تمدید ویزا دانشجویی

تمدید ویزای دانشجویی انگلستان

در بسیاری از موارد مانند ادامه تحصیل و غیره، شاهد تمدید ویزای دانشجویی هستیم. کشور انگلیس یکی از کشورهای قانونمند و سخت‌گیر در زمینه‌ی ورود مهاجرین است. لذا قوانین سخت‌گیرانه‌ی بسیار زیادی را برای مهاجرین در نظر گرفته است. از این جهت برای تمدید این نوع از ویزاها، باید اطلاعات کامل و جامعی، را ارائه نمایید تا از خدمات برتر بهره‌مند گردید.

همان طور که می‌دانید کشور انگلیس به سبب برخورداری از سیستم آموزشی بسیار معتبر و پیشرفته، هر ساله شاهد خیل عظیمی از دانشجویان بین المللی از سراسر جهان است. این کشور مدارک معتبری را پس از گذراندن دوره‌ تحصیلی به دانشجویان اعطا می‌کند که علاوه بر اهمیت بسیار بالا در سراسر جهان، بازار شغلی مناسبی را نیز برای دانشجویان در بر خواهد داشت.

اما برای این که بتوان از مزایای فوق العاده‌ی تحصیلی در این کشور بهره‌مند شد، حتما باید اطلاعات دقیقی را در زمینه‌ تحصیلات موفق در این کشور، کسب نمود. برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، ابتدا باید مقطع تحصیلی خود را مشخص نمایید. تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان دارای طبقه‌بندی‌های مختلفی است که با توجه به آن ها دانشجویان اقدام به ادامه تحصیل خواهند نمود.

چه زمانی باید برای تمدید ویزای دانشجویی انگلستان اقدام کرد؟

تمدید ویزای دانشجویی انگلستان

دغدغه‌ بسیاری از دانشجویان خارجی در کشور انگلستان به پایان رسیدن تاریخ ویزا تحصیلی آن ها است. لذا یکی از نکات بسیار مهم برای طی کردن موفق دوره‌ تحصیلی در کشور انگلستان و همچنین بهره برداری از ویزا تضمینی انگلیس، توجه به تاریخ اتمام و انجام اقدامات لازم برای تمدید ویزا است. قبل از هر چیز باید مدت زمان مشخص برای هر مقطع تحصیلی را در نظر گرفت و با توجه به آن اقدامات لازم را به کار گرفت. اوج آرام اقدام به ارائه‌ اطلاعات دقیق و جامعی در زمینه‌ تمدید ویزای دانشجویی در انگلیس نموده است.

اما سوال اینجاست که در چه زمانی اهمیت تمدید ویزا در انگلستان، به اوج خود می‌رسد؟ در پاسخ می‌توان به برخی از موارد زیر اشاره نمود:

 • در صورتی که همچنان با ویزا دانشجویی در کشور انگلستان در حال زندگی کردن هستید
 • قبل از منقضی شدن ویزای فعلی خود
 • در صورت پذیرش غیر مشروط (Unconditional offer)
 • شرکت در مقاطع تحصیلی پیشرفته‌تر
 • عدم تمام کردن دوره مقطع تحصیلی مورد نظر
 • در بسیاری از موارد نیز تمدید ویزای دانشجویی برای افراد مقدر نبوده و افراد به دلیل عدم برخورداری از شرایط مناسب با عدم تمدید مواجه خواهند شد.

شرایط تمدید ویزای دانشجویی در کشور انگلستان چیست؟

شرایط تمدید ویزا دانشجویی انگلستان

کشور انگلستان به سبب برخورداری از شرایط ایده‌آل و مناسب، قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای مهاجرین در نظر گرفته است. این قوانین و مقررات حتی در هنگام تمدید ویزا نیز مورد توجه قرار گرفته و در صورت عدم جلب توجه، ویزای دانشجویان تمدید نخواهد شد. اما شرایط مهم برای تمدید این ویزاها چیست؟

 • برخورداری از تطابق‌های لازم با ویزای اولیه
 • حضور دانشجو در انگلستان و یا بریتانیا
 • عدم اتمام اعتبار ویزای قبلی
 • برخورداری از یک اسپانسر موسسه آموزشی در انگلیس (اسپانسر‌هایی از قبیل: موسسه آموزش عالی HEI، موسسه خارج از بریتانیا، آموزشگاه خصوصی و غیره)

از جمله مواردی هستند که برای تمدید ویزا، بسیار به آنها توجه خواهد شد. یکی از نکات قابل توجه در تمدید ویزا، ماندگاری شما در کشور انگلستان تا زمان تمدید آن خواهد بود. یعنی دانشجویانی که برای تمدید ویزای خود اقدام کرده‌اند تا مدت مقرر می‌توانند در این کشور بمانند تا ویزای آن ها با توجه به شرایط خاص صادر گردد.

 • نکته 1: مدارک مورد نیاز برای تمدید ویزای دانشجویی با توجه به مقاطع تحصیلی مختلف، متفاوت خواهد بود. اما یکی از مهمترین آن ها شرکت در آزمون زبان انگلیسی و دریافت حداقل نمره تعیین شده خواهد بود.
 • نکته 2: تمدید ویزا با توجه به نیاز مخاطبین به صورت چند ماهه : 2 ساله، 5 ساله و حتی 10 ساله نیز صورت می‌پذیرد.

راهنمایی‌های لازم برای تمدید ویزای دانشجویی در انگلیس

لازم است بدانید که مدت زمان مقرر برای تمدید این ویزا بین 2 الی 8 هفته است. این مدت زمان توسط سازمان استاندارد این کشور به تصویب رسیده است. لذا دانشجویان می‌توانند در مدت تعیین شده در کشور انگلیس بمانند تا درخواست آنها بررسی شده و سپس جواب درخواست برای آنها صادر شود.

راهکار مناسب برای تمدید این نوع از ویزاها کدام است؟ برای تمدید این نوع از ویزاها می‌توانید از سرویس‌های در نظر گرفته شده برای تمدید ویزا استفاده کنید. یکی از موارد بسیار مهم در این سرویس‌ها، هزینه‌بر بودن آنها است. این سرویس‌ها به نوعی بر روی روند اخذ ویزا در کمترین زمان، نقش بسیار مهمی خواهند داشت. این تمدید ویزا هم در داخل کشور انگلستان برای مخاطبین مقدور بوده و هم در خارج از این کشور امکان پذیر است.

 • استفاده از سرویس اولویت (Priority) :

راهنمایی_های لازم برای تمدید ویزای دانشجویی در انگلیس

همان طور که پیش‌تر نیز به این موضوع اشاره کردیم، کشور انگلیس قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای مهاجرین در نظر گرفته است. لذا اغلب پیشنهاد متخصصین برای دریافت ویزا انگلیس و یا تمدید آن، اقدام سریع و به موقع است. بهترین زمان برای درخواست و شروع اقدامات لازم برای دریافت و تمدید ویزا، 6 الی 8 هفته زودتر از تاریخ مورد نظر است. این سرویس مزایای فوق العاده‌ای را برای مخاطبین در بر خواهد داشت.

با استفاده از این سرویس پرونده‌ شما اولویت کار مراجع ذی صلاح قرار گرفته و در کمترین زمان ممکن (بین 5 الی 8 روز) می‌توانید شاهد تمدید ویزای دانشجویی خود باشید. از دیگر خصوصیات بارز در این سرویس می‌توان به آنلاین بودن آن اشاره نمود. هزینه‌ی پرداختی برای این سرویس بالغ بر 916 پوند خواهد بود.

 • استفاده از سرویس ویژه (Premium):

برای بهره برداری مطلوب از این سرویس باید حتما به صورت حضوری به سازمان‌ها و ادارات مربوطه (اداره مهاجرت در انگلیس) مراجعه نمایید. یکی از مزایای فوق العاده در بهره برداری از این سرویس ویژه، دریافت پاسخ درخواست به صورت یک روزه است. هزینه تمدید ویزا با این سرویس خاص، 1047 پوند است.

هزینه‌های پرداختی برای تمدید این ویزا، با توجه به موارد مختلف متغیر خواهد بود. برای نمونه هزینه بیمه سلامت، هزینه‌ی ارسال اطلاعات بیومتریک و … از مخاطبین دریافت می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت: هزینه‌ی تمدید ویزای دانشجویی بالغ بر 2000 پوند است. در برخی از مواقع زمان تمدید ویزا به طول می‌انجامد. در مواقعی از جمله: محکومیت‌های کیفری، انجام مصاحبه، اعتبار سنجی مدارک عرضه شده و … متعاقبا شاهد مدت زمان طولانی‌تری برای تمدید ویزای خود خواهید بود.

شما عزیزان می توانید برای تمید ویزا، اخذ ویزا همراه انگلستان و … از طریق راه های ارتباطی درج شده در وب سایت با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشید. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده و برایتان مفید بوده باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *