تحصیل در ژاپن 2022

تحصیل در ژاپن 2022

امروزه در کشور ایران مهاجرت به منظور تحصیل در ژاپن مورد استقبال قرار گرفته است. در کشور ژاپن بیشتر از 13 دانشگاه به زبان انگلیسی درس میدهند و برنامه های تحصیلی خود را بر این پایه ارائه می ‌کنند. این موضوع می تواند برای کسانی که قصد ندارند زبان سوم یاد بگیرند مفید واقع شود. دولت ژاپن برای اینکه دانشجو های بیشتری را از سایر کشورها جذب کند برنامه هایی را ارائه داده که شرایط تحصیل در ژاپن را برای افراد آسان می کند.

دولت ژاپن برای اینکه دانشجو های بیشتری را از سایر کشورها جذب کند برنامه هایی را ارائه داده که شرایط تحصیل در ژاپن را برای افراد آسان می کند. استانداردهای آموزشی بالایی که مدارس کشور ژاپن دارند باعث شده ژاپن از نظر هنر و تکنولوژی رتبه بالایی در جهان کسب کند. کشور ژاپن علاوه بر اینکه در زمینه فنی دانشجو می پذیرد، اقدام به پذیرش دانشجو در حوزه علوم سیاسی نیز کرده است. کشور ژاپن پذیرای دانشجویان بین المللی بسیار زیادی است، امروزه بالغ بر 13 هزار نفر دانشجوی خارجی در این کشور تحصیل می کنند. کشور ژاپن به دلیل استفاده از امکانات تحصیلی مناسب و خوب یک گزینه عالی برای تحصیل در خارج از کشور به شمار می رود. تحصیل در ژاپن باعث شده که این کشور یکی از محبوب ترین مقصد های تحصیلی برای دانشجویان باشد.

هزینه تحصیل در ژاپن

تحصیل نسبت به سایر کشورها مقرون به صرفه تر به شمار می رود. در کشور های اروپایی مثل آلمان و انگلستان هزینه تحصیل در کشور ژاپن پایین تر و در کشور های آسیایی تحصیل در ژاپن هزینه بیشتری را برای افراد رقم می زند. با توجه به رشته ای که به دست دانشجو انتخاب شده و محلی که دانشجو در آن سکونت دارد هزینه تحصیل متغیر است. این هزینه از حدود 500 هزار ین شروع و تا یک میلیون ین در سال تخمین زده می شود.

تحصیل در کشور ژاپن

آزمون سفارت ژاپن

به منظور تحصیل در ژاپن با توجه به مقطع تحصیلی دانشجو در سفارت کشور ژاپن در ایران از افراد یک امتحان کتبی گرفته می شود. شایان ذکر است که تنها کسانی به مرحله امتحان کتبی راه پیدا می کنند که در مرحله بررسی مدارک قبول شده باشند. این افراد می ‌توانند بعد از اینکه سفارت با آنها تماس تلفنی برقرار نمود برای شرکت در آزمون کتبی اقدام کنند. متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا لازم است درس زبان انگلیسی و زبان ژاپنی را امتحان دهند. برنامه امتحان کتبی برای مقطع کارشناسی کمی متفاوت تر از سایر مقاطع می باشد. این برنامه امتحانی هر رشته به شرح زیر است :

 • رشته های ریاضی : دروس شیمی، فیزیک، ریاضی، زبان انگلیسی و زبان ژاپنی.
 • رشته های علوم تجربی : دروس شیمی، زیست شناسی، ریاضی، زبان انگلیسی و زبان ژاپنی.
 • رشته های علوم انسانی : ریاضی، زبان انگلیسی و زبان ژاپنی.
 • متقاضیان مقطع فوق دیپلم نیز لازم است دروس فیزیک یا شیمی، ریاضی، زبان انگلیسی و زبان ژاپنی را امتحان دهند.

به نکات زیر توجه کنید :

 • برای شرکت در آزمون سفارت ژاپن لازم است 30 دقیقه قبل از برگزاری آزمون در سفارت حاضر باشید.
 • از آوردن موبایل و دیکشنری خودداری کنید.
 • به همراه داشتن شناسنامه عکس دار یا کارت ملی الزامی است.
 • در صورت غیبت در آزمون نمره شما صفر خواهد شد.
 • هرگونه تقلب یا افشار در آزمون باعث صفر شدن کلیه نمرات متقاضی می شود.
 • بین آزمون های مقطع کارشناسی 45 دقیقه وقت ناهار در نظر گرفته شده است. شایان ذکر است که تهیه غذا بر عهده متقاضی محترم می باشد.

تحصیل پرستاری در ژاپن

تحصیل در ژاپن در رشته پرستاری از حدود سال 1910 در این کشور آغاز شد. در نخستین مرحله برای تحصیل در رشته پرستاری در ژاپن لازم است پذیرش خود را از دانشگاهی که در نظر دارید اخذ نمایید. بعد از این مرحله باید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی این کشور کنید.

مدارک مورد نیاز رشته پرستاری در ژاپن

برای تحصیل در ژاپن در رشته پرستاری لازم است مدارک زیر را به همراه داشته باشید :

 • گذرنامه معتبر
 • کلیه مدارک تحصیلی فرد متقاضی
 • فرم درخواست پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • مدرک زبان آیلتس و تافل
 • گواهی سلامت
 • گواهی تمکن مالی
 • رسید پرداخت ثبت نام اولیه و ویزا

تحصیل پرستاری در ژاپن

بهترین دانشگاه های پرستاری ژاپن

از برترین دانشگاه های پرستاری این کشور می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • Fukui Prefectural University
 • Wakayama medical college
 • Juntendo University
 • Showa University
 • Kobe university

تحصیل پزشکی در ژاپن

دانش آموزان دبیرستانی بسیار زیادی بعد از اینکه دوره دبیرستان خود را تمام کردند آرزوی قبولی در رشته پزشکی را دارند. کم بودن ظرفیت دانشگاه ها برای پذیرش پزشکی در کشور ایران باعث شده این افراد کشورهای دیگر را برای تحصیل انتخاب کنند. تحصیل در ژاپن در مقطع پزشکی یک پیشنهاد ویژه برای تمام فارغ التحصیلان دبیرستانی محسوب می شود. آسیایی بودن این کشور و داشتن دانشگاه های معتبر و جهانی از بزرگ ترین مزیت های ژاپن محسوب می شود.

برای این که بتوانید در دانشگاه های پزشکی ژاپن پذیرش شوید لازم است به منظور بررسی ریز نمرات دوره دیپلم مدارک شما به کشور ژاپن ارسال گردد. بعد از اینکه مدارک و نمرات دوره دیپلم شما توسط دانشگاه تایید شد، شما برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه به این کشور دعوت می شوید. در صورتی که قصد تحصیل در ژاپن را دارید لازم است حداقل معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما 16 باشد. آزمون ورودی دانشگاه های ژاپن  EJU نام دارد و شامل اطلاعات عمومی ژاپن و جهان، مهارت های عمومی در زمینه علمی و ریاضیات می باشد. شایان ذکر است که این آزمون تنها یک بار در سال برگزار می گردد. بعد از این که در این آزمون قبول شدید می توانید در رشته دلخواه خود شروع به تحصیل کنید.

تحصیل پزشکی در ژاپن

تحصیل موسیقی در ژاپن

کشور ژاپن از جمله کشورهایی است که موسیقی نقش مهمی را در فرهنگ آن ایفا می کند. کشور ژاپن یکی از کشورهایی است که بهترین ارکستر های جهان را تعلیم می دهد، بنابراین تحصیل موسیقی در ژاپن یک پیشنهاد استثنایی برای کسانی است که قصد دارند در موسیقی تحصیل کنند.

تحصیل معماری در ژاپن

روش منحصر به فرد معماران ژاپنی در مهندسی ساختمان توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. این رشته در سطح گسترده در شاخه ها و مقاطع تحصیلی متفاوت در کشور ژاپن آموزش داده می شود. دانشجویانی که قصد تحصیل در ژاپن در این رشته را دارند می توانند در دوره های کارآموزی شرکت کنند. طی این دوره ها که طبق برنامه مشخصی اجرا می شوند دانشجو می تواند با محیط کار و محلی که می خواهد بعد از فارغ التحصیل شدن در آنجا کار کند آشنا شود. دانشجویانی که پشتکار دارند می توانند در دانشگاه های معماری کشور ژاپن کار کنند و به شکل رایگان در شرکت های بزرگ معماری ژاپن کارآموز شوند.

دانشگاه های رشته معماری در ژاپن

 • دانشگاه توکیو
 • دانشگاه کوگا کوین
 • موسسه فنی شیبائورا
 • دانشگاه کوبه
 • دانشگاه چیبا

تحصیل در رشته انیمیشن در ژاپن

دانشجویان بسیاری برای تحصیل در ژاپن در رشته انیمیشن سازی اقدام می نمایند. دانشگاه های ژاپن از برترین دانشگاه‌ های جهان در خصوص این رشته به شمار می آیند. از بهترین دانشگاه های انیمیشن ژاپن می توان به دانشگاه طراحی فوکوئوکا و دانشگاه کیوتو سیکا اشاره نمود.

انیمیشن سازی در ژاپن

شرایط تحصیل در ژاپن

در ادامه قصد داریم شرایط تحصیل در ژاپن را برای شما شرح دهیم. بیشتر دانشگاه هایی که در کشور ژاپن وجود دارند، هر سال دو بار اقدام به پذیرش دانشجو می کنند. تعداد ترم های تحصیلی در کشور ژاپن دو ترم است که شامل ترم بهار و پاییز می باشد. ترم بهار از ماه آوریل و ترم پاییز از ماه سپتامبر شروع می شود. مهلت درخواست تحصیل در کشور ژاپن با توجه به دانشگاه متفاوت می باشد اما معمولاً باید 6 ماه قبل از شروع هر ترم درخواست نمود. در ادامه زمانبندی ارسال درخواست تحصیل در دانشگاه های ژاپن را برای شما شرح می دهیم :

 • ارسال درخواست آنلاین : نوامبر و مارس
 • ارسال مدارک لازم : دسامبر و آوریل
 • اطلاعیه پذیرش : فوریه و ژون
 • پرداخت شهریه و دریافت ویزا : فوریه تا مارس و جولای تا آگوست

تجربه تحصیل در ژاپن

امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و ژاپنی برای دانشجویان بین المللی و امکانات تحصیلی بسیار مناسبی برای فرد متقاضی وجود دارد. در صورتی که رزومه تحصیلی خوبی به دانشگاه های این کشور ارائه دهید احتمال این که بتوانید با هزینه کم در این کشور تحصیل کنید بالا می رود. یکی از بزرگترین مزایای تحصیل در ژاپن این است که این کشور یکی از امن ترین کشور های دنیا تلقی می شود. رنکینگ جهانی بالا و کیفیت بسیار بالای دانشگاه های این کشور توجه متقاضیان را به خود جلب می کند.

مشاوره تحصیل در ژاپن

شما می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به کشور ژاپن با کارشناسان و مشاوران گفت و گو نمایید.

تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه

به دلیل بالا بودن هزینه های تحصیل در ژاپن دانشجویان ایرانی تلاش می کنند که به همراه بورسیه به این کشور مهاجرت کنند. چرا که با اخذ بورسیه تحصیلی دولت ژاپن تمام هزینه های تحصیلی دانشجو را پوشش می دهد.

بورسیه های تحصیلی مختلفی برای دانشجویان خارجی در کشور ژاپن وجود دارند اما یکی از متداول‌ترین بورسیه هایی که در میان دانشجویان ایرانی برای تحصیل در ژاپن وجود دارد بورسیه مونبوکاگاکوشو می باشد. برای این که فرد متقاضی بتواند بورسیه مونبوکاگاکوشو را دریافت کند لازم است از طریق سفارت یا ارتباط مستقیم با اساتید این کار را انجام دهد. معدل افراد نقش مهمی را در گرفتن بورسیه تحصیلی ایفا می کند، معدل 17 به بالا امتیاز خوبی را برای فرد متقاضی به همراه دارد و امکان موفقیت او را بالا می برد . بورسیه های تحصیلی کشور ژاپن به کسانی داده می شود که رزومه تحصیلی مناسبی دارند.

بورسیه تحصیل در ژاپن حالت های مختلفی دارد این حالت ها به شرح زیر می باشند :

بورسیه تحصیلی دانشگاهی : دانشگاه ها با توجه به معیارهایی که برای بورسیه کردن دانشجویان دارند افراد را انتخاب می کنند. بورسیه های دانشگاه حالت رقابتی دارد چراکه با توجه به شایستگی متقاضی به فرد اعطا می شود. از معروفترین بورسیه های دانشگاهی می توان به بورسیه دانشگاه ناگازاکی و توکیو ژاپن اشاره کرد.

بورسیه تحصیلی دولتی : همانطور که از نام این بورسیه پیداست این بورسیه به وسیله نهادهای دولتی به منظور تحصیل به افراد اعطا می شود. نهادهایی مانند آموزش و پرورش، تربیت بدنی، فرهنگ، علوم و تکنولوژی و دیگر نهاد های دولتی با توجه به مدارک متقاضی افراد را بورسیه می کنند. بورسیه تحصیلی دولتی کشور ژاپن از پرطرفدارترین انواع بورسیه می باشد و معروف ترین بورسیه آن مونبوکاگاکوشو است.

بورسیه نهاد های خصوصی : طی عملی خیر خواهانه و با توجه به پارامترهای مختلف برخی از نهادها به دانشجویان واجد شرایط برای تحصیل در ژاپن بورسیه می دهند. برای اینکه افراد بتوانند بورسیه اینگونه نهاد ها را اخذ نمایند باید با آن‌ ها ارتباط برقرار کرده و رزومه خود را به آنان ارائه دهند.

مدارک لازم برای تحصیل در ژاپن

مدارک لازم برای تحصیل در ژاپن

مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در ژاپن برای دانشجویان بین المللی به شرح زیر است:

 • توصیه نامه ای که باید به وسیله معلمان یا اساتید گذشته نوشته شده باشد.
 • اثبات تمکن مالی به منظور توانایی پرداخت هزینه های تحصیلی و زندگی در کشور
 • بیانیه نمرات در صورتی که قصد دارید با مدرک دیپلم به تحصیل در ژاپن بپردازید.
 • نسخه اصلی گذرنامه و گواهی سلامت
 • ارائه نامه‌ای از وزارت امور داخلی کشور ایران
 • مدرک قبولی در آزمون دانشگاه، شامل نمراتی که در درس زبان و سوالات علمی کسب کرده اید.
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی شامل تافل یا آیلتس

تحصیل در ژاپن فوق لیسانس

تحصیل در ژاپن در مقطع فوق لیسانس طی یک دوره دو ساله انجام می شود و به ارائه مدرک لیسانس نیاز دارد. برای اینکه بتوان در این مقطع تحصیلی در کشور ژاپن تحصیل کرد علاوه بر ارائه مدارک، لازم است فرد متقاضی در یک آزمون ورودی شرکت کند. این آزمون همانند کنکور در کشور ایران برگزار می‌شود و در صورت قبولی، فرد می تواند در مقطع تحصیلی و در دانشگاه انتخابی تحصیل را آغاز کند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس 30 واحد درسی را دارا می باشد که علاوه بر قبولی در آزمون های دروس فرد باید پایان نامه مناسبی ارائه دهد.

تحصیل در ژاپن دکتری

مقطع دکترا در کشور ژاپن سه سال تحصیلی را دارا می باشد. برای اینکه افراد بتوانند در این مقطع درس بخوانند لازم است مدرک فوق لیسانس خود را دریافت و در آزمون ورودی امتیاز کامل را کسب نمایند. همانند مقطع فوق لیسانس، مقطع دکترا نیز 30 واحد درسی را شامل می شود.

انواع بورسیه تحصیلی

بورسیه اسکولارشیپ

از شناخته شده ترین بورسیه های رایج میان دانشجویان بورسیه اسکولارشیپ می باشد. این بورسیه بر پایه شایستگی افراد می باشد یعنی تنها به دانشجویان ممتاز اعطا می گردد. بورسیه اسکولارشیپ برای دوره های کارشناسی ارشد و دکترا در نظر گرفته شده و از طرف دانشجو بازپرداختی دریافت نمی شود. بورسیه اسکولارشیپ انواع مختلفی دارد که در ادامه به بررسی هر یک می پردازیم :

 • بورسیه بر پایه شایستگی

برای تحصیل در ژاپن می توان از بورسیه تحصیلی بر پایه شایستگی استفاده نمود. این بورسیه با توجه به شایستگی های علمی، ورزشی و یا هنری توسط دانشگاه ها و سازمان های خصوصی به شکل مستقیم به دانشجو اعطا می شود.

 • بورسیه تحصیلی بر پایه نیاز

دانشجویانی که برای ادامه تحصیل در ژاپن به کمک مالی نیاز دارند می توانند از این بورسیه استفاده کنند. این بورسیه با توجه به میزان درآمد خانواده، وضعیت مسکن و تعداد اعضای خانواده به فرد دانشجو داده می شود و سابقه تحصیلی دانشجو در این بورسیه ملاک نیست.

 • بورسیه ویژه کالج

دانشکده ها و دانشگاه ها این بورسیه را به کسانی که مهارت بالایی دارند اعطا می کنند. بورسیه ویژه کالج بر اساس پیشرفت تحصیلی و شخصی داده می‌ شود و برای دریافت آن به وثیقه نیاز است.

 • بورسیه ورزشی

بورسیه ورزشی که یک جایزه مالی نیز تلقی می شود هزینه کالج و دانشگاه ورزشکاران با استعداد را تامین می کند. این بورسیه با توجه به استعداد های فردی داده می شود و در آن استعداد تیمی ملاک نیست.

Award

این بورسیه در برخی موارد و ضوابط خاص به دانشجویان تعلق می گیرد. تاییدیه هیئت علمی و یا کسب رتبه برتر در ترم تحصیلی باعث می شود این کمک هزینه تحصیلی برای تحصیل در ژاپن به دانشجو اعطا گردد. این نوع بورسیه تحصیلی به قدری نیست که بتواند تمام هزینه های تحصیلی دانشجو را تامین کند اما یک پاداش خوب برای دانشجو خواهد بود.

Loan

وام تحصیلی Loan  نوعی بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی است که به دانشجویانی داده می شود که توانایی پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه های کتاب و مخارج را ندارند. این بورسیه تحصیلی تنها در اختیار شهروندان کشور قرار می گیرد و به دانشجویان بین المللی داده نمی شود.

Grant

بورسیه Grant شباهت زیادی به بورسیه اسکولارشیپ دارد اما بین این دو تفاوت هایی نیز وجود دارد. همانطور که اشاره کردیم بورسیه‌های اسکولارشیپ بر اساس شایستگی مثل داشتن معدل بالا به افراد تعلق می گیرد اما بورسیه Grant با توجه به وضعیت مالی فرد به دانشجو یا خانواده آن داده می شود. کمک هزینه تحصیلی گرنت توسط نهادهای خصوصی و دولتی ارائه می گردد و یک کمک خیرخواهانه تلقی می شود.

تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه

Fellowship

کمک هزینه فلوشیپ به دانشجویان دوره دکترا و با توجه به شایستگی آنها اعطا می گردد. دانشجویانی که در زمینه های علوم طبیعی و اجتماعی تحصیل می کنند، می توانند این بورسیه را دریافت نمایند.

Tuition waiver

بورسیه Tuition waiver یک کمک هزینه غیر پولی برای تحصیل در ژاپن بوده و باعث معافیت فرد از پرداخت شهریه دانشگاه می شود. طی هر دوره تحصیلی این بورسیه به دانشجوی ممتاز و کسی که بالاترین امتیاز را کسب کرده است داده می شود و به طور کامل و یا بخشی از شهریه را پرداخت می‌ کند. شایان ذکر است که این بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است.

Research assistantship

دستیار تحقیق یکی دیگر از انواع بورسیه های تحصیلی می باشد. در این بورسیه فرد در ازای دریافت شهریه جزئی یا کامل به عنوان دستیار تحقیق کار می کند. دانشجویانی که به عنوان دستیار آزمایشگاه به استاد در نوشتن مقاله و یا انجام تحقیقات کمک می کنند می توانند این بورسیه را دریافت نمایند.

Teaching assistantship

دستیار تدریس نوعی کمک هزینه تحصیلی است که از طریق استاد به دانشجو داده می شود. برای اینکه افراد بتوانند این نوع بورسیه را دریافت کنند لازم است به دانشجویان هم مقطع و یا مقاطع پایین‌تر خود دروس را آموزش دهند. وظایف این افراد به طور کامل مشخص نیست و با توجه به درخواست استاد می باشد.

بهترین رشته های تحصیلی در ژاپن

پزشکی : تحصیل در ژاپن در مقاطع پزشکی یک پیشنهاد استثنایی برای افراد به شمار می‌رود. دانشگاه های این کشور در ارائه مباحث پزشکی و زیست شناسی در دسته بهترین دانشگاه ها قرار می گیرند. دانشگاه های این کشور در آموزش مباحث زیست شامل قلب و عروق، پزشکی عمومی، دستگاه گوارش و چشم بسیار قدرتمند تلقی می شوند.

پیراپزشکی : رادیولوژی یکی از رشته هایی است که دانشگاه های کشور ژاپن به خوبی آن را تدریس می کنند. این کشور می تواند برای دانشجویان این رشته بسیار مناسب باشد.

پرستاری : بعد از گذراندن 12 سال دوره تحصیلی و اخذ دیپلم میتوان با مهاجرت به این کشور دوره های رشته پرستاری را گذراند.

هنر : به دلیل معماری عظیم و موسیقی غنی این کشور، دانشکده های آن می توانند دانشجویان هنرمندی را تعلیم دهند.

آداب تحصیل در ژاپن

دانشگاه توکیو

 • دانشجویان در مصاحبه دکترا هرگز نباید تاخیر داشته باشند و باید 10 دقیقه زودتر در محل مصاحبه حاضر شوند.
 • کسانی که می خواهند به تحصیل در ژاپن بپردازند لازم است در سطح متوسط به زبان آلمانی مسلط باشند.
 • سوالاتی که از متقاضی پرسیده می شود باید حتماً به شکل مختصر و دقیق پاسخ داده شود.

سخن آخر 

در این نوشته سعی شد تا به صورت مختصر در رابطه با شرایط، هزینه ها و مدارک موردنیاز تحصیل در ژاپن صحبت شود. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، تورهای گردشگری، اخذ ویزا ژاپن و … و یا دریافت مشاوره از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.

شماره های تماس : 02145419 | 09123980225

سوالات متداول

آیا تحصیل در ژاپن به شکل کاملاً رایگان امکان پذیر است؟

خیر نمی توان به صورت رایگان در ژاپن تحصیل کرد اما با دریافت بورسیه تحصیلی و برنامه های متنوعی که این کشور برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است بخشی از هزینه های تحصیل توسط دولت پرداخت می گردد.

آیا حین تحصیل در ژاپن، دانشجویان می توانند به شکل پاره وقت در این کشور کار کنند؟

دانشجویان به طور کلی اجازه کار در ژاپن را حین تحصیل ندارند اما می توانند با دریافت مجوز کار پاره وقت 28 ساعت در هفته کار کنند.

آیا در ژاپن می توانیم ویزای دانشجویی خود را به ویزای کار تبدیل کنیم؟

متقاضیان کار در ژاپن میتوانند ویزای دانشجویی خود را به ویزای کار تبدیل کنند. برای دستیابی به این هدف لازم است به اداره مهاجرت مراجعه کرده و وضعیت اقامت خود را تغییر دهند.

بهترین دانشگاه های کشور ژاپن کدام دانشگاه ها هستند؟

دانشگاه توکیو با رتبه 25 در جهان و دانشگاه کیوتو با رتبه 32 در جهان بهترین دانشگاه های این کشور می باشند.