تور شفق قطبی

توضیحات سفر

تور شفق قطبی

مقصدروسیه
موقعیتاروپا
مدت زمان6 شب و 7 روز
هتل4 ستاره
قیمت از1000 دلار

تور قطب شمال

شفق قطبی چیست؟

مقصد

مورمانسک

هتل: PARK IN RADISSON

گشت شهری

4 شب

مسکو

هتل: PARK INN

گشت شهری

4 شب

چطور می شود به یکباره یک نور عظیم و عجیب و غریب را در آسمان مشاهده کرد؟ تا به حال به تور شفق قطبی روسیه فکر کرده اید؟ این تور با همه تورهایی که تا به امروز دیده اید فرق دارد. تور شفق قطبی پدیده ای را به شما نشان می دهد که قطعاً بی نظیر خواهد بود. پدیده ای که سبب می شود تا بتوانید از بهترین رویدادها دیدن کنید، عکس بگیرید و لذت ببرید. فکر می کنید در تور شفق قطبی چه چیزی در انتظار شماست؟

شفق قطبی یکی از نادرترین اتفاقات و پدیده های کره زمین است. این پدیده در اثر ظهور نورهای رنگین و متحرک در عرض های نزدیک به قطب زمین در آسمان شب اتفاق می افتد. در توضیح علمی این امر در اثر برخورد ذرات باردار بادهای خورشیدی و یونیزه شدن مولکول های یونوسفر رخ می دهد. این پدیده به صورت طبیعی رخ می دهد و معمولا در شب و عرض های جغرافیایی دو قطب کره زمین صورت میگیرد. این پدیده در سال 1621 توسط پیر گاسندی کشف شد. شفق قطبی را اکثرا شفق شمالی هم میگویند چون بیشتر در قطب شمال اتفاق می افتد. این اتفاق در شبه جزیره اسکاندیناوی، گرینلند، ایسلند، آلاسکا، روسیه و کانادا رخ می دهد.

شفق قطبی چیست؟

شفق معمولا در ماه های سپتامبر تا اکتبر و مارس تا آوریل رخ می دهد. بیشتر قبایل شمالی به این پدیده لقب رقص ارواح را داده اند. شفق در زمان چرخه خورشیدی و خروج تاج خورشیدی با دفعات بالا و درخشندگی بیشتر دیده می شود. در قطب جنوب نیز این پدیده رخ می دهد اما در جنوبی ترین نقطه عرض جغرافیایی رویت می شود که افراد بسیار کمی می توانند آن را مشاهده کنند.

این نکته حائز اهمیت است که بدانید بنجامین فرانکلین اولین فردی بود که به این پدیده طبیعی توجه نشان داد. نظریه او در رابطه با این اتفاق این بود که نور در مرکز بار الکتریکی با برف و رطوبت شدت می گیرد و با خارج شدن جرم تاج خورشیدی کمربند وان آلن به مناطق قطبی هدایت می شوند.

ایجاد شفق قطبی، پدیده ای حیرت آور

شاید در انتخاب تور شفق قطبی مردد باشید. به این ترتیب چه خوب است که از این پدیده اطلاعات بیشتری داشته باشید. شفق قطبی یک نور طبیعی است که در آسمان می درخشد. شفق قطبی مربوط به نواحی پایین قطبی است. این یک پدیده پراکنده و به طور کلی اتفاقی محسوب می شود و در آسمان شب با عرض های جغرافیایی زیاد دیده می شود. این پدیده با عنوان نورهای شمالی نیز شناخته می شوند. به طور کلی در ابتدا یک درخشش کم رنگ و شیری رنگ مشاهده می شود.

در تور شفق قطبی با پدیده ای به صورت قوس های مایل به سبز روبرو هستید. در واقع پرده های تابان و چرخشی از نور زرد و سبز ایجاد می شود. شفق های قطبی و بیضی بزرگ و درخشان هستند. در واقع برخورد گازهای جوی و باران سبب می شود که الکترون ها و پروتون ها هدایت شوند. بیضی ها معمولاً در ارتفاعات 100 الی 250 کیلومتر درخشش دارند. هر گاز در زمان بمباران خود یک رنگ را مشخص می کند مثلاً اتم های اکسیژن نور زرد و سبز را روشن می سازند. نیترون سبب ایجاد نور آبی و بنفش می شود.

بیشتر بخوانید : تور بالی

نکات جالب در خصوص شفق قطبی

تور شفق قطبی روسیه

شفق قطبی به عنوان نورهای شمالی مشهور هستند. در واقع این پدیده نمایشی زنده از تعامل میدان مغناطیسی زمین با ذرات باردار خورشید هستند. این پدیده بسیار زیبا است. شما می توانید در هوای سرد از دیدن این پدیده نهایت لذت را ببرید. شفق های قطبی مربوط به قطب های مغناطیسی زمین هستند و در یک منطقه تقریباً دایره شکل دیده می شوند. قطب های مغناطیسی به صورت یکسان نمایش داده نمی شوند یعنی انطباقی روی هم ندارند.

علت های رنگ های مختلف شفق قطبی چیست؟

نمایشگرهای شفق قطبی زمانی ایجاد می شوند که پروتون ها و الکترون ها از سطح خورشید خارج شده اند. به این ترتیب به میدان مغناطیسی نیز برخورد می کنند، ذرات معمولاً باردار هستند یعنی به صورت مارپیچ در امتداد خطوط میدان مغناطیسی و پروتون ها در یک جهت و الکترون ها در سمت دیگر حرکت می کنند.

این ذرات به جو نیز برخورد دارند گازهای جو به صورت حلقه ای در اطراف قطب های مغناطیسی قرار می گیرند. هوا به طور کلی از اتم های نیتروژن و اکسیژن تشکیل شده است. اکسیژن در ارتفاعات شفق قطبی وجود دارند. از سوی دیگر زمانی که ذرات باردار به این اتم ها برخورد می کنند، انرژی لازم دریافت می شود. این ذرات آرام شده و انرژی خود را از دست می دهند و فوتون ها با طول موج خاص آزاد خواهند شد. اتم های اکسیژن نور سبز و قرمز را منتشر می سازند. نیتروژن ها بیشتر رنگ های نارنجی و قرمز را پدیدار می کنند.

زمان شفق قطبی در روسیه

تور شفق قطبی

معمولاً پیش بینی دقیق شفق قطبی در روسیه کار ساده ای به نظر نمی رسد اما بررسی های صورت گرفته نشان داده است که اواخر زمستان و اوایل بهار زمان مناسبی برای استفاده از تور شفق قطبی است. یادتان باشد که درجه سختی این تور گردشگی بالا است و باید جزییات آن را به شکل کاملاً دقیق بررسی کنید.

جزییات تور شفق قطبی نوروز 1401

تلاش ما در تور شفق قطبی این است که از گشت شهری کاملاً متنوع استفاده کنیم. در این گشت شهری شما از دیدنی های مسکو لذت می برید. همین طور می توانید سنت پترزبورگ را مشاهده کنید. همین طور که می دانید بازدید از شفق قطبی از برنامه های اصلی این تور محسوب می شود. شما می توانید سورتمه سواری با هاسکی را تجربه کنید و از دیدن گوزن ها قطبی نیز لذت ببرید.

روستای سامی از دیدنی های جذاب در تور شفق قطبی روسیه محسوب می شود. در این روستا می توانید با فرهنگ و نحوه زندگی مردم بومی شمال روسیه بیشتر آشنا شوید. سورتمه سواری با هاسکی از دسته مواردی است که قطعاً به شما کمک می کند تا از سفر خود بهترین استفاده را ببرید. تجربه اسنوموبیل سواری در این روستا به بهترین نحو صورت می گیرد. می توانید ظهر را برای صرف نهار به مورمانسک در نظر بگیرید و بعد از ظهر تایم ازاد برای گشت در شهر خواهید داشت.

بیشتر بخوانید : تور استانبول

برنامه تور شفق قطبی به چه صورت است؟

تور لحظه آخری شفق قطبی

به طور کلی روال سفر به روسیه متفاوت است اما در یک بررسی کلی شرایط به این صورت است که پرواز از ایران صورت می گیرد و در نهایت در مسکو به زمین می نشیند. در این مرحله نیاز است که چنج پول صورت بگیرد و همین طور خرید سیم کارت انجام شود در نهایت راهی هتل خواهید شد. معمولاً هتل های سه ستاره رضایتبخش هستند. مخصوصاً اگر قصد دارید کمتر هزینه کنید. پس از استراحت مختصر پیاده روی سبانه در میدان سرخ و خیابان آربات آغاز می شود.

یکی از روزهای تور شفق قطبی را به بازدید کامل از شهر مسکو اختصاص داده ایم. به هر حال شما باید از کلیسای زیبای سنت بازیل، مسیح منجی و همین طور موزه هوا فضا بازدید نمایید. در این تایم می توانید سوغاتی های مورد نظر خود را خریداری کنید.

در تور شفق قطبی نیاز است که به سمت مورمانسک پیش برویم. مورمانسک از دسته مکان های جالب روسیه محسوب می شود. محل اقامت در خانه های چوبی دربست است که کاملاً تجهیز شده اند. اینجاست که پس از صرف شام باید منتظر تماشای شفق قطبی باشید.

این پدیده جذاب در ابتدا با نور کمرنگی آغاز شده و سپس با رنگ سبز نمایان می شود. دیدن این پدیده برای کسانی که قصد عکاسی حرفه ای دارند بی نظیر است. پدیده ای خاص و دل انگیز که قطعاً تا به امروز کمتر مشاهده شده است. دقت کنید که این پدیده به نوبه خود بسیار جذاب طراحی شده است و اثر بخشی مخصوصی دارد.

در تور شفق قطبی چه چیزی در انتظار ماست؟

قیمت تور شفق قطبی

یکی از دیدنی های جذابی که پس از صرف صبحانه در تور شفق قطبی به آن پرداخته می شود، روستای تریبرکا است. این روستا در ساحل اقیانوس منجمد شمالی قرار دارد. شما می توانید از ساحل زیبای تخم اژدها نیز دیدن نمایید. دقت کنید که این ساحل به واسطه داشتن سنگ های گرد و یخ زده شهرت زیادی دارد.

کشتی های غرق شده در ساحل دریا بهترین گزینه برای بازدید هستند. پس از صرف نهار به سمت مورمانسک می روید. بعد از ظهر گشت شهرگردی مومانسک را خواهید داشت که قطعاً دل انگیز است. می توانید از کشتی اتمی یخ شکن لنین بازدید کنید.

بازدید از نماد سرباز گمنام و همین طور نماد زیر دریایی اتمی غرق شده در روسیه در ابتدای صبح بسیار جذاب است. شما می توانید در تور شفق قطبی از تپه های مشرق به شهر نیز دیدن کنید و عکس های جذابی بگیرید سپس، می توانید راهی روستای برفی شوید.

مجسمه های یخی این بخش را نیز بازدید کنید. اگر اهل گشت و گذار باشید می توانید به واسطه تیوپ از سرسره برفی استفاده کنید و پس از غروب آفتاب نیز به سمت مورمانسک می بایست حرکت کنید. در این بخش نیز شانس بازدید شفق قطبی را دارید.

بیشتر بخوانید : تور دبی

قیمت تور شفق قطبی روسیه

هزینه تور شفق قطبی

در مورد قیمت تور شفق قطبی روسیه بسیار سوال شده است. اگر بخواهیم در مورد هزینه تور شفق قطبی روسیه صحبت کنیم شرایط به این صورت است که شما می توانید از هتل های سه ستاره و چهار ستاره استفاده کنید. هتل هایی که به طور کلی از نظر سبک اجرایی شرایط خاص خود را دارند.

هزینه مربوط به گشت شهری و همین طور بازدید از برخی از موزه ها نیز باید محاسبه شود. شاید هزینه تور سفر کمی گران به نظر برسد اما یک سری طرح ها وجود دارد که با عنوان تور شفق قطبی ارزان قیمت عرضه می شود. این طرح ها با ظرفیت محدود و در دوره زمانی محدود صورت می گیرد. از یاد نبرید که به طور کلی شفق قطبی از نظر سبک اجرایی شرایط خاص خود را دارد. تورهای گردشگری شفق قطبی می تواند یک تجربه بی نظیر برای شما باشد.

جمع بندی

تور شفق قطبی از دسته تورهای گردشگری خوب محسوب می شود. این تور گردشگری به طور کلی در بهترین شرایط سبب می شود تا بتوانید از فضای گردشگری ویژه لذت ببرید. دقت کنید که تورهای گردشگری هر یک دارای شرایط خاص خود هستند. شما می توانید تور شفق را با هزینه مناسب و به صورت اینترنتی رزرو کنید.

از یاد نبرید که این تور گردشگری به طور کلی می تواند بهترین شرایط را به همراه داشته باشد. گشت شهری این تور نیز با راهنما فراهم شده است. همه چیز برای داشتن یک سفر دل انگیز فراهم است کافیست چمدان خود را ببندید. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان اوج آرام در ارتباط باشید.

اطلاعات پکیج های اندونزی
برترین مقالات
امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *