همه چیز درباره وقت سفارت ژاپن

تعیین وقت سفارت ژاپن

سفر جزئی جدایی ناپذیر از زندگی است. کشور ژاپن از جمله مقاصدی است که افراد به دلایل توریستی و کاری به آنجا مسافرت می کنند. با این حال سفر به ژاپن نیازمند دریافت ویزا و کسب اجازه است. به همین مناسبت در این نوشته قصد داریم از وقت سفارت ژاپن برای شما بیشتر بگوییم. چنانچه به این موضوع علاقه مند هستید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

شاید در نگاه اول بنظر برسد که دریافت ویزا ژاپن سخت و پیچیده می باشد اما خبر خوش این است که دریافت ویزای این کشور به راحتی امکان پذیر است. کافی است تا روال مورد نیاز را طی نموده و شرایط را رعایت نمایید همچنین برای دریافت ویزای ژاپن لازم است تا افراد اطلاعات خودشان را بالا ببرند. ناگفته نماند که دریافت ویزای این کشور به ارائه مدارکی نیاز دارد. در ادامه از وقت سفارت ژاپن و مدارک مورد نیاز بیشتر خواهیم گفت.

گرفتن وقت سفارت ژاپن 

اگر قصد دارید از ایران به مقصد ژاپن بروید باید بدانید که نیاز به دریافت وقت سفارت ژاپن دارید. به منظور انجام کارهای مربوط به دریافت ویزا شما می توانید از روز یکشنبه الی پنج شنبه به سفارت این کشور در تهران مراجعه کنید. شایان ذکر است که این سفارت به هیچ عنوان مدارک ارسالی از طریق پست را نمی پذیرد و همچنین خود را در برابر مفقود شدن مدارک مسئول نمی داند. از اینرو اصل تمامی مدارک باید توسط خودتان به سفارت تحویل گردد. در سوی دیگر نیز لازم به ذکر است که این مدارک بصورت ایمیل و یا فاکس قابل قبول نیستند و همه ی آنها باید به صورت اصلی تهیه و رد و بدل شوند. همچنین شما باید توجه داشته باشید که به دلیل همه گیری ویروس کرونا انجام کارهای مربوط به وقت سفارت ژاپن و صدور ویزا ممکن است بیش از مهلت مقرر به طول بیانجامد.

ویزای ژاپن

مدارک لازم برای سفارت ژاپن

در ابتدا باید گفت که اگر قصد دارید به صورت توریستی به کشور ژاپن مسافرت کنید لازم است تا تمامی مدارکتان را ترجمه نمایید. ترجمه باید از محل دارالترجمه به انجام برسد و حتما به زبان انگلیسی باشد. در سوی دیگر لازم به ذکر است مدارکی که ترجمه می شوند حتما و الزاما باید توسط دادگستری و وزارت امور خارجه به تایید برسند. تاییدیه این دو نهاد تنها تا 3 ماه اعتبار دارد. در ادامه لیست مدارک مورد نیاز را به صورت موردی عنوان می کنیم :

 • ارائه گذرنامه ( اصل گذرنامه باید بیشتر از 6 ماه اعتبار داشته باشد. همچنین ارائه گذرنامه های قبلی نیز جزو الزامات است)
 • فرم درخواست ویزای توریستی ژاپن باید تکمیل شود و ارائه گردد.
 • ارائه یک قطعه عکس با ابعاد 4.5 در 4.5 و پس زمینه این عکس باید سفید باشد.
 • ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی جزو الزامات است. علاوه بر اصل مدارک ارائه یک نسخه کپی نیز لازم می باشد.
 • چنانچه متقاضی شاغل باشد ارائه گواهی اشتغال به کار جزو الزامات است.
 • متقاضی باید برای رفت و برگشت بلیط تهیه کند و آن را به مدارکش الصاق نماید.
 • ارائه voucher هتل الزامی است. گفتی است که واچر سندی است که خرید مشتری از هتل را تایید می کند.
 • ارائه بیمه مسافرتی لازم می باشد. این بیمه بایستی مطابق با روزهای اقامت در ژاپن تنظیم شده باشد.
 • الزامی است تا متقاضی برنامه سفر به ژاپن را نیز ارائه دهد. این برنامه نیز بایستی مطابق با روزهای اقامت در ژاپن تنظیم شده باشد.
 • ارائه گردش مالی به مدت 3 ماه اخیر و همچنین ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی نیز جزو الزامات می باشد.

سفر به ژاپن

مدت زمان گرفتن وقت سفارت ژاپن

اگر شما ایرانی هستید باید بدانید که برای ورود به سرزمین احترام و خورشید به دریافت وقت سفارت ژاپن نیاز دارید. در قسمت های قبل در رابطه با مدارک مورد نیاز و همچنین شرایط موجود توضیحاتی را ارائه دادیم. با این حال لازم است بدانید که پس از ارائه مدارک دست کم 5 الی 15 روز کاری مورد نیاز است تا سفارت به مدارک شما رسیدگی نماید و برای صدور ویزا اقدام کند.

لازم به ذکر است اگر ویزای شما به هر دلیلی صادر نشود سفارت خودش را در برابر شما پاسخگو نمی بیند. در واقع سفارت هیچ دلیلی برای ریجکت درخواست ها ارائه نمی کند. ناگفته نماند که در صورت رد شدن درخواست شما تا 6 ماه اجازه ارائه درخواست مجدد نخواهید داشت. در نهایت نیز باید گفت که اگر سفارت ویزای شما را تایید نماید به مدت 90 روز به شما اجازه ی حضور در این کشور داده خواهد شد.

نحوه گرفتن وقت سفارت ژاپن

چنانچه متقاضی اخذ ویزای ژاپن هستید لازم است تا برای دریافت وقت سفارت ژاپن اقدام کنید. از اینرو افراد یا نماینده قانونی آنها می توانند در روزهای کاری هفته یعنی از یکشنبه تا پنج شنبه در ساعات 8 و نیم الی 10 و نیم به محل سفارت واقع در تهران، خیابان زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، پلاک 162 مراجعه نمایند. لازم به ذکر است که تکمیل مدارک نیز جزو الزامات است و شما باید همراه با مدارکتان به سفارت مراجعه کنید.

وقت سفارت ژاپن در ترکیه

وقت سفارت ژاپن در ترکیه

اگر ساکن ترکیه هستید و یا قصد دارید تا از کشور ترکیه به ژاپن مسافرت کنید لازم است تا در این کشور برای اخذ وقت سفارت اقدام نمایید. گفتنی است که سفارت ژاپن در ترکیه واقع در محله ی چانکایا Çankaya در شهر آنکارا می باشد.

 اطلاعیه سفارت ژاپن

بعد از شیوع پاندمی کرونا سفارت ژاپن شرایط جدیدی را شامل حال مسافران کرد. از آنجا که این بیماری به صورت کامل از بین نرفته است و همچنان جان افراد را می گیرد این بخش از مقاله وقت سفارت ژاپن را به موضوع اطلاعیه سفارت این کشور در این مورد اختصاص می دهیم.

 • مسافران برای حضور در این کشور حتما باید واکسینه شده باشند. واکسن های فایزر، آسترازنکا و مدرنا از جمله واکسن های مورد تایید کشور ژاپن می باشند.
 • در طول سفر به ژاپن و در مکان های پر ازدحام مسافران حتما باید از ماسک استفاده نموده و پروتکل ها را رعایت نمایند.
 • چنانچه در خلال سفر به ژاپن فردی به ویروس کرونا دچار شود. آژانس مسافرتی باید از وی حمایت نموده و او را به مراکز درمانی انتقال دهد.
 • اگر یک مسافر یک هفته پس از خروج از کشور ژاپن به این ویروس مبتلا شود کشور ژاپن از وی می خواهد تا درین زمینه اطلاع رسانی کند. آژانس های مسافرتی وظیفه دارند تا اطلاعات کاملی را در رابطه با مسیرهای عبور و مرور آن فرد ارائه نمایند.

هزینه وقت سفارت ژاپن

هزینه وقت سفارت ژاپن

اگر بنا بر این باشد که از طریق تورهای گروهی برای دریافت ویزا اقدام نمایید و به کشور ژاپن مسافرت کنید هزینه های تور نیز شامل حال مجموع هزینه ها خواهد شد. اما اگر بخواهید شخصا اقدام نمایید تنها کافی است تا هزینه دریافت ویزای انفرادی را بپردازید. اگر قصد دارید به کشور ژاپن مسافرت کنید لازم است بدانید که به دریافت وقت سفارت ژاپن نیاز دارید. تمامی مدارکتان باید توسط خودتان یا نماینده قانونی تان به سفارت این کشور تحویل داده شوند. گردش حساب و همچنین تمکن مالی نیز از دیگر ملزوماتی هستند که برای اخذ ویزای ژاپن الزامی می باشند. دست کم 5 الی 15 روز کاری زمان می برد تا مدارک شما توسط سفارت بررسی گردد و پاسخ نهایی به شما اعلام شود. اگر پاسخ سفارت به درخواست شما مثبت باشد ویزای 3 ماهه برایتان صادر خواهد شد. این نکته حائز اهمیت است که هزینه واریزی سفارت 800 هزار تومان می باشد.

در سوی دیگر اگر ویزای شما رد شود سفارت هیچگونه توضیحی در رابطه با این مهم به شما ارائه نخواهد کرد. لازم به ذکر است که متقاضی برای ارائه درخواست مجدد باید 6 ماه صبر کند و پس از سپری شدن 6 ماه درخواست مجدد را ارائه نماید. به عنوان یک نکته ی مهم باید گفت که شما به هیچ عنوان نباید برای ارائه درخواست از پست و یا ایمیل استفاده کنید. تمامی فعالیت های مربوط به اخذ وقت سفارت ژاپن و دریافت ویزا حتما باید به صورت حضوری به انجام برسند در نهایت نیز باید گفت که پس از شروع پاندمی کرونا کشور ژاپن قوانین جدیدی را برای عبور و مرور مسافران ترتیب داده است. رعایت تمامی پروتکل ها الزامی می باشد.

کشور ژاپن

سخن آخر

در این نوشته سعی شد تا به صورت مختصر در رابطه با نحوه، مدارک موردنیاز و هزینه وقت سفارت ژاپن توضیح داده شود. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. شما عزیزان می توانید برای مراجعه به سفارت ژاپن و وقت گرفتن آن و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تورهای گردشگری و … از طریق راه های ارتباطی زیر با کارشناسان مجرب شرکت ما در ارتباط باشید.

شماره های تماس : 02145419 | 02188765741 | 09123980225

سوالات متداول

سفارت ژاپن در ایران کجاست؟

تهران، خیابان زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، پلاک 162، کد پستی  814-11155

چه روزهایی می توان به سفارت ژاپن مراجعه کرد؟

به منظور انجام کارهای مربوط به دریافت ویزا شما می توانید از روز یکشنبه الی پنج شنبه به سفارت این کشور در تهران مراجعه کنید.

دریافت ویزا چند روز به طول می انجامد؟

پس از ارائه مدارک دست کم 5 الی 15 روز مورد نیاز است تا سفارت به مدارک شما رسیدگی نماید و برای صدور ویزا اقدام کند.

پس از رد درخواست تا چه مدت باید صبر کرد و سپس درخواست مجدد را ارائه نمود؟

در صورت رد شدن درخواست شما تا 6 ماه اجازه ارائه درخواست مجدد ویزای ژاپن را نخواهید داشت.