تاریخ شهر پلزن چک

آیا شما هم به دنبال بازدید از کشور چک هستید و نمی دانید که کدام شهر می تواند گزینه خوبی برای شروع سفر باشد؟ در این صورت توصیه ما به شما بازدید از شهر پلزن چک می باشد. شهر پلزن چک را می توان به عنوان یکی از محبوب ترین و تاریخی ترین شهر های قرار گرفته در جمهوری چک در نظر گرفت.

این شهر ویژگی های مثبت زیادی داشته و می تواند جاذبه های گسترده ای را در خود جای داده باشد. به خاطر داشته باشید که تاریخچه شهر پلزن چک و جاذبه های گردشگری این شهر باعث شده اند تا بازدید از آن به مسئله ای مهم و کلیدی تبدیل شود. البته که مشاهده شهر پلزن چک به یک سری اطلاعات اولیه در مورد این شهر نیاز دارد. امروز ما قصد داریم تا در مورد مشخصات این شهر با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه شوید.

معرفی اولیه شهر پلزن

قبل از پرداخت به تاریخچه شهر پلزن چک، بیایید تا به مشخصات اصلی و کلی آن نگاهی بیندازیم. به صورت کلی، شهر پلزن را می توان به عنوان یکی از محبوب ترین شهر های قرار گرفته در تور چک معرفی کرد. این شهر ویژگی های مثبت زیادی داشته و به واسطه همین ویژگی های مثبت سالانه تعداد بازدید کنندگان و توریست های زیادی را نیز دریافت می نماید.

این شهر بافاصله 90 کیلومتر در قسمت غربی استان بوهم قرار گرفته است. لازم به ذکر است که این شهر چهارمین قسمت پر جمعیت کشور چک به حساب می آید.

مردم ساکن در شهر پلزن چک به خاطر یک سری ویژگی های کلیدی این شهر نسبت به سکونت در آن علاقه زیادی نشان می دهند. در حال حاضر این شهر بیش از 170 هزار نفر را در خود جای داده است. این شهر به خاطر ساخت و تولید انواع آبجوی با کیفیت در سراسر جهان شناخته شده است.

خیلی از افراد بازدید کننده از این شهر هم فقط به خاطر مصرف آبجوی با کیفیت تولید شده توسط این شهر نسبت به مشاهده از آن اقدام می نمایند. لازم به ذکر است که این شهر زیبا، جاذبه های دیگری را نیز در خود جای داده است.

معرفی شهر پلزن چک

بررسی تاریخچه شهر پلزن چک

حال که مباحث مقدماتی را پشت سر گذاشتیم، بیایید تا به سراغ تاریخچه شهر پلزن چک برویم. به صورت کلی، تاریخچه این شهر در قسمت ها و ابعاد مختلفی تقسیم می شود. اولین دسته بندی مربوط به قرون وسطی می باشد.

در این بازه زمانی، شهر پلزن یکی از مهم ترین شهر های متصل به کلیسای کاتولیک به حساب می آمده است. در سال 1295، پادشاه حاکم بر مناطق جمهوری چک تصمیم گرفت تا یک شهر جدید ایجاد کند و نمای بهتری را به پلزن بدهد.

پس از این پروسه، شهر پلزن چک به عنوان یکی از مهم ترین شهر های تجاری و بین راهی شناخته شد. در قرن 14 میلادی، شهر پلزن به عنوان سومین شهر بزرگ منطقه بوهم در کشور چک شناخته شد. در قرن 17 میلادی، پادشاه رادولف دوم تصمیم گرفت تا پلزن را به عنوان پایتخت و منطقه حکم رانی اصلی خود در نظر بگیرد. در طول جنگ های سی ساله، این شهر به دست حکام مختلفی افتاد.

پس از این جنگ ها و با شروع قرن 19 میلادی، نوبت به ایجاد تحول در شهر پلزن چک رسید. در این بازه زمانی، پلزن به یکی از مهم ترین مراکز تبادلات بین المللی در سراسر اروپا تبدیل شد. این شهر که در نزدیکی مرز آلمان قرار داشت، می توانست تبادلات گسترده ای را میسر سازد.

جدا از این مسئله، در قرن 19 میلادی تعداد کارگرانی که به واسطه انقلاب صنعتی به این منطقه مهاجرت کردند هم بیشتر شد. همه این موارد منجر به افزایش مراکز توریستی پلزن گشت.

شهر پلزن چک

البته که یکی از مهم ترین قسمت های تاریخ شهر پلزن چک مربوط به جنگ جهانی دوم و حزب کمونیسم می باشد. زمانی که جمهوری چک به صورت کامل از حکومت آستریا و بلغارستان جدا شد، به ارتش هیتلر پیوست. در سال 1938 این شهر به عنوان یکی از مهم ترین شهر های قرار گرفته در جمهوری چک شناخته شد که در خط مقدم جنگ جهانی قرار گرفته است.

پس از شکست هیتلر در جنگ جهانی دوم، طبق تقسیم های صورت گرفته این کشور به دست شوروی و حزب کمونیسم افتاد. در سال 1948 شوروی یک بازسازی کامل بر روی این شهر انجام داد و باعث شد تا ساختمان ها، مراکز تفریحاتی و ویژگی های کلی آن شباهت زیادی با سایر مناطق کمونیسم پیدا نمایند. به خاطر داشته باشید که پس از یک بازه زمانی طولانی مدت، جمهوری چک توانست استقلال خود را به صورت کامل به دست آورد.

مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر پلزن چک کدام اند؟

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که به صورت دقیق، چه جاذبه های دیدنی در شهر پلزن چک قرار گرفته اند؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که شهر پلزن چک یک شهر استراتژیک و مهم به حساب می آید که در طی بازه های زمانی مختلف، دولت ها و حکام توجه ویژه ای به آن داشته اند.

از قرون وسطی گرفته تا جنگ جهانی دوم و فروپاشی حزب کمونیسم، در همه بازه های تاریخی یک سری نما ها و خانه های خاص در این منطقه بنا شده اند. این مراکز دیدنی امروزه به عنوان یکی از مهم ترین و کلیدی ترین جاذبه های شهر پلزن نیز شناخته شده اند.

جدا از جاذبه های گردشگری چک، شهر پلزن چک از معماری خاصی استفاده می کند. معماری که چشم همه افراد را به خود جذب خواهد کرد. به خاطر داشته باشید که ترکیب معماری سنتی، همراه با معماری مدرن شوروی و کمونیسم باعث شده تا این شهر به عنوان یکی از زیبا ترین شهر های جمهوری چک شناخته شود.

جدا از این مسئله پلزن جاذبه های طبیعی گسترده و زیادی را نیز در خود جای داده است. همه این موارد باعث شده اند تا بازدید از این شهر در بازه های زمانی مختلف به مسئله ای مهم و کلیدی تبدیل شود.

جاذبه های شهر پلزن چک

آب و هوای شهر پلزن چک چگونه است؟

یکی از مهم ترین مواردی که برای مشاهده شهر پلزن چک شما باید به آن توجه داشته باشید مربوط به آب و هوا است. این شهر در جمهوری چک و یکی از کشور های اروپایی قرار گرفته است. پس وضعیت جوی و آب و هوایی موجود در آن همواره در حال تغییر می باشد.

معمولا زمستان های این منطقه سرد و تابستان های آن هم گرم هستند. به عنوان مثال، در برخی از ماه های سال دمای این منطقه به منفی 11 درجه هم رسیده است. پس در صورتی که شما هم به دنبال سفر به این شهر هستید، حتما باید ویژگی های آب و هوایی را نیز مد نظرتان قرار دهید.

کلام آخر

همانطور که در مقاله امروز ما مشاهده کردید، شهر پلزن چک یکی از مهم ترین شهر های قرار گرفته در این کشور به حساب می آید. جمهوری چک یکی از کشور های اروپایی به حساب می آید که جاذبه های زیادی را در خود جای داده است.

در صورتی که شما هم به دنبال یک شهر زیبا، جذاب و پر از آثار تاریخی گسترده هستید با خیال راحت می توانید از پلزن دیدن نمایید. به خاطر داشته باشید که پلزن هر ساله تعداد توریست های زیادی را به خود جذب می نماید.

4.9/5 - (56 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *