در این نوشته از وب سایت اوج آرام قصد داریم تا درباره نحوه وقت سفارت فرانسه، vfs، هزینه اخذ و مدارک مورد نیاز و … صحبت کنیم پس با ما تا آخر این نوشته همراه باشید. فرانسه یکی از کشورهای خوش آب و هوای اروپا به حساب می آید. این کشور به واسطه داشتن جاذبه های گردشگری فراوانی همچون برج ایفل، موزه لوور و … یکی از مقاصد مهم گردشگری دنیا به حساب می آید. سالانه بسیاری از افراد برای سفر و یا حتی شروع کار جدید به این کشور سفر می کنند. به نظر شما هزینه وقت سفارت فرانسه چقدر می باشد؟

هزینه وقت سفارت فرانسه

بسیاری از کشورهای دنیا برای سفر به کشور فرانسه نیازی به اخذ ویزا ندارند. در این میان ایران یکی از کشورهای دنیاست که مردم آن بدون اخذ ویزا فرانسه اجازه ورود به این کشور را ندارند. برای گرفتن ویزا نیاز است تا در ابتدا افراد متقاضی اقدام به گرفتن وقت سفارت فرانسه نمایند. در این زمان تعیین شده شخص متقاضی باید به صورت فیزیکی در این سفارتخانه حاضر شود و مدارک و مستندات مورد نیاز را ارائه دهد.

هزینه وقت سفارت فرانسه

برای گرفتن وقت سفارت فرانسه نیاز است تا شخص هزینه ای را پرداخت نماید. این هزینه بر اساس قوانین این کشور تعیین می شود و برای افراد با گروه های سنی مختلف، این رقم متفاوت است. این مورد را به یاد داشته باشید که این مبلغ باید بر اساس یورو به سفارت فرانسه پرداخت شود. به صورت کلی این مبلغ از 30 یورو تا 80 یورو بسته به شرایط هر شخص متفاوت است.

نمونه فرم سفارت فرانسه

برای اخذ ویزای فرانسه نیاز است تا فرد فرمی را پر نماید. این فرم معمولا یک سری اطلاعات هویتی را از فرد می خواهد که باید به دقت به آن ها پاسخ دهد. نکته مهمی که وجود دارد این است که این فرم باید به زبان انگلیسی و یا فرانسه تکمیل شود. در صورتی که مسلط به هیچ کدام از این دو زبان دنیا نیستند، حتما تکمیل فرم را به یک شخص حرفه ای و کاربلد در این زمینه بسپارید. کوچک ترین اشتباهی در پر کردن این فرم می تواند عواقب جبران ناپذیری را برای شما داشته باشد.

فرم سفارت فرانسه

مدارک لازم برای وقت سفارت فرانسه

به هنگام مراجعه به سفارت فرانسه، نیاز است تا فرد متقاضی یک سری از مدارک و مستندات را به همراه خود داشته باشد و آن ها را به این سفارت خانه تحویل دهد. موضوع مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که تمامی مدارک و مستندات شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.

فرم درخواست ویزا از مهم ترین مواردی است که باید فرد آن را به همراه خود داشته باشد. در این فرم یک سری اطلاعات هویتی و هدف از سفر به این کشور از شما گرفته می شود. این فرم را باید به صورت آنلاین تهیه کنید و در روز مصاحبه همراه خود داشته باشید. ارائه یک رسید مبنی بر پرداخت هزینه های مورد نیاز برای اخذ ویزا. این رسید قبل از ورود به سفارتخانه از شما دریافت می شود.

به همراه داشتن اصل و کپی مدارک هویتی شخص متقاضی اعم از کارت ملی و شناسنامه. به همراه داشتن اصل گذرنامه فعلی و گذرنامه های قبلی. توجه داشته باشید که گذرنامه شما باید حداقل 6 ماه تاریخ انقضا داشته باشد. مورد بعدی که نیاز است به آن توجه کنید این است که گذرنامه شما باید حداقل یک صفحه خالی روبروی هم برای مهر ورود و خروج داشته باشد.

2 قطعه عکس 3.5 در 4.5 نیز از دیگر الزامات اخذ ویزا است. توجه داشته باشید که پس زمینه تصویر باید سفید باشد. این عکس باید بدون عینک طبی گرفته شود و چهره شخص متقاضی به صورت کامل مشخص باشد. ارائه صورت حساب بانکی برای 6 ماه اخیر و همچنین ارائه تمکن مالی از دیگر مستندات لازم است. بیمه مسافرتی برای کشورهای عضو شنگن نیز از دیگر مستنداتی است که باید به سفارتخانه ارائه شود.

Vfs گرفتن وقت سفارت فرانسه

در گذشته روند گرفتن ویزا بسیار زمان بر بود. علت این موضوع را می توان حجم بالای مستندات و مدارکی که متقاضیان به سفارتخانه ارائه می دادند، دانست. نتیجه همچین کاری باعث می شود تا شخص متقاضی مدت زمانی طولانی را برای پذیرش و اخذ روادید منتظر بماند. در صورتی که مدارک و مستندات شخص متقاضی دارای کمی و یا کاستی بود، شخص مجدد باید یک زمانی طولانی را برای اخذ ویزا منتظر می ماند.

شرکت vfs را می توان یک پذیرنده واسط دانست. این شرکت اطلاعاتی کامل را در خصوص مدارک و مستنداتی که شخص متقاضی باید به سفارتخانه ارائه دهد، دارد. شرکت vfs توانست بار زیادی را از دوش سفارتخانه ها بردارد. این شرکت با ارزیابی مدارک متقاضیان می تواند در صورت وجود هرگونه نقصی در مدارک آن را به متقاضیان یادآور شود. همین موضوع کافیست تا روند اخذ ویزا سریع تر از هر زمان دیگری انجام شود.

مدت زمان انتظار وقت سفارت فرانسه

در صورتی که برای اولین بار است قصد دارید وقت سفارت فرانسه را اخذ نمایید نیاز است این موضوع را بدانید که ممکن است مدت زمانی طولانی را برای گرفتن وقت سفارت در انتظار بمانید.

برای گرفتن وقت سفارت فرانسه در ابتدا نیاز است تا به سایت vfs global مراجعه نمایید. در مرحله بعد نیاز است تا شما اقدام به انتخاب کردن کشور مبدا و مقصد نمایید. در این حالت کشور مبدا باید ایران و کشور مقصد باید فرانسه انتخاب شود. پس از تکمیل کردن اطلاعات، یک آدرس ایمیل برای شما باز می شود. شما باید برای تعیین وقت سفارت خود به آدرس اعلام شده ایمیل ارسال کنید. معمولا دو الی سه روز کاری زمان می برد تا سفارتخانه به ایمیل شما پاسخ دهد. به صورت کلی وقت سفارت بین 2 الی 10 روز زمان می برد و نیاز است شخص مدت زمانی طولانی را منتظر بماند.

ویزا شینگن فرانسه

البته این موضوع را به یاد داشته باشید بسته به شلوغی برخی از فصول سال مانند تابستان که تقاضا برای اخذ ویزای توریستی بسیار زیاد می شود این مدت زمان متغیر خواهد بود. موضوع دیگری که باید آن را به شما یادآور شویم این است که تقریبا 20 روز کاری ترجمه مدارک شما به زبان انگلیسی و یا فرانسوی زمان می برد. قبل از گرفتن وقت سفارت فرانسه حتما این مورد را مد نظر داشته باشید و در ابتدا مدارک خود را ترجمه کنید.

راهنمای وقت سفارت فرانسه

برای تعیین وقت سفارت فرانسه نیاز است تا یک سری از مراحل را طی نمایید. در ادامه تک به تک به توضیح این مراحل می پردازیم. به خاطر داشته باشید که کوچک ترین اشتباهی چه عمدا و چه سهوا در تکمیل اطلاعات می تواند برای شما مشکل ساز شود.

مشخص کردن نوع ویزا : اولین مرحله برای گرفتن وقت سفارت فرانسه این است که شما باید نوع ویزای خود را مشخص کنید. ویزاهای فرانسه در انواع مختلفی مانند ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و… ارائه می شود.

تکمیل اطلاعات به صورت آنلاین : بعد از مشخص شدن نوع ویزا نوبت به تکمیل اطلاعات خواسته شده می رسد. این قسمت باید به صورت آنلاین انجام شود. در این مرحله باید یک حساب کاربری در فرانس ویزا ایجاد کنید.

رزرو کردن قرار ملاقات : بعد از انجام دو مرحله فوق نوبت به انتخاب کردن زمان سفارت می رسد. در این مرحله از شما اطلاعات هویتی مانند اثر انگشت و عکس خواسته می شود. هنگامی که اطلاعات بیومتریک نیز از شما خواسته شد، یک ایمیل برای شما ارسال می شود. توجه داشته باشید به تعداد نفرات متقاضی برای گرفتن وقت سفارت باید برای شما ایمیل ارسال می شود.

در این ایمیل برای شما اطلاعات وقت سفارت ارسال می شود تا بتوانید به وسیله آن در زمان و مکان اعلام شده حاضر شوید. نکته مهمی که باید مد نظر داشته باشید این است که در صورت حاضر نشدن در زمان اعلام شده، شما توسط سفارتخانه جریمه می شوید و به مدت دو ماه اجازه گرفتن وقت مجدد از سفارتخانه را نخواهید داشت.

وقت سفارت فرانسه در تهران

سفارت فرانسه در تهران واقع در محله ولنجک و پاساژ پالادیوم است. این محله در منطقه 1 تهران واقع شده است. بعد از گرفتن وقت سفارت در هر کجای کشور که هستید، نیاز است تا در زمان اعلام شده به صورت فیزیکی در محل این سفارتخانه حضور پیدا کنید.

وقت سفارت فرانسه در تهران

در برخی اوقات فرد به دلایل مختلفی امکان منتظر ماندن برای مدت زمانی طولانی را ندارد. در این صورت باید اقدام به گرفتن وقت سفارت فوری فرانسه نماید. در این حالت 24 الی 48 ساعت زمان می برد تا فرد بتواند وقت سفارت فوری فرانسه را بگیرد. نکته مهمی که وجود دارد این است که خود شخص نمی تواند به تنهایی اقدام به گرفتن وقت سفارت فوری نماید. اگر محدودیت زمانی دارید و زمان برای شما اولویت دارد، پیشنهاد می کنیم با یک آژانس هواپیمایی برای گرفتن وقت سفارت فوری فرانسه در ارتباط باشید.

وقت سفارت فرانسه چقدر طول میکشه؟

به صورت معمول گرفتن وقت سفارت یک امری غیر قابل پیش بینی است و نمی توان یک زمانی مشخص را برای آن در نظر گرفت. اگر همه شرایط ایده آل باشد بین 2 الی 10 روز گرفتن وقت سفارت زمان می برد. در نقطه مقابل اما گرفتن ویزای فوری فرانسه بین 24 الی 48 ساعت زمان می برد.

روزهای کاری سفارت فرانسه در ایران

قبل از مراجعه به سفارت فرانسه نیاز است تا با روزهای کاری این سفارتخانه در ایران آشنا باشید. در ادامه این مقاله در مورد روزهای کاری و البته روزهای تعطیل این سفارتخانه صحبت می کنیم. بدون در نظر گرفتن تعطیلات، برای وقت سفارت فرانسه در کشور ایران از روز یکشنبه تا روز پنج از ساعت 7:30 الی 14:30 باز است. قبل از مراجعه به سفارتخانه نیاز است تا در مورد روزهای تعطیل این سفارتخانه نیز اطلاعاتی را به دست آورید.

درخواست ویزای فرانسه

برای درخواست ویزای فرانسه نیاز است به سفارتخانه این کشور در ایران مراجعه نمایید. برای اخذ ویزای فرانسه نیاز است تا در ابتدا به صورت اینترنتی اقدام به گرفتن نوبت از این سفارتخانه نمایید. در روز و زمان تعیین شده باید در سفارتخانه حاضر شوید. در صورت قبولی در مصاحبه می توانید ویزای این کشور را اخذ نمایید.

درخواست ویزای فرانسه

اخذ وقت سفارت فرانسه

همان طور که در طی مقاله به این موضوع اشاره شد، برای گرفتن وقت سفارت نیاز است تا در ابتدا به صورت اینترنتی اقدام به انجام این کار نمایید. در صورتی که برای اولین بار است قصد گرفتن ویزای شنگن را دارید، حتما با یک فرد ماهر و کاربلد کار را پیش ببرید. راه دیگری که پیش رو دارید این است که این کار را به افراد ماهر در این زمینه واگذار نمایید.

سوالات متداول

روند گرفتن ویزای فرانسه چقدر طول می کشد؟

در صورت قبولی در مصاحبه، 7 الی 10 روز زمان می برد تا بتوانید ویزای این کشور را اخذ نمایید.

در صورتی که بعد از 2 روز از سفارت فرانسه ایمیلی دریافت نشد، چه کاری باید انجام داد؟

در ابتدا چک کنید که ایمیل را به درستی وارد کرده اید یا خیر. در صورت اطمینان پیدا کردن نسبت به این موضوع مجدد درخواست نمایید.

هزینه اخذ ویزای فرانسه چقدر است؟

این هزینه برای افراد با رنج های سنی مختلف متفاوت است.

10 دیدگاه

 • با سلام و احترام؛
  ما در سايت vfs براي گرفتن وقت سفارت براي ويزاي توريستي (با دعوتنامه) اقدام كرديم؛ متاسفانه اولين تاريخ موجود براي وقت سفارت را براي سپتامبر (يعني حدود ٤ ماه ديگه) نشون ميده!! آيا اگر ادامه روند را پيش ببريم و تا آخر پروسه پرداخت را بگذرانيم، امكان گرفتن وقت سفارت زودتر هست يا خير؟

  • سلام
   خیر. برای مسیر فرانسه طبق همان نوبتی که سایت به شما نمایش می دهد، باید انگشت نگاری شوید. مگر از روی کنسلی (احتمال کم) سایر وقت ها از طریق شرکت ما اقدام به گرفتن وقت سفارت کنید.

 • توی سایت vfs همه وقت ها پر هست راهی برای وقت گرفتن هست ؟ فرانسه ؟

 • وقت بخیر
  من وقت سفارت فرانسه برای ویزای توریستی گرفتم ولی متوجه شدم تایپ اشتباه انتخاب کردم، هیچ امکانی برای کنسل کردنش یا تغییر تایپش وجود داره؟
  یا باید بزارم تا وقت تعیین شده بگذره و‌بسوزه تا دوباره اقدام کنم؟

  • سلام
   وقت بخیر
   امکان تغییر تایپ وجود ندارد و شما می توانید وقت سفارت خود را کنسل کنید و در تاریخ جدید برای گرفتن وقت اقدام کنید.

 • سلام من دو هفته ست درخواست دادم هنوز ایمیلی برای وقت نیومده. برای بار چهار است که درخواست ویزا میدم. اون سه بار هم پذیرفته شده بودم. توریستی

  • سلام
   برای دریافت توضیحات تکمیلی و مشاوره از طریق شماره 02145419 با ما در ارتباط باشید.

 • سلام!
  برای ما شش ماه بعد وقت مصاحبه فامیلی داده اما Appointment confirmation letter نفرستاده آیا آنرا خواهد فرستاد یا من بخاطرش دوباره ایمیل کنم سفارت را ؟

  • سلام وقت بخیر
   در صورت ارسال نشدن تاییدیه باید آن را از سفارت پیگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *