راه های شهروندی اروپا

در این مطلب می‌ خواهیم در رابطه با راه های شهروندی اروپا صحبت کنیم. افراد با روش های گوناگونی می توانند شهروندی اروپا را دریافت کرده و زندگی خود را در یکی از کشورهای اروپایی شروع کنند. بسیاری از افراد رویای زندگی در کشورهای اروپایی را دارند و می‌ خواهند در یکی از این کشور ها زندگی کرده و به کار و تحصیل بپردازند. دریافت اقامت کشورهای اروپایی کار راحتی نیست. افراد باید از روش و اصول خاصی پیروی کنند تا بتوانند به هدف خود برسند. پس اگر شما نیز علاقه مند به دریافت اقامت این کشور ها هستید و می خواهید در آنجا زندگی کنید بهتر است ما را تا پایان همراهی کنید. زیرا قصد داریم مطالب مهمی را برای این کار به شما معرفی کنیم.

مسیرهای تبدیل شدن به شهروندی اروپا

سرمایه گذاری یکی از راه های شهروندی اروپا

یکی از راه های شهروندی اروپا سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی می باشد. در سال ۲۰۰۸ یک بحران مالی در کشورهای اروپایی به وجود آمد و سبب شد افراد به فکر جذب سرمایه باشند تا بتوانند از طریق جذب سرمایه افراد مهاجر اقتصاد خود را تقویت کنند. پرتغال اولین کشوری بود که به جذب مهاجر از طریق سرمایه گذاری پرداخت. شما عزیزان می توانید برای اخذ ویزا شینگن با مراجعه به شرکت اوج آرام برای شهروندی اروپا اقدام کنید.

پرتقال توانست از طریق مهاجران سرمایه زیادی را جذب کرده و اقتصاد کشور را بسیار رونق دهد. این روش سبب شد تا افراد بتوانند از طریق سرمایه گذاری در زمان کوتاهی اقامت دائم خود را از کشور پرتغال دریافت کنند. پرتغال جزو کشورهای عضو پیمان شنگن و اتحادیه اروپا است. این کار سبب شد کشور های اروپایی دیگر نیز با دیدن موفقیت کشور پرتغال به این روش رو بیاورند و بتوانند از طریق جذب سرمایه مهاجران موقعیت اقتصادی خود را تقویت کنند. بعد از کشور پرتغال کشور های دیگری مانند انگلستان، فرانسه، آلمان و … نیز به دنبال جذب سرمایه مهاجران بودند.

به همین طریق اقامت دائم را به افرادی که قصد سرمایه‌ گذاری در کشور را داشتند اعطا می کردند. افراد می توانستند از طریق ایجاد شغل و ثبت شرکت اقامت دائم خود را دریافت کنند.‌ یکی از راه های شهروندی اروپا، سرمایه گذاری های غیر فعال می باشد. افراد از طریق خرید ملک می توانند این سرمایه‌ گذاری را انجام دهند.

بیشتر افراد ثروتمند کشورهای دیگر به دنبال انجام این روش می باشند زیرا از طریق خرید ملک در یک کشور اروپایی می توانند اقامت دائمی کشور مورد نظر را دریافت کنند و سرمایه خود را حفظ نمایند. در کشورهایی مانند پرتغال و یونان این روش بسیار محبوب می باشد. افراد می توانند با کمترین هزینه اقامت این کشورها را دریافت کنند. سرمایه گذاری غیر فعال سبب می‌ شود افراد با روش بسیار راحت اقامت خود را دریافت کرده و شانس خود را برای زندگی در یک کشور اروپایی افزایش دهند.

جاب آفر یک روش عالی برای دریافت اقامت کشورهای اروپایی

یکی از راه های شهروندی اروپا جاب آفر می باشد. داشتن فرصت شغلی برای افرادی که قصد و تمایل به مهاجرت کشورهای اروپایی را دارند یک امکان خاص است. افراد می توانند به عنوان یک نیروی خارجی از کارفرمایانی که واجد شرایط می باشند یک فرصت شغلی را دریافت کنند. کشورهای اروپایی برای جبران کردن نیروی متخصص خود در زمینه های کاری مختلف اقدام به استخدام افراد خارجی متخصص کردند.

از طریق نامه‌ ای به عنوان دعوتنامه جاب آفر اقامت آن ها را صادر می‌ کنند تا بتوانند درون کشور به انجام کارهای تخصصی بپردازند. افراد برای دریافت جاب آفر باید یک سری مدارک اولیه را در دست داشته باشند تا بتوانند روند کار خود را تسریع ببخشند. این مدارک شامل: رزومه کاری، توصیه نامه کارفرمایان قبلی، مدارک سوابق تحصیلی، مدرک زبان، گواهی عدم سوء پیشینه، ارزیابی پزشکی و سلامت، گواهی تمکن مالی و … می باشند‌. این مدارک جزو مدارک اولیه و اصلی برای دریافت اقامت از طریق جاب آفر هستند.

جاب آفر و دریافت شهروندی

جاب آفر و دریافت شهروندی

تسلط داشتن شما بر روی زبان هایی مانند زبان انگلیسی سبب می شود تا شما شانس بسیار بیشتری برای دریافت این نوع اقامت داشته باشید. البته نیازی به ارائه مدرک های متعدد زبان انگلیسی نیست. تسلط شما برای این کار کافی می باشد. در نظر داشته باشید که اقامت از طریق جاب آفر بیشتر بر روی تخصص افراد تمرکز دارد.

بعد از دریافت یک پیشنهاد کاری از کارفرمایان خود در کشور مورد نظر شما می توانید وارد مراحل بعدی دریافت این اقامت شوید. داشتن تخصص و مدرک تحصیلی معتبر جزو مدارک بسیار اصلی می باشد. شما باید یک مدرک تحصیلی مرتبط با شغل و یا تخصص خود داشته باشید و آن را به سفارت ارائه دهید. شرایط و سطح تحصیلی هریک از افراد و مشاغل مختلف متفاوت می باشد.

هر چقدر سطح مدرک تحصیلی شما و تخصص شما بالاتر باشد، با احتمال بسیار بیشتری می‌ توانید ویزای جاب آفر را دریافت کنید. همچنین از طریق این ویزا اقامت خود را در کشور اروپایی به دست بیاورید. ویزای جاب آفر یکی از راه‌ های شهروندی اروپا می باشد. افراد بسیار زیادی به دنبال دریافت اقامت کشورهای اروپایی می باشند.

مخصوصا افرادی که دارای تخصص و مدارک تحصیلی بالایی هستند همواره به دنبال پیشرفت در زندگی خود می باشند. ویزای جاب آفر می تواند یک راه بسیار عالی برای افرادی باشد که از تخصص و مهارت بسیار بالایی برخوردار هستند. آن ها می‌ توانند از طریق ویزای جاب آفر اقامت کشورهای اروپایی را دریافت کنند و در آن کشورها به تخصص نظر خود بپردازند.

یکی از راه های شهروندی اروپا از طریق تحصیل می باشد

یکی از دریافت اقامت از طریق تحصیل می باشد. این روش در بین دانش‌ آموزان و دانشجویان یکی از روش‌ های بسیار پرطرفدار و پر متقاضی به حساب می آید. افراد زیادی می توانند از این طریق به کشورهای اروپایی مهاجرت کرده و در آنجا به کار و زندگی و تحصیل خود بپردازند. در نظر داشته باشید این روش نسبت به سایر روش ها از هزینه‌ های کمتری برخوردار است. افراد می‌ توانند در صورت داشتن بورسیه تحصیلی با هزینه های بسیار پایین در کشورهای اروپایی به تحصیل بپردازند.

راه های شهروندی اروپا بسیار متنوع است. افرادی که به کشورهای اروپایی از طریق ویزای تحصیلی مهاجرت می کنند تا زمان پایان ویزای تحصیلی خود می‌ توانند در این کشورها به زندگی و تحصیل بپردازند. در نظر داشته باشید که افراد به دنبال دریافت اقامت دائم هستند اگر از طریق تحصیلی به کشورهای اروپایی مهاجرت کنند و ویزای موقت خود را دریافت نمایند، باید در حین تحصیل به دنبال دائمی کردن ویزا برای اقامت خود باشند تا بتوانند به عنوان یک شهروند اروپایی در این کشورها تا هر زمانی که تمایل دارند به زندگی بپردازند.

افرادی که به کشور های اروپایی از طریق تحصیل مهاجرت می‌ کنند می توانند مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه های بسیار معتبر دریافت کنند. همچنین می‌ توانند از موقعیت های شغلی بسیار عالی به همراه حقوق و مزایای بالا بهره مند شوند.

همانطور که گفتیم یکی از راه های شهروندی اروپا تحصیل است. افراد بعد از فارغ التحصیلی می توانند یک تقاضای مجوز کار بدهند. سپس بعد از تقاضای مجوز کار آن ها، ویزای کاری موقت برای این افراد صادر می‌ شود. البته این ویزا قابل تمدید است و افراد می توانند آن را تمدید کنند. بعد از گذشت مدتی از کار کردن و پرداخت مالیات در کشورهای اروپایی و همچنین عدم ایجاد مشکل قانونی می توانند برای شهروندی و اقامت دائم خود اقدام کنند.

راه های شهروندی اروپا از طریق تحصیل

این روش برای افرادی که در کشورهای اروپایی به تحصیل پرداخته اند بسیار روندی آسان‌ تر دارد زیرا این کشورها تمایل دارند افرادی را جذب کنند که در دانشگاه های خودشان به تحصیل پرداخته اند و مدرک معتبری دارند. همچنین از تخصص و دانش بالایی برخوردار می باشند. این افراد بهترین کاندید برای دریافت اقامت و شهروندی هستند و می توانند به سرعت وارد بازار کار شده و به عنوان یک شهروند مفید برای کشورهای اروپایی به حساب می آیند.

ازدواج یک روش آسان برای دریافت شهروندی کشور های اروپایی

یکی از راه‌ های شهروندی اروپا ازدواج می باشد. شما می‌ توانید با یک شهروند مقیم کشور اروپایی ارتباط برقرار کرده و با او ازدواج کنید و از این طریق و به واسطه او شهروندی و اقامت دائمی خود را دریافت نمایید. البته در نظر داشته باشید این روش در عین ساده بودن دارای شرایط و ضوابط خاصی می باشد. بسیاری از افراد به صورت صوری با یک شهروند اروپایی ازدواج کرده تا بتوانند اقامت کشور اروپایی را دریافت کنند.

اما امروزه شرایطی به وجود آمده است که دولت ها به بررسی بیشتر می‌ پردازند تا افراد نتواند به صورت صوری ازدواج کرده کنند. این شرایط شامل این است که ۵ سال باید از اخذ ویزای افراد گذشته باشد و فرد به مدت حداقل دو سال نیز در آن کشور اروپایی زندگی کرده باشد.

 به این صورت افراد می توانند درخواست شهروندی خود را ارسال نمایند. در نظر داشته باشید به عنوان مثال فرد متقاضی بعد از دوسال طلاق بگیرد اقامت او نیز باطل شده و به هیچ عنوان نمی تواند تقاضای اقامت دائمی خود را ارسال کند. این شرایط و ضوابط به خاطر این برگزار شده است که افراد نتوانند به صورت صوری ازدواج کرده و دولت را فریب دهند.

یکی دیگر از مزیت های این نوع اقامت هزینه بسیار پایین آن می باشد و برای این کار نیازی نیست که هزینه بالایی مانند سرمایه‌ گذاری را بپردازند. همچنین شما در حین ازدواج می توانید اجازه اشتغال به صورت تمام وقت را نیز داشته باشید و مانند یک شهروند و سایر افراد جامعه از حقوق خود برخوردار باشید.

البته راه های شهروندی اروپا از طریق ازدواج معایبی نیز دارد. به عنوان مثال باید یک مدرک معتبر جهت ثابت کردن توانایی خود در ارتباط برقرارکردن با فرد آن کشور را داشته باشید. همچنین فرد اروپایی موقع ازدواج باید در کشور مورد نظر از شغل و درآمد نسبتاً بالایی برخوردار باشد. برای افرادی که می خواهند از طریق ازدواج در کشورهای اروپایی اقامت خود را دریافت کنند داشتن حداقل سن ۱۸ سال می باشد.

همچنین مدارک هویتی خود مانند پاسپورت را به دولت ارائه دهند. مدرک بعدی ثابت کردن ازدواج خود با یک فرد اروپایی می باشد که از طریق پاسپورت، شناسنامه، سند ازدواج و … می‌ توانند این موضوع را ثابت کند. مورد بعدی این است که باید ثابت کنید که فرد مورد نظر توانایی مالی دارد و می‌ تواند زندگی خود و شما را در یک کشور اروپایی ساپورت کند.

دریافت شهروندی کشور های اروپایی

اخذ اقامت و تابعیت کشورهای اروپایی از طریق تولد

یکی دیگر از راه‌ های شهروندی اروپا تولد می باشد که در این قسمت می خواهیم به صورت مفصل به بررسی آن بپردازیم. به طور کلی سی کشور در کل دنیا وجود دارند که به واسطه تولد حق تابعیت و شهروندی را به نوزاد تازه متولد شده اعطا می‌ کند. درون این ۳۰ کشور هیچ کشور اروپایی وجود ندارد. یعنی اینکه افراد با تولد فرزند خود در خاک این کشور نمی توانند شهروندی را دریافت کنند.

دریافت اقامت در کشورهای اروپایی از طریق تولد به واسطه خون می باشد نه از طریق خاک. در کشورهای اروپایی اگر نوزاد متولد شود در صورتی تابعیت خود را دریافت می‌کند که پدر یا مادر او نیز تبعه کشور اروپایی باشند. اگر حداقل یکی از والدین آن شهروندی کشور اروپایی را داشته باشند از این طریق می توانند اقامت و شهروندی خود را کشورهای مورد نظر دریافت کنند. در غیر این صورت هیچ فرزندی با تولد در کشورهای اروپایی نمی تواند اقامت خود را دریافت کند.

البته باز هم راه های شهروندی اروپا هر کدام از این کشورها شرایط خاص خود را دارند. به عنوان مثال در کشور انگلستان اگر فردی والدین غیر بریتانیایی داشته باشد در صورتی شهروند محسوب می‌ شود که یکی از والدین حتماً اقامت دائمی کشور انگلستان را داشته باشند. در کشور آلمان در صورتی فرزند متولد شده از والدین غیر آلمانی شهروندی دریافت می‌ کنند که حداقل یکی از والدین آن به مدت ۸ سال در کشور آلمان زندگی کرده باشند و اقامت دائم این کشور را داشته باشند.

بسیاری از افراد با تصور اینکه به کشورهای اروپایی مهاجرت کرده و اقامت موقت خود را دریافت می کنند و با فرزند آوری در آنجا می توانند اقامت دائم فرزند خود را دریافت کنند به این کشور ها به صورت موقت سفر می‌ کنند. اما این تصور بسیار اشتباه است زیرا کشورهای اروپایی در صورت شرایط خاصی از طریق تولد شهروندی را به کودک تازه متولد شده اعطا می‌ کنند. بهتر از قبل از انجام هرگونه اقدامی در این زمینه تحقیقات بسیار جامع و کاملی را انجام دهید تا با مشکل روبرو نشوید.

شهروندی اروپا از طریق خرید پاسپورت

یکی راه های شهروندی اروپا با خرید پاسپورت

یکی از راه های شهروندی اروپا خرید پاسپورت آندورا و دومینیکا می باشد. امروزه افراد بسیار زیادی این پاسپورت‌ ها را خریداری می‌ کنند تا بتوانند از مزایای یک شهروند اروپایی استفاده کنند. ایرانیان بسیار زیادی با این روش و با هزینه بسیار پایین تر از سرمایه گذاری می توانند پاسپورت یک کشور اروپایی را دریافت کنند. به عنوان مثال دریافت پاسپورت دومینیکا مزیت های های بسیار زیادی برای افراد دارد. افراد می توانند به بیش از ۱۴۰ کشور دنیا بدون هیچ ویزایی سفر کنند.

ایرانیان بسیار زیادی که به دنبال دریافت پاسپورت آمریکا هستند از طریق خرید پاسپورت آندورا و یا دومینیکا مسیر خود را راحت تر می کنند زیرا با داشتن پاسپورت این دو کشور می توانند پاسپورت آمریکا خود را راحت تر و سریعتر دریافت کنند. پس یک روش بسیار عالی برای دریافت پاسپورت آمریکا داشتن پاسپورت دومینیکا و آندورا می باشد.

در مطالب بالا سعی شد تا در رابطه با راه‌ های شهروندی اروپا صحبت کنیم. شما با روش هایی که گفته شد می توانید شهروندی کشورهای اروپایی را دریافت کنید. البته بهتر است قبل از هر اقدامی از یک موسسه کاربلد و باتجربه صحبت نمایید. این مجموعه ها با داشتن متخصصین کاربلد تا پایان مسیر همراه شما هستند تا شما بتوانید شهروندی اروپا را دریافت کنید. به این صورت می توانید به آرزوی دیرینه خود یعنی زندگی در کشورهای اروپایی برسید.

سوالات متداول

آیا افراد بعد از دریافت ویزای تحصیلی می توانند شهروندی کشورهای اروپایی را دریافت کنند؟

 در جواب این پرسش باید گفت که بسیاری از افراد بعد از پایان تحصیلات خود می توانند با روش‌ های راحت‌ تری شهروندی کشورهای اروپایی را دریافت نمایند.

آیا از راه های شهروندی اروپا مانند تولد می توان اقامت دائمی را دریافت کرد؟

 در جواب این پرسش باید گفت از طریق شهروندی نمی توانند اقامت کشور اروپایی را دریافت کنند زیرا کشورهای اروپایی از قانون خون پیروی می کنند.

3.7/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *