریستی به این کشور است. طبیعتا این ویزا مناسب کسانی است که تمایل به تفریح و گردش به کشور قبرس جنوبی را داشته باشند. با توجه به جزیره بودن قبرس جنوبی و وجود آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری در کشور قبرس جنوبی شما می توانید نسبت به دریافت ویزای کوتاه مدت توریستی اقدام کنید.

همان طور که می دانید این ویزا نهایتا 90 روزه است و شما می توانید در طول این مدت با ورود به کشور قبرس از زیبایی های آن لذت ببرید. برای دریافت ویزای توریستی قبرس اروپایی یا قبرس جنوبی نیز می بایست تمامی مدارک لازمه را برای خود فراهم سازید. برای اخذ ویزا قبرس جنوبی به جهت گردش در قبرس نیز بایستی از طریق سفارت هزینه آن را پرداخت کنید تا شرایط خود را برای داشتن آن مهیا سازید.

قیمت ویزای قبرس جنوبی

شما می توانید با هر هدفی نسبت به دریافت ویزا قبرس جنوبی اقدام کنید. برخی از افراد به منظور ادامه تحصیل، برخی برای گردش و تفریح، برخی دیگر برای کار و … در صدد راهی برای اخذ این ویزا هستند. هر یک از این افراد با هر هدف و غرضی در ذهن خویش می بایست هزینه ای را برای دریافت ویزا پرداخت کنند. قیمت ویزای قبرس اروپایی می تواند برای هر یک از شما از 20 تا 60 یورو متغیر باشد.

برای این منظور شما می توانید با ثبت تماس تلفنی نسبت به قیمت ویزای قبرس جنوبی مطلع گردید و یا مستقیما به دفتر سفارت قبرس در ایران بروید. البته باید این نکته را هم اضافه کرد که قیمت ها ممکن است هر چند وقت یک بار در آژانس های مسافرتی مختلف دستخوش تغییراتی گردند. به همین جهت به منظور اطلاع از آخرین قیمت های ویزا قبرس جنوبی، می بایست اطلاعات دقیق و به روزی داشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *