تور هند

توضیحات سفر

تور هند

تور هند یکی از جذاب ترین تورهای آسیای شرقی تلقی می شود. تنوع و شگفتی های این کشور پر رمز و راز به گونه ای است که یک سفر فراموش نشدنی برای توریست ها به ارمغان می آورد. بدون شک تور هند گزینه ای ایده آل برای گردشگرانی است که به دنبال هیجان و جاذبه های گردشگری عجیب هستند. هند از کشورهای پهناور آسیا می باشد که در جنوب آسیا و جنوب شرق ایران قرار دارد. وسعت این کشور از اقیانوس هند تا رشته کوه های هیمالیا می باشد. این کشور فریبنده و زیبا از چنان فرهنگ و تمدن متنوعی برخوردار است که اگر هزار بار هم به این کشور سفر کنید باز هم شگفتی های بسیاری از آن را ندیده اید. لذا در سفر بعدی با یک رسم و رسوم جالب شما را شگفت زده می کند. تمدن، جاذبه های طبیعی، شگفتی های ساخت دست بشر و آیین این کشور به قدری متنوع است که معرفی تک تک آن ها در این مقال نمی گنجد.

اگر می خواهید کاخ های مجلل و جذاب، صومعه های پر رمز و راز، معبدهای شگفت انگیز تا بناهای تاریخی بی ‌نظیر، امپراطوری های رازآلود و گمشده و عطرهای ناب را یکجا ببینید تور هند را از دست ندهید. قومیت، ادیان و فرهنگ متنوع مردم هند یکی از مهمترین دلایلی است که این همه جاذبه گردشگری در کنار هم قرار دارد. این تنوع ادیان و فرهنگ سبب شد هند را کشور 72 ملت بنامند حال اگر قصد سفر به این کشور رازآلود و باشکوه را دارید و می خواهید اطلاعات خود را در مورد1 هندافزایش دهید می توانید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

ارزانترین تور هند

ارزانترین تور هند

در حال حاضر سفر به هند از طریق آژانس های مسافرتی مختلفی انجام گیرد. در واقع جذابیت و محبوبیت این کشور سبب شد در چند سال اخیر آژانس های مسافرتی این تور را به برنامه خود اضافه کنند. بدون شک یکی از مهمترین فاکتورها در زمان سفر قیمت تور مورد نظر است. در واقع متقاضیان می خواهند بدانند ارزانترین تور هند کدام است. در این راستا باید بگوییم به طور کلی این تور یکی از ارزانترین تورهای شرق آسیا محسوب می شود. نه اینکه کیفیت این تور نسبت به سایر تورها پایین است. در واقع به دلیل پکیج هایی که آژانس های مسافرتی برای این تور در نظر می گیرند قیمت این تور برای بسیاری از کاربران مناسب است.

اگر به دنبال ارزانترین تور هستید باید به فاکتورهای مختلفی توجه کنید. زمان سفر یکی از مهمترین فاکتورها است چرا که بر قیمت این تور تاثیر مستقیم دارد. در حال حاضر آژانس های مسافرتی در برخی از هفته ها و فصول آفرهای ویژه ای برای متقاضیان در نظر می گیرند بنابراین اگر می خواهید با کمترین هزینه به این سفر مهیج بروید از فروردین تا اوایل آبان منتظر آفرهای ویژه باید. معمولا زمانی که ظرفیت این تور تکمیل نشود آژانس های مسافرتی برای تکمیل ظرفیت این تور را با نصف قیمت یا یکسری تخفیفات ویژه تبلیغ می کنند تا ظرفیت تور تکمیل شود.

تور هند 1403

معمولا آژانس های مسافرتی برای این تور مدت زمان یک هفته را در نظر می گیرند. طی این یک هفته گردشگران از مهمترین شهرهای هند یعنی آگرا، جیپور، دهلی، بمبئی، گوآ و در برخی مواقع کشمیر بازدید می کنند. آژانس های مسافرتی برای این سفر خدمات مختلفی به کاربران ارائه می دهند. از جمله این خدمات می توان به تامین بلیط هواپیما رفت و برگشت، بیمه، اقامت در هتل، رزرو هتل و محل اقامت، رفت و آمد در شهرهای هند، تهیه ویزا و بیمه اشاره کرد.

یکی از پرطرفدارترین پکیج هایی که برای این تور در نظر می گیرند پکیج ترکیبی آگرا، جیپور و دهلی می باشد. این پکیج را پکیج طلایی هند می شناسند. در پکیج های سفر به هند ابتدا از طریق هواپیما به دهلی نو سفر می کنید و سپس به صورت زمینی به شهرهای مدنظر می روید البته تورهای هند به صورت جداگانه نیز برگزار می شوند. مثلا اگر می خواهید فقط به شهرهای ساحلی هند سفر کنید می توانید تور گوآ را انتخاب نمایید. این شهر از شهرهای ساحلی معروف هند می باشد.

کارگزار مستقیم تور هند

کارگزار مستقیم تور هند

از آنجایی که فاصله ایران تا هند زیاد است این تور به صورت هوایی برگزار می شود در اغلب مواقع مسافران از طریق پروازهای تهران به هند سفر می کنند اما تور هند از مشهد یا از اصفهان و حتی شیراز هم امکان پذیر است. فقط هزینه این تورها کمی بیشتر از تهران است. بنابراین اگر از شهروندان شیرازی، مشهدی و اصفهانی هستید و می خواهد تور از شیراز، مشهد و اصفهان داشته باشید اصلا نگران نباشید. در حال حاضر امکان پرواز مستقیم از این شهرها به هند فراهم شده است.

قیمت تور هند

به طور کلی از آنجایی که فاصله هند از کشور ما زیاد است قیمت تور هند کمی گران تمام می شود اما با این حال اگر قیمت این تور را با قیمت تور سایر کشورهای آسیا مقایسه کنید باز هم قیمت کمتر است چرا که آژانس های مسافرتی با قرار دادن چندین شهر در این پکیج امکان گردش بخش بیشتری از هند را برای گردشگران فراهم می کنند. به طور کلی عوامل مختلفی بر قیمت این تور تاثیر می گذارند. یکی از این فاکتورها قیمت بلیط هواپیما پرواز داخلی است. اینکه بلیط کدام فرودگاه را رزرو کرده اید. مثلا هزینه بلیط فرودگاه های تهران کمی کمتر از فرودگاه های شهرستان هایی نظیر اصفهان، شیراز و مشهد است. قیمت بلیط هواپیمای پرواز خارجی نیز بر هزینه تور تاثیر می گذارد.

هزینه تور هند ارزان

هزینه تور هند ارزان

آژانس های مسافرتی مقاصد مختلفی برای فرود هواپیما رزرو می کنند. به عنوان مثال برخی مقصد دهلی نو، برخی فرودگاه ایندیرا گاندی و یا فرودگاه دابولیم را انتخاب می کنند. نوع محل اقامت و هتل رزرو شده، زمان سفر به هند، مدت زمان اقامت در هتل و هزینه ویزا از دیگر عواملی هستند که بر هزینه تور هند تاثیر می گذارند.

به عنوان مثال ایام نوروز یکی از پرطرفدارترین ایام برای مسافرت به هند است. به همین دلیل تورهای نوروزی هند همیشه جزء گران ترین تورها نسبت به سایر ایام سال هستند. دلیل این گرانی افزایش حجم مسافر نسبت به سایر فصل ها است. بنابراین اگر می خواهید سفر هند شما ارزان تمام شود در این بازه زمانی به هند سفر نکنید.

تور هند از اصفهان

اگر قصد سفر از اصفهان به هند را دارید و نمی دانید در کدام فصل این تور را رزرو کنید باید بگوییم ماه اکتبر تا مارس بهترین زمان این سفر است. یعنی از اواسط مهر تا اواسط فروردین بهترین زمان مسافرت به هند می باشد. چرا که در این بازه زمانی می توانید دلپذیرترین هوای هند را تجربه کنید. نکته جالب توجه این است که تابستان هند از اسفند ماه آغاز و تا خرداد ماه ادامه دارد. از آنجایی که هوای کشور هند گرم و شرجی است سفر در این بازه زمانی پیشنهاد نمی گردد. همچنین باید بدانید از نیمه خرداد ماه باران های موسمی این کشور شروع می شوند.

بنابراین اگر می خواهید یک سفر فراموش نشدنی برای خود بسازید حتما بهترین زمان را برای سفر به هند انتخاب کنید. البته باید این نکته را هم یادآوری کنیم که کشور هند کشور پهناوری است. به گونه ای که مناطق جنوبی آن در نزدیکی خط استوا قرار دارند. از این رو بهترین زمان سفر به هند به منطقه ای بستگی دارد که قصد سفر به آن را دارید. به طور کلی آب و هوای هند گرم و مرطوب است. بنابراین هرچه شهر مد نظر جنوبی تر باشد گرما و رطوبتش بیشتر است. در صورتی که می خواهید از شهرهای پرطرفدار هند یعنی آگرا، جیپور و دهلی دیدن کنید بهترین زمان فصل های پاییز و زستان می باشد.

تور هند از شیراز

تور هند از شیراز

خوشبختانه در حال حاضر امکان سفر مستقیم از شیراز به هند امکان پذیر است. متقاضیان شیرازی سفر به هند با پرواز سه ایرلاین ایرعربیا، قطر ایرویز و همچنین امارات ایرویز می توانند عازم این سفر شوند.

تور هند از مشهد

در حال حاضر آژانس ها مسافرتی مختلفی در مشهد تور هند را برگزار می کنند. هزینه این تور نیز با توجه با فاکتورهایی نظیر نوع سفر (هوایی یا زمینی) ، نوع هتل، مدت زمان اقامت، زمان فر، نوع خدمات آژانس مسافرتی و .. متغیر است.

سوالات متداول

معروف ترین جاذبه های هند کدامند؟

تاج محل، معبد ویروپاکشا، مرداب ‌های کرالا، واراناسی، پارک باستان‌ شناسی مهرائولی، جین ماندیر داداباری، شانیوار وادا، آرامگاه عیسی خان و …

آیا تور هند به ویزا نیاز است؟

بله. سفر به هند چه به صورت شخصی و چه با تور به ویزا نیاز دارد. معمولا 1 هفته نیاز است تا ویزای هند متقاضی آماده شود.

بهترین رستوران های هند کدام است؟

بهترین رستوران های هند بر اساس ذائقه ایرانی، قیمت امکانات و سبک آشپزی شامل رستوران خانوادگی ای آر رحمان، آمروتا وگ، ساروانا بهاوان، رستوران هتل فورت کوچی، مک دونالد(دهلی) و فست فود کی اف سی (شعبه دهلی) می باشند.

بهترین هتل های هند کجاست؟

بهترین هتل های هند بر اساس نظرات مسافران قبلی، قیمت، کیفیت صبحانه، تمیز بودن اتاق ها و نحوه برخورد پرسنل شامل هتل اسکاک لاید گرند، هتل گرند مرکور آگرا، هتل هالیدی این گوا کاندولیم، هتل ساروار پریمیر جیپور و .. می باشند.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *