تکمیل فرم sevis سفارت آمریکا

فرم sevis سفارت آمریکا چیست؟

اگر شما هم از دانشجویان ایرانی هستید که تمایل دارید برای ادامه تحصیل به کشور آمریکا سفر کنید یکی از مهم ترین مراحلی که برای سفر به آمریکا و ادامه تحصیل در آن کشور باید انجام دهید، پر کردن فرم sevis سفارت آمریکا است. در این مطلب از وب سایت شرکت خدمات هوایی و مسافرتی اوج آرام نکاتی را در مورد نحوه پر کردن این فرم خدمت شما عزیزان بیان می کنیم. امیدواریم که از خواندن این مطلب لذتت ببرید.

 نحوه ی پر کردن فرم sevis سفارت آمریکا چگونه است؟

دانشجویان ایرانی برای این که بخواهند در کشور آمریکا ادامه تحصیل دهند باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارند. یکی از مراحلی که آن ها باید پشت سر بگذارند پر کردن فرم sevis سفارت آمریکا است. sevis در حقیقت، سرویس اینترنتی برای جمع آوری و نگهداری و سوابق دانشجویان غیر آمریکایی است که بر اساس آن ویزا های صادر شده برای موسسات آموزشی تحت نظارت قرار داده می شود.

اهمیت این سرویس به گونه ای است که علاوه بر اطلاعات خود دانشجویان، اطلاعات همراهان آن ها نیز در داخل آن قرار می گیرد. اطلاعاتی که در هنگام پر کردن فرم سِویس در اختیار این کشور قرار می گیرد در نهایت توسط وزارت امنیت داخلی و وزارت امور خارجه آمریکا مورد بررسی قرار گرفته و نگهداری می‌شود. دقت داشته باشید که علاوه بر پر کردن این فرم هزینه سویس فی هم باید پرداخت شود که برای ویزا های مختلف متفاوت است.

اطلاعات لازم برای پر کردن فرم sevis سفارت آمریکا

فرم سویس

همان طور که گفتیم برای پر کردن این فرم نیاز است تا اطلاعات مختلفی را همراه با خود داشته باشید. ساده ترین اطلاعات مورد نیاز برای پر کردن این فرم نام و نام خانوادگی شما به زبان انگلیسی و تاریخ تولد شما به میلادی است. در کنار این موارد شما باید آدرس پستی محل زندگی خودتان و نام شهر و کشور تان را به انگلیسی آماده کرده باشید.

اگر قصد دریافت ویزای نوع f را دارید باید دانشگاه را در فرم وارد کنید و در صورتی که برای ویزای نوع j اقدام می کنید این نکته را داشته باشید که شماره برنامه تبادلی را هم آماده کرده باشید؛ و البته مهمترین موردی که باید از قبل آماده کرده باشید شماره فرم sevis سفارت آمریکا شما است که با پرداخت هزینه سویس فی این شماره در اختیار شما قرار می گیرد. هزینه سویس فی برای ویزا F_1  ۲۰۰ دلار برای ویزای J_1 ۱۸۰ دلار آمریکا است.

کلام آخر

شما عزیزان می توانید برای تکمیل فرم sevis سفارت آمریکا به وب سایت اوج آرام اقدام کنید و از طریق راه های ارتباطی درج شده در وب سایت با ما در ارتباط باشید. شما همچنین می توانید برای تکمیل فرم ds-160 سفارت آمریکا نیز به وب سایت ما مراجعه کنید. امیدواریم که از خواندن این محتوا لذت برده و برایتان مفید بوده باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *