گرفتن اقامت انگلیس از طریق ازدواج

اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج

آیا از راهکارهای ساده و آسان برای مهاجرت به انگلستان مطلع هستید؟ همان طور که می‌دانید کشور انگلستان از جمله کشورهایی است که دریافت اقامت بسیار سخت و پیچیده‌ای را در بر دارد. اما ساده‌ترین راه برای دریافت اقامت انگلستان از طریق ازدواج است. برای دریافت این اقامت نیز باید به برخی از شرایط بسیار توجه کرد. پس از محتوا ویزا توریستی استرالیا، در این مقاله از وب سایت اوج آرام قصد داریم تا به صورت تخصصی به بررسی این موضوع بپردازیم.

دلایل بسیار زیادی موجب می‌شوند که افراد اقدام به مهاجرت به کشورهای مختلف نمایند. اما آیا تاکنون به این فکر کرده‌اید که چرا کشور انگلستان یکی از محبوب‌ترین کشورها برای مهاجرت، شناخته شده است؟ این کشور چه مزایایی را در بر دارد که سبب جلب توجه مهاجرین شده است؟ این کشور از قوانین فراگیر پذیرش مهاجر تبعیت می‌کند که شرایط بسیار مطلوبی را برای مهاجرین در بر خواهد داشت.

همچنین این کشور عضو اتحادیه اروپا بوده و از این رو مزایای فوق العاده‌ای را برای مهاجرین در بر دارد. ورود افراد به کشور انگلستان، به شش روش امکان پذیر است. گرفتن اقامت انگلستان از طریق ازدواج، یکی از این 6 روش است که با توجه به شرایط خاصی، برای مهاجرین در نظر گرفته شده است.

به جرات می‌توان گفت یکی از ساده‌ترین و همچنین آسان‌ترین راهکارها برای اخذ اقامت انگلستان، اقامت انگلیس از طریق ازدواج است. در این روش، افراد با یک فرد انگلیسی ازدواج نموده و در صورت برخورداری از شرایط مناسب، می‌توانند اقامت این کشور را به راحتی دریافت کنند.

از صفر تا صد اقامت انگلستان از طریق ازدواج

همان طور که پیش‌تر نیز به آن اشاره کردیم، این نوع از اقامت‌ها یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای اخذ اقامت انگلیس هستند که متقاضی بدون هیچ محدودیتی، شرایط ورود به این کشور را به دست می‌آرود. این ویزا، علاوه بر سهولت در ورود به انگلستان، شرایط ایده‌آلی را برای کار در انگلستان نیز به همراه خواهد داشت. متقاضیان می‌توانند به راحتی با در بر داشتن این ویزا، در کشور انگلستان به فعالیت‌های مختلف برای کسب درآمد بپردازند.

شرایط اقامت انگلستان از طریق ازدواج

شرایط اقامت انگلستان از طریق ازدواج

در قوانین این کشور، شهروندان انگلیسی می‌توانند پس از طی کردن 18 سالگی، اقدام به انتخاب شریک زندگی خود از کشور انگلستان و یا کشورهای دیگر نمایند. در صورتی که این انتخاب از کشورهای دیگر صورت پذیرد، فرد خارجی می‌تواند به راحتی اقامت انگلستان از طریق ازدواج را دریافت نموده و وارد خاک این کشور شود. اما شرایط ورود به خاک این کشور برای اقامت از طریق ازدواج چیست؟ اوج آرام اقدام به ارائه‌ی اطلاعات دقیق و هوشمندانه‌ای در این زمینه نموده است. همراه ما باشید تا از شرایط اقامت انگلیس از طریق انگلستان مهم مطلع گردید :

 1. دریافت مجوز ورود به انگلستان توسط فرد خارجی قبل از ورود به خاک کشور انگلستان (این مجوز توسط کشور متبوع متقاضی صادر می‌شود.)
 2. اخذ گواهی بسیار مهم تاییدیه ازدواج (این مرحله به عنوان مهمترین گام برای اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج است که متقاضی با استفاده از اسناد و مدارک و به لحاظ قانونی، مامورین مربوطه را قانع می‌کند که ازدواج و زندگی مشترک مدنی، کاملا صورت پذیرفته است. مهم بودن این مرحله به جهت عدم ازدواج صوری برای دریافت اقامت انگلستان از این طریق، خواهد بود.)
 3. اثبات سن بالای 18 سال برای هر دو فرد مذکور با ارائه‌ی اسناد و مدارک معتبر

نکات مهم برای اخذ اقامت و تبصره‌های ارائه‌ شده برای اخذ ویزا

 • نکته اول: گاهی افراد به موجب برخی از مشکلات، اقدام به برگزاری نامزدی نموده و برای برگزاری مراسم ازدواج، نیازمند زمان کافی هستند. کشور انگلستان در این زمینه نیز مهاجرین را همراهی نموده و به افرادی که ویزای نامزدی معمولی دارند، اقامت 6 ماهه عرضه نموده است. در این صورت طرفین به مدت 6 ماه زمان کافی دارند که بتوانند نسبت به برگزاری مراسم ازدواج خود، اقدام کنند.
 • نکته دوم: یکی از قوانین قابل توجه در این کشور، عدم پذیرش قانون چند همسری است. در این کشور نه تنها چند همسری رایج نیست، بلکه به نوعی جرم نیز محسوب می‌شود. لذا فردی که اقدام به ازدواج می‌نماید، باید مجرد باشد. در صورتی که فرد متقاضی همسر نداشته باشد، همسر وی فوت کرده باشد و یا از همسر خود جدا شده باشد، باید مدارک و اسناد مهم در این خصوص را به مراجع ذی‌صلاح، عرضه نماید.
 • نکته سوم: زوجین می‌توانند به راحتی برای ادامه تحصیل و همچنین کار اقدام نمایند.
 • نکته چهارم: یکی از موارد حائز اهمیت برای دریافت این ویزا توسط مهاجرین، برخورداری از مدرک زبان (IELTS LIFE SKILLS) می‌باشد.

مدت زمان ویزا اقامت انگلستان از طریق ازدواج

اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج

حتما این نکته که متقاضی پس از دریافت این ویزا، می‌تواند به راحتی به کشور انگلستان وارد شود، توجه شما را نیز به سمت خود جلب نموده است. یکی از سوالاتی که در خصوص این ویزا تضمینی انگلیس، ذهن مخاطب را درگیر می‌کند، مدت زمان در نظر گرفته شده برای اقامت دائم انگلستان از طریق ازدواج است!

 • این ویزا در وهله‌ اول به مدت 2 سال و 6 ماه صادر می‌شود. مخاطب پس از طی کردن این دوره و قبل از اتمام تاریخ ویزا، باید برای دریافت ویزای دیگر اقدام نماید. ویزای بعدی که به این مهاجرین تعلق می‌گیرد نیز 2 سال و 6 ماه دیگر خواهد بود. لذا فرد مذکور به مدت 5 سال در این کشور زندگی کرده است.
 • پس از گذشت 5 سال از زندگی مشترک فرد، متقاضی می‌تواند برای دریافت اقامت دائم برای انگلستان، اقدام نماید. اما برای دریافت اقامت دائم، متقاضی باید برخی از شرایط را در بر داشته باشد :
 • متقاضی باید اثبات کند که به مدت 2 سال کامل در یک خانه با زوج انگلیسی خود زندگی کرده است.
 • متقاضی باید اثبات کند که رابطه‌ی وی با زوج انگلیسی از قدمت 4 ساله برخوردار است.

پس از اثبات موارد یاد شده، متقاضی می‌تواند اقدامات لازم را برای دریافت اقامت دائم به کار ببندد.

مدارک مهم برای اقامت انگلستان از طریق ازدواج

اقامت انگلستان از طریق ازدواج

لازم به ذکر است که پیش از اقدام برای دریافت اقامت انگلیس از طریق ازدواج، بهتر است اقدام به آماده سازی برخی از مدارک و مستندات نمایید. با توجه به لزوم ارائه‌ی این مدارک، متقاضی باید در زمان مناسب اقدام به آماده سازی آنها نماید. این مدارک عبارتند از :

 • ازدواج قانونی و ثبت شده
 • اثبات قصد ماندگاری متقاضی به عنوان شهروند در کشور انگلیس
 • تضمین استقلال مالی متقاضی به دفتر مهاجرت انگلیس
 • اثبات قصد ماندگاری دائم پس از ازدواج در کشور انگلیس
 • تامین حداقل مخارج یک سال آینده (برخورداری از تمکن مالی متقاضی)
 • از دیگر مدارک بسیار مهم برای بهره برداری از این ویزا، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
 • ارائه شناسنامه با ترجمه به زبان انگلیسی
 • ارائه‌ی کلیه اسناد ازدواج (عقدنامه، عکس عروسی، فیلم عروسی و غیره)
 • ارائه‌ی گواهی رسمی طلاق و یا فوت همسر قبلی با ترجمه رسمی.

نتیجه گیری

شما عزیزان می توانید با مراجعه به راه های ارتباطی درج شده در وب سایت با کارشناسان ما در زمینه اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج صحبت کنید و مشاوره های لازم را دریافت کنید. وب سایت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری اوج آرام با سال ها سابقه در زمینه ارائه تور گردشگری و اخذ اقامت و ویزا سعی دارد تا در این زمینه بهترین باشد و رضایت شما عزیزان را کسب کرده باشد. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده و برایتان مفید بوده باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *