اقامت اسپانیا با خرید ملک

اگر تصمیم به اقامت اسپانیا با خرید ملک را دارید بهتر است بدانید که اسپانیا شهرت بین المللی بسیار زیادی در بین مهاجران و کسانی که برای بازنشستگی و تحصیل به این کشور می روند، دارد. افراد مهاجر در این کشور حدود ۶ میلیون نفر هستند. کشور اسپانیا از نظر مهاجران یک کشور بسیار دوست داشتنی و محبوب است؛ زیرا افرادی که در آن جا زندگی می کنند از کیفیت بالا در زندگی برخوردار هستند. این کشور دارای هزینه کم، مراقبت های بهداشتی ویژه و آموزش های مختلف در زمینه های متفاوت است. در ادامه قصد داریم تا بیشتر در رابطه با اقامت اسپانیا با خرید ملک صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

هزینه اقامت اسپانیا با خرید ملک

برای اقامت اسپانیا باید هزینه بسیار بالایی را بپردازید؛ زیرا هزینه ملک در اسپانیا به صورت غیر عادی بسیار زیاد است و ۸۰ درصد ساکنین این کشور دارای خانه هستند. اسپانیا جز آن دسته از کشورهایی است که به دلیل بحران مالی در جهان بسیار آسیب دیده است. یکی از این بحران ها در هنگام کرونا اتفاق افتاده است، به همین دلیل قیمت مسکن ها ۳۰ درصد ارزش خود را در این کشور از دست داده اند.

از سال ۲۰۱۶ خرید ملک در اسپانیا رو به افزایش بوده که خانه های نوساز ۴.۲ درصد افزایش قیمت داشته و خانه های قدیمی ۱.۸ درصد افزایش پیدا کرده است. افرادی که سرمایه گذاری املاک و مستغلات در کشوری همچون اسپانیا را انجام می دهند، روند درستی را پیش گرفته اند زیرا اسپانیا دارای ثبات منظمی است. در واقع اگر این کشور دچار بحران شود دولت اسپانیا می تواند این بحران را برطرف کند.

نحوه اقامت در اسپانیا از طریق خرید ملک

اقامت اسپانیا با خرید ملک نیازمند فراگیری نکات مهمی است البته شما باید برای هزینه اقامت یا خرید ملک در اسپانیا تحقیقات کافی انجام دهید. در این کشور در موقع همه گیری کرونا بسیاری از افراد سرمایه گذار مناطق توریستی را خریداری کردند و آنجا را برای اجاره در اختیار افراد قرار دادند. این کار باعث افزایش نجومی قیمت در مناطق مسکونی محبوب اسپانیا می شد. همین امر دولت اسپانیا را برای رعایت قوانین سختگیرانه تر کرده است.

اگر می‌ خواهید از هزینه خرید ملک اطلاع داشته باشید باید گفت هزینه‌ اقامت در هر کشور متفاوت است. شما پس از انتخاب منزل و توافق قیمت باید ۱۰ درصد از مبلغ این مسکن را پرداخت کنید. اگر تصمیم به خرید ملک به صورت وام مسکن در اسپانیا را دارید در این هنگام باید وام مسکن خود را با ارائه سند به سردفتر اعلام کنید.

شرایط اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک

اقامت از طریق خرید ملک منجر شده امروزه افراد زیادی به دلیل سرمایه گذاری و مهاجرت به کشور اسپانیا بروند. برخی افراد برای اقامت اسپانیا با خرید ملک اقدام می کنند. آن ها برای اینکه اقامت اسپانیا را دریافت کنند ابتدا به خرید ملک در این کشور فکر می کنند؛ اما به این نکته باید اشاره کرد که خریدن هر نوع ملکی در اسپانیا باعث گرفتن اقامت در این کشور نمی شود. برای گرفتن اقامت از طریق سرمایه گذاری باید شرایطی را رعایت کنید.

از روش های اقامت اسپانیا با خرید ملک می توان به گرفتن ویزای اسپانیا اشاره کرد که این روش برای ایرانی ها قابل انجام است. برای گرفتن این ویزا افرادی که قصد مهاجرت دارند باید مبلغی بیش از ۵۰۰۰۰۰ یورو را صرف خریدن ملک در اسپانیا کنند و از این روش اقامت خود را در اسپانیا برای خانواده خود به دست آورند. اگر شما پنج سال در اسپانیا اقامت داشته باشید و هر دو سال ویزای خود را تمدید کنید می توانید اقامت دائم در اسپانیا را دریافت کنید.

شما با خرید ملک ۵۰۰۰۰۰ یورویی‌ می‌ توانید اقامت دائم اسپانیا را به دست آورید. کسانی که ویزای موقت را می‌ خواهند دیگر نیازی نیست در این کشور اقامت داشته باشند. آنها می توانند بدون ایجاد محدودیت به همه کشورها سفر کنند. اگر در این کشور اقامت موقت خود را به دست آورده اید، می توانید برای خود شرکت ثبت کنید و به فعالیت‌ های اقتصادی مشغول شوید تا در این کشور درآمد داشته باشید.

از دیگر مزایای اقامت اسپانیا با خرید ملک می توان به گرفتن مجوز دائم برای سکونت، پرداخت نکردن مالیات سالانه اشاره کرد. علاوه بر این، امکان باز کردن حساب در بانک، اقامت گرفتن و بلافاصله امکان تحصیل در این کشور برای فرزندان مزایای دیگر خرید ملک میباشد. سفر کردن به تمام شهرهای اروپایی بدون نیاز به ویزا نیز یکی از مهمترین موارد اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک است.

مدارک مورد نیاز اقامت اسپانیا با خرید ملک

مدارک مورد نیاز اقامت اسپانیا با خرید ملک

اگر شما تصمیم به خرید ملک در خارج از کشور را دارید باید مدارک و اطلاعاتی را به دولت آن کشور ارائه دهید. فرقی ندارد که شما از چه روشی برای خرید ملک در اسپانیا اقدام می کنید، در هر صورت باید مدارک را برای خرید ملک و اقامت اسپانیا فراهم کنید که شامل:

  1. پاسپورت که باید اعتبار کافی داشته باشد، عکس روی پاسپورت خود را باید برای خرید ملک ارائه دهید.
  2. ارائه عدم سوء پیشینه کیفری که شما نباید سابقه کیفری داشته باشید.
  3. ارائه کد NIE افرادی که خارج از اتحادیه اروپا در این کشور زندگی می کنند، برای خرید ملک باید اقدام به دریافت شماره مالیات کنند که این شماره به کد NIE شناخته شده است.
  4. ارائه ویزای سه ماهه توریستی در اسپانیا که بتوانید ملکی مناسب خریداری کنید.
  5. شما باید گواهی سلامت داشته باشید و آزمایشات پزشکی خود را نشان داده تا متوجه شوند قصد سفر شما به اسپانیا به خاطر درمان نیست.
  6. باید تمکین مالی داشته باشید و آن را ارائه دهید و نشان دهید قصد خرید ملک را دارید.
  7. در آخر شما باید سند ملکی که خریداری کرده اید ارائه دهید تا بتوانید اقامت اسپانیا با خرید ملک را دریافت کنید.

سایت خرید خانه در اسپانیا

گرفتن املاک در کشور اسپانیا برای کسانی که در همان کشور اقامت دارند کار بسیار ساده ‌ای است. در سایت‌ ها و آژانس ‌های اسپانیایی علاوه بر زبان اصلی امکان دسترسی به زبان های دیگر نیز وجود دارد. دسترسی به چند زبان مختلف، کلید موفقیت برای درآمد بیش‌ تر سایت های املاک در اسپانیا است و به شما کمک شایانی برای خرید ملک در این کشور می کند. با این عمل می توانید از راه دور ملک مد نظر خود را خریداری کنید و از هر کجا که ساکن هستید بتوانید به راحتی به این کشور نقل مکان کنید.

سایت خرید خانه در اسپانیا

شما برای خرید ملک از طریق سایت های املاک اسپانیایی باید به سایت های مختلفی مراجعه کنید. بعد از مشاهده خانه در سایت ها و انتخاب خانه باید نظر خود را ارائه دهید. این نظر به مشاور املاک یا همان فروشنده ارائه می شود. شما برای قیمت می ‌توانید با این سایت ها مذاکره کنید و سعی کنید مبلغ کمتری را به فروشنده پیشنهاد دهید. زیرا اگر مبلغدخیلی پایینی را درخواست کرده باشید ممکن است فروشنده قبول نکند و این گفته شما را توهین به خود بپندارد. اگر در مورد مبلغ به توافق رسیدید بعد از آن باید توافق نامه را به صورت کتبی و در دفتر اسناد رسمی انجام دهید.

در ادامه مبحث اقامت اسپانیا با خرید ملک باید بدانید که بهترین خانه های اسپانیا در شهرهای بارسلونا، ماربلا، گرانادا والنسیا است. می‌ توانید این ملک ها را از طریق سایت انتخاب کنید و پس از مشاهده هزینه هر ملک را در شهرها بهترین گزینه را انتخاب کنید. هزینه ملک در هر کدام از این شهرها متفاوت است. افراد مهاجری که عاشق آب و هوای دلپذیر هستند و همچنین افرادی که در کشور اسپانیا بازنشسته می شوند، می ‌توانند این شهر ها را برای زندگی انتخاب کنند.

در این مقاله سعی کردیم اطلاعاتی مفید درباره‌ اقامت اسپانیا با خرید ملک در اختیار شما قرار دهیم. کسانی که برای سرمایه گذاری و همچنین زندگی راهی این کشور می ‌شوند می توانند اقامت راحت تری نسبت به شرایط خود دریافت کنند. از این نکته نباید غافل شد که شرایط مالی هر فرد این امکان را می ‌دهد که بعد از مهاجرت و اقامت در اسپانیا مکان و سرمایه ‌گذاری بهتر و همچنین زندگی راحت تری در این کشور داشته باشند.

سوالات متداول

آیا خرید خانه در اسپانیا از طریق سایت امکان پذیر است؟

بله شما می ‌توانید با سایت های اسپانیایی ارتباط برقرار کنید و ملک خود را خریداری کنید.

هزینه تقریبی اقامت اسپانیا با خرید ملک چقدر است؟

مبلغی حدود ۵۰۰۰۰۰ هزار یورو این امکان را به شما می‌ دهد تا اقامت خود را در اسپانیا دریافت کنید.

آیا اقامت در اسپانیا برای افرادی که تصمیم به مهاجرت دارند مناسب است؟

بله در حال حاضر اسپانیا ۶ میلیون مهاجر دارد که توانسته کیفیت بالایی برای زندگی مهاجران فراهم کند.

مدارک لازم برای اقامت اسپانیا با خرید ملک چیست؟

یکی از مهم ‌ترین این مدارک ارائه کد NIE است. شما با ارائه مدارکی اعم از ویزای سه ماهه، تمکین مالی، سند ملک خریداری شده، عدم سوء پیشینه میتوانید اقامت این کشور را دریافت کنید.