در کنار بسیاری از بیمه های مختلف، شاید با بیمه مسافرتی کمتر آشنا باشیم. در مقابل نام بیمه هایی همچون بیمه عمر، بیمه آتش سوزی و … را همواره در محل کار، خیابان یا حتی در خانه می شنویم. همانطور که این بیمه ها برای جبران خساراتی محتمل در آینده کاربرد دارند، بیمه مسافرتی هم دقیقا اینگونه است. اکنون با ما همراه باشید تا به بررسی کامل بیمه مسافرتی بپردازیم.

بیمه مسافرتی چیست؟

هدف همه بیمه ها این است که ما بتوانیم آرامش و آسایش را در زندگی خود تجربه کنیم. بیمه نیز بر همین مبنا ایجاد شده است با این تفاوت که همچنان که از نامش پیداست ما را در سفر ها همراهی می کند یعنی شرکت های بیمه در مقابل گرفتن هزینه بیمه از نوع مسافرتی خدمات متناسب با شرایط افراد ارائه می دهند. با این حال این موسسه ها سعی می کنند که به خریداران اطمینان بدهند که در شرایط مختلف و مشکلات احتمالی ممکن در کنار آن ها باشند.

حتما برای شما هم پیش آمده است که در هنگام سفر دچار مشکلاتی چون سرماخوردگی، دندان درد و یا فوریت های پزشکی شوید همچنین ممکن است سرقت مدارک، چمدان ها یا مشکلات حقوقی برای شما پیش بیاید بنابراین شرکت بیمه مسئولیت این حوادث احتمالی را برعهده می گیرد. در آخر باید بگوییم با توجه به اهمیت بیمه مسافرتی و تخصصی بودن پروسه اخذ آن بهتر است این کار را به متخصصین بسپارید. ما در موسسه مهاجرتی اوج آرام بهترین خدمات را متناسب با شرایط شما ارائه می دهیم. یکی از خدمات مجموعه ما ارائه این بیمه در تورهای انفرادی و گروهی می باشد و شما عزیزان می توانید خود را در بهترین حالت بیمه کنید.

امنیت خاطر در سفر با بیمه

بیمه مسافرتی برای خارج از کشور

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که آیا بیمه برای سفرهای خارجی هم لازم است؟ در جواب باید گفت قطعا! هنگام اخذ ویزا برای سفرهای خارجی، داشتن بیمه مسافرتی واجب و الزامی است. در خریدن انواع بیمه به خصوص مسافرتی برای خارج از کشور باید از شرکت های دارای بیمه نامه های بین المللی استفاده کنیم.

به هر حال، هزینه بیمارستان و خدمات درمانی در کشورهای دیگر ممکن است سنگین باشد بنابراین این بیمه ها می توانند حداکثر هزینه های ما را بپردازند و دغدغه ما را نسبت مشکلات پیش بینی نشده پوشش دهند. اکنون به دو نمونه بیمه مسافرتی برای سفر به خارج از کشور اشاره می کنیم:

  1. برای دانشجویان: این نوع بیمه برای دانشجویانی که جهت تحصیل به خارج از کشور می روند صادر می شود. مدت زمان و اعتبار آن یکسال است.
  2. شنگن: این نوع بیمه به افرادی پیشنهاد می شود که قصد دارند به کشورهای حوزه شنگن سفر کنند. داشتن بیمه برای این سفر الزامی است.

نکات مهمی که هنگام خرید بیمه باید در نظر گرفت، عبارتند از پوشش های بیمه ای شرکت و خدماتی که قرار است در حین سفر ارائه دهند همچنین ضمانت های لازم شرکت بیمه، میزان اعتبار و نوع بیمه از نکات مهمی است که باید به آن توجه کرد.

مزایای بیمه مسافرتی

مزایای بیمه مسافرتی

تاکنون گفتیم که بیمه مسافرتی نوعی از بیمه است که هزینه های احتمالی مرتبط با سفرهایمان را پوشش می دهد. این هزینه می تواند هزینه های بیمارستانی، هزینه گم شدن، سرقت مدارک و هزینه های دیگر باشد. در هر صورت ما نیازمند بیمه ای هستیم که بتواند بیشترین مزایا و پوشش را داشته و در کنار خدمات عالی، هزینه مناسبی را ارائه دهد.

  • پوشش هزینه های درمانی: ممکن است در سفر دچار بیماری یا مشکلات سلامتی شویم. بنابراین بیمه مورد نظر باید بتواند هزینه های پزشکی را پوشش دهد. همچنین در اسرع وقت بتواند در دسترس باشد.
  • پوشش هزینه های لغو احتمالی سفر: اگر ما قبل از سفر، به هر دلیلی نتوانستیم سفر خود را انجام دهیم، شرکت بیمه باید بتواند هزینه بلیط، هزینه رزرو هتل و سایر هزینه های مربوطه را جبران کند.
  • پوشش هزینه های مدارک و چمدان ها: اگر در سفر به هر دلیلی مدارک یا چمدان ما آسیب ببیند، همچنین وسایل همراه ما در سفر به سرقت برود، بیمه باید بتواند خسارات وارده را پوشش دهد و هزینه آن را بپردازد.
  • پوشش سایر هزینه های مربوطه در سفر: هزینه هایی چون هزینه جابجایی، هزینه حمل بارهای مختلف، هزینه تاخیر های احتمالی، همچنین داشتن پشتیبان آنلاین و قوی در مواقع ضروری از ویژگی های مهم شرکت بیمه باشد.

با این حال باید توجه داشت که هزینه بیمه مسافرتی با توجه به مدت زمان سفر، مقصد سفر و پوشش هایی که انتخاب می شوند، تعیین خواهد شد.اوج آرام با داشتن متخصص ترین افراد در زمینه خرید بیمه، در کنار شما عزیزان می باشد. مجموعه ما از سال 1396 فعالیت خود را آغاز کرده که در این مسیر همواره رضایت متقاضیان مورد توجه بوده است.

سوالات متداول

آیا شرکت بیمه می تواند کار های حقوقی ما را در سفر انجام دهد؟

بله این شرکت ها در زمینه حقوقی می توانند شما را راهنمایی کنند.

شرکت بیمه چه مدتی سفر ما را ضمانت می کند؟

تا پایان سفر

آیا این بیمه شامل هزینه های دکتر متخصص نیز می شود؟

بله

آیا این بیمه در شرایط خاص می تواند اعضا را جابجا کند یا برگرداند؟

بله قطعا تا پایان سفر شما را در شرایط سخت همراهی می کند.