معبد تودایجی

ژاپن کشوری آسیایی با لقب سرزمین آفتاب است. کشور ژاپن، جزیره ای است و دارای جاذبه های تاریخی بی شماری می باشد. این کشور با شکوه در تمام عرصه ها حرفی برای گفتن دارد. چه در ادبیات، چه در تاریخ و چه در گردشگری اما سرآمد تمامی این شگفتی ها معبدی است به نام معبد تودایجی. این قلعه دارای چنان شکوه و عظمتی است که هر فردی را به خود خیره می کند.

به وسیله بازدید از این قلعه با آداب و رسوم و مذهب بودایی آشنا خواهید شد. این معبد از اتفاقات ناگوار بسیاری در امان مانده است. در ادامه در خصوص اتفاقات و حوادثی که بر این قلعه متحمل شده است اشاره خواهیم کرد اما لازم است بدانید بعد از تمامی این اتفاقات ها باز هم این معبد به گونه ای محافظت شده است که با بازدید از آن شگفت زده خواهید شد.

معبد تودایجی یکی از عجایب دیدنی

در زمان سفر به ژاپن با جاذبه هایی روبرو خواهید شد که همانند آن را در هچ کجای دنیا شاهد نخواهید بود. معبد تودایجی جزو هفت معبد بزرگ و قدرتمند در دنیا می باشد. با قاطعیت می توان بیان کرد این معبد نقطه عطف کشور ژاپن به حساب می آید.

هرساله افراد بسیار زیادی به قصد تماشای این معبد شگفت انگیز به کشور ژاپن سفر می کنند. لازم است بدانید بزرگ ترین تالار چوبی ساخته شده متعلق به این معبد می باشد. در ابتدا پایتخت کشور ژاپن نارا بود اما به دلیل کم کردن تاثیرات معبد بر امور دولتی، پایتخت ژاپن را به نگاکا تغییر دادند.

این معبد در یک باغ وجود دارد که فضای داخلی این باغ به دلیل وجود این معبد بسیار خیره کننده و جذاب می باشد. در نزدیکی این معبد تعدادی ویلا وجود دارد که امروزه این ویلا ها نیز جزوی از معبد به حساب می آیند و بازدید آن برای عموم مردم آزاد است. در نزدیکی این معبد و در این باغ گوزن هایی زندگی می کنند که به صورت آزاده در این باغ به زندگی خود مشغول هستند. شما عزیزان می توانید با خرید تور ژاپن از این معبد زیبا دیدن کنید.

مردم ژاپن به این گوزن ها احترام بسیار زیادی می گذارند. چرا که آن ها گوزن ها را فرستاده ای از سمت خدا می دانند. ای معبد در ابتدا به عنوان یک مدرسه برای بچه ها و کودکان ژاپنی ساخته شد. رفته رفته حادثه های سنگین مهمی در این معبد رخ داد از جمله این حادثه ها می توان به موارد ذیل اشاره نمود : بر اثر زمین لرزه ای که در ژاپن رخ داد سر مجسمه بودای بزرگ به زمین افتاد و شکست.

در اثر رعد و برقی که در آسمان ژاپن ایجاد شد، آتش سوزی بزرگی در تالار سخنرانی این معبد رخ داد. در اثر همین آتش سوزی 30 درصد از معبد تودایجی آتش گرفت. البته لازم به ذکر است این خسارت جبران شد و تمامی خرابی ها مجدد ترمیم شد.

تاریخچه معبد تودایجی

تاریخچه معبد تودایجی

معبد تودایجی در قرن 8 میلادی توسط امپراطور سومو ساخته شد و در همان سال لقب معبد برتر را دریافت نمود. قدمت تالاری که در این معبد وجود دارد مربوط به سال 1709 میلادی می باشد. معبد تودایجی جزو قدیمی ترین ساختمان های چوبی در دنیا می باشد. این معبد در ژاپن قرار دارد و در سال 752 میلادی به عنوان بزرگ ترین معبد ژاپن شناخته شد. این معبد در آن سال ها قدرت فوق العاده ای پیدا کرد و به همین دلیل پایتخت ژاپن تغییر پیدا کرد.

مجسمه بودایی که در این معبد قرار دارد دارای ارتفاع 45 فوتی از سطح زمین می باشد. کلمه تودایجی به معنای معبد بزرگ شرقی است. این معبد متشکل از چند معبد کوچک در کشور ژاپن است. در این معبد مجسمه ی بودایی قرار دارد که جزو بزرگ ترین مجسمه های بودا در کل دنیا می باشد. یکی از عجایب این معبد وجود یک ستون با قطر بسیار زیاد می باشد. در قسمت پایین این ستون یک سوراخ وجود دارد که به عقیده بودایی ها هر کسی که بتواند از این سوراخ عبور کند دارای روشنایی و خوبی است.

حدود 30 درصد از این معبد در یک واقعه آتش سوزی از دست رفته است با این حال می توان با قاطعیت بیان کرد این معبد جزو اصیل ترین جاذبه های گردشگری در این کشور می باشد. لازم به ذکر است این معبد جزو آثار تاریخی یونسکو به حساب می آید. با قاطعیت می توان بیان کرد این معبد جزو اولین آثاری است که در شهر نارا در ژاپن ساخته شده است.

معبد تودایجی کجاست؟

معبد تودایجی کجاست؟

همانطور که در بالاتر نیز اشاره کردیم این معبد در شهر نارا در کشور ژاپن قرار دارد. در ابتدا پایتخت کشور ژاپن شهر نارا بود و برای آن که این معبد دخلی در امور دولتی نداشته باشد پایتخت ژاپن را به نگاکا تغییر دادند. در این مقاله سعی کردیم در خصوص معبد تودایجی و ویژگی های این معبد فوق العاده اطلاعاتی را در اختیارتان بگذاریم. امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات لازم را کسب کرده باشید.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *