مدارک مورد نیاز ویزا اقامتی انگلستان

اخذ ویزا اقامتی انگلستان

آیا راهکارهای مهم برای دریافت ویزا اقامتی انگلستان را می‌شناسید؟! همان طور که می‌دانید کشور انگلستان یکی از کشورهای مطرح در جهان است که برای دریافت اقامت آن، باید شرایط بسیار ویژه‌ای را در بر داشته باشید. هزینه‌های گزاف، برخورداری از شرایط تحصیلی فوق العاده مطلوب، برخورداری از شرایط شغلی مناسب و بسیاری از فاکتورهای دیگر، این کشور را به یک کشور پیچیده و سخت برای مهاجرت مبدل نموده است. یکی از ویزاهای قدرتمند در سطح جهان، ویزای انگلیس می‌باشد. این ویزا علاوه بر اجازه ورود به کشور انگلستان، اجازه ورود به برخی از کشورهای دیگر نظیر، ایرلند شمالی، ولز و … را برای مخاطبین به همراه خواهد داشت.

کشور انگلستان یکی از کشورهای خلاق با دورنمایی ایده‌آل از تحصیل، کار و زندگی در سطح جهان است که همین موضوع سبب افزایش سطح مهاجرت به این کشور شده است. با در نظر گرفتن استقبال چشمگیر مهاجرین برای دریافت ویزا و اقامت این کشور، شاهد ویزا‌های مختلفی اعم از: ویزا اقامتی انگلستان، ویزا تحصیلی، ویزا سرمایه گذاری و … نیز خواهیم بود.

آیا اطلاعاتی در رابطه با دریافت اقامت انگلستان از طریق ازدواج دارید؟ این ویزا اقامتی به چه افرادی تعلق می‌گیرد؟ چه شرایطی برای اخذ آن وجود دارد؟ مدارک لازم برای دریافت این ویزا چیست؟ ما در این مقاله از وب سایت اوج آرام قصد داریم تا اطلاعات دقیقی در زمینه‌ی ویزا اقامتی انگلیس را ارائه دهیم. لذا پیشنهاد می‌کنیم همراه ما باشید تا از این اطلاعات هوشمندانه بهره‌مند گردید.

از صفر تا صد ویزا اقامتی انگلستان

اخذ ویزا اقامتی انگلستان

شرایط دریافت انواع ویزا‌های انگلیس، بسیار پیچیده و سخت است. دلیل پیچیدگی و سختی دریافت این نوع از ویزاها، سخت گیری‌های سفارت انگلستان برای اتباع ایرانی می‌باشد. به دلیل شرایط ایده‌آل و همچنین به سبب مزایای فوق العاده‌ی این کشور، بسیاری از مهاجرین به دنبال کسب اقامت در انگلستان هستند.

راهکارهای بسیار زیادی برای دریافت اقامت در انگلستان وجود دارد که می‌توان با شناخت آن ها بهترین راه را انتخاب نموده و سپس اقدام به دریافت ویزا اقامتی انگلستان نمایید. یکی از مهمترین گام‌ها برای دریافت ویزا تضمینی انگلیس، آماده‌سازی مدارک معتبر خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای ویزا اقامتی انگلستان

مهمترین گام برای اخذ ویزا انگلیس، اقدام برای آماده سازی مدارک مهم با توجه به نوع ویزای دریافتی، است. در صورتی که مدارک ارائه شده توسط مخاطبین، مورد توجه  آفیسر قرار نگیرد، مخاطبین حتما با ویزای ریجکتی مواجه خواهند شد. لذا قبل از هر کاری اقدام به آماده سازی مدارک لازم برای اخذ ویزای انگلیس، بسیار حائز اهمیت خواهد بود. از جمله شرایط و مدارک مهم برای اخذ این ویزاها عبارتند از:

  • مدرک مالی: (یکی از مهم ترین مدارک ارائه شده به سفارت انگلستان، مدارکی دال بر تمکن مالی متقاضیان خواهد بود. ارائه مدارک مهم برای گردش حساب مالی در طی 3 الی 6 ماه اخیر، ارائه‌ی اسناد و مدارک مهم برای برخورداری از تمکن مالی حدود 100 الی 150 میلیون تومان برای هر نفر، بررسی تعداد تراکنشات حساب مالی مخاطب، بررسی حقوق و اجاره‌های پرداختی و غیره، بسیار مهم و ضروری هستند.)
  • ارائه‌ی دعوتنامه‌: (از دیگر موارد بسیار مهم برای دریافت ویزا اقامتی انگلستان، ارائه‌ی دعوتنامه از سوی اقوام درجه 1، دوست و یا آشنا است. اما لازم به ذکر است که این دعوتنامه‌ها نیز باید با تکیه به اصول خاصی نگارش شوند. برای نمونه توجه به تاریخ ورود و خروج، مدت زمان تعیین شده برای اقامت، محل زندگی، نسبت فرد با دعوت کننده بسیار حائز اهمیت خواهد بود.)
  • برخورداری از تاریخچه سفری: (آیا تاکنون به کشورهای مختلف سفر کرده‌اید؟ چه ویزاهایی دارید؟ در صورتی که از دعوتنامه برخوردار نباشید و یا به هر دلیلی دعوتنامه شما مورد تایید قرار نگیرد، برخورداری از تاریخچه سفری به این کشور و یا در بر داشتن ویزای کشورهای دیگر، ملاک مهمی به شمار می‌رود. هدف از صدور این ویزاها، اعتبار سنجی اشخاص است. لذا تاریخچه سفری در این راستا، کمک شایانی برای شما به شمار می‌رود.)

این مدارک از جمله مهمترین مدارکی بودند که قبل از اقدام به درخواست ویزا، باید آنها را آماده نمود. اما مدارکی از قبیل: پاسپورت، عکس، هزینه‌های پرداختی و غیره نیز در کنار این مدارک آماده و به سفارت عرضه می‌شوند. لازم به ذکر است که این مدارک ارائه شده، با توجه به نوع ویزا اقامتی، متفاوت خواهد بود. برای نمونه در هنگام دریافت ویزا اقامت تحصیلی، نیازمند مصاحبه هستیم اما در ویزاهای دیگر خبری از مصاحبه نخواهد بود.

انواع ویزا اقامتی انگلستان

دریافت ویزا اقامتی انگلستان

همانطور که ذکر شد از طرق مختلفی می‌توان برای دریافت اقامت این کشور مهم، اقدام کرد. در ادامه به ذکر آنها می‌پردازیم:

  • اقامت با سرمایه گذاری در کشور انگلستان (مهمترین ویژگی در این ویزا، برخورداری از سرمایه 2 میلیون پوندی است. سرمایه گذار پس از گذشت 5 سال با توجه به قوانینی از جمله: عدم سرمایه گذاری در بخش مسکن و عدم سپرده گذاری در بانک‌ها، می‌تواند اقامت این کشور را دریافت نماید.افزایش اعتبار و سرمایه گذاری، برابر با سرعت و سهولت در اخذ اقامت، خواهد بود. دریافت این اقامت از طریق ویزای Tier 1 امکان پذیر می‌باشد.)
  • اقامت کاری در انگلستان: (در صورتی که فرد از ویزای کاری دائمی و یا ویزای کاری موقت برخوردار باشد، می‌تواند برای دریافت ویزا اقامتی انگلستان نیز اقدام نماید. ویزای کار دائمی یا از طریق اسپانسر صورت می‌پذیرد و یا فرد از یک کارفرما پیشنهاد کاری دریافت می‌کند. این ویزا در دسته‌ی ویزا Tier 2 قرار می‌گیرد که مدت زمانی برابر با 5 سال و 14 روز را در بر دارد. تمدید این ویزا برابر با اقامت دائم برای این کشور خواهد بود. اما ویزا شغلی موقت در دسته‌ی ویزا Tier 5 قرار می‌گیرد که امکان دریافت آن برای اتباع ایرانی فعلا وجود ندارد.)
  • اقامت تحصیلی در انگلستان: (این ویزاها در دسته‌ی ویزاهای Tier 4 قرار می‌گیرند. ویزاهای تحصیلی نیز امکان اقامت را برای خود و والدین، در بر خواهند داشت. این نوع از ویزاها قابل تمدید بوده و در صورتی که مخاطب از سن زیر 18 سال برخوردار باشد، والدین می‌توانند اقدام به دریافت اقامت از این کشور نمایند.)
  • اقامت انگلستان با ازدواج: (ازدواج با اتباع انگلیسی نیز، ویزا اقامتی انگلستان را برای شما در بر خواهد داشت. ارتباط 18 ماهه و عدم ازدواج صوری، از جمله مهمترین دلایل برای دریافت این ویزا هستند. پس از گذشت 5 سال از ازدواج، مخاطب می‌تواند برای دریافت اقامت دائم اقدام نماید. هزینه این ویزا بالغ بر 6000 پوند خواهد بود.)

هزینه‌ ویزا اقامتی انگلستان

هزینه ویزا اقامتی انگلستان

با توجه به موارد ذکر شده، حتما شما هم به این نکته مهم پی برده‌اید که هزینه‌های دریافت این ویزا متغیر است. به طور کلی می‌توان گفت که:

  • هزینه‌ اقامت در کشور انگلستان برای 6 ماه، حدود 300 دلار
  • هزینه اقامت در کشور انگلستان برای 2 سال، حدود 800 دلار
  • هزینه اقامت در کشور انگلستان برای 5 سال، حدود 1280 دلار

لازم به ذکر است که در این کشور برخی از هزینه‌ها بسیار زیاد بوده و افراد برای زندگی کردن در این کشور، باید از تمکن مالی مناسبی برخوردار باشند. شما عزیزان برای دریافت مشاوره رایگان اخذ ویزای تضمینی کشور انگلیس می توانید با کارشناسان باتجربه اوج آرام تماس بگیرید.

شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری اوج آرام در تلاش بوده تا با ارائه بهترین تورهای گردشگری و ارائه اخذ اقامت و دریافت ویزا کشورهای اروپایی و آسیایی علاوه بر ویزا اقامتی انگلستان، در این زمینه بهترین باشد و رضایت و اعتماد شما عزیزان را کسب کند. امیدواریم که از خواندن این محتوا لذت برده باشید و برایتان مفید بوده باشد.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *