خرید بیمه اسپانیا

اگر شما خرید بیمه اسپانیا را دارید ولی هیچگونه اطلاعاتی در این باره ندارید جای درستی آمده اید. ما در این نوشته از وب سایت اوج آرام قصد داریم تا به صورت کامل درباره بیمه اسپانیا صحبت کنیم پس تا آخر این نوشته همراه ما باشید. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت ببرید.

سیستم درمان و بهداشت کشور اسپانیا جایگاه ویژه ای در میان بهترین مراکز در جهان قرار دارد. تضمین پوشش جهانی یکی از مواردی است که این کشور به آن می پردازد و بیماران هیچ گونه هزینه ای در این مورد پرداخت نمی کنند. اسپانیا نزدیک به 10 درصد از تولید ( ناخالص داخلی) را در سیستم درمان و بهداشت صرف می کند. مراقبت های بهداشتی در اسپانیا شامل هر دو نوع مراقبت عمومی و خصوصی می باشد.

خرید بیمه اسپانیا

مسلما خرید بیمه یک فرایند بسیار مهمی است و برای خرید یک بیمه معتبر و ویزا اسپانیا بایستی به شرکت های شناخته شده و مطرح مراجعه نمود. با توجه به خدماتی که این شرکت ها برای افراد ارائه میدهند میزان هزینه متفاوت است. از این رو باید با توجه به بودجه و نیازمندی خود انتخاب مناسبی داشته باشید.

با مقایسه هزینه های درمان و بهداشت در اسپانیا با دیگر کشور ها در می یابیم که مراقبت های بهداشتی در این کشور بسیار معقول و مناسب است و افراد شرایط سختی را متحمل نمی شوند.

آیا افراد برای زندگی در کشور اسپانیا به بیمه درمانی نیاز دارند؟

در واقع به مدت زمان اقامت افراد بستگی دارد. به اینصورت که چنانچه 3 ماه در کشور اسپانیا بمانند و اقامت آن را نداشته باشند، می توانند از بیمه اسپانیا مسافرتی استفاده نمایند اما اگر مدت زمان اقامت بیش تر از 90 روز باشد بایستی بیمه درمانی خصوصی تهیه شود.

نکته مهمی که باید بدانید اینکه بیمه درمان اسپانیا بیمارستان ها، درمان در خانه و همچنین مراقبت های پزشکان را تحت پوشش قرار میدهد. این شرایط برای همه افراد مخصوصا افراد ناتوان و مسن بسیار مفید است. در اسپانیا افراد به عنوان یک مهاجر حق دریافت مراقبت های بهداشتی ( دولتی) را بصورت رایگان دارند. در صورتی که :

 1. در این کشور اقامت داشته باشند و یا مشغول به انجام کار باشند همچنین کمک های امنیت اجتماعی را کامل پرداخت کنند.
 2. دریافت مزایای دولتی در صورت اقامت
 3. کودک ساکن در اسپانیا
 4. زن باردار ساکن در اسپانیا
 5. افراد مشغول به تحصیل و زیر 26 سال سن داشته باشند.
 6. مستمری بگیر دولت باشند.
 7. اقامت موقت داشته باشند و همچنین دارای کارت EHIC باشند.

در این متن به بررسی انواع بیمه اسپانیا و توضیحات مرتبط با آن ها می پردازیم. در صورتی که در این زمینه سوالی دارید تا انتهای متن با ما بمانید.

بیمه دانشجویی اسپانیا

بیمه دانشجویی اسپانیا

بیمه دانشجویی اسپانیا چه نوع بیمه ای است؟ در واقع این بیمه یک گزینه بسیار مناسب برای افرادی می باشد که جهت تحصیل در مراکز علمی اسپانیا به این کشور مهاجرت می کند. از این رو افراد می توانند به واسطه آن از خدمات درمانی دولتی و یا خصوصی برخوردار شوند همچنین این شرایط هزینه دارو، درمان و ویزیت را به مقدار قابل توجهی کاهش میدهد و اکثرا رایگان می باشد.

در حقیقت انواع مختلفی از بیمه دانشجویی اسپانیا برای دانشجویان خارجی در دسترس است که در دو دسته بیمه خصوصی و بیمه دولتی تقسیم می شوند. به عنوان یک دانشجوی بین المللی می توان از کارت بهداشتی اروپا یا EHC بهره مند شوید. این کارت مخصوص افراد تحت پوشش بیمه درمان اسپانیا و بیمه اسپانیا در نوع عمومی است. این کارت تمامی هزینه های درمان در اسپانیا را بطور قابل توجهی کاهش می دهد حتی گاها هیچ نیازی به پرداخت هزینه ها نمی باشد.

در کل می توان گفت این کارت حدود 60 درصد از هزینه های درمان را پوشش میدهد و مابقی را بایستی افراد پرداخت کنند. لازم به ذکر است با وجود اینکه اکثر خدمات پزشکی توسط این کارت پوشش داده می شوند، اما برخی از خدمات همچون خدمات دندان پزشکی شامل آن نمی شود.

بیمه خصوصی دانشجویی چه نوع بیمه ای است؟

بیمه خصوصی نوع دیگر از بیمه دانشجویی است. آن دسته از دانشجویانی که خواهان به دست آوردن پوشش و موارد بیشتر برای نیاز های درمانی هستند، می توانند از برخی از شرکت های بیمه خصوصی ( مجاز) بیمه درمانی دریافت کنند. در نظر داشته باشید برای انتخاب بیمه درمانی خصوصی لازم است که مقرون به صرفه ترین و همچنین مناسب ترین بیمه را بر مبنای خدمات آن انتخاب نمایید.

بیمه اسپانیا

بیمه مسافرتی اسپانیا

بیمه مسافرتی اسپانیا در چه مواقعی لازم است؟

در صورتی که بسیار به کشور های دیگر سفر می کنید و ورزش هایی همچون دوچرخه سواری و اسکی را انجام می دهید و یا جهت بازدید از دوره های طولانی سفر می کنید، بیمه مسافرتی لازمتان می شود. بیمه مسافرتی برای سفر های سالانه، یکسره و یا چندین سفر معتبر و در دسترس است. این بیمه می تواند مشکلاتی را اعم از پرواز های لغو شده را پوشش دهد.

بیمه مسافرتی سفر ها را تا چند روز پوشش میدهد؟

می توان گفت که بیمه مسافرتی سفر های طولانی مدت را در حدود 120 روز پوشش میدهد.

بیمه های مورد تایید سفارت اسپانیا کدام ها هستند؟

در واقع بیمه دولتی یا همان بیمه درمان اسپانیا از بیمه های مورد تایید این کشور است. در صورتی که افراد دارای بیمه خصوصی باشند و بیمه آن ها از تمامی موارد و شرایط مورد تایید اسپانیا ( اداره مهاجرت) برخوردار باشد و برخی از خدمات را تحت پوشش خود قرار دهد، امتیاز بیشتری جهت دریافت ویزا کسب می نماید و همچنین هیچ گونه مشکلی به وجود نمی آید.

شرکت های بیمه اسپانیا

در اسپانیا علاوه بر بیمه درمانی دولتی، 207 شرکت بیمه دارای فعالیت هستند و شمار زیادی از آن ها بیمه دانشجویی خصوصی را به دانشجویان ارائه میدهند و بر مبنای خدماتی که ارائه میدهند قیمت های مشخصی تعیین می شوند. از این رو لازم است با توجه به میزان بودجه شرکت مناسب و نوع بیمه انتخاب شود.

موارد زیر نمونه ای از شرکت های بیمه اسپانیا می باشند که خدمات عالی را ارائه می دهند و اکثر دانشجویان به این شرکت ها مراجعه می کنند.

 • IMQ
 • Asisa
 • Sanitas
 • Segurcaixaadeslas
 • Cignalobal
 • Allianzcare

بیمه درمان اسپانیا

هزینه بیمه در اسپانیا چه مقدار است؟

بیمه عمومی برای دانشجویان بین المللی و همچنین مهاجران در کشور اسپانیا با توجه به طرح پوششی که انتخاب می کنند، می تواند ماهانه 30 الی 200 یورو هزینه داشته باشد. مسلما خدمات پزشکی بسیار مهم هستند و بایستی آن ها را جدی گرفت.

شرایط بیمه اسپانیا به چه صورت می باشد؟

قبل از هر چیز باید اشاره شود که شرکت های زیادی در اسپانیا خدمات درمانی و بیمه ای ارائه میدهند ولی با توجه به اساس ها و برخی از شرایط همه بیمه ها مورد تایید سفارت اسپانیا نمی باشند.

شرایط بیمه مورد تایید کشور اسپانیا به اینصورت می باشد:

 1. یک بیمه سلامت داشته باشد.
 2. قرارداد بیمه تعیین شده نباید شامل پیش پرداخت از طرف بیمه شونده باشد.
 3. بیمه گذار بایستی شخص را از لحظه ورود بیمه کند.
 4. در صورت فوت لازم است خدمات بازگشت در بیمه ذکر شود.
 5. اگر اقامت بیش از یک سال طول می کشد خرید بیمه صرفا برای سال اول کافی است.
 6. بیمه برای سفارت اسپانیا موارد فوق را شامل می شود.

سخن پایانی

چنانچه شما عزیزان قصد مهاجرت به کشور اسپانیا را دارید و خواهان خرید بیمه اسپانیا هستید، می توانید با مراجعه به مشاوران و کارشناسان حرفه ای در این زمینه کار های خود را پیش ببرید. کشور اسپانیا یک کشور وسیع و فوق العاده است و با توجه به فرهنگ جذاب و همچنین مکان های دیدنی و جذاب آن افراد زیادی خواهان مهاجرت به این کشور هستند.