سریال بازی مرکب

مسابقه واقعی بازی مرکب ساخته می شود!

بازی مرکب یک مجموعه تلویزیونی درام کره‌ای است که توسط هوانگ دونگ هیوک با سرمایه گذاری شبکه‌ نتفلیکس ساخته شد است. این مجموعه‌ی تلویزیونی در ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۱، توسط شبکه‌ی نتفلیکس منتشر شد. بازی مرکب در نهایت به یک مجموعه‌ی پرطرفدار بدل شد و روی هم رفته دیدگاه‌های بسیار مثبتی از سوی منتقدین دریافت کرد. در هفته‌ی اول نمایش، توانست به یکی از پربیننده‌ترین مجموعه‌های نتفلیکس در تمام دنیا بدل شود و در ماه نخست رکورد بیش از ۱۱۱ میلیون بیننده را ثبت کند و در صدر لیست پر بیننده‌ترین برنامه‌های نتفلیکس قرار گیرد.
داستان مجموعه‌ی تلویزیونی اسکوئید گیم از این قرار است که در شهر سئول، افرادی که دچار مشکل مالی هستند و تحت فشار به سر می‌برند را وارد مجموعه‌ بازی‌های ساده و کودکانه‌ای می‌کنند. بازی‌هایی که در نهایت یک برنده دارد و می‌تواند جایزه‌ی ۳۸ میلیون دلاری را دریافت کند. اما باختن در این بازی عواقب هولناکی دارد و منجر به مرگ می‌شود. بازی مرکب از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار است اما تماشای آن از برخی زوایا می‌تواند دشوار و آزاردهنده باشد. فصل اول این سریال در قالب ۹ قسمت منتشر شد و در اختیار تماشاگران شبکه نتفلیکس قرار گرفت و در نهایت این سریال به یک مجموعه‌ی پرطرفدار بدل شد.

ویدئو بازی مرکب

 

نظر منتقدان

این مجموعه‌ی تلویزیونی توانست نظر مثبت اکثر منتقدان را به خود جلب کند. وب سایت راتن تومیتوز ۹۴ درصد نظر مثبت را به ثبت رساند و امتیاز۸٫۲ از ۱۰ را به این مجموعه اختصاص داد. متاکریتیک به این مجموعه امتیاز ۶۹ از ۱۰۰ را داد که نشانگر نقدهای مطلوب این مجموعه‌ خوش ساخت است. گفتنی است که این مجموعه به دلیل شباهت داستانی با فیلم، هر طور خدایان بخواهند که یک اثر ژاپنی است، مورد انتقاد قرار گرفت. این فیلم اقتباسی آشکار از مانگایی به همین نام است که در سال ۲۰۱۴ انتشار یافت و داستان آن مشابه با مجموعه‌ی بازی مرکب و حول محور بازی‌های کودکانه مانند نور قرمز، نور سبز می‌چرخد. هوانگ دونگ هیوک در پاسخ به انتقادها مبنی بر سرقت ادبی عنوان نمود که نوشتن فیلم نامه را از سال ۲۰۰۸ آغاز کرده است و شباهت‌های موجود میان دو فیلم که در زمان فیلمبرداری از آنها مطلع شده است، کاملا تصادفی می‌باشد.

بازخورد عمومی

مجموعه‌ بازی مرکب به نخستین درام کره‌ای بدل شد که به صورت جهانی توانست در صدر جدول ۱۰ مجموعه‌ی تلویزیونی پر بیننده هفتگی نتفلیکس قرار گیرد و در ۹۰ کشور با احتساب ایالات متحده و بریتانیا رتبه‌ی اول را به دست آورد. هوانگ اعتقاد دارد که دلیل محبوبیت اسکوئید گیم این است که، بزرگسالان مستاصل و به شکلی کنایه آمیز زندگی خود را برای پیروزی در بازی‌های کودکانه فدا می‌کنند. البته همین‌ سادگی در بازی‌ها موجب شد که تمرکز اصلی بر روی شخصیت پردازی‌های داستان باشد. همچنین تنوع در طبقات اجتماعی شخصیت‌های حاضر در بازی، به دلیل همذات پنداری بینندگان موجب جذب بیشتر مخاطبان گردید.
محبوبیت این مجموعه باعث شد که پلیس بریتانیا به شهروندان هشدار دهد که از این سریال الگوبرداری نکنند. گفته می‌شود که با ایده برداری از این سریال دعوت نامه‌هایی برای شرکت در بازی مرکب به صورت آنلاین در حال پخش شدن است. بسیاری از کارشناسان این سریال را به عنوان نخستین مجموعه تلویزیونی که توانسته است مشکلات واقعی زندگی در کره جنوبی، فقر، رسوایی‌های سیاسی و تجاری، زن ستیزی، زندگی فراریان از کره شمالی و استثمار مهاجران را به خوبی به نمایش بگذارد. اگر مهاجم در این نبرد خود را به راس اسکوئید برساند، مدافعان مغلوب شده و پیروزی از آن تیم مهاجمان می‌گردد.

قوانین بازی مرکب

داستان مجموعه تلویزیونی اسکوئید گیم یا همان بازی مرکب شامل بازی‌های کودکانه دهه‌ی ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ کره است. در بازی ماهی مرکب که مرحله‌ی آخر از سری مسابقات اسکوئید گیم است، بازیکنان به دو گروه تقسیم می‌شوند. مدافعان و مهاجمان. قوانین بازی به این صورت است که مدافعان اجازه دارند با هر دو پای خود در زمین حرکت کنند و مهاجمان فقط اجازه دارند بر روی یک پا بپرند و حرکت کنند اما اگر یک مهاجم بتواند از سد مدافع رد شود آزاد است که با هر دو پای خود حرکت کند. پس از آن سایر مهاجمان برای برنده شدن به سمت محدوده‌ راس اسکوئید، هجوم می‌برند. قوانین بازی از اینجا به بعد به این صورت است که اگر در حین نبرد مدافع بتواند مهاجم را به خارج از محدوده‌ی اسکوئید هل بدهد، مهاجم میمیرد اما اگر مهاجم در این نبرد خود را به راس اسکوئید برساند، مدافعان مغلوب شده و پیروزی از آن تیم مهاجمان می‌گردد.

ساخت فصل دوم بازی مرکب

ساخت فصل دوم بازی مرکب

نتفلیکس با انتشار تیزری به طور رسمی خبر از پخش فصل دوم بازی مرکب را اعلام نمود. چندی پیش هوانگ دونگ هیوک در مصاحبه‌ای گفته بود امیدوار است که فصل دوم این مجموعه تا آخر سال 2024 میلادی ساخته و منتشر شود. فصل اول به عنوان یک بازی تکمیل شد و سونگ جی هون با 38 میلیون دلار برنده نهایی شد. یک سال پس از این داستان، جی هون درست قبل از سفر به آمریکا متوجه می‌شود که بازی دوباره شروع شده است. وی از سفر منصرف می‌شود و تصمیم می‌گیرد در کره بماند با این هدف که اسکوئید گیم را برای همیشه تعطیل کند.
صحنه‌ی پایانی طرفداران این مجموعه را به ساخت ادامه‌ داستان امیدوار کرد. با پیروزی سایر تیم‌ها و موفقیت برای خاموش کردن بازی و مرگ مخفی افراد سرشناس چند ملیتی، همه‌ی بینندگان در حالتی مبهم رها شدند. به جز بازگشت جی هون هیچ چیز قطعی نیست. همچنین هیچ ضمانتی برای ادامه‌ داستان در کره وجود ندارد. فصل اول نشان داد که بازی در سرتاسر جهان در حال انجام است و مردانی سرشناس و ثروتمند از کشورهای مختلف از تماشای قمار مرگ و زندگی دیگران لذت می‌برند. ادامه‌ی بازی در یک کشور دیگر، ممکن است موضوع اصلی فصل آینده‌ی مجموعه‌ی تلویزیونی اسکوئید گیم باشد. نتفلیکس با انتشار تیزری به طور رسمی خبر از پخش فصل دوم بازی مرکب را اعلام نمود.

برگزاری بازی مرکب در دنیای واقعی

شرکت نتفلیکس قصد دارد با برگزاری بزرگترین رئالیتی شو تاریخ امکان تجربه‌ی مراحل پر هیجان و فضای تنش زا سریال کره ای را به صورت واقعی برای علاقه مندان به این مجموعه فراهم کند. نتفلیکس قصد دارد از موفقیت و محبوبیت این مجموعه‌ پرطرفدار کمال استفاده را ببرد. چندی پیش این شرکت اعلام کرد که سازندگان این سریال برای ساخت فصل دوم آن آماده می‌شوند. به تازگی هم گفته شده که قرار است یک رئالیتی شو به نام Squid Game The Challenge ساخته شود که کاملا مشابه با مجموعه تلویزیونی آن می باشد و قرار است 456 شرکت کننده را در یک مسابقه‌ چالشی قرار بگیرند.

برگذاری بازی مرکب در دنیای واقعی

شرایط شرکت در مسابقه اسکوئید گیم

نتفلیکس از تمام مردم دنیا دعوت کرده است تا برای شرکت در مسابقه‌ بازی مرکب واقعی ثبت نام کنند. ریالیتی شوی اسکوئید گیم قرار است در بریتانیا فیلمبرداری شود اما زمان پخش این مسابقه‌ی هیجان انگیز به طور دقیق مشخص نیست. مجموعه تلویزیونی در سپتامبر سال 2021 پخش شد و در همان ابتدای کار به پربیننده‌ترین سریال تاریخ نتفلیکس مبدل شد. این سریال کره‌ای پرطرفدار داستان افرادی را روایت می‌کند که شدیدا به مشکلات مالی دچار هستند بنابراین در مسابقه‌ای شرکت داده می‌شوند که مجازات باختن در آن مرگ است.
حال با توجه به این روایت کلی از سریال، در نظر بگیرید که برگزاری مسابقات بازی مرکب در دنیای واقعی و آن هم توسط غول دنیای سرگرمی‌های تلویزیونی چقدر می‌تواند هیجان انگیز باشد. طبق اعلام مقدماتی نتفلیکس شرکت کنندگان باید در تعدادی مسابقه که در طراحی آنها از سریال اصلی الهام گرفته شده است شرکت کنند. به طور قطع این مسابقات با موارد جدید و غافلگیر کننده‌ای همراه خواهند بود. در این مسابقه اتحاد، شخصیت و استراتژی شرکت کنندگان به آزمایش گذاشته می‌شود و ماندن در ادامه‌ راه و یا حذف آن‌ها بر این اساس صورت خواهد گرفت. البته حذف در این مسابقات با مرگ شرکت کنندگان همراه نیست بلکه از دست دادن جایزه‌ی نهایی ۴.۵۶ میلیون دلاری آن خواهد بود.

نتفلیکس از تمام مردم دنیا دعوت کرده است تا برای شرکت در مسابقه‌ی اسکوئید مرکب واقعی ثبت نام کنند. شرکت کنندگان باید دارای حداقل سن ۲۱ سال و به زبان انگلیسی مسلط باشند و در ۴ هفته‌ی اول سال ۲۰۲۳ برای فیلمبرداری و شرکت در مسابقات در دسترس باشند. تعداد شرکت کنندگان در این مسابقات ۴۵۶ نفر می‌باشند. یعنی دقیقا همان تعدادی که در سریال وجود داشتند. جهت ثبت نام و تلاش برای به دست آوردن شانس حضور در مسابقه‌ بازی مرکب، ابتدا باید به آدرس اینترنتی squidgamecasting.com مراجعه کنید و یک ویدیوی یک دقیقه‌ای از خود را در آنجا آپلود کنید.

شرایط شرکت در مسابقه اسکوئید گیم

جمع بندی

هیجان موجود در مجموعه‌ی تلویزیونی بازی مرکب در بالاترین سطح ممکن قرار دارد. این موضوع باعث می‌گردد که تماشاگران در تمام مدت تمرکزش حفظ شود. طراحی صحنه بسیار شاد و دوست داشتنی سریال، موجب شده که پارادوکس بی نهایتی با محتوای سریال به وجود بیاید که بسیار قابل تامل است. گفتنی است که بازی بازیگران حاضر در سریال بسیار قابل ستایش است و همه چیز حول محور شخصیت پردازی آنان می‌چرخد.
تعاملات میان شخصیت‌ها یکی از جذاب‌ترین بخش‌های سریال است. تعاملی که دائما با تنش همراه است و اعتماد در آن جایی ندارد. داستان سریال از دل یک موضوع بسیار ساده به یک بحران بزرگ انسانی ختم می‌شود. بحرانی در دل جوامع مدرن که در قالب یک بازی به تصویر کشیده شده است. جوامع امروزی که در آن امکان رسیدن به هر چیزی و هر جایی ممکن است به شرطی که تن به خواسته‌های افراد قدرتمند دهید. بازی مرکب پرهیجان و بسیار جذاب است و بار دیگر نشان داد که صنعت فیلمسازی در کره جنوبی چقدر پیشرفت کرده است و به راحتی می‌تواند مخاطبان جهانی کسب کند. این مجموعه یکی از هیجان انگیزترین و در عین حال تامل برانگیزترین سریال‌های شبکه‌ی نتفلیکس است که تماشای آن ذهن شما را تا مدت‌ها درگیر می‌کند.

اگر شما قصد دارید تا در این مسابقه شرکت کنید باید شرایط سفر به کشور انگلستان را داشته باشید. شما عزیزان می توانید برای اخذ ویزا توریستی انگلستان به آژانس هواپیمایی اوج آرام مراجعه کنید و در اسرع وقت با قیمت مناسب ویزای انگلستان را دریافت کنید. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده باشید. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت مشاوره از طریق شماره های زیر با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشید.

شماره های تماس : 02145419 | 09123980225

4/5 - (16 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *