اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی محسوب می شود. این کشور در غرب اروپا واقع شده است و به سبب جاذبه های طبیعی و زیبایی که این کشور دارد، این روزها بسیاری از افراد برای تفریح، ادامه زندگی، ادامه تحصیل و … به این کشور سفر می کنند. اگر در دسته این افراد هستید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید چرا که قصد داریم در مورد چگونگی گرفتن وقت سفارت اسپانیا اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

مدارک مورد نیاز برای سفارت اسپانیا

برای گرفتن ویزای شنگن و سفر به اسپانیا نیاز به ارائه یک سری از مدارک به سفارت اسپانیا می باشد. در ادامه در خصوص این مدارک صحبت می کنیم. ارائه اصل گذرنامه با امضا به همراه گذرنامه های قبلی در صورت وجود. توجه داشته باشید گذرنامه باید حداقل 6 ماه تاریخ انقضا داشته باشد و دو صفحه سفید نیز در گذرنامه شما برای مهر ورود و خروج وجود داشته باشد.

 • اصل و ترجمه تمامی صفحات شناسنامه به زبان اسپانیایی.
 • 6 قطعه عکس پرسنلی با اندازه 3.5*4.5. این عکس ها باید زمینه سفید و به صورت تمام رخ و بدون وجود عینک و لبخند گرفته شده باشند. نکته مهم این است که عکس گرفته شده نباید با عکس سایر گذرنامه ها یکی باشد.
 • گردش حساب 6 ماهه اخیر به همراه ارائه اصل گواهی تمکن از دیگر مدارک ضروری می باشد. دقت داشته باشید تمام این مدارک باید مهمور شده باشند و در سایز A4 به سفارت ارائه شود.
 • اصل و ترجمه سند مالکیت.
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی.
 • در صورتی که زن خانه دارد باشد، اصل و کپی تمام مدارک شغلی همسر باید به سفارتخانه ارائه شود.
 • حداقل موجودی حساب برای هر متقاضی مبلغ 500.000.000 ریال می باشد.

مدارک مورد نیاز برای سفارت اسپانیا

وقت تایید مدارک سفارت اسپانیا

برای گرفتن ویزای شنگن نیاز است تا یک سری از مراحل طی شود. این که ویزای شما از چه نوعی باشد اصلا مهم نیست و شما ملزم هستید این مراحل را طی کنید. در ابتدا نیاز است تا شما وقت سفارت اسپانیا بگیرید. در این وقت تعیین شده شما باید مدارک مورد نیاز را به سفارت اسپانیا ارائه دهید. بسیاری از افراد به دلیل نداشتن علم و تخصص کافی در این زمینه به دنبال سپردن این وظیفه به دیگری هستند. آژانس های هواپیمایی که در سطح شهر فعالیت دارند می توانند این کار را به راحتی هر چه تمام تر برای شما انجام دهند.

بعد از آماده سازی مدارک نوبت به ترجمه آن ها می رسد. مدارک باید به زبان اسپانیایی ترجمه شوند. بعد از ارائه این مدارک نیاز است تا در زمان مشخص شده برای مصاحبه در سفارت اسپانیا حاضر شوید. مدارک اعلام شده را باید به صورت اصل و کپی همراه داشته باشید.

تایید مدارک بسته به زمان شلوغی سفارت 30 روز کاری زمان می برد البته برای تایید مدارک نیاز است تا شخص هزینه ای پرداخت نماید. برخی از آژانس های هواپیمایی می توانند این مدت زمان را کاهش دهند. حتما این مورد را مد نظر داشته باشید که برای تایید مدارک نیاز است تا یک مدت زمانی را منتظر بمانید.

bls وقت سفارت اسپانیا

Vfs وقت سفارت اسپانیا

شاید برایتان این سوال به وجود آید که vfs چیست و چه خدماتی را ارائه می دهد؟ برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا و تایید مدارک ویزای شنگن نیاز است تا فرد مدت زمانی طولانی را منتظر بماند. در صورتی که نقصی در پرونده و مدارک متقاضی وجود داشته باشد، در این صورت پروسه اخذ ویزا برای مدت زمانی طولانی به تعویق می افتد.

Vfs یک شرکت تجاری است که در سراسر دنیا فعالیت می کند. این شرکت متخصصان فعالی را در زمینه اخذ ویزا دارد. این شرکت مانند یک واسطی عمل می کند که می تواند به درستی فرد را راهنمایی کند و در صورت وجود کمی و کاستی در مدارک به فرد متقاضی این موارد را یادآور شود. همین موضوع باعث شده تا حجم کاری سفارتخانه ها بسیار کم تر از حالت قبلی شود و آن ها بتوانند خیلی سریع تر از گذشته مدارک فرد متقاضی را ارزیابی کنند.

برای این که بتوانید در سریع ترین زمان ممکن وقت سفارت اسپانیا را دریافت نمایید و از طرف مقابل نیز کار اخذ ویزای اسپانیا شما خیلی سریع تر از قبل انجام شود، نیاز است تا با شرکت vfs در ارتباط باشید. این شرکت به خوبی می تواند شما را در راه اخذ ویزا راهنمایی نماید و در صورت وجود مشکل به شما توصیه های لازم را کند. اگر در زمره افرادی هستید که برای شما زمان اولویت دارد و برای اولین بار است که قصد دارید ویزای اسپانیا را دریافت کنید، حتما با این شرکت بین المللی و البته معتبر در ارتباط باشید.

این شرکت با تمامی کشورهایی که به وسیله ویزای شنگن می توان به آن ها سفر کرد، همکاری می کند. با خیالی آسوده با این مجموعه همکاری داشته باشید تا کار اخذ ویزای شما سریع تر از هر زمان دیگری انجام شود.

کارگزاری سفارت اسپانیا در تهران

مرکز درخواست ویزای اسپانیا یا BLS یکی از شرکت های معتبر در سراسر دنیاست که خدمات ثبت ویزا، گواهی و تاییدیه اسناد رسمی از طرف سفارتخانه های کشورهای مختلف را ارائه می دهد. این شرکت علاوه بر موارد یاد شده ارائه دهنده انواع خدمات مربوط به گذرنامه و ثبت ویزا نیز می باشد. این کارگزاری دارای سابقه کاری 14 ساله می باشد که 2325 دفتر فعال در 62 کشور جهان دارد.

کارگزاری سفارت اسپانیا در تهران

این کارگزاری به واسطه تجربه ای که دارد توانسته کارهای ثبت وقت سفارت اسپانیا، درخواست ویزا، صدور پاسپورت و … را انجام دهد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که 14.3 میلیون متقاضی از طریق این شرکت کارهای اخذ ویزای سفارت اسپانیا خود را انجام می دهند. دفاتر فعال این شرکت در حال حاضر در کشورهای کره، فیلیپین، ایران، آفریقای جنوبی و … نیز وجود دارند.

روزهای تعطیل سفارت اسپانیا در تهران

قبل از این که بخواهیم در مورد روزهای تعطیل سفارت اسپانیا در تهران صحبت کنیم، نیاز است تا شما عزیزان با آدرس سفارت اسپانیا در تهران آشنا شوید. سفارت اسپانیا در کشور جمهوری اسلامی ایران واقع در محله دروس است. این محله در منطقه سه تهران قرار دارد. تعطیلات سفارت اسپانیا در سال 2022 عبارت است از :

 • 12 دی ماه به مناسبت سال نو میلادی.
 • 16 دی ماه به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س).
 • 29 اسفند شروع تعطیلات ایران به مناسبت عید نوروز.
 • 1 و 2 فروردین به مناسبت عید نوروز ایرانیان.
 • 25 فروردین به مناسبت هفته مقدس اسپانیایی.
 • 11 اردیبهشت روز کارگر اسپانیایی.
 • 15 خرداد رحلت امام خمینی (ره).
 • 19 تیر به مناسبت عید قربان.
 • 17 مرداد تاسوعای حسینی.
 • 3 مهر ولادت پیامبر خاتم شیعیان.
 • 20 مهر روز ملی اسپانیا.
 • 15 آذر روز قانون اساسی اسپانیا.
 • 4 دی ماه روز میلاد مسیح.

در این روزها امکان مراجعه به سفارت اسپانیا برای انجام امور مربوط به ویزا وجود ندارد و سفارت در این روزها پاسخگوی متقاضیان نخواهد بود حتما قبل از مراجعه به سفارت اسپانیا در خصوص روزهای تعطیل این سفارتخانه مطلع شوید.

وقت سفارت اسپانیا چقدر طول می کشد؟

برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا دو راه پیش روی شما وجود دارد. اگر زمان برای شما مهم نیست می توانید به صورت عادی اقدام به گرفتن وقت نمایید. معمولا این پروسه کمی زمان بر است و ممکن است فرد مدت زمانی طولانی منتظر بماند. حتما این مورد را مد نظر داشته باشید که تمامی مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزا باید به زبان اسپانیایی ترجمه شده باشند که خود این مورد 1 ماه زمان می برد. بعد از ترجمه مدارک شما می توانید به صورت عادی و یا فوری وقت سفارت را بگیرید. به صورت کلی بین 2 تا 30 روز زمان می برد تا سفارت به شما نوبت دهد. همان طور که به کرات در طی مقاله به آن اشاره شد برای جلوگیری از اتلاف وقت نیاز است تا تمامی مدارک خود را آماده و آن ها را به زبان اسپانیایی ترجمه کنید.

مراحل وقت سفارت اسپانیا

مراحل وقت سفارت اسپانیا

اگر قصد دارید به صورت مستقیم و بدون گرفتن کمک از مجموعه ای اقدام به گرفتن وقت سفارت اسپانیا کنید، نیاز است تا یک سری از مراحل را طی کنید.

گرفتن وقت سفارت اسپانیا به صورت کاملا اینترنتی است و نیازی به مراجعه حضوری به سفارتخانه نمی باشد. در هنگام ثبت نام حتما با یک فرد آشنا به امور ویزا مشورت داشته باشید؛ چرا که ممکن است به هنگام ثبت اطلاعات خواسته شده با مشکل مواجه شوید. کوچک ترین اشتباهی اگر در هنگام ثبت نام رخ دهد، در روز مصاحبه با مشکل روبرو خواهید شد. بعد از این مرحله شما می توانید با توجه به زمان های خالی سفارتخانه، یک روز و یک ساعت مشخص را برای مراجعه انتخاب نمایید. البته ناگفته نماند در برخی از فصول سال به علت حجم بالای سفر ممکن است گرفتن وقت سفارت کمی سخت تر باشد.

توجه داشته باشید که گرفتن وقت از سفارت اسپانیا به دو دسته بلند مدت و کوتاه مدت تقسیم می شود. وقت های کوتاه مدت معمولا برای ویزاهای توریستی، تجاری، ورزشی و … گرفته می شوند. اعتبار این ویزاها بین 1 الی 90 روز می باشد. دسته دیگری از ویزاها بلند مدت محسوب می شوند. این نوع ویزا برای افرادی که قصد مهاجرت به اسپانیا برای امور پزشکی، تحصیلی، خرید ملک، ازدواج و … را دارند، بسیار مناسب می باشد. در روز مصاحبه نیاز است تا شما مبلغی را به کارگزاری پرداخت نمایید. این مبلغ به صورت یکجا از شما دریافت می شود و بر اساس رنج سنی مبلغ پرداختی متفاوت خواهد بود.

وقت سفارت اسپانیا فوری

همان طور که در قسمت های قبلی به این موضوع اشاره شد، در برخی از فصول سال گرفتن وقت سفارت بسیار سخت است و ممکن است فرد متقاضی مدت زمانی طولانی را برای گرفتن وقت منتظر بماند. برخی افراد به دلیل شرایط خاصی که دارند باید در سریع ترین زمان ممکن وقت سفارت بگیرند. در این صورت فرد متقاضی باید اقدام به گرفتن وقت سفارت فوری کند.

برای گرفتن وقت سفارت فوری نمی توانید به صورت شخصی اقدام نمایید و نیاز است با آژانس های هواپیمایی که این کار را انجام می دهند، در ارتباط باشید. گرفتن وقت سفارت فوری بین 24 ساعت الی 72 ساعت زمان می برد. اگر محدودیت زمانی دارید و می خواهید کار اخذ ویزای شما در سریع ترین زمان ممکن صورت گیرد، نیاز است تا تمامی مدارک شما کامل و البته بی نقص باشد. در این راستا می توانید از شرکت vfs نیز کمک بگیرید.

هزینه وقت سفارت اسپانیا

گرفتن وقت سفارت اسپانیا با دیگر کشورهای اروپایی کمی متفاوت است. برای گرفتن وقت سفارت نیاز است تا در ابتدا شما به کارگزاری BLS که در ابتدای مقاله در ارتباط با آن توضیح داده شد، مراجعه نمایید. این کارگزاری در منطقه فرمانیه تهران قرار دارد. بعد از این کارگزاری حال اجازه ورود به سفارت اسپانیا را دارید. این هزینه بر اساس رنج سنی افراد تعیین می شود و نمی توان یک قیمت مشخص را برای تمامی افراد در نظر گرفت.

به صورت کلی می توان گفت هزینه سفارت بین 60 الی 76 یورو متغیر است و فرد متقاضی باید آن را به صورت یکجا پرداخت نماید. این مبلغ تنها به صورت یورو از شما دریافت می شود و جایگزینی برای آن وجود نخواهد داشت. پس حتما در هنگام مراجعه به سفارت این مبلغ را به یورو همراه خود داشته باشید.

تعیین وقت سفارت اسپانیا

بعد از طی کردن یک سری از مراحل مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت نیاز است تا به صورت فیزیکی در محل سفارتخانه حضور داشته باشید. ناگفته نماند اگر برای اولین بار است که قصد اخذ ویزای اسپانیا را دارید، حتما با یک فرد کاربلد در این زمینه کار خود را پیش ببرید تا به مشکلی دچار نشوید. برای تعیین وقت در ابتدا مدارک و مستندات خود را تهیه کنید و آن ها را به زبان اسپانیایی ترجمه کنید. بعد از این مورد می توانید به صورت اینترنتی و در دو مرحله وقت سفارت اسپانیا را بگیرید.

وقت سفارت اسپانیا vip

وقت سفارت اسپانیا vip

از این نوع وقت سفارت معمولا افرادی که محدودیت زمانی دارند، استفاده می کنند. معمولا 24 ساعت الی 48 ساعت کاری زمان می برد تا وقت سفارت شما از این طریق گرفته شود. البته خود شما به صورت مستقیم نمی توانید این نوع وقت سفارت را بگیرید و باید با آژانس های هواپیمایی در این خصوص در ارتباط باشید. البته به یاد داشته باشید که تمامی مدارک شما مطابق با درخواست سفارت اسپانیا باشد؛ در غیر این صورت وقت سفارت شما هدر می رود و مجدد باید برای گرفتن وقت سفارت اقدام نمایید.

سوالات متداول

چند روز قبل سفر باید اقدام به گرفتن وقت سفارت کرد؟

معمولا تمامی افراد یک بازه زمانی مشخصی را برای سفر خود در نظر می گیرند. حداکثر 90 روز قبل از تاریخ سفر نیاز است تا فرد اقدام به گرفتن وقت سفارت نماید.

ویزای شنگن اسپانیا چند روز زمان می برد؟

در صورتی که برای اولین بار قصد اخذ ویزای شنگن را دارید، نیاز است با توجه به تاریخ و مدت زمان سفر خود اقدام به اخذ ویزای 15 روزه نمایید. برای بار دوم اما اگر قصد اخذ این نوع ویزا را دارید باید اقدام به دریافت ویزای مولتی نمایید.

در صورت حاضر نشدن در سفارت در موعد مقرر چه اتفاقی می افتد؟

اگر در زمان مقرر در سفارت اسپانیا حاضر نشوید برای مدت زمان 2 ماه مجاز به گرفتن وقت سفارت نخواهید بود.

آیا داشتن دعوتنامه تاثیری در روند گرفتن ویزا خواهد داشت؟

بله. در صورتی که از اقوام و دوستان خود دعوتنامه داشته باشید، روند اخذ ویزای اسپانیا خیلی بهتر و سریع تر انجام می شود.