اخذ وقت سفارت انگلیس

وقت سفارت انگلیس در دبی

اگر علاقه مند به سفر به بریتانیا و دیدن این کشور اروپایی هستید و یا می خواهید برای دریافت انواع ویزا مانند ویزای تحصیلی انگلیس اقدام کنید، اولین اقدام شما دریافت وقت سفارت انگلیس خواهد بود. قبل از درخواست پیشنهاد می کنم از وب سایت رسمی VFS.GLOBAL (اطلاعات ویزای انگلستان) بازدید کنید. این وب سایت به طور ویژه برای ما طراحی شده است تا برای ویزای انگلستان اقدام کنیم. مطالب آن به زبان انگلیسی شرح داده شده است تا به راحتی بتوانید از آن استفاده کنید.

این وب سایت شامل انواع ویزا، نحوه درخواست و درک اطلاعات پس از درخواست ویزا است که هنوز بسیار مفید است. در همین مقاله به طور مفصل نحوه درخواست ویزا را توضیح خواهیم داد. سفارت بریتانیا در دبی گزینه های مختلفی از خدمات را ارائه می دهد، چه برای ساکنین بریتانیا در دبی و چه برای شهروندان دبی و نیز افراد دیگر کشورها مانند ایرانیان که مایل به سفر به بریتانیا هستند. ایرانیان زیادی در حال حاضر در امارات متحده عربی به خصوص شهر دبی زندگی می کنند و یا از این شهر دیدن می کنند، همین مسئله باعث شده تا برای اخذ وقت سفارت انگلیس گزینه مناسبی باشد. علاوه بر آن این شهر زیبا و توریستی در نزدیکی ایران قرار دارد و ایرانیان به راحتی می توانند با کمترین هزینه برای دریافت ویزا انگلیس اقدام کنند.

وقت سفارت انگلیس در دبی

برای دریافت وقت در دبی راه های متعددی وجود دارد که که بهتر است از آنها باخبر باشید. برای نمونه، سرویس Passback و سرویس Priority است که می توانید از آنها استفاده کنید. البته نکته ای که باید به آن توجه کنید، این است که باید برای خرید این سرویس مبلغ ۶۸ دلار آمریکا یا ۲۴۰ درهم بپردازید. اگر سرویس Priority را خریداری کرده باشید، باید ۱۵ تا ۲۰ روزه در دبی اقامت کنید. همچنین نمی توانید این دو سرویس را همزمان خریداری و استفاده کنید.

جهت دریافت وقت سفارت انگلیس در دبی می بایست مدارک زیر را ارائه کنید :

  • تکمیل نمودن فرم مخصوص (فرم سفارت انگلستان)
  • اسکن نمودن صفحه اول پاسپورت
  • رزرو نمودن هتل یا دعوت نامه
  • ارائه فیش واریزی

وقت سفارت در ابوظبی

وقت سفارت انگلیس در ابوظبی

تفاوت زیادی در شرایط اخذ وقت در دبی و ابوظبی وجود ندارد. شما دقیقاً همان مراحل قبلی را باید تکرار کنید و به سفارت انگلیس در ابوظبی مراجعه کنید و فرم مورد نظر را پر کرده و مدارک را ارائه دهید. شما در یک زمان کوتاه می توانید ویزای انگلیس را از سفارت ابوظبی دریافت کنید و این موضوع مهمی است که امارات را از سایر کشور ها برای دریافت وقت سفارت انگلیس متمایز می کند. البته تمامی خدمات زود هنگامی که دریافت می کنید، شامل هزینه های اضافه است که باید پرداخت کنید. نکته مهم این است که دفتر VFS ابوظبی در اکثر مواقع در طول سال نسبت به دبی شلوغ نیست و این امکان را برای ایرانیان فراهم می کند تا برای اخذ وقت فوری اقدام کنند.

اگر از ابوظبی قصد دارید اقدام کنید، باید حداقل هفت روز کاری تا دو هفته در این شهر اقامت داشته باشید. زیرا باید پاسپورت و سایر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا آماده گردد. گاهی به دلایل مختلف زمان دو هفته ای می تواند تا سه هفته و یا بیشتر طول بکشد. شما باید قبل از اقدام به این کار با موارد مثبت و منفی آشنا شوید. شما نباید جمعه ها و شنبه ها به سفارت انگلیس در ابوظبی مراجعه کنید، زیرا خدماتی در این دو روز دریافت نمی کنید.

VFS وقت سفارت انگلیس در تهران 

VFS وقت سفارت انگلیس در تهران

این کار را می توانید از تهران، دبی، ابوظبی و نیز ترکیه برای فعالیت هایی همچون توریستی، کاری، تحصیلی و تجاری اخذ کنید. دقت داشته باشید اولین مرحله برای این کار پر کردن فرم موجود در سایت VFS است. سپس برای مراحل بعدی مانند انگشت نگاری و ارائه مدارک شناسایی باید به صورت حضوری به سفارت انگلیس در تهران مراجعه کنید. مسئول رسیدگی به اخذ ویزای انگلیس در تهران، کارگزار VFS است. با مراجعه به این مرکز خواهید توانست بدون مصاحبه درخواستی مبنی بر اخذ ویزای انگلیس را انجام دهید.

البته برای اینکه راحت تر برای اخذ وقت اقدام و سریع تر به نتیجه برسید، پیشنهاد می کنم به کشورهای همسایه به خصوص دبی، ابوظبی و یا ترکیه مراجعه کنید. متقاضیان دریافت ویزا، بعد از اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران، باید به صورت حضوری و در تاریخ مشخص شده به دفتر VFS Global مراجعه کنند. متقاضیان می بایست در هنگام حضور در دفتر VFS Global مدارک کامل مانند، پاسپورت خود را تحویل دهند. دقت داشته باشید تا پایان زمان بررسی، پاسپورت متقاضیان نزد دفتر VFS Global باقی خواهد ماند و پاسپورت برای ۲ تا یک هفته بازگردانده نمی شود.

پیشنهاد می کنم به دلیل حجم زیاد درخواست‌ها و شلوغی دفتر VFS Global دو تا سه ماه زودتر از تاریخ پرواز برای اخذ وقت سفارت انگلیس اقدام کنید. کسانی که ساکن ایران هستند و نمی توانند از سفارت انگلیس در دبی یا ابوظبی برای اخذ وقت برای سفارت انگلیس اقدام کنند، بهتر است به دفتر VFS Global مراجعه کنند.

آیا سفارت انگلیس ویزا می دهد؟

سفارتخانه های انگلیس در اقصی نقاط جهان، مسئولیت رسیدگی به اخذ ویزای انگلیس را بر عهده دارند. برای اینکه بتوانید ویزا بریتانیا را دریافت کنید باید وقت سفارت دریافت و مراحل قانونی این کار را به ترتیب انجام دهید، چه به صورت حضوری و چه غیر حضوری. سفارت انگلیس در ایران پس از حوادث سال ۱۳۹۰ تعطیل است و دیگر نمی توان خدماتی از این سفارت دریافت کرد. البته برای حل این مشکل شهروندان ایرانی می توانند از خدمات کارگزار این کشور استفاده کنند. مرکز VFS جایی است که می توانید برای اخذ وقت سفارت انگلیس و دریافت ویزای انگلیس در ایران به آن مراجعه کنید. در حال حاضر به دلیل مسائل مختلف شهروندان ایرانی باید برای دریافت وقت و اخذ ویزای این کشور به ابوظبی و یا استانبول مراجعه کنند. همچنین می توانند برای راحتی بیشتر به دفتر VFS Global مراجعه کنند.

فرم سفارت انگلستان

فرم سفارت انگلستان

فرم درخواست، وقت سفارت انگلیس و انجام مراحل ویزای انگلستان همگی به صورت آنلاین تکمیل می شوند، بنابراین این راهنما عمدتاً به فرآیند آنلاین می پردازد. اولین کاری که باید انجام دهید این است که برای پر کردن فرم به وب سایت مهاجرت انگلستان مراجعه کنید، در اینجا می خواهم تاکید کنم که برای این کار دو وب سایت وجود دارد. به شما توصیه می شود از وب سایت VFS.GLOBAL استفاده کنید. هر کسی که مایل به سفر است می تواند این کار را در اینجا انجام دهد. شما برای پر کردن فرم نیازی به راهنما ندارید، همه اطلاعات مربوط به شما بوده و بسیار ساده است. فقط دستورالعمل‌ها را برای پر کردن فرم سفارت انگلستان دنبال کنید. فقط توجه داشته باشید که وقتی یک برنامه سفر خاص را پر می‌کنید، محتوای اقامتی را نیز باید ارائه دهید.

بهترین کار این است که، برای رزرو هتل از قبل اقدام کنید. فقط برای اینکه افسر ویزا احساس کند که شما تکالیف خود را از قبل انجام داده اید. برای صرفه جویی در هزینه در صورت عدم موفقیت ویزا یا امکان سفر به دلیل مشکلات دیگر، بهتر است رزرو هتل را به صورت رایگان کنسل کنید. فرم درخواست ویزا باید به صورت آنلاین تکمیل شود و یک قرار ملاقات برای بازدید از مرکز درخواست ویزا برای سفر به بریتانیا برای ارسال اطلاعات بیومتریک خود باید رزرو شود. شما می توانید از طریق صفحات وب موجود برای درخواست ویزا انگلستان اقدام کنید. متقاضیان برای سفر به بریتانیا باید اطلاعات خود را در مرکز درخواست ویزا ثبت کنند، پس از تکمیل فرآیند درخواست آنلاین ویزا برای انگلستان می بایست برای تکمیل مراحل خود به صورت حضوری مراجعه و چندین مرحله دیگر را به صورت حضوری انجام دهید.

هزینه وقت سفارت انگلیس

تعداد ویزاهای ارائه شده توسط سفارت بریتانیا گسترده است، از ویزای تحصیلی انگلیس تا ویزای ازدواج، ویزای اشتغال و ویزای توریستی. همه آنها شرایط خاصی دارند که باید قبل از اقدام برای دریافت ویزا با آنها آشنا باشید. بهترین نوع ویزا برای شما، می تواند به نیاز شما بستگی داشته باشد. فاکتورهای کلیدی که باید در این باره در نظر بگیرید عبارتند از :

آیا می خواهید در بریتانیا کار کنید یا شرکتی راه اندازی کنید، چه میزان سرمایه دارید، آیا هنگام اقامت شریک زندگی و یا فرزندان شما با شما همراه خواهند بود یا خیر و چه مدت قصد دارید در انگلیس بمانید و اینکه آیا هدف نهایی شما اقامت دائم است یا تابعیت بریتانیا. هزینه برای اخذ وقت سفارت انگلیس می تواند متفاوت باشد. اگر بخواهید این کار را از طریق مؤسسات و شرکت های خدماتی انجام دهید، هزینه شما می تواند مقداری بیشتر از آنچه فکر می کنید باشد. شرکت های ارائه دهنده خدمات با توجه به نوع خدمات خود هزینه متفاوتی دارند. علاوه بر پرداخت هزینه برای وقت سفارت باید برای سایر خدمات مانند دریافت ویزا نیز هزینه جداگانه دریافت کنید. همچنین شما می بایست هزینه بیمه سلامت (IHS) را نیز پرداخت کنید. در این نوشته از وب سایت اوج آرام سعی شد تا به صورت مختصر توضیحات مفیدی به شما عزیزان داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشر از طریق راه های ارتباط موجود در بخش تماس با ما، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

هزینه وقت سفارت انگلیس

سوالات متداول

آیا باید شخصا برای ویزا اقدام کنم؟

بله. به طور کلی، این موضوع برای همه کشورها صدق می کند. همچنین باید شخصاً برای ویزای انگلستان اقدام کنید و مشخصات خود را شخصاً به سفارت تحویل دهید.

 به چه طریق می توان وقت فوری سفارت انگلیس گرفت؟

موسسات مختلف می توانند در اخذ فوری وقت سفارت انگلیس به شما کمک کنند. البته ممکن است مقداری بر هزینه شما افزوده شود.

اخذ وقت سفارت انگلیس حداقل و حداکثر چقدر طول می کشد؟

یک هفته الی یک ماه می تواند این کار طول بکشد. در برخی مواقع می تواند تا ۳ ماه نیز شما را درگیر کند.