جاذبه های گردشگری رم

به شهر رم، شهر ابدی می‌گویند! پایتخت ایتالیا به دلیل جاذبه های بسیار زیاد گردشگری، تاریخ زندگی بشریت از 3000 سال پیش تا به امروز را نمایان می سازد. از این رو خیلی از علاقه مندان به فرهنگ و هنر این شهر را به عنوان مقصد گردشگری خود بر می‌گزینند. ما نیز در این مقاله به معرفی بهترین جاذبه های گردشگری رم می پردازیم. البته لازم به ذکر است که معرفی آثار تاریخی Rome، در یک مقاله نمی گنجد اما سعی ما بر این است که بهترین جاذبه های گردشگری رم را معرفی کنیم.

بهترین جاذبه های گردشگری رم برای سفرهای کوتاه مدت کدامند؟

تور رم همواره به عنوان یکی از مقاصد گردشگران انتخاب می شود. هر سال تعداد زیادی از گردشگران از کشورهای مختلف جهان، از این شهر تاریخی دیدن می کنند. شهر رم، بیش از 3000 سال قدمت دارد و از همان زمان، به عنوان یکی از مراکز سیاسی و اقتصادی امپراتوری روم محسوب می شد. به همین دلیل در این شهر، معابد و ساختمان هایی با معماری های قرون وسطایی و پیش از میلاد را می بینیم.

انجمن رومی

ساختمان و انجمن رومی و مقبره ژولیوس سزار، جزو جذاب ترین و بهترین جاذبه های گردشگری رم (مربوط به امپراطوری روم باستان) هستند که همواره به عنوان اصلی ترین بناهای تاریخی این شهر، مورد بازدید گردشگران قرار می گیرند.

فواره تروی و کلیسای باسیلیکا

فواره تروی

یکی دیگر از بهترین جاذبه های گردشگری رم فواره تروی است. این فواره به همراه کاخ های متعدد اطراف آن،  با استفاده از معماری جذاب سبک باروک ساخته شده اند.  به راستی اگر بخواهیم به یکی از منحصر به فردترین و هنرپردازی‌شده‌ترین! آب‌نماهای جهان اشاره کنیم، باید آب‌نمای تروی را نام ببریم.  این آب‌نما در واقع برخاسته از داستان های اساطیری روم باستان است. ساخت این آب‌نما به این شکل است که خدای اقیانوس ها، سوار بر اسب بزرگی است و توسط پیام‌ رسان های دریا به سمت اقیانوس کشیده می شود. جالب است بدانید  رسم جالبی وجود دارد که گردشگران، یک سکه در آب داخل فواره می‌اندازند، به امید اینکه باز هم به رم برگردند! به همین دلیل معمولا این فواره، دارای سکه های زیادی است.

یکی از جذاب ترین و منحصربه‌فردترین کلیساهای شهر رم، باسیلیکا سن‌پیتر است. این مکان تاریخی که قدمت آن تقریباً به ۱۷۰۰ سال پیش برمی‌گردد، یکی از کلیساهای فاخر و زیبای ایتالیا است که جزو شاهکارهای معماری به شمار می آید. همانطور که می دانید واتیکان یک کشور مستقل در مرکز شهر رم است که مرکز  دینی مسیحیان کاتولیک جهان به شمار می رود.

در این منطقه، تعداد زیادی مجسمه، محراب و کلیسا وجود دارد که اگر به معماری های خاص و سنتی قرون وسطایی علاقه دارید، توصیه می کنیم حتما از آنها بازدید کنید. به طور کلی تعداد زیادی کلیسا در رم وجود دارد. از مجموعه کلیساها و موزه های واتیکان گرفته تا کلیسای سیستین و کلیسای سنت کلمنت تمام این کلیساها به واسطه استفاده از معماری های منحصر به فرد برای علاقمندان به سبک ساختمان سازی های سنتی، بسیار زیبا، جالب و شگفت‌انگیز هستند.

 آمفی تئاتر فلاویان و موزه برگز

 معمولاً هر گردشگری که تاریخ روم را خوانده باشد، می‌داند که جنگ گلادیاتورها در این شهر بسیار محبوب بوده است. از ۸۰ سال پس از میلاد مسیح، در یک مکان بزرگی به نام آمفی تئاتر  فلاویان یا همان کلوسئوم، جنگ گلادیاتورها رایج بوده است. کلوسئوم در واقع همان سالن های ورزشی یا میدان هایی بودند که در گذشته برای بازی های مختلف از جمله گاوبازی یا جنگ گلادیاتورها از آنها استفاده می شد. از این رو یکی از بهترین جاذبه های گردشگری رم، آمفی تئاتر فلاویان است که امروزه به عنوان نماد شهر رم نیز به شمار می آید.

آمفی تئاتر فلاویان

در شهر زیبای رم، موزه های بسیار زیادی وجود دارد. اما اگر بخواهیم در بین همه آنها یک موزه منحصر به فرد را معرفی کنیم، باید به موزه برگز اشاره کنیم. این موزه به واسطه داشتن آثار منحصر به فرد و بی نظیر در سراسر دنیا معروف است. از مجسمه خواهر ناپلئون تا مجموعه وسایل خصوصی بزرگان تاریخ ایتالیا!

در شهر رم می توانید از دو حمام قدیمی و سنتی نیز دیدن کنید. حمام هایی که بیش از هزار سال قدمت دارند و معماری آن ها بسیار جالب و چشم نواز است. این حمام ها دارای استخرها، باغ ها، امکانات ورزشی، سوناها و … هستند که احداثشان در آن زمان، به اندازه کافی جالب و البته عجیب است! حمام های کاراکالا و حمام دیوکلیتن جزو بهترین جاذبه های گردشگری رم هستند که در حال حاضر موزه به شمار می آیند.

میدان ناوونا، یکی از بهترین جاذبه های گردشگری رم

رم را میتوان شهر میدان ها و فواره ها نامید. میدان ناوونا از جمله جذاب ترین و منحصر به فرد ترین معماری های شهر رم در حوزه شهرسازی به شمار می‌رود که باز هم از معماری سبک باروک الهام گرفته است. همانند فراعنه مصر که در اهرام ثلاثه دفن می شدند، در امپراطوری های گذشته ایتالیا نیز، قلعه ها برای آرامگاه بزرگان و امپراطوران ساخته می شدند. یکی از این قلعه ها، سنت آنجلو است که البته در حال حاضر موزه ملی رم به شمار می رود.

پلکان اسپانیایی و تپه های دیدنی پلاتین

ایتالیا به واسطه جغرافیای کوهستانی و آب و هوای مدیترانه‌ای که دارد، از سبک های جذاب ساختمان سازی سنتی بهره مند است. معمولاً در هر شهر ایتالیا، تپه های زیبایی وجود دارند. از این رو بهترین و جذاب ترین معماری های پلکانی در رم ساخته شده اند. تقریباً در قرن هجدهم میلادی، معماری ایتالیا تغییرات قابل توجهی کرد و به همین دلیل پلکان‌های زیادی در شهرهای مختلف آن ایجاد شد که پلکان اسپانیایی، یکی از جذاب ترین و زیباترین پلکان ها نه تنها در ایتالیا، که در سطح جهان است. به قدری معماری و جذابیت این پلکان زیاد است که معمولاً به سختی می توانید زمانی در آن حضور پیدا کنید که خلوت باشد! چرا که جای بسیار آرامش بخشی است و غلاقه مندان زیادی دارد.

یکی از خوبی‌های مناطق تاریخی و جاذبه های گردشگری رم و به طور کلی ایتالیا، این است که موقعیت آنها، نزدیک به هم است. به همین دلیل اگر شما برای دیدن انجمن رومی می روید، به سادگی می توانید از تپه های دیدنی پلاتین نیز دیدن کنید. این تپه های به واسطه داستان‌های افسانه‌ای و جذاب تاریخی، بسیار معروف هستند. تپه طبیعی پلاتین در تاریخ روم باستان به عنوان مکانی از آن یاد می‌شود که رومولوس و رموس (خدایان روم باستان) همدیگر را در آنجا پیدا می‌کنند و شهر رم را می‌سازند.

پلکان اسپانیایی

محله قدیمی تراتستور

 ایتالیا به محله های جذاب و سبک زندگی منحصر به فرد خود معروف است که معمولاً در فیلم‌های آنها نمود بیشتری دارند. روستاهای جذاب و محله های قدیمی رم (که انسان را به یاد روستاهای شمال ایران می‌اندازد) همواره یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگران و علاقه مندان به هنر و فرهنگ مدیترانه ای است. محله قدیمی تراتستور از جمله بهترین جاذبه های گردشگری رم است که حتماً برای اینکه با سبک و فرهنگ مردم ایتالیا بیشتر آشنا شوید، توصیه می کنیم از آن دیدن کنید.

میدان دل‌پوپلو، از بهترین جاذبه های گردشگری رم برای علاقه مندان به سبک معماری سنتی

 میدان دل پوپلو نیز یکی از میادین خاص رم است که به واسطه داشتن آب‌نماهای جذاب و چشم اندازی زیبا از منطقه وسیعی از شهر، بسیار معروف شده است. در این میدان، یک ستون بزرگ وجود دارد که از مصر آورده شده و زینت‌بخش این میدان منحصر به فرد است.

طاق کنستانتین

از دیگر بناهای تاریخی و قدیمی رم می توان به طاق کنستانتین اشاره کرد. طاقی که  نماد پیروزی کنستانتین (امپراطور بزرگ روم) در یک نبرد معروف به نام پل‌میلویان است. به طور کلی می‌توان گفت شهر رم ( مانند شهرهای اصفهان و شیراز) از جمله شهرهایی است که هرچه در آن به گردشگری آثار تاریخی بپردازید، باز هم مکان هایی وجود دارند که شما آنها را ندیده اید! چرا که حقیقتا تعداد مناطق گردشگری و تاریخی این شهر،  بسیار زیاد هستند. به همین دلیل تورهایی که برای شهر رم در نظر می گیرند، معمولاً کمتر از ۳ روز نیست.

شما می توانید در انواع و اقسام هتلهای شهر رم اقامت داشته باشید. خوشبختانه در رم، هتل های مختلف (لوکس، متوسط و ارزان قیمت) وجود دارند و معمولاً هم موقعیت جغرافیایی آنها به گونه ای است که به مناطق تفریحی و گردشگری بسیار نزدیک هستند. پس نباید نگرانی خاصی از لحاظ اقامت و رفت و آمد به این مکان ها داشته باشید.

طاق کنستانتین

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت اوج آرام سعی کردیم تا به صورت مختصر در رابطه با بهترین جاذبه های گردشگری رم صحبت کنیم. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره و تورهای گردشگری از طریق راه های ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *