تور قطر

تور قطر

توضیحات سفر

تور قطر

آیا شما به سفر و گردشگری علاقه دارید؟ تور قطر یکی از بهترین گزیه برای شما است که می توانید تجربه ای عالی را در این کشور آسیایی داشته باشید. ما در این نوشته قصد داریم تا به صورت کامل به تور قطر و جزئیات و امکانات آن بپردازیم پس با ما همراه باشید.
قطر یکی از کشورهای واقع شده در بخش جنوب غربی آسیا است. این کشور در بخش جنوبی خلیج فارس قرار دارد و با کشور عربستان سعودی نیز دارای مرز زمینی می باشد. از نظر جغرافیایی کشور قطر یک شبه جزیره به شمار می رود. این کشور از بخش شمالی به آب های خلیج فارس امتداد یافته است.

از مهمترین شهرهای قطر  دوحه است. این شهر پایتخت کشور قطر می باشد و هشتاد درصد جمعیت قطر در آن ساکن می باشند. الخور، ام صلال، الوکره و الریان نیز برخی دیگر از شهر های با اهمیت قطر می باشند.

هر یک از شهر های قطر در زمینه های تجاری، آموزشی، کشاورزی، استخراج نفت و تولید محصولات صنعتی دارای اهمیت ویژه ای می باشند. آب و هوای کشور قطر بسیار گرم و از نظر جغرافیایی در آب و هوای گرم و خشک واقع شده است. ولی این کشور در فصل زمستان دارای آب و هوایی بسیار خنک است.

بررسی شرایط مذهبی و تاریخی این کشور

کاوش های باستانی صورت گرفته در این کشور نشان داد که قطر از 4 قرن پیش از میلاد مسیح سکونتگاه مردم این کشور بوده است. حکومت قطر به صورت فرمانروایی و تحت سیطره آل ثانی می باشد. این کشور تاریخی سال های طولانی تحت حکمرانی ایران بوده است. مردم این کشور تا پیش از کشف نفت از طریق صید دریایی و به ویژه مروارید اقتصاد خود را رونق می داده اند.

تور قطر ارزان

کشف نفت در این کشور سبب شد تا اقتصاد آن بسیار شکوفا گردد. به شکلی که امروزه کشور قطر را یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان می شناسند. دین رسمی مردم قطر اسلام می باشد و بخش بزرگی از جمعیت آن را اعراب تشکیل داده اند. این کشور دارای 6/2 میلیون نفر جمعیت می باشد.

غروب خورشید نقطه سرآغاز فعالیت در شهر توریستی دوحه می باشد. دوحه شهری همواره بیدار می باشد. در نتیجه توریست ها می توانند در طول ساعات شب نیز از انواع تفریحات رایج در این کشور بهره ببرند. رستوران ها، کافه ها و کلوب های شبانه می تواند ساعات لذت بخشی را برای بازدید کنندگان این کشور پدید آورد.

بررسی برخی از مناطق تفریحی تور قطر

جزایر مصنوعی مروارید، بازار قدیمی سوق واقف و پارک حیات وحش الماها از جمله مناطق تفریحی قطر می باشند. دژ دوحه قطر، موزه هنرهای اسلامی، مسجد جامع دوحه و در نهایت برج های بارزان دوحه از دیگر مناطق توریستی این کشور هستند. توسعه همه جانبه این کشور سبب شد تا در سال 2010 کشور قطر را برای میزبانی جام جهانی 2022 انتخاب نمایند.

برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در تور قطر کشور سبب شد تا توسعه این کشور در بخش های ورزشی نیز سرعت فزاینده ای یابد. قطر دارای یکی از قدرتمند ترین خطوط هوایی در دنیا می باشد. مالکیت شرکت هوایی قطر به طور مستقیم در اختیار حکومت مرکزی این کشور می باشد. فرودگاه بین المللی قطر یا همان فرودگاه حمد یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین فرودگاه های جهان می باشد. مسافرانی که قصد ترانزیت از این فرودگاه را داشته باشند می توانند ساعات لذت بخشی را در آن طی نمایند.

تور قطر چقدر است؟

تور قطر چقدر است؟

برای پاسخ به این سوال می توان اینگونه بیان نمود که شناخت هر چه بیشتر این کشور و روش های دسترسی به آن می تواند تا حد ممکن هزینه های تور قطر را برای توریستهای ایرانی کاهش دهد. یکی از عوامل تعیین کننده ی قیمت نهایی مسافرت به کشور قطر انتخاب روش مسافرت به این کشور می باشد.

استفاده از روش های مسافرت هوایی به کشور قطر می تواند تا حد زیادی هزینه های مسافرت شما را افزایش دهد. البته در این بین میزان زمان طی شده برای رسیدن به این کشور کاهش می یابد و شما می توانید از امکانات رفاهی ارائه شده در خطوط هوایی این کشور بهره ببرید. مسافرت زمینی از کم خرج ترین روش های مسافرت برای توریست های ایرانی به این کشور می باشد.

علت اصلی این امر نیز در این است که ایران با کشور قطر همسایه می باشد و طی مسیر زمینی بین ایران و قطر برای ایرانی ها هزینه های کمتری را ایجاد خواهد نمود. البته توجه داشته باشید که برای دستیابی به مسیر زمینی مسافرت به قطر شما باید از خاک کشورهایی مانند عراق، کویت، بحرین و عربستان عبور نمایید. در نتیجه برای ورود به این کشور ها نیز شما به ویزای توریستی این کشورها نیاز خواهید داشت.

البته این امر برای کشور عراق صدق نمی کند. در نهایت این امر می تواند زمان زیادی از مسافرت شما را اتلاف کند. به همین خاطر استفاده از خطوط دریایی برای مسافرت به کشور قطر و برگزاری تور قطر مناسب تر و در نتیجه کم هزینه تر می باشد.

بهترین زمان سفر به قطر

بهترین زمان سفر به قطر

بهترین ماه سال برای برگزاری تور قطر در بازه زمانی فروردین و اردیبهشت و به ویژه در فصل پاییز می باشد. در این زمان کشور قطر دارای آب و هوایی بسیار مطبوع و خنک می باشد. در نتیجه به طور معمول در این بازه زمانی قیمت تورهای اعزامی به این کشور قدری نسبت به مواقع دیگر سال بیشتر است.

تور قطر با کشتی

تور قطر با کشتی یکی از بهترین روش های مسافرت به کشور قطر برای ایرانی ها می باشد. همجواری کشور قطر با آب های نیلگون خلیج فارس این امکان را برای مردم ایران پدید آورده است تا به راحتی و با طی مسافرتی خاطره انگیز در دریا به این کشور مسافرت نمایند.

تور قطر با کشتی

در واقع ایرانی ها می توانند از طریق شهرهای جنوبی کشور مانند بندرعباس و بوشهر مسیر دریای خود به کشور قطر را آغاز نمایند. در نهایت با طی مسیر دریایی آنها می توانند به بنادر بندری این کشور و به ویژه بنادر شهر دوحه وارد شوند. بندر حمد، دوحه، الرئیس، راس لفان و مسعود از مهمترین بنادر کشور قطر به حساب می آیند که سالانه پذیرای حجم بالایی از مسافران و محموله های اقتصادی ارسال شده به این کشور می باشند.

تور ارزان قطر

همانگونه که در متن نیز به آن اشاره نمودیم قیمت تور قطر به عوامل متعددی وابسته می باشد. نوع روش مسافرت یکی از عوامل تعیین کننده قیمت نهایی سفر به این کشور می باشد. البته در این بین عوامل دیگری نیز دخیل می باشند که می توانند سبب تغییر در قیمت نهایی مسافرت به این کشور شوند. برای مثال یکی از عوامل تعیین کننده قیمت نهایی تور قطر فصل مورد نظر شما برای مسافرت به این کشور می باشد. مسافرت در برخی از فصول سال به این کشور برای توریست ها ارزان تر می باشد.

در این بین عوامل دیگری مانند اقامتگاه، سرویس های خدماتی، هتل اسکان مسافران و حتی نوع تغذیه نیز بر قیمت نهایی تعیین شده برای تور قطر موثر می باشد. در نتیجه کاهش قیمت تور می تواند به معنای کاهش امکانات ارائه شده در زمان مسافرت به این کشور باشد.

تور ارزان قطر

البته در این بین برخی از تورهای با سابقه نیز وجود دارند که با شناخت دقیقی که نسبت به این کشور پیدا نموده اند توانسته اند هزینه های تور قطر را به حد چشمگیری کاهش دهند. در نتیجه برای مسافرتی خاطره انگیز و به یاد ماندنی باید در انتخاب شرکت توریستی نیز دقت فراوانی داشته باشید.

تور قطر از بندر عباس

تور قطر از بندر عباس

همانگونه که اشاره نمودیم یکی از شهرهای هدف برای مسافرت دریایی به کشور قطر شهر بندرعباس می باشد. همین امر نیز سبب شده است تا بندرعباس به یکی از قطب های مهم برای مسافرت آبی و برگزاری تور دریایی به کشور قطر تبدیل شود.

البته باید به این موضوع نیز اشاره نماییم که شهر بندرعباس یکی از شهر های کشور ما می باشد که دارای پرواز مستقیم به کشور قطر است. در نتیجه مسافرانی که قصد سفر به قطر را دارند می توانند هم از مسیرهای دریایی و هم هوایی بندرعباس برای مسافرت به کشور قطر استفاده نمایند.

تور قطر از شیراز

تور قطر از شیراز

شهر شیراز یکی دیگر از شهر های کشور است که دارای پرواز مستقیم به فرودگاه حمد کشور قطر می باشد. در نتیجه برگزاری تور قطر از شیراز برای توریست هایی که قصد سفر به کشور قطر را دارند مهیا می باشد. مسافران ایرانی می توانند با کسب ویزای توریستی از پرواز مستقیم شیراز – دوحه که توسط هواپیمایی قطر ایرویز برگزار می شود استفاده نمایند.

تور قطر از تهران

پرواز های مستقیم تهران – قطر نیز روش دیگری برای مسافرت به کشور قطر از مبدا ایران می باشد. شما می توانید با انتخاب تورهای متعددی که در شهر تهران در زمینه گردشگری خارجی فعال می باشند توری با قیمت مناسب و بالطبع ارزان را پیدا نموده و از امکانات ارائه شده در این تورها استفاده نمایید.

قیمت تور قطر

هزینه تور قطر

در نهایت قیمت تور قطر به عوامل متعددی وابسته است. در متن نیز به این مورد اشاره شد که انتخاب بهترین زمان سفر به قطر یکی از موارد تاثیر گذار در قیمت نهایی مسافرت به این کشور می باشد. اما در حالت کلی هزینه مسافرت به قطر وابسته به موارد متعددی مانند هزینه سفر و انتخاب روش سفر، محل اسکان و نوع خدمات دریافت شده توسط توریست ها می باشد. پرداخت هزینه ویزای مسافرتی نیز برخی دیگر از هزینه های می باشد که مسافران در زمان ورود به این کشور باید پرداخت نمایند.

البته برای تور قطر ارزان می توان از سایر روش های مسافرت به این کشور مانند تور های ارزان مسافرت به قطر یا همان آفر تورها و تورهای لحظه آخری سفر به این کشور نیز استفاده نمود. مسافران گرامی می توانند با برآورد قیمت هواپیما، قطار، کشتی و همچنین مراکز اقامتی موجود در این کشور برآورد دقیقی از هزینه های لازم برای مسافرت به کشور قطر تهیه نمایند و در نهایت بر اساس آن از میان تورهای گردشگری فعال در زمینه گردشگری کشور قطر گزینه ای مناسب را انتخاب نمایند.

سوالات متداول

آیا هزینه سفر به قطر برای همه یکسان می باشد؟

در پاسخ به این سوال می توان اینگونه بیان نمود که عموما هزینه سفر برای کودکان نسبت به افراد بزرگسال بسیار کمتر است. علت این امر هم در این است که در این کشور از کودکان 2 تا 6 ساله هزینه اقامت در هتل دریافت نمی شود و این هزینه برای افراد 6 تا 12 سال نیز نصف قیمت یک فرد بزرگسال می باشد.

از چه روش هایی می توان به قطر مسافرت نمود؟

شما می توانید از طریق زمینی، دریایی و هوایی به کشور قطر مسافرت نمایی. اما به طبع مسافرت به قطر از طریق هوایی بسیار سریعتر و راحتتر میباشد.

پوشش مردم قطر چگونه است؟

غالبا زنان مسلمان قطری پوشش کامل را رعایت می نمایند. اما حفظ پوشش کامل برای دیگر شهروندان و توریست های قطری الزامی نمی باشد. از قوانین این کشور این است که زنان باید شانه های خود را کامل بپوشانند و لباس آنها تا پایین زانوهای آنها را در بر بگیرد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *